LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

tom4sz

Member
Witam !!!
Jak wygląda sprawa z Input lagiem .Czy problem jest nadal obecny i uciążliwy.Jak go można zniwelować.Oraz ile wynosi input lag przy włączonym trybie GAME i przy najnowszej aktualizacji.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz z góry dziękuje

TV LG LW570S NIE MA PROBLEMU Z INPUT LAGIEM!

Wystarczy włączyć AV MODE i wybrać GRA!
 

Josef751

New member
Panowie, a może i mi pomożecie... Nie wiem czy to standard w tych TV (47LW570S) czy kwestia jakiegos ustawienia. Jak oglądam czy to film full HD z dysku, czy TVN HD to przy gwałtownych ruchach głową lub ręką aktora obraz jak by sie klatkuje, lekko "zarywa" w tym miejscu. Czy Wy tez tak macie? Jest na to jakieś rozwiązanie? Soft mam najnowszy. A moze to poprostu slaby kabel hdmi?



U mnie pomogło wyłączenie TruMotion. Wyłączone mam wszystkie ulepszenia, poza Super rozdz. i Realne kino. W sumie to nie wiem co one dają, ale jak dla mnie obraz jest ok. Tylko zastanawiam się po co w takim razie są te wszystkie ulepszenia skoro nie mają wpływu na polepszenie obrazu, a wręcz psują go.
 
Ostatnia edycja:

marekkurzyna

New member
TV LG LW570S NIE MA PROBLEMU Z INPUT LAGIEM!

Wystarczy włączyć AV MODE i wybrać GRA!

Posiadam ten tv i stwierdzam ten TV POSIADA INPUT LAG. Sorry kolego ale taka jest prawda. Nie jest on olbrzymi sam gram na tym tv (niemało) w fps dokładnie na xklocku przez hdmi 1.4 ustawione tryb gra ale jest to odczuwalne. Wcześniej miałem lx8500 i napewno było lepiej. Prosty przykład w GOW 3 spróbuj przeładować broń kto grał wie o czym mówie. Także mówienie że nie ma żadnego IL nie jest do końca prawdą. Pzd.
 

komandoss

New member
Czy ktos uzywal tego edytora listy kanałów ? jak w 570s pobrac plik tll i ponownie go potem wgrac ?

Wkładasz pena do usb ,następnie wciskasz i trzymasz przycisk home na pilocie aż pojawi się znowu obraz tv, wbijasz kod 1105 i ok.Pokaże się menu instalacyjne - wybierasz TV - Link Loader,potem Send to usb i masz plik tll z listą kanałów na penie.Listę obrabiasz w kompie programem TIIEdit_5_.exe,następnie zapisujesz swoją pracę i masz listę do wgrania.
Dalej tak samo - pen do tv,home na pilocie,kod 1105 i ok,tv-link loader i Receive from usb i potwierdzasz ok. i lista jest w tv.
U mnie po wgraniu wszystkie kanały sat,które chciałem usunąć się nie usunęły,wszystkie kanały tv naziemnej i analogowej zniknęły.Może coś żle poustawiałem?
Generalnie zrobiłem trochę ładu z listą kanałów sat i już jest nieżle;)
 

domelli

Member
Panowie, czy u was też jest problem w nadmiernym podświetleniu prawego górnego trójkąta matrycy? Wiem, że tak wymusza technologia kreawdziowa, ale tutaj chyba jest przegięcie. Zauważyłem to przy zgaszonym swiatle i na czarnym obrazie (koncówka filmu z napisami) . Dośc to irytujące, bo łuna od swietlówki bardzo rzuca sie w oczy, 15x15cm, to wcale nie małe pole / normalnie tego podczas oglądania tv nie ma/, ale jak wiem, że jest ta wada to nawet od niechcenia wzrok wedruje w jasniejsze pole celem zweryfikowania natężenia czerni.

Rozumiem, że wszyscy tak maja, tak?


