Lg oled 65cx vs 75xh90

Lechu1956

New member
W przypadku modułów CI nie ma telewizorów lepszych , czy gorszych. Np. LG dobrze sobie radzi z modułem Cyfrowego Polsatu , a znacznie gorzej z modułami TNK. W Sony przy tych samych modułach jest zupełnie odwrotnie. Z modułami UPC najwięcej problemów jest przy telewizorach LG i Samsung. Z dekoderem Orange ICU 100 tylko telewizory Samsung zapewniają odpowiednią współpracę. I tak można pisać elaborat.
Obecnie w telewizorach android tv nie ma żadnego "mulenia'. Wystarczy zainstalować te same aplikacje na LG i android tv i sprawdzić. Różnica prawie żadna. Jakieś mulenie może wystąpić w przypadku instalacji aplikacji na android tv spoza sklepu google. O takich aplikacjach posiadacze telewizorów LG, czy Samsung mogą tylko pomarzyć. Najlepiej w niedzielne popołudnie.
Najnowsze wersje popularnych aplikacji zapewnia android tv. Najlepszym przykładem jest youtube.
Przy kilku mniej znaczących aplikacjach , to LG jest znowu lepsze. Np. webcamera.pl z kamerami 4k. Albo możliwość logowania na cda.pl z poziomu telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej pytać dokładnie o konkretny model podając potrzeby i warunki.
Zniżki kolorowe...
Dla niebieskich ( też kolor ...) Ceny są czarno/białe przez cały rok i to z pakietem dodatkowo.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Dlaczego w xh90 dalej pokazuje mi , że nie ma portu HDMI 2.1? Aktualizacje niby aktualne są

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Powoli przekonuje mnie 75xh90 , mam dalej oba w domu i po małej zabawie suwakami xh90 prezentuję się dobrze uważam. Może profesjonalna kalibracja jeszcze z niego wyciągnąć?

Powiedzcie mi , te 14 dni na zwrot jest liczone od odnia otrzymania towaru? Po tym gdy zgloeze chęć zwrotu, muszę to zrobić tego samego dnia?
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Czy kalibracja profesjonalna może wyciągnąć większy kontrast? Czy to zwykła zabawa suwaki i np gdy ktos już miał taką kalibracje.to równie dobrze mógłbym sam wklepac te ustawienia do siebie czy może jest to jakaś ingerencja w ustawienia niedostępne z poziomu pilota? Pytasz gdyż nie są to małe pieniądze za takie kalibrację

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Sam już nie wiem.ktory model zostawić. Najgorsze jest to , że w w XH ciągle brakuje mi tej czerni i ciągle bawię się suwakami...
Na plus na pewno całe XH gdyż 75 za 6800
LG to 65 za kwotę 7400..

Ktoś coś doradzi jezcze?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Zdążyłem przeczytać tylko pierwszą stronę wątku, i ta strona od razu potwierdza, że kupno lcd, a nie oled-a, było jedynym wyjściem. W moim przypadku 85XH9505.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Zdążyłem przeczytać tylko pierwszą stronę wątku, i ta strona od razu potwierdza, że kupno lcd, a nie oled-a, było jedynym wyjściem. W moim przypadku 85XH9505.
Pokusił bym się na xh95 tylko on raczej wsparcia do gier nie ma żadnego. Obraz domyślam.sie , że by mnie zadowolił patrząc w sklepie na 90i 95 xh

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Sam już nie wiem.ktory model zostawić. Najgorsze jest to , że w w XH ciągle brakuje mi tej czerni i ciągle bawię się suwakami...
Na plus na pewno całe XH gdyż 75 za 6800
LG to 65 za kwotę 7400..

Ktoś coś doradzi jezcze?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Więcej nie wyciagniesz. Porownujesz do oleda, a tam czerń jest inna. Kalibracja niewiele Ci da, z tego co wskazują to sony dobrze ma ustawione kolory i korzyści jakie osiągniesz mogą być niezauważalne dla Ciebie. Poprawisz oddanie kolorów o kilka %a też nie jest powiedziane, że będzie Ci to pasować.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Wiem , że nie wyciągnę i bije się z myślami co zostawić. Mam odczycie że OLED lepiej sobie też radzi z uplynnianiem obrazu, w Sony wydawało mi się , że czasem potrafił się przyciąć obrazu. Mówię o firmach bo w grze tego nie doświadczyłem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry