LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

erzlot

New member
U mnie Nero 4 Home Media chodzi bezproblemowo, ale nie nadaje się do filmów klasy HD i 3D-bo zbyt duże przerwy na ładowanie. Ale jakość PAL jest ok.
 

l5s5d6

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem totalnie nowy na tym forum a przymierzam się do zakupu nowego sprzętu więc chciałem się Was poradzić.

Zanim zacznę dodam, że przebrnąłem przez pierwsze 60 stron tego tematu (co uważam i tak za dobry wynik) - jeśli w późniejszych postach były odpowiedzi na moje pytania to przepraszam, już siły po prostu nie miałem :)

A więc do rzeczy.
Planuję w najbliższej przyszłości (max 2-3 miesiące) zmienić mój dobrze już wysłużony monitor Gateway fpd2275w. Jako, że 3d to świetna sprawa wybór padł na tę klasę sprzętu (od razu zaznaczam, że bardzo pasuje mi pasywne rozwiązanie od lg więc tego się będę trzymał).
Mój wybór padł na model 32lw570s. Na komputerze głównie oglądam filmy (hd i nie tylko), czasem w coś pogram (wiem, że już problemu z input lagiem nie ma) no i internet.
Z tego co czytałem to seria lw650s jest korzystniejsza ale nie widziałem nigdzie 32 cali a taki rozmiar mnie interesuje bo mam b. mały pokój o szerokości 2.45m przy czym monitor będzie stał w odległości ok 1,70-1,90m ode mnie więc więcej mi nie potrzeba.
I właśnie tu moje zmartwienia:
Jak ten tv będzie sie sprawował jako monitor do komputera? Filmy (te 3d także) chciałbym puszczać z komputera a nie przez pen-drive'a czy też hdd podłączanego. Nie będzie z tym problemów? I czy do oglądania filmów 3d potrzeba jakichś specjalnych aplikacji?
Do TV będzie podłączona też telewizja aster (którą teraz mam podłączoną kartą telewizyjną leadtek 2000 tv xp expert).
Czy Waszym zdaniem ten Tv to dobre rozwiązanie do moich potrzeb?

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
 

manyaky

New member
Mam 47lw570s od paru dni.

Generalnie wszystko OK, z małymi wyjątkami:
- brak TVN/TVP player, zacofanie do Samsung Smart TV
- wpisywanie ze zwykłego pilota strzałkami to katorga, np. w aplikacji Youtube - ciekaw jestem czy da się wpisywać cyferkami jak w komórce, bo ta opcja wydaje się bezzasadnie zablokowana, zadzwonię do LG, dam znać
- anachroniczny sposób wybierania napisów - trzeba je nazwać dokładnie tak jak film, więc nie można ich nawet zmieniać (jeżeli mamy 2 wersje językowe na pendrive)
- konieczność konwertowania DTS do AC3, ale to chyba urok wszystkich telewizorów (mylę się?)

Powyżej oczekiwań:
- przeglądarka internetowa - nawet da się coś otworzyć, a spodziewałem się, że padnie przy pierwszej większej stronie; ma starego flasha weeb.tv nie odpalimy
- 2D>3D, ale wiadomo - szału nie ma
- dobra czerń

Najbardziej irytuje mnie brak 'wychodzenia' elementów z ekranu. Głębia w .mkv sbs tych 12GBowych jest naprawdę fajna, ale czy to pręt czy szabla, gdy jest wyciągana do widza - mimo, że bardzo chce wyjść z ekranu, to nie może. Czy to wina ustawień 3D? Bardzo denerwujące. Szczególnie, że widzę jak w tym momencie się efekt rozmywa i wiem jak powinno to wyglądać. I dlaczego mam opcję 'efekt 3D' zablokowaną, gdy oglądam sbs?

I fajne jest, że w przeglądarce aplikacji LG (która jest w telewizorze od kwietnia-maja?) wciąż nie działa wyszukiwarka. Jest napis, że będzie dopracowane. Oglądałem na najnowszym sofcie.

Kupujcie tylko w zestawie 7okularów+magicmotion. Jest sklep, który (gdy zamawiałem) nie miał sprzętu na stanie i zamówiłem w identycznej cenie u konkurencji bez pilota. Bardzo żałuję.




Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem totalnie nowy na tym forum a przymierzam się do zakupu nowego sprzętu więc chciałem się Was poradzić.

Zanim zacznę dodam, że przebrnąłem przez pierwsze 60 stron tego tematu (co uważam i tak za dobry wynik) - jeśli w późniejszych postach były odpowiedzi na moje pytania to przepraszam, już siły po prostu nie miałem :)

A więc do rzeczy.
Planuję w najbliższej przyszłości (max 2-3 miesiące) zmienić mój dobrze już wysłużony monitor Gateway fpd2275w. Jako, że 3d to świetna sprawa wybór padł na tę klasę sprzętu (od razu zaznaczam, że bardzo pasuje mi pasywne rozwiązanie od lg więc tego się będę trzymał).
Mój wybór padł na model 32lw570s. Na komputerze głównie oglądam filmy (hd i nie tylko), czasem w coś pogram (wiem, że już problemu z input lagiem nie ma) no i internet.
Z tego co czytałem to seria lw650s jest korzystniejsza ale nie widziałem nigdzie 32 cali a taki rozmiar mnie interesuje bo mam b. mały pokój o szerokości 2.45m przy czym monitor będzie stał w odległości ok 1,70-1,90m ode mnie więc więcej mi nie potrzeba.
I właśnie tu moje zmartwienia:
Jak ten tv będzie sie sprawował jako monitor do komputera? Filmy (te 3d także) chciałbym puszczać z komputera a nie przez pen-drive'a czy też hdd podłączanego. Nie będzie z tym problemów? I czy do oglądania filmów 3d potrzeba jakichś specjalnych aplikacji?
Do TV będzie podłączona też telewizja aster (którą teraz mam podłączoną kartą telewizyjną leadtek 2000 tv xp expert).
Czy Waszym zdaniem ten Tv to dobre rozwiązanie do moich potrzeb?

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Jak podłączam laptopa przez hdmi to są obcięte rogi, ale to najprawdopodobniej kwestia dopasowania. W ten sposób odpalisz też filmy 3d (również z youtube), ale nie wiem czy da się jakoś ustawić napisy, żeby się również zlewały z obrazem. Player w telewizorze robi to automatycznie. A jeśli oglądasz z polską ścieżką dźwiękową, to spokojnie dowolny program wystarczy, który odpali mkv.
Co do TV nie wiem.
Do oglądania potrzebujesz tak z minimum 1.5m i oczywiście musisz patrzeć pod odpowiednim dla pasywnych 3d kątem, więc nie na stojąco.

Co do 2D/hd nie mam zastrzeżeń.
 
Ostatnia edycja:

luk4sek

New member
wychodzenie elementów z ekranu występuje na tym telewizorze:) efekty są super,jak chcesz zobaczyć ten efekt najlepiej poszukaj filmu demo od LG, osobiście póki co nie widziałem za dużo filmów 3d, ale obraz wychodził do mnie w żółwiku sammym(super!!) i w piranii 3d, ale to już mniej:)
 

nfsc

New member
Ja mam podobnie jak kolega z paru postów wyżej, głębia obrazu jest wyraźna, ale nic nie wychodzi. Telewizor mam od paru dni ale dopiero wczoraj w rodzinnym gronie przeprowadziłem duży "test" telewizora, zapuściłem Avatara fullHD 3D (16GB)[obraz szedł z kompa z Plexem], i od razu jedna z pierwszych scen głębia jest świetna, ale gdy np na pierwszy plan wychodziła roślinka czy coś fruwało to nie wychodziło z telewizora tylko się trochę rozmazywało. Dodam, że oglądałem też demo LG i tez głębia ok, wychodzenie- NULL. Nie wiem od czego to zależy, widziałem prezentacje tego telewizora w markecie i tam dosłownie wszystko wyskakiwało z telewizora. Jakieś wskazówki?
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
Panowie zainstalowałem na telefonie z androidem program pilot do lg tv i nie moge sie z nim połaczyc tzn potrzebuje hasła/id ? Jak mam go ''wyciagnac'' z tv?

