Lg oled 65cx vs 75xh90

Co Cię odsunęło od OLED powiedz jak to widzisz

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Doceniam zalety technologii oled, ale na to jak odbieramy obraz składa się nie tylko "doskonała czerń", "nieskończony kontrast" itd.
Są też inne. Ja już miałem telewizor (plazmę) która dawać miała i dobrą czerń, i kontrast, i kolory (szczytowy model Samsunga z 2008 roku) i nigdy więcej.
Na czerń w swoim obecnym tv nie narzekam. Podobnie na blooming, clouding, itd. Zdaje sobie z niedoskonałości technologii i na tym etapie mam o wiele więcej radości z posiadania lcd niż kiedykolwiek miałem z faktu posiadania plazmy.
Mam dobre kąty widzenia, mam dobrą czerń, świetny hdr.

Jedna ściana w pokoju z tv to 5 metrów okien od strony południowo-wschodniej. Teraz mi to nie przeszkadza z powodu jasności w sdr 600 cd/mkw.

Teraz to ja mogę łaskawie raczyć ściemnić, a nie nie móc rozjaśnić.
Poza tym, na zdjęciach z pierwszej strony tego wątku biały kolor na lcd to kolor z niebieskim zafarbem. Taka prezentacja białego (lub inna degradująca ten kolor) jest dla mnie nie do przyjęcia tym bardziej, że w moim starym samsungu lepszą czerń i kontrast uzyskać miano poprzez zastosowanie jakiejś specjalnej powłoki która degradowała biel czyniąc ją waniliową.
Kupiłem oczami. Takiego obrazu szukałem i taki mam.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Czyli tak naprawde alternatywy dla xh90 prócz ewentualnie jakiegoś Q90t który i tak gorzej wypada

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jestem przyzwyczajony do Ks7000 a on mocno świeci, co czasem w słoneczne popołudnia się przydawało. Jeśli zestawić CX. Z Q90 T to dobra alternatywa?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Możesz stawiać Q90T czy XH9505 Sony i tak wygra OLED ,żaden LCD LED nie dorówna OLED-owi
w Ledach też padają matryce i są martwe piksele, nie ma idealnych TV.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Możesz stawiać Q90T czy XH9505 Sony i tak wygra OLED ,żaden LCD LED nie dorówna OLED-owi

w Ledach też padają matryce i są martwe piksele, nie ma idealnych TV.
Tu jednak trochę wygrywa rozmiar gdyż chciałem coś większego niż 65 obecne które mam. Od paru dni korzystam z 75xh90 gdyż cx odesłany i uważam , że to.dobry telewizor . Ciekawe kiedy dostanie VRR.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oleda już wykluczylem. Został xh90 i szukam alternatywa dla niego

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Evitare

New member
Witam, mam taki sam dylemat. Znajomy kupił LG 65cx3, ja skłaniam się ku 75xh9096 a to tylko dlatego, że:
- jest większy,
- android tv,
- głównie tv naziemna, netflix oraz xbox s, kodi oraz iptv
Myślę, że nie zauważę różnicy przy korzystaniu z tv a rozmiar i android do mnie przemawia bardzo.
Obecnie mam wysłużony Samsung 46D7000, kupiony przy pomocy tego forum. Z perspektywy czasu uważam, że po 3 miesiącach używania jakiegokolwiek telewizora się przyzwyczajamy do tego co on wyświetla i na pewne mankamenty już tak nie zwracamy uwagi.
BTW. gdzie można uzyskać taką dobrą cenę xh90 - 6800zł?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oferta była w Media markt 2 tyg temu. Też wydaje mi się że nigdzie, nawet na BF

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Pełna na YT porównań. Za to Q90t porównania głównie są do cxa i naprawde nieźle wypada

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry