LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

darth_irek

New member
Witam,ja też mam ten TV i jak kupowałem[ponad 3 miechy temu] to porównałem na tym samym sygnale stojące obok Panasonic,Sharp i Sony i bezwzględnie wygrał LG.Wcześniej brałem pod uwagę tylko TV Samsung ale były mi za drogie i niestety aktywne okulary.Plazm nie brałem pod uwagę bo widzę na każdym migotanie.Taką mam "percepcję wzrokową".
Pozdrawiam.

Jeżeli dostrzegasz migotanie plazm - ja też - to musisz dostrzec jak "zwalony" jest w tym modelu Trumotion. Ludzie !!! czy to forum jest okupowane wyłącznie przez sprzedawców/marketingowców LG ??? TEN MODEL MA SPAPRANE TRUMOTION. Zamiast zagłuszać ten fakt, przyłączcie się i wspólnie męczmy LG - może to sprawa softu. Czy ktoś wie czy Trumotion jest realizowany sprzętowo czy programowo?
 

vwrafi

New member
Jeżeli dostrzegasz migotanie plazm - ja też - to musisz dostrzec jak "zwalony" jest w tym modelu Trumotion. Ludzie !!! czy to forum jest okupowane wyłącznie przez sprzedawców/marketingowców LG ??? TEN MODEL MA SPAPRANE TRUMOTION. Zamiast zagłuszać ten fakt, przyłączcie się i wspólnie męczmy LG - może to sprawa softu. Czy ktoś wie czy Trumotion jest realizowany sprzętowo czy programowo?

A jak mogę sprawdzić ten trumotion i co on w ogóle robi ? Z ciekawości chciałbym zobaczyć co to ma robić. Może poda pan co mam włączyć, jakiś film czy bajkę i powiedzieć na co zwrócić uwagę przy włączonym trumotion ? Tzn. jak powinien wyglądać obraz a jak nie wygląda u nas. Z filmów mam np. Avatar, Zaplątani, Żółwik Sammy, Auta 2, może w jakiejś konkretnej scenie będzie widać że to działa lub nie działa ?
 

Jerzy62

New member
WITAM.
No i jest nowa versja oprogramowania 05.11.06 dzisiaj z aktualizowałem przez internet jeszcze nie wiem czy są jakieś zmiany bo nie miałem czasu na sprawdzenie.
 

lgfan

New member
TV znalazł nowe oprogramowanie, ale na stronie LG jeszcze go nie ma.

edit. zaktualizowałem do wersji 05.11.06, żadnych zmian nie widzę, nic nie zmienili w sprawie edycji programów, nadal to co jest to wielka lipa :evil:
 
Ostatnia edycja:

Miran

New member
hm a wygląda na zwykły router - przy takiej konfiguracji będzie problem z dlna - urządzenia muszą być w jednej podsieci a tutaj wychodzi jeszcze jedno "zagłębienie" dodatkowo gdy nie podepniemy komputera kablem do tego routera.

Czy faktycznie jest problem z dlna ,ktoś to potwierdzi z użytkowników?
Z drugiej strony aż tak bardzo mi na tym nie zależy jak będę potrzebował to sobie nagram na pena a miałem już przygodę z Azbox HD i odtwarzaniem filmów po sieci i niestety często był problem z płynnością.
Oczywiście dotyczy to wyłącznie sieci bezprzewodowej.
 

vwrafi

New member
Hahahaha, zrobiłem update TV do 05.11.06 i jeeeesttt, nareszcie mogę się normalnie logować do YouTube na swoje konto, wyszukiwanie już jest szybsze i w ogóle bajka. Nie ma już tych głupot z wyborem czy chcemy wpisać A czy Ą lub C czy Ć. I w ogóle jak wpiszemy jedną literę to już się automatycznie wyszukują filmiki.

Według mnie wielkie brawa dla LG za ten nowy soft, chyba posłuchało krytycznych uwag.

