LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

malyr

New member
nie wiem czy już ktoś się bawił w pomiary poboru mocy przez 47LW570S
moje wyniki:
tryb ŻYWY - 110,0 WATT
tryb THX - 60,0 WATT
moje ustawienia (ekspert 1) - 74-75 watt
w trybie standby 0,0 watt
 

ArturTCL

Banned
Witam

pobór mocy zależy głównie od wyświętlanego materiału np. jeśli na ekranie jest dużo jasnych kolorów, to pobór będzie znacznie większy niż w odwrotnym przypadku. Tryby kolorów mają bardzo ograniczony wpływ na zużycie prądu.

Pozdrawiam AT
 

Deltakris

New member
Witam

Mam kilka pytań dotyczących braku obsługi DTS w TV LG 42LW570S.

1. Czym to będzie się przejawiać? Całkowitym brakiem dźwięku, czy tylko konwersją dźwięku przestrzennego do stereo lub inego. Czy któreś kanały TV korzystają z tego standardu dźwięku?

2.Czy można ominąć problem podłączając pod TV amplituner (obsługujący DTS) i kolumny? Czy sygnał przekazywany do amplitunera będzie oryginalny i umożliwi odsłuch ścieżki dźwiękowej w pełnej jakości, a może przetworzony przez TV i zasadniczo odtworzony w tym samym systemie w którym zrobiłby to sam LCD?

3. Czy wykonalne jest podłączenie kablówki/satelity bezpośrednio pod amplituner (obsługujący DTS) i dopiero z niego przekazanie obrazu na TV? Czy rozwiązuje to problem braku obsługi DTS przez TV? Czy obraz przekazany za pośrednictwem amplitunera dotrze do TV w oryginalnej jakości, czy nastąpi jakaś konwersja (np utrata 3D/HD itp)

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i przepraszam jesli wybrałem nie odpowiedni temat, ale problem rozważam w kontekście zakupu tego właśnie LCD. Amplitunerem o którym wspominam powyżej miałby być natomiast Denon AVR-1612
 

malyr

New member
jeżeli dobrze zrozumiałem pytania to:

1. materiały DTS odtwarzane poprzez TV (USB) będą bez dźwięku, dostaniesz komunikat nieprawidłowy sygnał audio i po sprawie, nie zamieni na nic innego, nie będzie dźwięku

2. pkt. TV nie odtwarza jak i nie przesyła sygnału DTS

3. oczywiście, ale z kolei musisz mieć amplituner który dekoduje sygnał DTS :)

np. napęd LG BD660, obraz przesyłany jest do TV LG przez HDMI (może być bezpośrednio do TV a jak ampli obsługuje HDMI to wiadomo) a dźwięk kablem optycznym do amplitunera

ArturTCL film na BD AVATAR, myślę że jest "kolorowy" pobór mocy 68-70 watt
ale generalnie różnie bywa, napisałem to tak poglądowo, żeby każdy mógł mieć zarys jak to mniej więcej wygląda
 

ovner

New member
Mam kilka pytań dotyczących braku obsługi DTS w TV LG 42LW570S.

3. Czy wykonalne jest podłączenie kablówki/satelity bezpośrednio pod amplituner (obsługujący DTS) i dopiero z niego przekazanie obrazu na TV? Czy rozwiązuje to problem braku obsługi DTS przez TV? Czy obraz przekazany za pośrednictwem amplitunera dotrze do TV w oryginalnej jakości, czy nastąpi jakaś konwersja (np utrata 3D/HD itp)
Nie wykonalne, ponieważ amplituner nie ma tunera tv/sat. Możesz przesłać sygnał audio zewnętrznego tunera satelitarnego lub STB z kablówki do amplitunera który zdekoduje ci DTS, a wizje bezpośrednio do TV. Sam posiadam Denona AVR 1907 i wysyłam sygnał DD5.1 z TV po optyku do amplitunera. DTS nie jest przesyłany po optyku i nie obsługiwany przez TV. Sygnał z bluereya tak samo jak z satelity po optyku do amplitunera i wizje bezpośrednio do TV po HDMI, ewentualnie component, przez euro scart i component obraz straci sporo na jakości.

Odnośnie TillEdit 5.0 nie udało mi się go uruchomić na 4 z 5 komputerów z win xp i win 7 , ciekawe jakie ma wymagania programowe ?
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
Wkładasz pena do usb ,następnie wciskasz i trzymasz przycisk home na pilocie aż pojawi się znowu obraz tv, wbijasz kod 1105 i ok.Pokaże się menu instalacyjne - wybierasz TV - Link Loader,potem Send to usb i masz plik tll z listą kanałów na penie.Listę obrabiasz w kompie programem TIIEdit_5_.exe,następnie zapisujesz swoją pracę i masz listę do wgrania.
Dalej tak samo - pen do tv,home na pilocie,kod 1105 i ok,tv-link loader i Receive from usb i potwierdzasz ok. i lista jest w tv.
U mnie po wgraniu wszystkie kanały sat,które chciałem usunąć się nie usunęły,wszystkie kanały tv naziemnej i analogowej zniknęły.Może coś żle poustawiałem?
Generalnie zrobiłem trochę ładu z listą kanałów sat i już jest nieżle;)

