LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

magic79

New member
Słuchajcie,kombinuje z ustawieniami na wiele sposobów ale dalej mam jeden problem z tym TV,którego na razie nie udało mi się rozwiązać.
Mam nadzieję,że zrozumiecie o co mi chodzi.
Otóż podczas oglądania meczów piłki nożnej podczas zbliżenia piłkarzy wokół ich sylwetek(dokładnie według linii ciała)bardzo często występuje,jakby to nazwać taka migająca,rozmazana obwódka,jakby rozmazane piksele,nie wiem jak to dokładniej nazwać.
Wcześniej miałem Sama i taki problem raczej nie występował.
Dodam,że takiego problemu nie ma przy filmach czy innego rodzaju programach.
Spotkał się ktoś z Was z czymś takim,ew. jaki parametr w ustawieniach może mieć wpływ na coś takiego.Mam nadzieję,że nie jest to żadne uszkodzenie telewizora.
 

pjurek02

New member
Mam wrażenie, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem! Bije tu np. do Ciebie, między innymi nawet ja napisałem, że nie ma problemu z input lagiem!! Ile razy trzeba będzie to napisać?????

TV LG LW570S NIE MA PROBLEMU Z INPUT LAGIEM!

Wystarczy włączyć AV MODE i wybrać GRA!

Faktycznie można się zdenerwować - tyle razy wałkowane że problem już nie istnieje a tu ciągle jakieś trole wałkują problem z input lagiem.

podstawowa zasada - czytać wpisy potem zadawać sensowne pytania
 

elliotek

New member
Słuchajcie,kombinuje z ustawieniami na wiele sposobów ale dalej mam jeden problem z tym TV,którego na razie nie udało mi się rozwiązać.
Mam nadzieję,że zrozumiecie o co mi chodzi.
Otóż podczas oglądania meczów piłki nożnej podczas zbliżenia piłkarzy wokół ich sylwetek(dokładnie według linii ciała)bardzo często występuje,jakby to nazwać taka migająca,rozmazana obwódka,jakby rozmazane piksele,nie wiem jak to dokładniej nazwać.
Wcześniej miałem Sama i taki problem raczej nie występował.
Dodam,że takiego problemu nie ma przy filmach czy innego rodzaju programach.
Spotkał się ktoś z Was z czymś takim,ew. jaki parametr w ustawieniach może mieć wpływ na coś takiego.Mam nadzieję,że nie jest to żadne uszkodzenie telewizora.

u mnie w/w problem nie występuje. właśnie oglądam mecz ligi francuskiej w HD

podaj jakie masz ustawienia obrazu
 

elliotek

New member
Witam

Po kilku dniach i wielu testach różnych ustawień obrazu chyba mam ustawienia które u mnie wyglądają naprawdę dobrze zwłaszcza na kanałach SD jak i na HD. Jeżeli macie jakieś lepsze ustawienia proszę o info. Podzielę się z wami i proszę o opinie może razem wypracujemy jakieś super ustawienia:

Picture preset: Expert1
Podświetlenie 50
kontrast 85
Jasność: 60
V/H Ostrość: 50
Color: 70
odcień 0
TruMotion: Użytkownika 5-5
Lok.przyciemn.LED: średnie

Kontrola zaawansowana:

Kontrast dynamiczny: średni
redukcja szumu: Wysoka
Redukcja szumów MPEG: średnia
Super rozdzielczość: wł
Poziom czerni: niski
Realne kino: wł
Gama kolorów: BT709
Popr. krawędzi: Wysokie
Filtr koloru: wył
Temp.barw: średnia
gamma: 1,9
Metoda: 2 punkty
wzór: zewnętrzny

reszta same zera

Ja mam tak i wg mnie wygląda trochę lepiej od Twoich, jak dla mnie oczywiście.