Teraz to mogę szczerze powiedzieć że ten TV to SmartTV, podoba mi się już wszystko.
 

darth_irek

New member
A jak mogę sprawdzić ten trumotion i co on w ogóle robi ? Z ciekawości chciałbym zobaczyć co to ma robić. Może poda pan co mam włączyć, jakiś film czy bajkę i powiedzieć na co zwrócić uwagę przy włączonym trumotion ? Tzn. jak powinien wyglądać obraz a jak nie wygląda u nas. Z filmów mam np. Avatar, Zaplątani, Żółwik Sammy, Auta 2, może w jakiejś konkretnej scenie będzie widać że to działa lub nie działa ?

1. Magia.Wielkiego.Blekitu.2012.E01.PL.720p.BluRay.X264.AC3-TVM4iN.mkv
00:56 do 00:60 Zobaczcie co się dzieje z rekinem w momencie puknięcia przez nurka. Obejrzyjcie materiał na włączonym i wyłączonym Trumotion. Masakra.

2. BBC.Wonders.Of.The.Solar.System.E03.2010.PL.720p.BDRip.XviD.AC3-DustnWind.avi
3:33 do 3:41. Zobaczcie co się dzieje na skrzydłach samolotu. Artefakty i pikseloza. Obejrzyjcie bez Trumotion.

3. Midnight.In.Paris.2011.PL.480p.BRRip.XviD.AC3-inTGrity.avi
Pierwsze pięć minut filmu. Zwróćcie uwagę na ruch ludzi i samochodów. Przy właczonym Trumotion TV dostaje głupawki.

To tylko pierwsze minuty pierwszych z brzegu trzech filmów. Wszystkie te przykłady testowałem na innych TV w MM. Najlepsze, że Philips na matrycy LG działa poprawnie. Winna nie jest matryca a elektronika (bądź soft) LG.
 
Ostatnia edycja:

5qra

New member
Dobrze słyszeć, że to jakaś lepsza wersja softu. U mnie na razie widzę problem z DLNA, ale posprawdzam to na spokojnie.
 

stanelk

Member
TV znalazł nowe oprogramowanie, ale na stronie LG jeszcze go nie ma.

edit. zaktualizowałem do wersji 05.11.06, żadnych zmian nie widzę, nic nie zmienili w sprawie edycji programów, nadal to co jest to wielka lipa :evil:

Taż przed południem zaktualizowałem soft w swoim TV.Na tą chwilę nic nowego nie zauważyłem.Edycja kanałów nie jest jeszcze taka najgorsza jak w innych tv.Kanały do ulubionych [A,B,C,D] wrzuca się całkiem szybko,problem jest z dublującymi się nazwami kanałów z innych platform.Byłem mile zaskoczony,gdy automatycznie wyszukałem kanały DVB-T i DVB-S, i ulubione kanały pozostały.Gdyby była edycja taka jak jest w tunerze HF8900HD to by było super.Nie wychwalam tu firmy LG,bo do tego TV LG570S byłem zwolennikiem Samsungów.
Pozdrawiam.
 

ovner

New member
A jak z wyszukiwaniem kanałów satelitarnych nadal trzeba z palucha wybierać transpondery innych satelit czy skanuje automatycznie bez usuwania już istniejących kanałów? Odblokowali możliwość szukania i DVB-C i DVB-T bez kasowania jednego z nich ?

TV znalazł nowe oprogramowanie, ale na stronie LG jeszcze go nie ma.

edit. zaktualizowałem do wersji 05.11.06, żadnych zmian nie widzę, nic nie zmienili w sprawie edycji programów, nadal to co jest to wielka lipa :evil:
Zastosuj TllEdit http://www.sendspace.com/file/f59prd
 
Ostatnia edycja:

marekkurzyna

New member
Jeżeli dostrzegasz migotanie plazm - ja też - to musisz dostrzec jak "zwalony" jest w tym modelu Trumotion. Ludzie !!! czy to forum jest okupowane wyłącznie przez sprzedawców/marketingowców LG ??? TEN MODEL MA SPAPRANE TRUMOTION. Zamiast zagłuszać ten fakt, przyłączcie się i wspólnie męczmy LG - może to sprawa softu. Czy ktoś wie czy Trumotion jest realizowany sprzętowo czy programowo?

