LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

sebba

New member
Po kilku mailach w końcu "Zrób Kino" mi odpisało :???:

cyt.

Witamy,

nagrody przyznajemy regulaminowo do końca grudnia, uprzejmie prosimy o trochę cierpliwości. Jak tylko zakończymy przetwarzanie Pani/Pana danych, otrzyma Pani/Pan wiadomość o przyznaniu nagrody.

Pozdrawiamy
Zespół Zrób Kino


16.10.2011 napisali mi maila że wysyłają nagrodę w ciągu 10 dni roboczych :fool:
 

Nutek

New member
Spokojnie, na pewno dostaniesz swój Blue-Ray. Pewnie bardzo dużo osób upomina się o jak najszybszą wysyłkę odtwarzacza, więc LG ma dość sporo przedświątecznej pracy.
 

zbyniu4

New member
Witam. Od kilku dni mam 42LW570S. Wszystko jak na razie jest super-obraz, głośniki też dają radę i fajnie działa 3D. Na razie mam tylko trzy problemy:
1. konfiguracja pilota Logitech 300i. Nie mogę dodać tv do funkcji Watch Tv. Cz ktoś może już sobie z tym poradził?
2. Jak dodać pliki z filmami z kom. na Tv. Sieć mam podłączoną kablem z Liveboxa TP
3. Mam dysk zewn. 500GB ( różne dane są na nim), wolne miejsce ok 300GB Czy jak wrzucę na niego filmy to mi one pójdą w Tv? Czy tv nie usunie mi moich danych?
I jeszcze jedno. Mógłby ktoś przedstawić swoje ustawienia-konfigurację tv w tym do 3D
 

sebba

New member
Witam. Od kilku dni mam 42LW570S. Wszystko jak na razie jest super-obraz, głośniki też dają radę i fajnie działa 3D. Na razie mam tylko trzy problemy:
1. konfiguracja pilota Logitech 300i. Nie mogę dodać tv do funkcji Watch Tv. Cz ktoś może już sobie z tym poradził?
2. Jak dodać pliki z filmami z kom. na Tv. Sieć mam podłączoną kablem z Liveboxa TP
3. Mam dysk zewn. 500GB ( różne dane są na nim), wolne miejsce ok 300GB Czy jak wrzucę na niego filmy to mi one pójdą w Tv? Czy tv nie usunie mi moich danych?
I jeszcze jedno. Mógłby ktoś przedstawić swoje ustawienia-konfigurację tv w tym do 3D

Gratulacje

1. wchodzisz w konfiguracji online na konfigurację przycisków np. Twojego TV i najeżdżasz myszką na przycisk WatchTV, wyświetli się konfiguracja i zaznaczasz które urządzenia mają być włączone
2. Ja używam DLNA Serviio ale mam Cisco modem-ruter z kablówki, tv podłączony kablem a komp po wifi
3. Tv będzie widział tylko media z rozszerzeniami zgodnymi z specyfikacją czyli film np mkv, avi będą Ci działał. Tv nic Ci nie usunie z dysku

Ustawienia są podane w tym wątku

A moje ustawienia dla DVB-T i USB to:
Tryb obrazu: Standardowy (użytkownika)
Podświetlanie: 80
Kontrast: 80
Jasność: 50
Kolor: 55
Odcień: 0
Temp barw W10
TruMotion: Wył.
Lok.przyciemn.LED: Wysokie
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Niski
Kolor dynamiczny: Wył.
Clear White: Wył.
Odcień skóry: 0
Redukcja szumu: Wył.
Super rozdzielczość: Wył.
Redukcja szumów MPEG: Wył
Gama: Niska
Ochrona oczu: Wył.
Realne kino: Wył.
Gama kolorów: Standardowa

Oczywiście dla 3D można ustawić inaczej najlepiej jaśniej i zmienić odcień bo jednak okularki przyciemniają i zmieniają też balans bieli
 

elliotek

New member
A czy macie taki problem podczas oglądania meczu, ze jak kamera podąża za zawodnikiem który biegnie to trawa sie zlewa? Nie wiem jak sie tego pozbyć.
 

zbyniu4

New member
A czy macie taki problem podczas oglądania meczu, ze jak kamera podąża za zawodnikiem który biegnie to trawa sie zlewa? Nie wiem jak sie tego pozbyć.
Nie mam takiego problemu, ale myślę że trzeba najpierw przeprowadzić kalibrację Tv programem dostępnym w ustawieniach. Na początku nie mogłem w żaden sposób dopasować, dobrać ustawień do moich oczekiwań. W instrukcji i w necie doczytałem właśnie o tej możliwości-zakładka obraz-kreator obrazu. Myślę że coś pomoże. Oczywiście później inne parametry obrazu też trzeba ustawić w zależności od swoich potrzeb i preferencji.
 

cherryww

New member
Niekiedy tv sam przełącza na 3D, np. podczas gier z konsoli. Ale przeważnie, jak np. filmy, trzeba samemu przełączyć na odpowiedni tryb 3d.
 

neo292

Member
A czy macie taki problem podczas oglądania meczu, ze jak kamera podąża za zawodnikiem który biegnie to trawa sie zlewa? Nie wiem jak sie tego pozbyć.

Też mam coś takiego dodatkowo widac minimalnie ale widać pionowe pasy chyba to jest dimming czy jakoś tak? daj znać jak sobie z tym poradziłeś.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Mnie sie wydaje że temu powinna zaradzić opcja DeBlur z TruMotion, nazwa sugeruje na usuwanie rozmycia. Dimming to jest sterowanie oświetleniem matrycy, gdyby już jakieś dałoby się zauważyć pasy, to raczej poziome, tak są umiejscowione LEDy .
 
Do góry