LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

van_daal

New member
Witam,
od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 42' TV
a słowo 'szczęśliwym' jest jak najbardziej na miejscu -
- TV jest rewelacyjne!
Naturalnie, jestem całkiem przeciętnym oglądaczem i drobne (w moim mniemaniu)
niedoskonałości tego odbiornika zupełnie mi nie przeszkadzają.

Jak dotąd mój LG świetnie sobie radził z różnymi plikami .mkv jakie mu aplikowałem
za pośrednictwem USB. Jednak ostatnio natrafiłem na problem, z którym nie bardzo mogę sobie poradzić.

Mam film .mkv 11,3 GB:
Video: h264 (High), yuv420p, 1920x1080, 23,98 FPS
Audio: ac3, 48000 Hz, 5.1, s16, 384 kb/s [RAW COPY]
Odtwarzam go z HDD (NTFS) podłączonego do USB.
Problem polega na "zacinaniu/zanikaniu" dźwięku.
Ten sam plik odtwarzany jest bezproblemowo na PC (WMP).

Próbowałem przekonwertować dźwięk używając MKV2AC3, SUPER, AudioConverter (PopCorn MKV).
Niestety, albo program sobie nie radził (SUPER), albo przekonwertowany plik miał kompletnie "rozjechane" audio (pozostałe dwa programy) i to ponad 5 minut przy końcu filmu, niezależnie od
wielkości ustawionego bitrate'u (384, 160).

Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy ktoś zna pewny program, który jest w stanie dokonać konwersji audio tego pliku bez ruszania strumienia video? A może problem tkwi gdzie indziej?

Z góry dzięki za pomoc.
I błagam, nie każcie mi czytać 124 stron tego tematu... :blagam:

(soft mojego LG: 05.10.02)
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Jak dotąd mój LG świetnie sobie radził z różnymi plikami .mkv jakie mu aplikowałem
za pośrednictwem USB. Jednak ostatnio natrafiłem na problem, z którym nie bardzo mogę sobie poradzić.
Pierwsza przyczyna jako mi wpada do głowy to - niejako z założenia - winiłbym tutaj transmisje przez USB. Teoretycznie jego przepustowość jest OK, ale to zazwyczaj wąskie gardło: przepustowość samego portu, implementacja USB po stronie TV i urządzenia, to wszystko zależne jest od pracy dysku/ karty/ etc., każde z tych urzadzen zarządza odczytem, pracą własnego bufora, a że przy przy full hd i dużych bitrate, nie ma zapasu na spadki transferu, łatwo to o "niewyjasnione" spowolnienia, brak synchronizacji A i V, chwilową pixelozę, itd. Moim zdaniem to wszystko ma często swoje źródło w tym, że przepychamy duze ilości danych przez port USB. Spróbuj to puścić z PLEX po sieci, bez żadnych zmian w pliku - ciekawe czy anomalie nadal będą... oczywiście zadbaj o dobry transfer, najlepiej po kablu a nie WIFI
 

marekkurzyna

New member
Witam,
od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 42' TV
a słowo 'szczęśliwym' jest jak najbardziej na miejscu -
- TV jest rewelacyjne!
Naturalnie, jestem całkiem przeciętnym oglądaczem i drobne (w moim mniemaniu)
niedoskonałości tego odbiornika zupełnie mi nie przeszkadzają.

Jak dotąd mój LG świetnie sobie radził z różnymi plikami .mkv jakie mu aplikowałem
za pośrednictwem USB. Jednak ostatnio natrafiłem na problem, z którym nie bardzo mogę sobie poradzić.

Mam film .mkv 11,3 GB:
Video: h264 (High), , 1920x1080, 23,98 FPS
Audio: ac3, 48000 Hz, 5.1, s16, 384 kb/s yuv420p[RAW COPY]
Odtwarzam go z HDD (NTFS) podłączonego do USB.
Problem polega na "zacinaniu/zanikaniu" dźwięku.
Ten sam plik odtwarzany jest bezproblemowo na PC (WMP).

Próbowałem przekonwertować dźwięk używając MKV2AC3, SUPER, AudioConverter (PopCorn MKV).
Niestety, albo program sobie nie radził (SUPER), albo przekonwertowany plik miał kompletnie "rozjechane" audio (pozostałe dwa programy) i to ponad 5 minut przy końcu filmu, niezależnie od
wielkości ustawionego bitrate'u (384, 160).