Witam. Od razu powiem że nie jestem ani sprzedawcą ani marketingowcem :) Jedynie co mnie łączy z LG to najpierw 42le8500 a teraz ten. 1 sprawa dlaczego uparłeś się na ten Trumotion. Większość nie używa tego z powodu sztuczności obrazu i to nie tylko w LG. 2 sprawa sprawdź sobie na materiale o wyższej jakości. Rozszerzenie avi w 2 wypadkach świadczy o mpeg4 XviD lub Divx a 720p lub co gorsza 480p to porażka szczególnie jeżeli chodzi o sceny z dużą ilością ruchu i obiektów, np. ptaków. Także zamiast wymyślać innych sprawdź na materiale 1080p z kodekiem AVC i bitrate około 15Mb, wyłącz trumotion i wgraj najnowsze firmware. PS. także widzę migotanie plazm, dlatego jej nie kupiłem, uważam że nie jest to najlepszy TV, jednak jak za te pieniądze + pasywne 3d i robi się faworyt jeśli chodzi o opłacalność. Pzd.
 

BaRiBaL

Member
Dziwne, u mnie nie znajduje nowego oprogramowania.
Czyżby zdążyli już wycofać? Połączenie z siecią oczywiście działa..

Wysłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk
 

lgfan

New member
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Mam ten Tv od grudnia i w najmniejszym stopniu mnie nie zawiódł. Wszystko począwszy od materiałów słabej jakości poprzez pseudo HD do 3D wszystko jest w najlepszej jakości. Można co prawda przyczepić się do "poleszaczy" ale wszystkie Tv mają z tym problem. Co do plazm to nigdy ich nie brałem przed zakupem pod uwagę-migotanie, duże zużycie prądy, aktywne 3D itp. Jak dla mnie i moich znajomych co go kupili jest po prostu ok. Narzekaczy odsyłam do działu Samsunga,Sharpa i Sony
ps
ja też nie jestem z LG tylko prostym zadowolonym użytkownikiem i pozdrawiam wszystkich nie malkontentów
I jeszcze jedna rzecz. W nowym sofcie poprawili wile rzeczy z którymi wcześniej były problemy: działanie Yutobe, szybciej działający internet czyli wyszukiwanie, brak zacięć w DLNA.
 

Josef751

New member
Niestety ale po aktualizacji nic się nie zmieniło odnośnie oglądania filmików poprzez przeglądarkę. Wchodzę sobie na WIOCHA.PL, a tam do obejżenia tylko zdjęcia, bo z filmików odtwarza tylko dźwięk. Czyli przeglądarka nie w pełni funkcionalna, i szkoda... Mam nadzieję, że zrobią coś w tej sprawie.
 

vwrafi

New member
Niestety ale po aktualizacji nic się nie zmieniło odnośnie oglądania filmików poprzez przeglądarkę. Wchodzę sobie na WIOCHA.PL, a tam do obejżenia tylko zdjęcia, bo z filmików odtwarza tylko dźwięk. Czyli przeglądarka nie w pełni funkcionalna, i szkoda... Mam nadzieję, że zrobią coś w tej sprawie.

No właśnie, czy ktoś wie dlaczego nie ma obsługi Flash 10 lub 11 ? Czy to sprawa jakiś licencji czy też po prostu nasz sprzęt jest za słaby ?
 

ovner

New member
Tylko żeby to chciało działać na Win 7 64bit ?
Sprawdź czy masz zainstalowany pakiet Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable
Z moich doświadczeń właśnie na wersji 2008 działa na 2005 i 2010 nie działa, niewiem jak na systemie 64bit. Jak nie będzie chciał zadziałać, to uruchom w trybie zgodności.
 

jacek67m

New member
Mam pytanie do użytkowników tego odbiornika
mam możliwość zakupu modelu 47lw579s + pilot i kamera skype cena 4.399 ( nowy ) czy warto angażować się w ten telewizor jak on się sprawuje przy odbiorze z C+ , oglądamy dużo meczy gramy na xbox proszę o szybkie podpowiedzi dzięki
 
Do góry