LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie słyszałem aby ktokolwiek wyrzucał na śmieci Oleda ,a wcześniej plazmy.
Można dramatyzować, można rozdzierać szaty.
Ale , podobnie jak w przypadku plazm, wystarczy trochę chęci aby zachować jakość trwałość i radość na długie lata,
 

oled1974

Banned
To ja dziękuję po godzinie czasu oglądania jednego kanału przełączać program z obawy, że się znaczek wypali.

Cauti Samsung, przesadzasz chyba troszeczkę z tym wypalaniem, ci co tak strasznie narzekają nigdy nie przedstawili dowodów w postaci np. wiarygodnych zdjęć bądź materiału filmowego.
Kilku moich znajomych ma oledy i żaden nie narzeka a ja nie mogę wyjść z ich domu bez banana na twarzy.Zgadzam się że ta technologia wymaga dopracowania do perfekcji jednak już teraz zapewnia ona doskonałe zabezpieczenia przed uszkodzeniami/wypaleniami wraz z BAJECZNYM obrazem.
Ceny spadły już do poziomu najlepszych modeli LCD tym bardziej że w razie klopsów LG (na terenie Polski) wymienia TV na nowy bez problemu.
Ja osobiście poluję na 65C8 lub 65AF8.

pozdrawiam OLED:krol:
 

daras34

New member
C7 zamówiony :) Panowie jak to teraz wygląda z kablami HDMI ? Do PS4 Pro wystarczy ten, który jest w zestawie ? Jaki kabel do dekodera NC+ WifiPremium Box ?

Wszystkie HDMI mam idetyczne od LogiLink 18Gbps 2.0 z certyfikatem "Premium www.HDMI..org" od 1.8mb do 3mb szt 4 .Cena jest atrakcyjna tych kabli w Komputronik.

Co do zapytań o wypalenia , to powiem że intensywnie korzystam z tv na PS4 PRO , BLU-RAY i trochę czasu na oglądanie tv od Nc+ .Po każdym korzystaniu z Ps4 TV jest ustawiony na odświeżanie pikseli. Od Stycznia mam 65c7v i nie ma nic niepokojącego, obraz wyświetlany jest prawidłowo.
 

2018

New member
Jeżeli potrafisz to utwórz obraz jpg w kolorze czerwonym RGB 4K i puść jako statyczne foto na TV OLED. Dopiero wtedy widać wypalenia.
 

Cauti

Member
Problem istnieje czy tego chcecie czy nie. Po co udawać, że problemu nie ma?

Kto chętny niech sam się przekona, wystarczy zostawić jakiś statyczny obraz z płomieniami na jakiś czas. Założę się że po wyświetlaniu takiej samej tapety dziennie 30 min po tygodniu będą wypalenia

Jeśli mówicie, że problem wypalenia nie istnieje to bardzo proszę udowodnijcie, że Wasze OLEDy są wolne od tej wady i wykonajcie ten test. Czego przecież się bać, problemu nie ma no nie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile masz u siebie wypalonych ekranów .
Jaka to jest skala ? Ile policzyłeś wypaleń ?
To będzie wiadomo jaki to odsetek.
 
Witam. Czy srebrna ramka w B7 jest bardzo widoczna przy oglądaniu ? Miałem już kupiony C7 i niestety okazało się, że nie ma już na magazynie i zostały B7 więc zgodziłem się.
 

2018

New member
Ramka może bardzo przeszkadzać w odbiorze obrazu. Mało kto przy zakupie zdaje sobie z tego sprawę. W sklepie to wygląda ładnie ale w domu już może denerwować. Obudowy, które odbijają źródła światła w pomieszczeniu (kinkiety, lampy stojące ... ) będą rozpraszać uwagę.