Żeby kanały naziemne(analogowe i cyfrowe)nie zniknęły przed wgraniem listy z pena należy przywrócić ustawienia fabryczne.Ja tak zrobiłem i naziemne nie zniknęły.Co innego z satelitarnymi.Jak oglądasz jakiś kanał to automatycznie tv skanuje transponder na którym ten kanał jest nadawany i wszystko co wyszuka dopisuje do listy.Można tylko te kanały pominąć w edycji kanałów w tv.
Napisałem do LG w sprawie tego lipnego sortowania kanałów, że powinna być opcja usuwania i przenoszenia kanałów i bardzo szybko dostałem odpowiedź:

"dziękujemy za sugestię dotyczącą działania naszego produktu. Takie uwagi są dla nas bardzo cenne przy tworzeniu kolejnych rozwiązań w oprogramowaniu. Informujemy, że firma LG ma w planach rozszerzenie funkcjonalności działania tunera satelitarnego. Aktualizacja powinna pojawić się w najbliższym czasie."

Tak więc miejmy nadzieję że specjaliści z LG wymyślą jakieś sensowne oprogramowanie.:blagam:
 
Ostatnia edycja:

doltnit

New member
Odbiegając troszke od tematu czy ktoś się orientuje w różnicach między modelami 32LW570S a 32LW579S

Czy to jakiś nowy model ? Dziś szukając właśnie 32LW570s w zestawie z pilotem w rozsądnej cenie natknąłem się na ten drugi model i nie wiem czy to nowszy lepszy czym się różni.
 

bebic0

New member
czy chodzi tylko o modyfikacje ustawien tv czy moze np komputerze ? w tv mam wszystko poustawiane - tryb gra - wszystkie dopalacze off i lag jest bardzo zauwazalny, myszka zyje wlasnym zyciem itd moze cos mozna w kompie zakombinowac jeszcze ?



Input lag w trybie 2D da rade zmodyfikować do niezauważalnego (prawie) poziomu ale w 3D jest to niemożliwe.
 

wszebor

New member
czy chodzi tylko o modyfikacje ustawien tv czy moze np komputerze ? w tv mam wszystko poustawiane - tryb gra - wszystkie dopalacze off i lag jest bardzo zauwazalny, myszka zyje wlasnym zyciem itd moze cos mozna w kompie zakombinowac jeszcze ?

Skoro używasz PCeta to powinieneś przypisać wejście HDMI do PC, AV mode na Gra
Możesz także spróbować mając już na ekranie obraz z PC wyłączyć i włączyć ponownie TV, widać wtedy drobną różnice w lagu.

Input lag w trybie 2D da rade zmodyfikować do niezauważalnego (prawie) poziomu ale w 3D jest to niemożliwe.

Mam ten sam problem, powinien być jakiś tryb gra w 3D.
Grając w grę w 3D nie widzę różnicy w lagu pomiędzy THX 3D, a trybem Standardowym + all off.
A na THX 3D obraz jest o niebo lepszy [w trybie THX korzystam ze swoich własnych ustawień, jak dla mnie lepsze od domyślnych wartości THX]
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
Odbiegając troszke od tematu czy ktoś się orientuje w różnicach między modelami 32LW570S a 32LW579S

Czy to jakiś nowy model ? Dziś szukając właśnie 32LW570s w zestawie z pilotem w rozsądnej cenie natknąłem się na ten drugi model i nie wiem czy to nowszy lepszy czym się różni.
Różnica jest taka że LW579S ma fabrycznie odblokowane PVR i przycisk "Rec" na pilocie (wersja nie na Polskę)
Ja osobiście wybrałem kilka dni temu model LW659S, ten już się różni czasem reakcji, kontrastem i ma 200 HZ ;)
 
Ostatnia edycja:

bblleennoo

New member
Witam.
Mam taki problem:
Podłączyłem lw570s do kina domowego Lg hx806pg kablem 2xcinch-2xcinch
i dźwięk dalej jest w tv a w kinie cicho...
z kinem jest wszystko ok bo gdy podłączam laptopa pod kino to wszystko pięknie gra
proszę o jakąś rade.
 

ovner

New member
Witam.
Mam taki problem:
Podłączyłem lw570s do kina domowego Lg hx806pg kablem 2xcinch-2xcinch
i dźwięk dalej jest w tv a w kinie cicho...
z kinem jest wszystko ok bo gdy podłączam laptopa pod kino to wszystko pięknie gra
proszę o jakąś rade.
Użyj kabla optycznego i w ustawieniach dźwięku przełącz cyfrowe wyjście audio z PCM na AUTO.
 

bblleennoo

New member
Dlaczego kabel optyczny nie chce sie wpiac do tv???? dopiero gdy uzyje duzo sily to go tam wcisne i dzwiek pojdzie do kina domowego ale jak puszczam to kabel wypada??? co to za badziew? czy ja jestem jakis lewy
 

ovner

New member
Przy połączeniu optycznym i HDMI niema straty na jakości sygnału, jak przy konwersji z cyfrowej postaci do analogowej i przesłania poprzez euro scart lub RCA.
Co do dźwięku przestrzennego to te połączenie go spokojnie prześle w DD5.1, lub HDMI.
 

Pioterwar

New member
Witam,
Nie jestem w stanie uruchomić napisów w lw570s używając Plex media server. Napisy probowalem zarowno w txt jak i srt. Nazwy te same i w jednym folderze. Pliki avi lub mkv. TV nie wyświetla napisów.
Gdzie lezy problem?
 
Do góry