LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

zorial

New member
Witam.
Postanowiłem w marcu kupić TV LG 47LW570S. Analizuję za i przeciw od około 2 tygodni. W sumie tutaj wszystkie problemy i ciekawostki dotyczące tego TV zostały poruszone i bardziej lub mniej omówione. Jestem tylko ciekawy czy filmy 3D mkv, które ściągnąłem "pójdą" na tym TV bez problemu. Zamierzam odtwarzać je z dysku zewnętrznego 500GB. Niektóre filmy mają nawet 16GB. Do tego TV zamierzam kupić też od razu BR LG BD670, czy to dobry wybór? Jak to jest u was. Ci co już mają ten TV na pewno mogą mi coś doradzić, podpowiedzieć. Znając życie okaże się że czegoś nie dokupiłem, albo nie takie HDMI, itp. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam
Odpowiem w kwestii filmów mkv 3d
Z dysku USB będa odtwarzać się bez problemu. jedyny warunek - dźwięk inny niż DTS
Odtwarzalem np 16 GB Avatara 3D którego PC z GeForcem 6600 nie odtwarza płynnie na dynamicznych scenach. TV z USB odtwarzał go całkowicie poprawnie. Napisy srt o tej samej nazwie co plik z filmem telewizor również wyświetla poprawnie w trybie 3D.
 
Ostatnia edycja:

zaworek1313

New member
Nie ma co się oszukiwać, że większość filmów w 3D to ściągnięte z sieci. Nie zawsze jednak działają tak jakby się chciało. Zastanawiam się czy dobrze robię kupując BR 3D. Myślę jednak, że jakiś film i bajkę jednak kupię. Fajnie będzie zamienić 32' na 47'.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
nie da się zmienić ścieżki audio w pliku MKV. Sprawdzałem na dwóch filmach w których jest kilka ścieżek i opcja do zmiany ścieżki jest nieaktywna

Na pewno jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej w tym TV (filmy MKV z USB).
Mam malutki 19-calowy LG LCD LED 19LE3300 (model z 2010 roku, odtwarza pliki MKV z USB nawet 20-30 GB, 1080p bez problemu + napisy) i opcja zmiany ścieżki dźwiękowej działa bez problemu ... oczywiście jeśli konkretny rodzaj dźwięku jest obsługiwany przez TV (czyli np. nie DTS).
Wchodzę z menu, wybieram "Ustaw odtwarzanie wideo" i potem "Język audio" (opcja jest aktywna, czyli nie "szara" tylko "niebieska") i zmieniam z 1-nki na 2-kę lub odwrotnie.
Tzn. wszystkie pliki MKV które sprawdzałem, miały dwie ścieżki dźwiękowe do wyboru.
Może jeśli jest ich np. trzy to TV nie reaguje i opcja zmiany dźwięku jest nieaktywna, nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Na pewno jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej w tym TV (filmy MKV z USB).
Mam malutki 19-calowy LG LCD LED 19LE3300 (model z 2010 roku, odtwarza pliki MKV z USB nawet 20-30 GB, 1080p bez problemu + napisy) i opcja zmiany ścieżki dźwiękowej działa bez problemu ... oczywiście jeśli konkretny rodzaj dźwięku jest obsługiwany przez TV (czyli np. nie DTS).
Wchodzę z menu, wybieram "Ustaw odtwarzanie wideo" i potem "Język audio" (opcja jest aktywna, czyli nie "szara" tylko "niebieska") i zmieniam z 1-nki na 2-kę lub odwrotnie.
Tzn. wszystkie pliki MKV które sprawdzałem, miały dwie ścieżki dźwiękowe do wyboru.
Może jeśli jest ich np. trzy to TV nie reaguje i opcja zmiany dźwięku jest nieaktywna, nie wiem.
Super, tylko, że to inny model niż LW570S :). I tu nie chodzi o np. trzy sćieżki. Mam wiele plików MKV które mają dwie ściezki audio, i opcje zmiany ściezki są po prostu nieaktywne w PLEX (o USB się nie wypowiadam bo nie używam), a dokładniej to na razie nie trafił mi się plik MKV który ma kilka ścieżek i można je zmieniać z poziomu TV. Jedyny ratunek to modyfikacja pliku: albo usunąć zbędną ściezkę, albo ustawić ściężkę PL jako domyślną. Robiłem to kilka razy MKVmerge: działa i trwa kilka minut. DTS jest raportowany jako niebsługiwany format dźwieku - film idzie ale niemy...
Sam mam inny problem - czasem usiłuje przewinąć filmy w PLEX z pilota i wyskakuje komunikat funkcja czasowo niedostepna:niewiem:. Ktoś wie od czego to zależy, jak to obejść?
 

Jerzy62

New member
WITAM wszystkich uczestników tego forum i proszę o radę otóż ściągnąłem sobie film tylko z napisami umieściłem je w jednym folderze według instrukcji usera i owszem napisy się wyświetlają lecz jak przełączę na 3D to się rozjeżdzają i połowa jest z prawej strony a druga z lewej nie da sie tego czytać ma ktoś na to radę?
 

setunia

New member
Bez reklam
Odpowiem w kwestii filmów mkv 3d
Z dysku USB będa odtwarzać się bez problemu. jedyny warunek - dźwięk inny niż DTS
Odtwarzalem np 16 GB Avatara 3D którego PC z GeForcem 6600 nie odtwarza płynnie na dynamicznych scenach. TV z USB odtwarzał go całkowicie poprawnie. Napisy srt o tej samej nazwie co plik z filmem telewizor również wyświetla poprawnie w trybie 3D.

Jaki to był film SBS, czy OU ten mkv z napisami, bo u mnie jakoś żaden SBS nie chce odtworzyć poprawnie napisów srt. Rozjeżdżają się, jak poprzednikowi, mimo aktualizacji do najnowszego softu. Myślałem, że on coś wnosi w tym temacie, ale się pomyliłem.
 

Tomix-1

New member
siema, posiadam lw579s od jakiegoś czasu. padały pytania dotyczące tv a ps3. Więc gram trochę i na początku miałem lagi ale po zabawie w ustawieniach i aktualizacji softu nie mam już tego problemu, a gram battlefilda 3. pozdrawiam
 

lgfan

New member
Mam do was pytanie jakim playerem odtworzyć film MKV 3D na laptopie podłączonym przez HDMI do TV żeby można na TV w 3D oglądać ?
Próbowałem przez KMPlayer ale na TV nie można ustawić na 3D.
 

jacek67m

New member
Mam dylemat kupić nie kupić

Witam wszystkich na forum potrzebuje pomocy (podpowiedzi) chcę zakupić model 47lw570s a nie wiem jak bedzie się sprawował podłączony do C+ HD z której oglądam przeważnie mecze . Mam obawy czy to bedzie dobry wybór bo jak czytałem to ten model ma problemy z płynnością i tworzą się jakieś dziwne rzeczy na ekranie ( rozmywające się kontury itp) .Czy w modelu lw650s też tak jest i czy da się to jakoś wyregulować . A może to przypadłość LG proszę o pomoc lub doradzenie innych modeli ale tylko led 3D najlepiej pasywnych . dzieki
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum potrzebuje pomocy (podpowiedzi) chcę zakupić model 47lw570s a nie wiem jak bedzie się sprawował podłączony do C+ HD z której oglądam przeważnie mecze . Mam obawy czy to bedzie dobry wybór bo jak czytałem to ten model ma problemy z płynnością i tworzą się jakieś dziwne rzeczy na ekranie ( rozmywające się kontury itp) .Czy w modelu lw650s też tak jest i czy da się to jakoś wyregulować . A może to przypadłość LG proszę o pomoc lub doradzenie innych modeli ale tylko led 3D najlepiej pasywnych . dzieki

rozmywanie murawy da się rozwiązać prosto, płynność jest ok, bardziej martwiłbym się o banding czyli na jednolitym tle (murawa) możesz widzieć pionowe pasy nierównego rozłożenia światła. Ja akurat mam egzemplarz gdzie ta wada jest w miarę niewidoczna ale różnie się zdarza.

Wg model LW650 spełni twoje oczekiwania :)
 

zbyniu4

New member
Panowie czy działa wam w tym tv funkcja dźwięku zwrotnego ARC a jeżeli tak to jak ją uruchomić-włączyć żeby zadziałała z kinem 5.1 które ma ARC. I jeszcze jedno czy może przy RCA być włączony kabel optyczny czy trzeba go wyłączyć. Jak można to proszę o instrukcje.
 

lgfan

New member
Panowie czy działa wam w tym tv funkcja dźwięku zwrotnego ARC a jeżeli tak to jak ją uruchomić-włączyć żeby zadziałała z kinem 5.1 które ma ARC. I jeszcze jedno czy może przy RCA być włączony kabel optyczny czy trzeba go wyłączyć. Jak można to proszę o instrukcje.
Jak masz kabel HDMI w wersji 1.4 do będzie działać, jak masz wersję niższą to nie.
Zakładam oczywiście że twoje kino obsługuje HDMI 1.4. ?
Aha, i w TV musisz się podłączyć pod gniazdo HDMI nr. 1

przy okazji ktoś odpowie na moje pytanie:

jakim playerem odtworzyć film MKV 3D na laptopie podłączonym przez HDMI do TV żeby można na TV w 3D oglądać ?
Próbowałem przez KMPlayer ale na TV nie można ustawić na 3D.
 
Ostatnia edycja:

zmysl84

New member
przy okazji ktoś odpowie na moje pytanie:

Cytat:
jakim playerem odtworzyć film MKV 3D na laptopie podłączonym przez HDMI do TV żeby można na TV w 3D oglądać ?
Próbowałem przez KMPlayer ale na TV nie można ustawić na 3D.

Chodzi Tobie o standardowe SBS czy jakieś inne?
 
Do góry