Andy
 

elliotek

New member
Posiadam ten tv i stwierdzam ten TV POSIADA INPUT LAG. Sorry kolego ale taka jest prawda. Nie jest on olbrzymi sam gram na tym tv (niemało) w fps dokładnie na xklocku przez hdmi 1.4 ustawione tryb gra ale jest to odczuwalne. Wcześniej miałem lx8500 i napewno było lepiej. Prosty przykład w GOW 3 spróbuj przeładować broń kto grał wie o czym mówie. Także mówienie że nie ma żadnego IL nie jest do końca prawdą. Pzd.


U mnie nie występuje "input lag" dlatego że go najzwyczajniej nie ma:)
 

decklen

New member
Odnośnie input laga
czy ktoś z was podłączając konsole do jakiegoś portu HDMI zmienił właściwości tego portu ?
czy u was port ten posiada oznaczenie GRA ? z takim dzojpadem na obrazku ?
czy jak podłączycie kompa po hdmi to oznaczenie ject PC z takim laptopem ?

odpowiadajcie!!!
 

joe11

New member
Odnośnie input laga
czy ktoś z was podłączając konsole do jakiegoś portu HDMI zmienił właściwości tego portu ?
czy u was port ten posiada oznaczenie GRA ? z takim dzojpadem na obrazku ?
czy jak podłączycie kompa po hdmi to oznaczenie ject PC z takim laptopem ?

odpowiadajcie!!!
Jawohl Herr Sturmbahnfurer Decklen !!!
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Posiadam ten tv i stwierdzam ten TV POSIADA INPUT LAG. Sorry kolego ale taka jest prawda. Nie jest on olbrzymi sam gram na tym tv (niemało) w fps dokładnie na xklocku przez hdmi 1.4 ustawione tryb gra ale jest to odczuwalne. Wcześniej miałem lx8500 i napewno było lepiej. Prosty przykład w GOW 3 spróbuj przeładować broń kto grał wie o czym mówie. Także mówienie że nie ma żadnego IL nie jest do końca prawdą. Pzd.

Wylacz TruMotion i po klopocie. To samo sie tyczy podlaczeniem lapka do TV i ruchu np. myszka. Ustawiony jest TruMotion, co jest tego powodem. LG na szczescie to sprytna marka i mozna to wylaczyc.
 

marekkurzyna

New member
Wylacz TruMotion i po klopocie. To samo sie tyczy podlaczeniem lapka do TV i ruchu np. myszka. Ustawiony jest TruMotion, co jest tego powodem. LG na szczescie to sprytna marka i mozna to wylaczyc.

Nie używam TruMotion. Domyślnie mam go wyłączonego, ponieważ nie mogę ścierpieć tej nienaturalności obrazu. Podkreślam jednak że opóźnienia te, nie są wielkie jednak odczuwalne. W porównaniu do lx8500 (w ktorym to ekspeci też pitolili o IL) i jakiegoś Szajsungu którego widziałem u znajomego jest gorzej. Takie moje subiektywne odczucie.

BTW Czasami podczas odtwarzania filmu zgranego z BluRay w formacie mkv wyświetlają się jakieś błędy, jakby problem był z błędnymi klatkami. Wtedy pomaga przerobienie mkv na ts który to format ten tv odtwarza co jest niewątpliwie +. Pzd
 

ziqex

New member
Orientujecie się może ile wynosi input lag przy włączonym trybie GAME i przy zainstalowanej aktualizacji.Gram sporo na konsoli xbox 360 .Telewizor bardzo mi się podoba .Jedyne czego się obawiam to ten input lag.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz z góry dziękuje
 

decklen

New member
Z tym input lagiem to jest tak są egzemplarze które mają dość duży input lag przeważnie ich właściciele nie umieją korzystać z czytania instrukcji , ustawić odpowiednio sprzęt lub go podłączyc prawidłowo.
Mój egzemplarz ma i.l o wartości 53 ms przy zastosowaniu kabla hdmi 1.3 z Tesco za 9 PLN i ustawieniu wszystkiego na gry, game i tak dalej
Młodzi nawet nie wiedzą co to i.l i ta wartośc im jakoś nie przeszkadza w graniu na x-ie

aha tak dla zabawy zobaczcie jaki macie osobisty input lag ( ja wycisąłem min 284 ms z siebie :) )
http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/index.php
 
