LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

uberman

New member
Oczywiscie, ze przez eurozlacze wychodzi audio analogowe, taki standard, wystarczy przejsciowka :) Nie ma jawnie wyjscia analogowego audio jak w wiekszosci nowych tv

No nie jestem pewien czy tak jest. To przecież nie normalne eurozłącze tylko przejściówka.
Wydaje mi się, że także eurozłącze jest oznaczone jako IN.
Nie pamiętam, ale po co kombinowałbym z wyjściem słuchawkowym? Sprawdzę jeszcze raz jak wrócę do domu.
 

Balon14

New member
Oczywiscie, ze przez eurozlacze wychodzi audio analogowe, taki standard, wystarczy przejsciowka :) Nie ma jawnie wyjscia analogowego audio jak w wiekszosci nowych tv

Nie do końca jest tak jak piszesz, mylisz się!

Przez przejściówkę eurozłącze działa tylko dźwięk z tv naziemnej i nic po za tym, nie usłyszysz dźwięku z innych źródeł nawet smart tv nie puści przez eurozłącze dźwięku :(
Też to przechodziłem aż w końcu wymieniłem amplituner i podłączyłem dźwięk przez wyjście optyczne z tv.

Od tej pory działa to jak należy.
 

mustafas

New member
Witam,
dziś zaprogramowałem sobie TVP1HD i od razu włączyłem HbbTV. Zauważyłem, że obraz jest zwężony, mimo ustawień 16:9 nie jest na pełnym ekranie, dotyczy to zarówno TVP1 HD jak i TVP2HD. Czy to normalne czy też muszę pozmieniać coś w ustawieniach aby cieszyć się obrazem na całym ekranie?
 

ovner

New member
HbbTV przynajmniej na TVP Kultura z satelity nie działa, pojawia się plansza z informacją ale żadnego serwisu.

Nareszcie, działa HbbTV z TVP 1 HD, uruchomili serwis.
 
Ostatnia edycja:

cherryww

New member
Mam pytanie do posiadaczy modułu NCam z Kartą N Na Kartę... Macie TVP 2HD w telewizorze? TVP 1 HD weszło zamiast "pseudo" TVP 1 HD ale TVP 2 HD nie umiem znaleźć. Po wyszukaniu kanałów, przeglądnąłem całą listę kanałów i TVP 2HD tam nie widziałem.
 

Radeq26

New member
Mam pytanie do posiadaczy modułu NCam z Kartą N Na Kartę... Macie TVP 2HD w telewizorze? TVP 1 HD weszło zamiast "pseudo" TVP 1 HD ale TVP 2 HD nie umiem znaleźć. Po wyszukaniu kanałów, przeglądnąłem całą listę kanałów i TVP 2HD tam nie widziałem.

Wydaje mi się, że potrzeba wyszukać/przeskanować kanały na nowo. Tylko czy taka operacja nie spowoduje usunięcia zapisanych wcześniej programów? Ustawienie kolejności kanałów wg własnego uznania zajmuje trochę czasu. Wolę nie ryzykować i poczekam na odpowiedź kogoś kto już to robił.
 

decklen

New member
Ja mam w TV moduł CP i wcale kanały te nie zameldowały się na pozycjach 113 i 114
a kolega od modułu cam N ki niech przeskanuje tylko transpondery te na których jest TVP1HD i @HD
 

decklen

New member
Sprawdź czy masz ustawione serwery DNS w TV, lub wpisz puść ping z komputera np. na google.pl i wpisz adres IP w TV, zobaczysz czy załaduje się strona.
nie ma w tv DNS tak samo jak w karcie w laptopie
skąd mam te DNS wziąć \\

przypomne że internet idzie z NetiaSpota po wifi do laptopa tam daje udostępnienie z karty wifi do karety sieciowej i dalej kablem z karty do TV

na innym routerze jest ok a na Netia spocie nie widzi TV internetua sieć widzi np laptop widzi telewizor a tv laptop
 

geo570

New member
Czy jest jakiś sposób na uruchomienie oprogramowania TriDef 3D dla Windows aby działało z tym telewizorem? Mam w zasięgu CD dołączone do innego monitora LG, z którym działa to prawidłowo, a po podłączeniu do LW570S jest komunikat, żeby podłączyć zgodny monitor LG 3D.
Może da się jakoś zmylić dane EDID widziane przez HDMI?
 

bracki7

New member
Witajcie!
Gdzieś tutaj kiedyś widziałem sposób, na zapisanie istniejącej listy programów na pendrive. Mam LG 42LW570s. Pomoże ktoś? Będę bardzo wdzięczny:)
 

geo570

New member
Witajcie!
Gdzieś tutaj kiedyś widziałem sposób, na zapisanie istniejącej listy programów na pendrive. Mam LG 42LW570s. Pomoże ktoś? Będę bardzo wdzięczny:)

Oto przepis na zachowanie/odtwarzanie ustawień, w tym listy kanałów:

1) Wsadzamy do USB pendrive sformatowany w FAT.
2) Wciskamy klawisz Home i przytrzymujemy go do momentu aż menu zniknie (około 5 sek.), po czym bez zbędnej zwłoki naciskamy klawisze: 1, 1, 0, 5, OK.
3) Pojawia się menu, z którego wybieramy "TV Link-Loader", po czym wybieramy "Send to USB".
4) ustalamy numer w nazwie pliku i potwierdzamy.
5) Nagrają się wszystkie ustawienia oraz kanały do jednego pliku.
...
6) aby przywrócić je później, postępujemy tak samo, ale zamiast "Send to USB" wybieramy "Receive from USB" i wskazujemy plik; na koniec TV się wyłączy.

Niestety nie udaje mi się w ten sposób przywrócić listy kanałów satelitarnych. Komuś to działa?
 

lgfan

New member
Panowie mam taką sprawę odnośnie HbbTV na TVP1 i 2, otóż posiadam model 659S czyli praktycznie to samo co 570S tylko z kilkoma dodatkowymi funkcjami i właśnie z funkcją HbbTV.
Po ustawieniu w menu jako kraj -Niemcy działa HbbTV na TVP i tu jest właśnie problem, włączając TVP 1 lub 2 nie można potem zmienić kanału bezpośrednio klawiaturą numeryczną a jedynie klawiszem zmiany kanału + i -

Chodzi mi oczywiście o kanały naziemne SD jak i HD, dodam też że na Niemieckich kanałach które nadają HbbTV nie ma takiego problemu, normalnie klawisze numeryczne działają.

Druga sprawa dotyczy dźwięku DD+ jaki nadaje TVP pomimo ustawionego w menu jako domyślny DD+ to i tak za każdym razem dźwięk w TVP 1 i 2 włącza się w mpeg, i chcąc mieć DD+ trzeba za każdym razem ręcznie zmieniać.
Co innego na kanałach Niemieckich, tam o ile jest dostępny od razu włącza się DD+

Czy ktoś z was zauważył też taki problem, bo ja myślę że to TVP coś zawaliła z nadawaniem ?
 
Ostatnia edycja:

enter1

New member
jest nowa wersja oprogramowania 05.12.05 tv sam wykryl na stronie lg jeszcze go nie ma
na pierwszy rzut oka nic nie dodal ani zmienil
 
Ostatnia edycja:
Do góry