LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

bithmore

New member
Tak saturn. Nie pomylili sie, po prostu serii B nie mieli i sprawdzali ponoc u konkurencji i w tej chwili co kupowalem gdzies zobaczyli model C za 10999 wiec mi tez taka dali. Pewnie kwestia udanego momentu szczesliwa dla mnie i dobrego humoru kierownika. Ogladam ceny codziennie od pol roku i w necie nigdy nie wskazywalo na taka cene tego tv.
 

nomnom

New member
Gratulacje, kozacki tv za dobre pieniądze.
Z tym targowaniem się to racja, ale wątpię, żeby zeszli z ceną bo konkurencja daje bony, jeśli nie mają jakiejś umowy. Najwyżej dadzą jakiś rabat do wykorzystania:razz:

Obnizyli cene do poziomu konkurencji, w media expert jest nawet teraz za 10999:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-oled-65c7v,id-823482

tylko ze tu nie maja tych bonusow kart podarunkowych itd... ale mozna isc do tych sklepow i zagadywac kierownikow, czesto potrafia obnizyc cene do konkurencji i promocje dodatkowe sie lacza:) powodzenia! ja czekam az dowioza tv do domu, nie umiem sie doczekac;)

Czy te bony są na nazwisko czy można je spieniężyć?
 
Ostatnia edycja:

juras32

Member
Witam
Dzisiaj w Media Expert porównywałem filmy z Netflix na Tv LG Oled c7 65cali z Sony bravia 75XE8596.
Zaznaczyć muszę,że oświetlenie sklepu bardzo przeszkadza w oglądaniu.
Oled słynący z czerni na jednym z filmów ta czerń go bardzo mocno osłabiła. tzn na jednej ze scen pokazany jest dziedziniec nocą na którego środku znajduje się studnia. Ta studnia nie jest widoczna na Oledzie gdyż czerń zlewa wszytko do o koła.Na Sony j/w studnię słabo bo słabo ale ją widać w przeciwieństwie do Oleda. Powiem szczerze ,że trochę się tym faktem zmartwiłem. Na grach xbox podejrzewam ,że będzie podobnie.
Jednak puki co szukam czegoś w 75 calach. Oled poza zasięgiem cenowym. Kd 75XE8596 ma dobrą cenę gdyby jeszcze w tych pieniądzach można było kupić kd 75XE9005 to raczej byłby koniec szukania.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Sprawdzałeś ustawienia obu ? Zdajesz sobie sprawę, że mogą i wnoszą b. dużo do jakości obrazu. Zapewwne było ustawione "na pałe" :) Moim zdaniem, "puki co" :) to nie jest wyznacznik jakości obrazu.
 

bithmore

New member
Proszę podpowiedźcie. TV przyjechał do salonu i teraz jadę umówić i opłacić transport. Warto go otwierać w sklepie i sprawdzać np. bad pixele? czy w domu na spokojnie to zrobić bo i tak mogę w ciągu 30 dni TV zwrócić bez powodu.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Hmmm, jeśli masz 30 dni na zwrot i lubisz "na spokojnie", to w domu.
Jeśli lubisz "na niespokojnie" w sklepie to, w sklepie :)
Osobiście wybrałbym ten pierwszy wariant.
 

juras32

Member
W telewizorach coś niecoś było ustawiane odnośnie obrazu. W ciągu godziny nie da rady wszystkiego na cacy ustawić na każdym z osobna tv.
Nie mniej jednak Oled na tym materiale filmowym z Netflixa w tej konkretnej scenie sobie nie poradził. Nie wiem czy to wina ustawień czy faktycznie coś innego.
Nie mniej jeśli chodzi o mnie to szukam tv w kierunku 75cali. Dzisiaj pooglądałem sobie trochę materiałów z Netflixa na 65calach i jakoś bardzo szybko odniosłem wrażenie ,że to wcale nie taki duży tv ,że 75cali to jednak będzie to. Nawet kosztem jakości obrazu z Oled 65cali. Puki co 75c w Oled to cena zaporowa na maksa.
Tym bardziej ,że na tv ceny lecą o wiele szybciej niż w używanych samochodach. Wybiorę coś pośredniego i powinno być oki.
Przesiadka z plazmy LG 50PW450 na 75cali powinna cieszyć na dłużej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak bym zrobił.
BO 75" to przy sygnałach HD nieustający uśmiech na twarzy.
I Tak jak wszyscy - na przeczekanie 75C70 - jest rewelacyjny w klasie cena do jakości.
 

dazdilly

Member
Orientuje się ktoś jaki format pikseli ustawić w kompie na wyjściu z karty graficznej do amplitunera, żeby dobrze wyświetlało na tym LG ?
 

gret

New member
Panowie jak można przy odtwarzaniu filmów BR z dysku zewnętrznego wybrać ścieżkę audio powyżej "8". Jeśli plik ma 12 ścieżek audio i polski język jest 10 to nie mogę go ustawić mam ograniczenie do 8. Jest może jakiś inny odtwarzacz filmów jak ten standardowy?
 

bithmore

New member
Doszedł do mnie moj tv lg 65c7v. Jestem zadowolony jak wygląda obraz, nawet miło zaskoczony jak wygląda zwykła TV (myślałem, że będzie tragedia). Z tego co oglądałem plansze to mam 2 pixele/subpixele(?) wypalone, a właściwie nie wiem czy tak powinienem powiedzieć, bo jeden na planszy zielonej nie świeci tak jak powinien, a drugi na niebieskiej z tego co pamiętam. Totalnie tego nie widać, chyba, że ktoś podejdzie blisko i zacznie się przyglądać na tych planszach pod odpowiednim kątem. Podczas filmów/tv oczywiście to nie jest widoczne. Druta sprawa to plansza 5% grey, widać pasy pionowe, z lewej strony bardziej niż z prawej. Zastanawiam się czy wymieniać sztukę? nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, bo nie oglądam przecież szarej planszy, ale może dla zasady powinienem wymienić. Problem w tym, że ponoć w 65 calowych to bardzooo częste jak nie praktycznie zawsze. A może z czasem jak TV trochę popracuje to efekt zniknie? albo po czyszczeniu ekranu przez ten wbudowany mechanizm LG? Co Wy byście zrobili?
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Doszedł do mnie moj tv lg 65c7v. Jestem zadowolony jak wygląda obraz, nawet miło zaskoczony jak wygląda zwykła TV (myślałem, że będzie tragedia). Z tego co oglądałem plansze to mam 2 pixele/subpixele(?) wypalone, a właściwie nie wiem czy tak powinienem powiedzieć, bo jeden na planszy zielonej nie świeci tak jak powinien, a drugi na niebieskiej z tego co pamiętam. Totalnie tego nie widać, chyba, że ktoś podejdzie blisko i zacznie się przyglądać na tych planszach pod odpowiednim kątem. Podczas filmów/tv oczywiście to nie jest widoczne. Druta sprawa to plansza 5% grey, widać pasy pionowe, z lewej strony bardziej niż z prawej. Zastanawiam się czy wymieniać sztukę? nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, bo nie oglądam przecież szarej planszy, ale może dla zasady powinienem wymienić. Problem w tym, że ponoć w 65 calowych to bardzooo częste jak nie praktycznie zawsze. A może z czasem jak TV trochę popracuje to efekt zniknie? albo po czyszczeniu ekranu przez ten wbudowany mechanizm LG? Co Wy byście zrobili?

Płacisz 11-12 tyś za TV i akceptujesz 2 wypalone pixele ?
W gwarancji jest chyba zapis że wymianie podlega TV nawet jeśli jest 1 wypalony .
Wymieniaj na nowy...
 

juras32

Member
Ja puki co przynajmniej na teraz wyleczyłem się z Oleda.
Za dużo czytam ,że jednak coś nie tak z tymi TV. Co najgorsze to często coś wychodzi już na samym początku użytkowania a co będzie później to jednak wielka nie wiadoma. Jak dla mnie wywalenie ponad 10tyszł i tym samym w stresie oglądanie czy aby coś się nie wypaliło lub jeszcze coś innego a to android muli , a to coś przycina i ectera. Do tego zostaw dzieci z pilotem w łapach i zabawa się zaczyna.
Również i w Ledach tez nie jest za wesoło. Nie wiem czy wina czasami nie leży w tym ,że ciągle gonimy zajączka za czymś coraz nowszym ,a to co teraz to jakieś takie niedopracowane czy co. No nie wiem jak patrzeć na to. Jak czytam komentarze typu nie wiem czy reklamować mam czy, ma tak być, to jednak nie napawa entuzjazmem za bardzo zakup nowego TV.
 
Status
Zamknięty.
Do góry