Czy ktoś miał podobny przypadek?
Czy ktoś zna pewny program, który jest w stanie dokonać konwersji audio tego pliku bez ruszania strumienia video? A może problem tkwi gdzie indziej?

Z góry dzięki za pomoc.
I błagam, nie każcie mi czytać 124 stron tego tematu... :blagam:

(soft mojego LG: 05.10.02)

Witam. Nie jestem specem ale wiem na pewno że nie jest to wina usb. Ja otwarzam bez problemu ripy z bluraya o tansmisji danych ponad 30Mb/sz dysku podłączonego do usb. Za mało informacji: podaj jaki profil ile Mb/s albo chociaż ile trwa film najlepiej to sprawdzić programem mediainfo. Podejrzewam jednak że ktoś źle dołożył ścieżkę dźwiękową i tu jest problem. Jeżeli chcesz wyciągnać audio z mkv użyj MKVextractGUI wynikowy plik będzie ac3 i możesz się z nim pobawić. Sprawdzić ile trwa dł. ścieżki dźwiękowej a ile filmu itd. Pzd.
 

Shelter

New member
Witajcie,
Możecie mi objaśnić jedną rzecz dotyczącą odświeżania? Kompletnie się pogubiłem. Telewizor opisany jest Motion Clarity Index 600Hz i TruMotion 100Hz, które okazuje się bezużyteczne z tego co piszecie, bo obraz nienaturalny. No to na jakim poziomie w tym TV jest odświeżanie z wyłączonym TruMotion? Czy wyłączenie tej opcji powoduje widoczne pogorszenie płynności obrazu?


Druga rzecz, że oglądałem telewizor w sklepie. Puszczone były jakieś reklamówki + ujęcia natury etc. w HD, choć nie wiem z jakiego źródła. Przy ujęciach szybko poruszających się elementów lub np. ujęcia pogoni kamerą za biegnącym gepardem pokazywały się artefakty w obszarach gdzie powinno być dużo szczegółów (drzewa, trawa). Obok stała plazma Panasa, na której to nie występowało, za to jej obraz był kompletnie ciemny i bez bieli (dlatego też m.in. nie biorę pod uwagę plazm). Czy w tym LG i innych LCD to nieuniknione? czy to wina sygnału? (który w sklepie jest rozdzielany przez HUB). Wybaczcie za pytanie, ale jestem laikiem w TV LCD, bo do teraz patrzę na 29'' CRT ;).
Byłbym wdzięczny posiadaczom 42LW570s za wyjaśnienie tej kwestii czy jeśli to wina słabego źródła, to czy widoczne są te artefakty przy sygnale z cyfrowej kablówki w SD? Mam UPC HD DVR.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Obok stała plazma Panasa, na której to nie występowało, za to jej obraz był kompletnie ciemny i bez bieli (dlatego też m.in. nie biorę pod uwagę plazm)
Porada:
Masz ogromną orientację.
Poczekaj na OLED-a.
Szykuj kasę.
My też tak robimy.
 

archadeusz

New member
Matryca w tym modelu ma 100Hz, 600Hz to pic na wodę żadna matryca lcd tyle nie ma. TruMotion sprawia że film/program tv wygląda jak brazylijski serial, procesor telewizora dokłada kolejne klatki obrazu co daje bardziej płynny ruch i wspomniane "600Hz". Jeśli wyłączysz TruMotion będziesz miał przekaz taki jak nagrano w oryginale, moim zdaniem lepszy (nie trawie TruMotion), a płynność na tym nie ucierpi.
 

Shelter

New member
Dzięki Wam za szybką odpowiedź.

@bluray
Wiadomo OLED wygląda "mniód", ale chyba nie szybko będzie sobie można na niego pozwolić ;)

@archadeusz
Dzięki za rozwianie wątpliwości kwestii TruMonion

Pozostają artefakty przy krawędziach i w szybkich scenach. Da się coś z tym zrobić? nie wiem? zmniejszenie ostrości czy coś? Czy trzeba się z tym pogodzić? :)

OK, dzięki archadeusz za odpowiedź i w tej kwestii.
 

grzefu

New member
Dzień Dobry

Noszę się z zamiarem zakupu telewizora z linii lw570s. Niestety mam dylemat związany z rozmiarem ekranu. Mam kanapę 2,5m od ekranu, rozważam 42 lub 47 cali. Wiem, że zwykły LCD powinienem wybrać mniejszy, ale ten 42 LG wydaje się być w sklepie malutki. Czy telewizor 3d powinien byc wiekszy niż tradycyjny ?
 