Picture preset: standardowy (użytkownika) <niektórych pozycji z racji profilu nie ma>
Podświetlenie: 85
kontrast: 77
Jasność: 50
V/H Ostrość: 50
Color: 62
odcień 0
Temp.barw: W12
TruMotion: Użytkownika 6-6
Lok.przyciemn.LED: średnie

Kontrola zaawansowana:

Kontrast dynamiczny: średni
kolor dynamiczny: WYŁ
Clear White: Wył
odcień skóry: 0
redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Super rozdzielczość: wł
Poziom czerni: niski
Realne kino: wł
Gama kolorów: BT709
Popr. krawędzi: Wysokie
Filtr koloru: wył
Temp.barw: średnia
gamma: 1,9
Metoda: 2 punkty
wzór: zewnętrzny
 

gary1985

New member
A teraz mam jeszcze jedno pytanie odnośnie 3d.Czy jak ktoś porównywał tv z innym modelem zauważył różnice w braku fullhd 3d w lg?Czy różnica nie jest zauważalna przy oglądaniu filmu 3d?
 

gowen02

New member
Jestem posiadaczem LD 47LW570S jako, że nikt nie pofatygował się zrobić choćby krótkiego testu chwyciłem dziś za laptopa i aparat i z pomocą programu inputlag.exe wykonałem kilka prób. Nie posiadam jakiegoś cudownego kabelka HDMI ale reszta sprzętu jest OK. Wyniki przedstawiam na stronie w w w.julka2003.republika.pl/LW570S.mht
Ciekawią mnie wasze opini - może ktoś jeszcze by spróbował zrobić takie testy ? Osobiście input lag na PS3 w grach typu FIFA czy LBP2 mi nie przeszkadza.
Mój email : konmic69@nj.pl
 

piotr10

New member
Bez reklam
A teraz mam jeszcze jedno pytanie odnośnie 3d.Czy jak ktoś porównywał tv z innym modelem zauważył różnice w braku fullhd 3d w lg?Czy różnica nie jest zauważalna przy oglądaniu filmu 3d?

Różnica jest kolosalna w rozdzielczości!!!!
Efekt 3d jest ładny, ale widać poziome pasy na ekranie w trybie 3d.
Pamiętaj, że efekt 3d, żeby był porywający trzeba oglądać z małej odległości od telewizora ( dla mnie 55'' z 2-2,5 m ) i rozdzielczość się wtedy przydaje full hd.
Dodam, że ten LG570 ma problemy z płynnością obrazu - o wiele bardziej przeszkadzało mi to niż braki w rozdzielczości.

Jeśli chodzi o 3d i lcd to moim skromnym okiem sony hx820 the best ( jeszcze sharpa830 nie widziałem w akcji 3d, a samsungd7000 ma za duże migotanie okularów i troszkę mniej płynny obraz )

W sony jedyne co mnie martwi to podejście do klienta - chodzi o gwarancje( naczytałem się na ten temat na naszym forum z przerażeniem )

Powodzenia w wyborze.
 

AndrULa

New member
Witam! Mam pytanie do posiadaczy 55lw570s. Czy podczas oglądania nocnych scen w bardzo słabo oświetlonym pomieszczeniu bardzo uciążliwy jest clouding i czy po włączeniu lokalnego przyciemniania można uzyskać kompromis pomiędzy jakością obrazu a redukcją cloudingu? Może jakieś zdjęcia (oczywiście nie z czasem naświetlania nieprzyzwoicie długim, który powoduje, że ekran wygląda jak noworoczna iluminacja). Zastanawiam się nad zkupem tego telewizora lecz fakt, że lubię oglądać filmy przy zredukowanym oświetleniu trochę mnie przed zakupem powstrzymuje.
 

mufex

New member
Różnica jest kolosalna w rozdzielczości!!!!
Efekt 3d jest ładny, ale widać poziome pasy na ekranie w trybie 3d.

Zarówno ja jak i moi znajomi nie zauważyliśmy spadku rozdzielczości na 47lw570s odtwarzając filmy 3d. Siedzieliśmy 2, 2,5 m od tv i tak samo żadnych pasów nie było widać. Widziałem tu na forum zdjęcia tych pasów, owszem one są widoczne (prawie niezauważalne) ale jak zbliżysz się do ekranu na 20-30cm. Ale z takiej odległości oglądanie staje się niemożliwe i nikt z takiej odległości nie będzie oglądał tv, to samo tyczy się rozdzielczości - zauważysz jej spadek jak siedzisz z nosem w ekranie :)

Polecam każdemu przed zakupem tego tv wybrać się do sklepu i samemu ocenić jakość obrazu. Nie zawsze to co podają na forum (zdjęcia pasów, spadek rozdzielczości itp.) ma odbicie w rzeczywistości oraz codziennym użytkowaniu tv. Powtarzam - z 2m od tv nie jest zauważalny spadek rozdzielczości, nie widać także żadnych poziomych pasów. Jak ktoś zamierza oglądać ten tv z 30-40cm to ten telewizor nie jest dla niego :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Przykro mi, ale po prostu mam lepszy wzrok - wczoraj specjalnie spędziłem przy lg 47 cali 570-tce z 30 min. - oglądałem z odległości 1,5m jak i 2,5m i dokładnie widziałem te poziome pasy.
Nawet mi nie przyszło do głowy zbliżyć się do tv na 50cm - szkoda wzroku:)
Tak jak napisałem optymalna odległość do 3d w 55" ( taki mnie interesuje ) to 2-2,5m:) Z tym telewizorem i z tą rozdzielczością byłoby to denerwujące!!!!
 

joe11

New member
Jednym słowem "Tv ten jest do d...py pod każdym względem-input lag poziome pasy w 3D słaby kontrast itd".Mam ten Tv od sierpnia i mogę powiedzieć że ten TV jest prawie idealny(brak mi tylko wspomagania DTS jak w Samsungach,ale trudno nie ma Tv idealnego.Szukałem TV na obecne czasy 2 m-ce oglądałem w sklepach rózne czytałem fora polskie i zagraniczne i doszedlem do wniosku że LW570S za takie pieniądze- około 3000zł to obecnie najlepszy TV na świecie.Jeżeli ktoś zapyta dlaczego proszę poczytać tak jak ja wcześniej rózne fora szczególnie zagraniczne (USA,Wielka Brytania) na temat tego TV
 

piotr10

New member
Bez reklam
Jednym słowem "Tv ten jest do d...py pod każdym względem-input lag poziome pasy w 3D słaby kontrast itd".Mam ten Tv od sierpnia i mogę powiedzieć że ten TV jest prawie idealny(brak mi tylko wspomagania DTS jak w Samsungach,ale trudno nie ma Tv idealnego.Szukałem TV na obecne czasy 2 m-ce oglądałem w sklepach rózne czytałem fora polskie i zagraniczne i doszedlem do wniosku że LW570S za takie pieniądze- około 3000zł to obecnie najlepszy TV na świecie.Jeżeli ktoś zapyta dlaczego proszę poczytać tak jak ja wcześniej rózne fora szczególnie zagraniczne (USA,Wielka Brytania) na temat tego TV

Chciałeś napisać, że stosunek jakość/cena ten tv ma dobry - bo tv idealny nie jest.
Najważniejsze, że jesteś zadowolony.
pozdr.

Dodam, że wczoraj jechałem z zamiarem jego kupna, ale zobaczyłem i zrezygnowałem.
Teraz jeszcze muszę przyczaić sharpa830, żeby porównać z sony hx820.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Kiepska płynność obrazu - 65% , Widoczne braki rozdzielczości 3d - 35% :)
Jeśli płynność byłaby dobra to tą rozdzielczość bym przełknął i cieszył się dobrym tv.

Plus to brak migotania w okularach ( ale po oglądnięciu 3d w sony hx820 stwierdzam, że dobre aktywne też nie migają - przynajmniej ja nie zauważam )

Jestem ciekawy czy te sharpy 830 migotanie mają też wyeliminowane i czy obraz się zgrywa w 3d?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Tak tylko ja szukam dobrego obrazu, bo w zasadzie tv mam, ale czas na nowy , lepszy - żeby wymienić bo wymienić to wolę kasę zostawić w kieszeni.

A swoją drogą ten LW650 w czym jest lepszy? - pytam bo nie widziałem
 
Do góry