LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

Miran

New member
Wygląda jakbyś miał ustawioną niską rozdzielczość na playerze i wtedy nie będzie się chciał przełączać ja tak miałem tylko z tunera i to było powodem.
 

Tomix-1

New member
oznacz wejście HDMI jako PC, Tomix-1 jak ci sie gra na tym telewizorze na playstation 3? mam ten telewizor i zamierzam sobie kupić ps3 dzięki

mi się gra super, ale ja przskoczyłem z tv kineskopowego na ten, więc obiektywizm jest trudno zachować. Plusem jest że tv ma simplink czyli pilot LG obsługuje ps3. Impulagów już nie mam, pykam w wymagającą gierkę pod tym względem-battelfild 3. Co do 3D w grach to Ci nie pomogę bo jeszcze nie mam takiej z 3D. Jak kupisz zapraszam do wspólnego grania nik-XxThiefOfSoulxX

Pozdrawiam
 

zorial

New member
Tak, chodzi o standardowe SBS !
Podłączyłem lapka kablem HDMI 1.4, włączam KMplayer, na ekranie TV mam 2 obrazy obok siebie, jak chcę włączyć 3D to mam tylko aktywny przycisk 2D-3D !
ja odtwarzam z PC z programu XBMC (zresztą polecam bardzo) masz tam możliwość przestawiania rozdzielczości. 3D sbs działa bez najmniejszego problemu.

Jaki to był film SBS, czy OU ten mkv z napisami, bo u mnie jakoś żaden SBS nie chce odtworzyć poprawnie napisów srt. Rozjeżdżają się, jak poprzednikowi, mimo aktualizacji do najnowszego softu. Myślałem, że on coś wnosi w tym temacie, ale się pomyliłem.
Film sbs.
napisy srt - ale trzeba się upewnić podglądając zawartość czy na pewno są w formacie srt. Zdarzało mi się czasem ściągnąć napisy z rozszerzeniem srt a zawartość była w innym formacie.

napisy o tej samej nazwie co film w tym samym folderze. Włączam odtwarzanie filmu mkv, przełączam na 3d (sbs) i wyświetlają się całkowicie prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

zmysl84

New member
przy okazji ktoś odpowie na moje pytanie:

Cytat:
jakim playerem odtworzyć film MKV 3D na laptopie podłączonym przez HDMI do TV żeby można na TV w 3D oglądać ?
Próbowałem przez KMPlayer ale na TV nie można ustawić na 3D.

Kolego lgfan
Jeśli, jak pisałeś, chodzi o filmy 3D SBS...
Ja właśnie sprawdziłem u siebie przez HDMI...
(bo ogólnie mam sieciówką)
...i wszystko śmiga!

Obraz mam ustawiony nie na 'klonowanie' tylko 'rozszerzony ekran' (obraz TV to tak jakby niezależny obraz, gdzie przeciągam na niego player'a).

Nawet wszystkie opcje mam aktywne w trybie 3D,
tzn.:
2D > 3D,
Side by Side,
Top & Bottom (Over-Under),
Checker Board,
Frame Sequential (PS. nawet niezłe efekty z 2D wychodzą, podobnie jak SBS).

U mnie bez znaczenia jaki odtwarzacz filmów, byle odtworzył .MKV (ja akurat posiadam "Splash PRO EX" (można m.in. ustawić Best Quality 1080i>1080p, Motion2 (Ultra 1080p), Detail Boost (super sprawa), Light Boost, standardowe ustawienia wideo (jasność-kontrast-nasycenie), tryby wyjścia dźwięku (Stereo, Dźwięk przestrzenny, 5.1, 7.1, S/PDIF, no i najważniejsze HDMI-żeby dźwięku nie było na kompie tylko na TV), ustawienia napisów.

Odpalam film 3D SBS, przeciągam player'a na drugi ekran (TV), odpalam w fullscreen i widzę dwa obrazy (SBS). Następnie pilot TV i przycisk 3D robi swoje :)

Może jakiś lipny kabel HDMI masz?
Ja kupiłem jakiś najtańszy kabel HDMI 3D i gra gitara!
 
Ostatnia edycja:

Jerzy62

New member
Jaki to był film SBS, czy OU ten mkv z napisami, bo u mnie jakoś żaden SBS nie chce odtworzyć poprawnie napisów srt. Rozjeżdżają się, jak poprzednikowi, mimo aktualizacji do najnowszego softu. Myślałem, że on coś wnosi w tym temacie, ale się pomyliłem.
Witam Cię.
Już doszedłem do tego dlaczego napisy się rozjeżdzają przez Blu-Ray i nie da się tego ustawić natomiast dysk podpięty do TV bezpośrednio i napisy prawidłowo sie wyświetlają.:fool:
 

lgfan

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś podłączał dysk z USB 3.0, czy TV pracuje z takim bez problemów ?

Pytam bo mam zamiar kupić VERBATIM Store 'n' Go 1TB 2,5" USB 3.0 , z testu Chip.pl wynika że to bardzo szybki dysk.
 