srcp

New member
Dzień Dobry

Noszę się z zamiarem zakupu telewizora z linii lw570s. Niestety mam dylemat związany z rozmiarem ekranu. Mam kanapę 2,5m od ekranu, rozważam 42 lub 47 cali. Wiem, że zwykły LCD powinienem wybrać mniejszy, ale ten 42 LG wydaje się być w sklepie malutki. Czy telewizor 3d powinien byc wiekszy niż tradycyjny ?
Jestem za 47" bo mam 47lw570s już 2 miesiące.Oglądam z odległości 3m i jest w sam raz.:smile:
 

Fovski

New member
Witam, na co należy zwrócić uwagę kupując ten TV? Czytałem o nierównym podświetleniu w niektórych egzemplarzach czy problemach z softem. Czy może coś jeszcze?
Czy instalując nowy soft znika problem z input lagem?
Czy 570S będzie lepszym wyborem od 5500 i 5590?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 

l5s5d6

New member
Witam, zmieniła mi się trochę sytuacja i teraz zamiast 1.8 siedzę ok 2.2-2.3 m od monitora podczas oglądania filmów. Do tej pory myślałem nad zakupem 32lw570s gdyż miałby służyć jako monitor. I tu dylemat - czy 42 calowa wersja do używania jako monitor byłaby za duża? Bardzo daleko trzeba by było się odsuwać żeby normalnie ogarniać ekran? Czy warto raczej w te 42 cale celować? Głównie oglądam filmy. A ludzie na tym forum polecali do oglądania z odległości 2.5 m 47 cali.

No i czy jeśli warto by było brać 42 cale to czy nie lepiej z serii 650? Bo 32 calówek nie ma a mają bodajże 200mhz.
Proszę pomóżcie
 

van_daal

New member
Dzięki wszystkim za porady.
Nie odpisywałem, bo byłem zajęty.
Chodziło o film 'Avatar'.
Wypróbowałem programy MKVextract i MKVmerge i nadal lipa.
Chyba nie bardzo potrafię ich właściwie użyć. Muszę trochę pokombinować, ale to przy innej okazji
gdyż 'pozyskałem' wersję 16GB Avatara i - co ciekawe - nie miałem z nią żadnych problemów!
Jakość na 5+.
Zatem problem z dźwiękiem w pliku 11,3GB to nie wina USB. Zważywszy na to, że na PC problemów nie ma, obstawiam winę kodeków TV.
--------------------------------------------------------
I dodam od siebie uwagę n/t wielkości TV.
Jak widać w podpisie mam panel 42'. Oglądam go z ok. 4m. Gdybym miał kupować jeszcze raz, to raczej wziął bym 47'.
Jednak nad kupnem 47' do oglądania z 2,5m bym się poważnie zastanawiał:
1. TV w domu wydaje się być dużo większe niż oglądane w sklepie. ;-)
2. Kiedy próbowałem oglądać film 3D z 2,5m widziałem lekko rozdwojony obraz (ledwo zauważalnie ale jednak). Myślę, że odległość 3m dla TV 42' jest minimum a dla 47' może być większa.

Zwracam uwagę na kąt widzenia 3D w pionie - jest bardzo mały - wysokość montażu i pochylenie ekranu powinny być takie by oczy były w osi TV (a podstawa do wersji stojącej nie ma regulacji w pionie i w razie cóś trza kombinować).
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
Witam, zmieniła mi się trochę sytuacja i teraz zamiast 1.8 siedzę ok 2.2-2.3 m od monitora podczas oglądania filmów. Do tej pory myślałem nad zakupem 32lw570s gdyż miałby służyć jako monitor. I tu dylemat - czy 42 calowa wersja do używania jako monitor byłaby za duża? Bardzo daleko trzeba by było się odsuwać żeby normalnie ogarniać ekran? Czy warto raczej w te 42 cale celować? Głównie oglądam filmy. A ludzie na tym forum polecali do oglądania z odległości 2.5 m 47 cali.

No i czy jeśli warto by było brać 42 cale to czy nie lepiej z serii 650? Bo 32 calówek nie ma a mają bodajże 200mhz.
Proszę pomóżcie
Ja wziąłem tydzień temu 42LW659S i nie żałuję, oglądam z odległości ok. 3-3,5m i jest w sam raz, ten model ma 200 Hz, większy kontrast i fabrycznie z funkcją nagrywania (rec. na pilocie) w sklepie Redcoon kosztował 3599 + przesyłka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry