LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

radek1986

New member
Zapoznałem się z wszystkimi Waszymi spostrzeżeniami na temat tego modelu i dzięki temu stałem się chyba zwolennikiem pasywnego 3d (przed zapoznaniem się z tym tematem byłem rozbity :) )

Dzisiaj byłem w sklepie aby zobaczyć na żywo model 42LW570S, ale sprzedawca powiedział, że lepiej dopłacić i kupić wersje 42LW650S.

Różnica ok 3300 / 3900. Czy jest sens ?

Różnica podobno to tyko ilość Hz tu 100 a w nowszym 200.

I ostatnia, rzecz.. zobaczyłem jak wygląda obraz 2d->3d na 42LW650S, ale jakoś po środku ekranu widziałem straszne poziome smugi (obraz widziałem z ok 2m). Problem tego telewizora, złe ustawienia czy zły obraz wyświetlany ?

Może ktoś rozwieje mi moje wątpliwości ;)

Pozdrawiam,
Radek
 

barteknowack

New member
Bez reklam
No bo klatka w całości wyświetla łącznie pełne FullHD, choć co drugi wiersz z innego obrazu. Efekt 3D mózg stwarza sobie z dwóch klatek 1920x540. W aktywach jest tak że mózg stwarza efekt 3D z dwóch klatek 1920x1080, jednak przerywanych naprzemiennie klatkami bezobrazowymi (gdy szkło jest zamknięte).

Certyfikat został wydany tylko na podstawie tego, że finalnie klatka na wyjściu z "ekranu" ma pełne FullHD, tak samo jak w aktywach. Ot co.

Panele pasywne z matrycą dwustuhercową doświetlają drugi zestaw klatek (resztę szczegółów, pominiętych w pierwszym zestawie) przez co tworzy się "można powiedzieć" prawdziwe FullHD 3D (dwie klatki 1920x1080) ale z przesunięciem czasowym ;-)

Ulotka swoiście propagandowa, czekam na zrzut z samolotu :D
 
Ostatnia edycja:

radek1986

New member
Na pytanie gdzie można zobaczyć serie 650S to informuję, że u mnie w mieście (Elbląg) są w dwóch sklepach MediaExpert.

Natomiast z postu wyżej wnioskuję, że opłaca się dopłacić te 600 - 800 zł i kupić serie wyższą ? :)

W w/w sklepie powiedziano mi że seria 570S posiada nowszą matryce LED i że on jest lepszy... w innym sklepie powiedziano mi, że ze względu że w nowszym jest 200Hz a w 570S jest 100 Hz to lepiej dopłacić... i jak tu nie zgłupieć? :D

... w trzecim sklepie powiedzieli mi że PHILIPS lepszy...

RATUJCIE, bo zgłupieje... :D
 

ebola1972

Member
czy ktoś z użytkowników tego modelu telewizora z modułem cam i kartą cyfry+ ma może moduł cam "podpięty" poprzez splitter. Nie wiem czy technicznie jest to możliwe. Gdyby tak się dało podłączyć brał bym 570s. gdyby się nie dało wolał bym model 5500 + oddzielny dekoder hd z sterowany sygnałem ze splittera. Ewentualnie rozważę jeszcze opcję multiroom z drugą kartą bez splittera. Proszę o podpowiedź.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
użytkowniku radek, ja bym wybrał 650s, dwieście hz przyda się w 3D chyba że nie jesteś zbytnio fanem i nie będziesz oglądał. Co do jakości reprodukcji obrazu matrycy niestety się nie wypowiem, wiem tylko że w 570s jest ta sama co 5500, natomiast w 4500 jest gorsza, widoczna gołym okiem. ;-)
 

radek1986

New member
OK dzięki za info.. to teraz 60 do 40, jestem za serią 650S (a chciałem wydać OK 3000 :) )

Jeszcze dzisiaj jak chodziłem po sklepach to sprzedawca w sklepie gdzie polecają zawsze SONY i PHILIPS polecał mi właśnie PHILIPSA pasywnego. Może ktoś miał styczność ? Niestety modelu nie kojarzę.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Przekątna matrycy ? Wedle uznania, najtańsza 42 stoi po 3900 zł, największa 55 po 7000



Subiektywnie, nigdy nie kupie Philips, brat pracuje w tej firmie i nic nie może powiedzieć o nich dobrego :D
 

JackS.

New member
Bez reklam
No bo klatka w całości wyświetla łącznie pełne FullHD, choć co drugi wiersz z innego obrazu. Efekt 3D mózg stwarza sobie z dwóch klatek 1920x0540.

Gdyby było tak jak twierdzi LG, to przy transmisji side-by-side (half) wystarczyłoby dla lewego oka wysyłać tylko nieparzyste piksele z każdej linii, a dla prawego tylko parzyste piksele i już można by twierdzić, że side-by-side to pełne FullHD 3D, bo mózg sam sobie złoży nieparzyste piksele z parzystymi i w efekcie człowiek będzie widział 3D Full HD. Oczywiście jest to bzdura.

W aktywach jest tak że mózg stwarza efekt 3D z dwóch klatek 1920x1080, jednak przerywanych naprzemiennie klatkami bezobrazowymi (gdy szkło jest zamknięte).
A czemóż to oba "szkła" miałyby być kiedykolwiek równocześnie zamknięte. Raz jest otwarte jedno, raz drugie.

Certyfikat został wydany tylko na podstawie tego, że finalnie klatka na wyjściu z "ekranu" ma pełne FullHD, tak samo jak w aktywach.
A może raczej po prostu na podstawie odpowiedniej gratyfikacji?
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
A czemóż to oba "szkła" miałyby być kiedykolwiek równocześnie zamknięte. Raz jest otwarte jedno, raz drugie.

Nie nie, chodzi o to że rozpatrując na jedno oko, w aktywnym raz jest obraz a raz ciemność, w pasywnym nie.

Wówczas, przy tworzeniu widoku 3D mózg przyjmuje 4 klatki, dwie obraz i dwie puste.

No tak to rozumiem, chyba dobrze jo ? :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Nie nie, chodzi o to że rozpatrując na jedno oko, w aktywnym raz jest obraz a raz ciemność, w pasywnym nie.
Tak właśnie jest.

Wówczas, przy tworzeniu widoku 3D mózg przyjmuje 4 klatki, dwie obraz i dwie puste.
W przypadku zwykłego aktywnego telewizora 3D jedno oko otrzymuje jedną całą ramkę (klatkę), po czym ciemność. W czasie ciemności drugie oko dostaje całą ramkę, a potem ciemność. I tak w kółko, tylko tyle.
 

zbyniu4

New member
Czekam z niecierpliwością na opinie o LG 650s. Po długich poszukiwaniach i przeczytaniu dziesiątek jak nie setek wątków o LED TV mój wybór padł albo i nie na LG 650 S. Wszystko zależy od testów i opinii Tv. Czekam do IX/XII 2011 i tv muszę mieć w domu. Wszystko wskazuje na to że to będzie właśnie LG. Czekam na opinie i testy.
 
Do góry