Przyjemniej by mi sie operowalo na telefonie youtuba bo wpisywanie z pilota to masakra...

pozdr
 

BaRiBaL

Member
Jeśli piszesz o aplikacji LG TV Remote to ją uruchamiasz i dalej prowadzi za rączkę, tj. każe użyć EXIT na standardowym pilocie, następnie wyszukuje telewizor/y, po wykryciu pokazuje jego nazwę a na telewizorze w prawym dolnym rogu pojawia się okienko z informacją o modelu telewizora oraz kluczem parującym. Wpisujesz ten klucz do aplikacji w telefonie, klikasz ok i.. no właśnie - pewnie wówczas powinien się połączyć z TV, niestety u mnie jest czarny ekran.

Co prawda w Android Markecie było napisane, że aplikacja nie jest zgodna z moim telefonem (zrootowany Desire HD z eksperymentalnym ROMem) ale zdobyłem APK i zainstalowałem w nadziei, że jednak coś zdziałam. Na razie nie mam czasu na zabawę i musi mi wystarczyć Magic Motion i oryginalny pilot.

/edit: właśnie sprawdziłem na Samsungu Galaxy S2 żony i apka działa bezproblemowo. Kolejny przyczynek do wymiany mojego złoma.
Anyway jak ktoś nie ma Magic Motion to jest to dobre rozwiązanie aczkolwiek w takim YouTube łatwiej i szybciej wpisuje mi się litery z MM niż z tej aplikacji (tam nie ma klawiatury ekranowej z literami, jedynie jest numeryczna). Wprowadzałem je na zasadzie działania touchpada i klikania w odpowiednie litery, jak w laptopie :)
 
Ostatnia edycja:

BaRiBaL

Member
Ponieważ sam mam tylko kilka płyt blu-ray z bajkami w 3D to wziąłem od znajomego 18 filmów 3D mkv i zadziałał każdy pomimo pojawiającej się na początku odtwarzania informacji, że ten film nie może być odtworzony :)
Podobnie zadziałała reszta zwykłych filmów, sprawdziłem ich ze 40-50 jak nie więcej, wszystkie działały, aż byłem zdziwiony. Wszystko zgrałem na swój zewnętrzny dysk 2,5" PQI z usb3.

Jeśli Ci filmy nie działają to spróbuj je zgrać na inny pendrive, inny dysk, aktualizuj TV do najnowszego firmware.
 

rvenix

New member
Witam serdecznie, parę dni temu zakupiłem LG 42LW570S, wszystko prawie ok :), w 3d telewizor wymiata, wczoraj zapuściłem Crysis 2 3D i poczułem się jakbym nigdy nie grał :), coś niesamowitego.
Mam jednak pytanie. Jako, że czytałem ten wątek wcześniej, kilka razy :), kilkakrotnie przewijał się temat input laga, forumowicze pisali, że najnowszy firmware załatwia sprawę.
Jednak mam pewne wątpliwości.
Wczoraj wykonałem testy i u mnie wychodzi 140 ms w porównaniu do monitora LCD Samsung 226BW, co jak wiemy jest wartością dużą. Jeżeli chodzi o konfigurację telewizora to jest ona następująca.
- najnowszy firmware
- tryb obrazu gra
- tryb av gra
- wejście RGB oznaczone jako PC
- wszelkie dopalacze wyłączone
Mam pytanie czy wartość podana przeze mnie tzn. 140ms to jest maks jaki można osiągnąć, czy jest coś co jeszcze mógłbym zrobić.
W sumie da się grać, ale 100% komfortu nie ma.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
 

Pavlo

New member
Witajcie stoje przed dylematem LG 47LW570S czy Sharp LC-46LE830E jestem zwykłym ogladaczem czasami pogram no i 3d dla dzieciaka. chyba ze cos innego z samsunga lub sony ale lg kusi tym pasywnym 3d i darmowym bluerayem oraz cena.Do tej pory miałem samsunga LE32S71B
 
Ostatnia edycja:

uberman

New member
Czy tylko mi po aktualizacji do .02 przez plex nie odczytuje napisow wbudowanych w film ?

Też miałem wczoraj ciekawy przypadek: filmy 3D (kilka, dodam dla pewności) mkv na których wcześniej odtwarzały się napisy, po uruchomieniu wczoraj, napisów nie miały. Odtwarzanie przez USB.
Podłączyłem dysk do Bluraya i napisy się pojawiły. Przepiąłem dysk z powrotem do TV i o dziwo napisy znowu były!
Czy ten TV wymaga czasem czegoś w rodzaju przepchania, jak toalety czy co?
 
Do góry