Lg oled 65cx vs 75xh90

fausto1

New member
Bez reklam
Zauważyłem Że w xh90 obraz czasem gubi płynność. Czyli ekran potrafi przyciąć momentami i po chwili dalej jest płynnie. W CX chyba czegoś takiego nie zaobserwowałem. To wina wszelakich uplynniaczy że w Oledzie były lepsze ?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Kurcze to nie wiem czy to winna materiału, aczkolwiek może tak być gdyż w grach nie doświadczyłem czegoś takiego.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zauważyłem utratę płynności w jednym aspekcie, przy meczach piłki nożnej, szybkie ruchy ciałem zawodnika i taka pikseloza się pojawia. Dzieje się tak przy włączonym Motionflow, gdy je wyłączę to nie ma tego efektu ale obraz tj delikatnie rwie.
 

martingg

Member
... 2020 rok a telewizory mają problem z meczami. Dramat. Mam budżetowy tcl ep680 w sypialni i kodi na nim plus nc plus go mecze zeero problemow
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
... 2020 rok a telewizory mają problem z meczami. Dramat. Mam budżetowy tcl ep680 w sypialni i kodi na nim plus nc plus go mecze zeero problemow

Żeby tylko z meczami to byłoby dobrze :grin: Choć efekt tej "pikselozy" zauważyłem oglądając materiały na Youtube. Chodzi o tzw. demówki gdzie często są puszczane w sklepach RTV, niby materiały 4k/8k, kiedy jest powolny ruch to obraz igła ale jak zaczną chłopaki biegać to widać przy zawodniku taki trochę rozmazany obraz i piksele, wygląda to tak jakby procek nie wyrabiał z obróbką obrazu. Natomiast przy oglądaniu Premier League na Canal + HD nie zauważyłem nic takiego, skalowanie nie złe ale gdy przełączyłem na mecz ekstraklasy to tam już jakość była na prawdę słaba, widać różnicę w jakiej jakości sygnał jest nadawany.
 

martingg

Member
Nie oglsdam tv mam nc plus go od kumpla ewentualnie ip tv.
Mam Philipsa 7034 gdzie włączam kodi i na meczach mam chyba to co piszesz jest stop klatka po czym mecz leci dalej są artefakty które po chwili znikają dostaje przez to białej gorączki temu chciałem sprzedać Philipsa i kupić 9096 lub BX
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak piszę, zauważyłem to na youtube, może chodzi o to że materiał jest streamowany? Mówisz że korzystasz z ncplus go więc to chyba też działa na podobnej zasadzie jak Youtube i może tutaj leży problem a przy nadawaniu sygnału satelitarnego jest inaczej? Ciekawe jak w telewizji 4K mecze wyglądają....
 

martingg

Member
Znajomy ma canal plus 4k i CX nie mówił że coś nie dziala.


Co do nc plus na ep680 jest ok

Philips 7034 artefakty

Kodi na laptopie jest ok

Kodi na telefonie Realne X2 pro który kosztował więcej.niz ep680 artefakty.
 
Ostatnia edycja:

AKI

Member
Dekoder NC+ 4K ULTRABOX doskonale widoczny problem jinglu z TVN TURBO
 

Attachments

  • sddefault.jpg
    sddefault.jpg
    10,3 KB · Wyś: 363

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba umieć i wszystko działa jak należy.
A czasami wystarczy poprosić o pomoc.
Od tego jesteśmy.
 

AKI

Member
Trzeba umieć i wszystko działa jak należy.
A czasami wystarczy poprosić o pomoc.
Od tego jesteśmy.

W takim razie prosiłbym o jakieś rozwiązanie tego problemu, oczywiście kalibracja to ostateczność jak na razie.
A odnośnie kalibracji to mam pytanie. Jeżeli posiadam 4 źródła sygnału TV naziemna, NC+, multiplayer 4k, bluray, to kalibracja jest przeprowadzana dla każdego sygnału? Bo każde wejście HDMI może mieć swoje ustawienia ale co w przypadku kiedy te wszystkie urządzenia są podłączone przez jedno złącze HDMI poprzez amplituner?
 

fausto1

New member
Bez reklam
zamówiłem CX za 6k ~~ 65 cali zobaczymy czy nie będę żałował tych 10 cali.
Ja mając teraz 75 xh i wcześniej również miałem Cxa 65 obok w pokoju no to Ci piwo że troszkę brakowało. Lecz może kosztem obrazu.. też nie mam wydalonego salonu tylko siedzę 3.-3.5 metra od . Również zamówiłem bo mam 30 dni.na zwrtot xh

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

martingg

Member
ja mam teraz 4m około, ale jestem w trakcie budowy domu jak się uda to za rok o tej porze będe siedział w salonie gdzie do TV będzie jednak 3m więc 65 cali powinno być jak najbardziej ok z takiej odległości
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam teraz 4m około, ale jestem w trakcie budowy domu jak się uda to za rok o tej porze będe siedział w salonie gdzie do TV będzie jednak 3m więc 65 cali powinno być jak najbardziej ok z takiej odległości

Będzie jak najbardziej ok, ja siedzę z 2,5 m i dla mnie jest nawet ciut za duży :p choć pewnie zaraz się człowiek szybko przyzwyczai do wielkości, mam już obawy że gdybym zmienił na 55 cali to będzie mi "brakować" ekranu :D
 

martingg

Member
teraz wisi philips 70 którego chce się pozbyć :D no i z tych 4,3m to jednak jest już mały ^^ no ale jakoś rok się "przemęczę" z tymi 5 cali mniej kosztem jakości :)
 
Do góry