Lg oled 65cx vs 75xh90

fausto1

New member
Bez reklam
Witam. Obecnie mam Samsunnga 65ks7000 i planuje go zmienić na któryś z modeli wyżej. Telewizor ma być głównie pod nową konsolę jak i Netflix. Czy pojęć w rozmiar kosztem gorszej jakości obrazu czy jak tu znaleźć kompromis?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz dwa problemy.
Jeśli masz na myśli obraz bezkompromisowy to oczywiście Oled.
Jeśli masz dużo grania - czyli głównie do gry, to czyniąc kontynuację - wybrałbym Sony 75XH90 za 7899 zł z pakietem gratisów dodatkowo dla niebieskich członków forum
 

SDman

Banned
Witam. Obecnie mam Samsunnga 65ks7000 i planuje go zmienić na któryś z modeli wyżej. Telewizor ma być głównie pod nową konsolę jak i Netflix. Czy pojęć w rozmiar kosztem gorszej jakości obrazu czy jak tu znaleźć kompromis?
Dodatkowo trzeci problem to wypalenia jeśli wybierzesz mniejszy OLED, zależy jak długo grasz.
Moim i nie tylko zdaniem w grach OLED ma jeszcze większą przewagę nad LCD, szczególnie w głębi obrazu (realizm) co daje mega rozrywkę.
Tak więc nie łatwy to wybór :niewiem:
 

fausto1

New member
Bez reklam
Wziąłem CX przez kuriera i popatrzę jak to świeci przez parę dni i wezmę xh90

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
jestem ciekaw opinii :) daj znać :)
Mam już cx i xh w domu. Niestety ale xh90 bardzo marnie wypada jak dla mnie. Może troszkę moje przyzwyczajenie z samusnga ks7000 i do barw kolorów ale nie porwał mnie ten tv. Za to LG cx świetny sprzęt. Xh wziąłem w 75 calach i troszkę przesadziłem gdyż odległość 3 metry jest jednak za małą do takiego kolosa. Z LG chce jeszcze z tydzień poobcować i może coś na BF będzie. Tylko w co tu jeszcze można iść aby konkurował z oledem? Może XH95?
Moze porównanie oleda z LCD to marne porównanie ale jednak czegoś mi brakuje.
W xh90 może jeszcze nie ma aktualizacji ale niestety w 120 klatkach nie mogłem uruchomić gry
2111e8ca4c60174386de2cf893c73698.jpg
648def4f54fcd04e9c5d4201d092ca15.jpg
de241ad6622d754ffe947ef81a758b73.jpg
d452a647155de89809b53ae5aa20673c.jpg
6779a63980944010a6b5e3d0651a2e78.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Myślę czy by nie sprawdzić xh95 tylko szkoda , że HDMI 2.1 nie ma. Ewentualnie jakiś inny model ?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ampersand

New member
Jeżeli już porównywać to w takich samych warunkach a na zdjęciach widać całkowicie inne oświetlenie zewnętrzne więc nie do końca miarodajne.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oświetlenie wnętrza jest takie samo, chyba czy rano czy popołudniu to kolory nagle nie staną się wyraźniejsze. Miałem włączone oby dwa na raz .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

maxon

New member
też się zastanawiam nad podobnym wyborem 75" - moi wybrańcy :) to :

1. Samsung Q90t/Q95t (mniej stref podświetlenia od zeszłorocznych modeli), DSE)

2. LG NANO 913(banding i jakieś problemy z matrycami za to fajny WebOS)

3. Sony XH90 (podobno są jakieś problemy z restartami i problemy z wydajnością procesora w HDMI 2.1, dodatkowo blooming i niestabilny Android)

oraz z OLED
4. LG OLED CX 65" lub w jakiejś sympatycznej promocji 77" - tutaj ewentualny problem z wypalaniem i powidokami za to super obraz i WebOS)

Oglądamy:
TVSat - 45%
Netflix/AppleTv - 40%
PS4 a wkrótce PS5 - 15%


Pokój z dużym oknem balkonowym, ale żeby nie było łatwo to wiosną i latem jest ciemniej bo światło jest zasłonięte przez drzewa a zimą już bez liści słońce pokazuje swoją twarz :)
Może ktoś pomoże w wyborze
 

Ampersand

New member
Mogę Ci pomóc tyle, że sam mam ten problem i gdyby nie wypalenia oleda to nie musiał bym już szukać dla siebie TV a tak stoję od miesiąca przed tym samym dokładnie wyborem. Tyle tylko, że seria Q90T w obecnych cenach już jest poza budżetem więc ew. Q80T. Na chwilę obecną najbardziej skłaniam się do 75XH90 znając jego bolączki, czekam jednak na nadchodzące promocje.
 

fausto1

New member
Bez reklam
No mnie wogole nie siadł XH90. Wziąłbym xh95 a tylko brak HDMI 2.1 troszkę mnie stopuje, po ograniu na CX kilku tytułów w 120 klatkach, jest to super sprawa. Myślałem nad Q95T za 8800 ale tu brak dvision tylko czy to aż taki niezbędnik?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ampersand

New member
Nie siadł XH90 bo miałeś i oddałeś czy jak? DV to inna sprawa i jego brak mnie odpycha od Samsunga. Różnie piszą od DV ale skoro to wchodzi w życie to wolałbym z tego nie rezygnować a jestem kinomanem więc głównie do tego potrzebny mi jest TV i nie chciałbym z a2 lata pluć sobie w brodę, że kupiłem bez a materiału będzie coraz więcej.
Nie znalazłem profesjonalnego opisu różnic TV z DV a bez.
 
Ostatnia edycja:
Do góry