Ostatnia edycja:

erzlot

New member
3d

Witam Cię.
Już doszedłem do tego dlaczego napisy się rozjeżdzają przez Blu-Ray i nie da się tego ustawić natomiast dysk podpięty do TV bezpośrednio i napisy prawidłowo sie wyświetlają.:fool:

Potwierdzam, u mnie jest dokładnie tak samo.
Problem jest, jeżeli film 3D jest w DTS lub jeszcze wyżej i do tego ma napisy. Wtedy nie ma go jak odtworzyć, bo:
-dvd nie obsługuje napisów SBS
-tv nie obsługuje DTS i wyżej
Trzeba chyba robić konwersję DTS na niższy system audio.
Napisałem maila do LG w tej sprawie. Może coś napiszą?
 

zmysl84

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś podłączał dysk z USB 3.0, czy TV pracuje z takim bez problemów ?

Pytam bo mam zamiar kupić VERBATIM Store 'n' Go 1TB 2,5" USB 3.0 , z testu Chip.pl wynika że to bardzo szybki dysk.

Moim zdaniem USB 3.0 jest kompatybilne w dół, lecz po co USB 3.0 (?) - czy TV ma 3.0 czy 2.0 (?)
Bo chyba ma USB 2.0, więc maksymalna prędkość i tak będzie prędkością USB 2.0 (480 Mbit/s - 60MB/s).

PS.
Odnośnie pojemności dysku, gdzie pytałem też wcześniej - mój TV nie odbiera dysku 2,5TB.
To tak na przyszłość info jakby ktoś chciał wiedzieć.
Ale poradziłem sobie dzieląc na partycje :)
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
Moim zdaniem USB 3.0 jest kompatybilne w dół, lecz po co USB 3.0 (?) - czy TV ma 3.0 czy 2.0 (?)
Bo chyba ma USB 2.0, więc maksymalna prędkość i tak będzie prędkością USB 2.0 (480 Mbit/s - 60MB/s).

PS.
Odnośnie pojemności dysku, gdzie pytałem też wcześniej - mój TV nie odbiera dysku 2,5TB.
To tak na przyszłość info jakby ktoś chciał wiedzieć.
Ale poradziłem sobie dzieląc na partycje :)
Po to USB 3.0 żeby szybciej kopiować na dysk z lapka z taką wersją USB i odwrotnie ;)
Co do pojemności to instrukcja mówi o obsłudze dysków 1 TB
edit.
Może ktoś posiada taki dysk USB 3.0 i może to sprawdzić ?
 
Ostatnia edycja:

marekkurzyna

New member
Witam. Otrzymałem dzisiaj informację z serwisu LG, że na poniedziałek planowane jest wydanie nowego firmware do tego TV. Podejrzewam że ma być one w zastępstwie 05.10.05. U mnie jego wgranie powodowało nieprawidłową pracę dysku podpiętego pod USB. Mam nadzieję że z tym nowym będzie ok. Pzd.
 

adambstar

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś podłączał dysk z USB 3.0, czy TV pracuje z takim bez problemów ?

Pytam bo mam zamiar kupić VERBATIM Store 'n' Go 1TB 2,5" USB 3.0 , z testu Chip.pl wynika że to bardzo szybki dysk.



Ja posiadam ten dysk. Wszysko działa świetnie. Zformatowałem go sobie na NTSC. Zapomniałem tylko sobie zgrać zawarte na nim oprogramowanie. Jak możesz to mi go prześlij jak kupisz dysk. Podam adres jak będiesz go miał. Napisz.:lol::lol:
 

vwrafi

New member
Witam. Otrzymałem dzisiaj informację z serwisu LG, że na poniedziałek planowane jest wydanie nowego firmware do tego TV. Podejrzewam że ma być one w zastępstwie 05.10.05. U mnie jego wgranie powodowało nieprawidłową pracę dysku podpiętego pod USB. Mam nadzieję że z tym nowym będzie ok. Pzd.

Mam pytanie. Mam model 42LW579s. Którym softem powinienem go aktualizować ? Tym dla 579s czy dla 570s ? Nie chcę żeby po aktualizacji softu od 570s zniknęła mi możliwość nagrywania. A może lepiej ściągnąć soft z niemieckiej strony dla 579s ?
 

zorial

New member
Nie wiem czy ktoś robił takie testy i porównania.
Porównywałem dziś jakość obrazu z PC na LW570S .
Podłączałem z wyjścia DVI karty graficznej i HDMI.
Porównywałem obraz z dwóch kart: GeForce 9600 GT i GeForce GT 520
W obu przypadkach wyniki były takie same.
Obraz z wyjścia DVI podłączony do HDMI telewizora przez przejściówkę DVI-HDMI jest zdecydowanie lepszej jakości niż bezpośrednio z wyjścia HDMI kart graficznych.
Jest dużo lepsza ostrość. Można powiedzieć że z DVI jest idealny. HDMI pozostawia trochę do życzenia. Przy okazji dowiedziałem się że po DVI też może być przesyłany dźwięk. Jakoś do tej pory tego nie wiedziałem :)

Jest też różnica w tv w ustawieniach obrazu. W przypadku źródła DVI w ustawieniach zaawansowanych nie ma wielu opcji (m.in. redukcji szumów, ostrości itp które są dla HDMI)
Tak czy inaczej w moim przypadku DVI daje lepsza jakość obrazu z PC.
 
Do góry