Matowe (szczotkowane aluminium) ramki TV są zawsze nieco droższe. Ale bardziej funkcjonalne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, tak.
Ramka nie jest widoczna.
Modele c7 nie są już produkowane.
Modele C8 za tydzień w extra cenie dla niebieskich.
Modele B7 - jeszcze są .
 

daras34

New member
Ja na początku przed zakupem C7 na oku miałem E7.Model E7 wydawał mi się bardziej eksluzywny, ale czy praktyczny, no i tak ....Po większym zastanowieniu się i przekalkulowaniu, czego oczekuję i co zyskam?
1.Zależało mi na wyświetleniu idealnego obrazu .
Model E7 i C7 -ta sama matryca, te same parametry(tu na remis ).
2.E7 posiada pod spodem soundbar (cena tego 65e7v z tym bajerami o 2patyki drożej )...Ja mam dobrej klasy sprzęt kina domowego 5.1. Tak więc soundbar w tym przypadku,mnie nie kręcił, bez tego ustrojstwa C7 jest bardziej smuklejszy i na ścianie wygląda zacnie (tu cena i wygląd z przewagą dla C7-moje odczucie ).
3.Poruszyliście temat z "ramką "...Tu od początku przykuł uwagę C7 z czarnym obramowaniem, w E7 jest szkło, to szkło na szkle, mnie to nie przekonało jako przyszłego nabywcę, a nawet zniechęciło. Zapytacie dlaczego, a no kwestia pielęgnacji i zapewne widocznego tego obramowania podczas seansu (tego nie sprawdziłem, nie testowałem E7
w mieszkaniu ).Mając C7 w salonie (ściana za tv kolor koktajl jagodowy,oraz z prawej strony, pozostałe dwie cappuccino ) , to powiem Wam że na 100% nic nie widać, poza wyświetlonym obrazem, jest to efekt wow, matryca wyświetla obraz z taką czernią, że siedząc i oglądając, możecie się tylko domyślać, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy obraz. Nie ma żadnego efektu odbicia, czy czegokolwiek po bokach, nie ma ramki i o to chodziło, myślę, że przy E7 nie byłoby tego efektu i tu jest "+" dla C7
Tak więc podsumowując :
Obraz wyświetlany(remis ) +zbędny soundbar +smuklejszy tv oraz cena , dla mnie wygrał C7
Tak wyglądała chłodna kalkulacja przed samym zakupem, a przymierzałem się od lipca. ..Sfinalizowałem w styczniu :razz:
@Kiki
Ty to chłopie masz cierpliwość :shock:
 
Ostatnia edycja:
Ja na początku przed zakupem C7 na oku miałem E7.Model E7 wydawał mi się bardziej eksluzywny, ale czy praktyczny, no i tak ....Po większym zastanowieniu się i przekalkulowaniu, czego oczekuję i co zyskam?
1.Zależało mi na wyświetleniu idealnego obrazu .
Model E7 i C7 -ta sama matryca, te same parametry(tu na remis ).
2.E7 posiada pod spodem soundbar (cena tego 65e7v z tym bajerami o 2patyki drożej )...Ja mam dobrej klasy sprzęt kina domowego 5.1. Tak więc soundbar w tym przypadku,mnie nie kręcił, bez tego ustrojstwa C7 jest bardziej smuklejszy i na ścianie wygląda zacnie (tu cena i wygląd z przewagą dla C7-moje odczucie ).
3.Poruszyliście temat z "ramką "...Tu od początku przykuł uwagę C7 z czarnym obramowaniem, w E7 jest szkło, to szkło na szkle, mnie to nie przekonało jako przyszłego nabywcę, a nawet zniechęciło. Zapytacie dlaczego, a no kwestia pielęgnacji i zapewne widocznego tego obramowania podczas seansu (tego nie sprawdziłem, nie testowałem E7
w mieszkaniu ).Mając C7 w salonie (ściana za tv kolor koktajl jagodowy,oraz z prawej strony, pozostałe dwie cappuccino ) , to powiem Wam że na 100% nic nie widać, poza wyświetlonym obrazem, jest to efekt wow, matryca wyświetla obraz z taką czernią, że siedząc i oglądając, możecie się tylko domyślać, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy obraz. Nie ma żadnego efektu odbicia, czy czegokolwiek po bokach, nie ma ramki i o to chodziło, myślę, że przy E7 nie byłoby tego efektu i tu jest "+" dla C7
Tak więc podsumowując :
Obraz wyświetlany(remis ) +zbędny soundbar +smuklejszy tv oraz cena , dla mnie wygrał C7
Tak wyglądała chłodna kalkulacja przed samym zakupem, a przymierzałem się od lipca. ..Sfinalizowałem w styczniu :razz:
@Kiki
Ty to chłopie masz cierpliwość :shock:

A czemu nie brałeś pod uwagę B7 ? Przecież to też to samo...
 
Status
Zamknięty.
Do góry