Ostatnia edycja:

marekkurzyna

New member
;)
Z tym input lagiem to jest tak są egzemplarze które mają dość duży input lag przeważnie ich właściciele nie umieją korzystać z czytania instrukcji , ustawić odpowiednio sprzęt lub go podłączyc prawidłowo.
Mój egzemplarz ma i.l o wartości 53 ms przy zastosowaniu kabla hdmi 1.3 z Tesco za 9 PLN i ustawieniu wszystkiego na gry, game i tak dalej
Młodzi nawet nie wiedzą co to i.l i ta wartośc im jakoś nie przeszkadza w graniu na x-ie

aha tak dla zabawy zobaczcie jaki macie osobisty input lag ( ja wycisąłem min 284 ms z siebie :) )
Human Benchmark - Reaction Time Test

Coś kiepsko. Ja min miałem 135 ms a średnią z 10 prób 182 ms. A propo Twojego postu nie biorę go osobiście ponieważ wiem jak podłączyć kable i ustawienia także nie są mi obce a instrukcji prawdziwy facet nigdy nie potrzebuje :p. Tak przy okazji jak zmierzyłeś IL - aparatem foto.?
 

marekkurzyna

New member
Orientujecie się może ile wynosi input lag przy włączonym trybie GAME i przy zainstalowanej aktualizacji.Gram sporo na konsoli xbox 360 .Telewizor bardzo mi się podoba .Jedyne czego się obawiam to ten input lag.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz z góry dziękuje


Witam. Świeżo zmierzony IL. to mój pierwszy raz także wyniki dla mnie są trochę dziwne. Program inputlag z flatpanelshd, laptop z xp klon ekranu, wej. vga 1920 x 1080 60 Hz (niestety nie mam w lapku hdmi) energy saving wył. tryb Av gra i aparat. Min było 33ms maks 78ms średnia z 12 prób 63ms. Czy to dużo niech każdy sobie odpowie. Pzd
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
Wkładasz pena do usb ,następnie wciskasz i trzymasz przycisk home na pilocie aż pojawi się znowu obraz tv, wbijasz kod 1105 i ok.Pokaże się menu instalacyjne - wybierasz TV - Link Loader,potem Send to usb i masz plik tll z listą kanałów na penie.Listę obrabiasz w kompie programem TIIEdit_5_.exe,następnie zapisujesz swoją pracę i masz listę do wgrania.
Dalej tak samo - pen do tv,home na pilocie,kod 1105 i ok,tv-link loader i Receive from usb i potwierdzasz ok. i lista jest w tv.
U mnie po wgraniu wszystkie kanały sat,które chciałem usunąć się nie usunęły,wszystkie kanały tv naziemnej i analogowej zniknęły.Może coś żle poustawiałem?
Generalnie zrobiłem trochę ładu z listą kanałów sat i już jest nieżle;)
U mnie to samo, też kilka usuniętych kanałów powróciło, za to zniknęły kanały naziemne !
Jednym słowem ten edytor to jakaś lipa !!!
 

komandoss

New member
U mnie to samo, też kilka usuniętych kanałów powróciło, za to zniknęły kanały naziemne !
Jednym słowem ten edytor to jakaś lipa !!!

Żeby kanały naziemne(analogowe i cyfrowe)nie zniknęły przed wgraniem listy z pena należy przywrócić ustawienia fabryczne.Ja tak zrobiłem i naziemne nie zniknęły.Co innego z satelitarnymi.Jak oglądasz jakiś kanał to automatycznie tv skanuje transponder na którym ten kanał jest nadawany i wszystko co wyszuka dopisuje do listy.Można tylko te kanały pominąć w edycji kanałów w tv.
 
Do góry