LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

lubowski

New member
Panowie mam pytanko ten tv nie odtwarza dzwieku dts to wiem,ale jesli bede oglądał film z blu reya to jak wtedy bedzie z tym dzwiękiem.
 

misiekjuniorex

New member
Panowie mam pytanko ten tv nie odtwarza dzwieku dts to wiem,ale jesli bede oglądał film z blu reya to jak wtedy będzie z tym dźwiękiem.

Kolego nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest Dts mam tv podłaczonego do amplitunera yamahy i jest ok :) wszystko poprzez kabel Hdmi i optyczny i "n"ka smiga pieknie wiadomo zalezy z jakimi kanalami ,, ale powiem ci co do filmow ostatnio ogladalem film i wszystko smiga bez zadnego "Ale"
 

lubowski

New member
Kolego nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest Dts mam tv podłaczonego do amplitunera yamahy i jest ok :) wszystko poprzez kabel Hdmi i optyczny i "n"ka smiga pieknie wiadomo zalezy z jakimi kanalami ,, ale powiem ci co do filmow ostatnio ogladalem film i wszystko smiga bez zadnego "Ale"
Wiesz ja jeszcze nie mam tego tv, ale wyczytalem gdzies ze dts odkodowuja tylko modele z tego roku, a starsze modele mialy zostac bez aktualizacji.Ale moze lg poszedl po rozum do glowy i zrobil aktualizacje do poprzednich modeli.Czyli mam rozumiec ze filmy mkv nagrane w dts z pendriva ida bez problemu?
 

valec

New member
Ponawiam prośbę o możliwie najlepsze parametry ustawień obrazu i dźwięku tego telewizorka.
Pozdrawiam.
 

misiekjuniorex

New member
Podłącz laptop przez sieć (skrętka) do tv, udostępnij zasoby filmowe przez dlna z lapka i po problemie.

No i kolego mam udostepnione pliki folder z filmami ... ale nie wiem jak je odpalic na Tv .. mozesz jasniej mam podłaczony tV w lan przez skretke dostep do neta posiadam bo mam neta przez wifi wiec z lapka pobiera internet przez kabel ,, tak mi sie wydaje ale nie widze zadnych opcji wyszukania tego czego mam na kompie :(
wchodze w siec DNLA i nie można się połączyć
Prosze o opis krok op kroku jak to zrobic
 

Balon14

New member
No i kolego mam udostepnione pliki folder z filmami ... ale nie wiem jak je odpalic na Tv .. mozesz jasniej mam podłaczony tV w lan przez skretke dostep do neta posiadam bo mam neta przez wifi wiec z lapka pobiera internet przez kabel ,, tak mi sie wydaje ale nie widze zadnych opcji wyszukania tego czego mam na kompie :(
wchodze w siec DNLA i nie można się połączyć
Prosze o opis krok op kroku jak to zrobic

Używam Windows XP do tego Windows Media Player wchodzę w narzędzia / opcje / biblioteka / monitoruj foldery

Tam dodaje foldery z plikami co potrzebuję filmy itp

Po tym zabiegu tv widzi przez dlna te foldery co dodałem do monitorowania i oglądam co trzeba z kompa po sieci.

Wszystko działa bez dodatkowych programów :)
 

JanusPL

New member
Trapi mnie kwestia podłączenia słuchawek - mam je podłączone przez przedłużacz 3m.
Chciałem sobie zostawić go na stałe wpięty w TV a podłączać tylko słuchawki, niestety w tym czasie (wpięty wtyk mini jack) nie ma dźwięku w głośnikach TV.
TV mam zawieszony na uchwycie ściennym tak blisko ściany (fajnie to wygląda) że praktycznie nie ma możliwości dostania się do portu.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to ominąć ?
 

orionekpl

New member
Witam

Czy moze ktoś probował wgrywania oprogramowania z lw5500 na lw5400? NIe ma aktualizacji do lw5400 i tak sie zastanawiam czy to by nie zagralo. Np z LH3000 pasowalo do mojego lf2510 jak myslicie warto sprobowac?

Wojtek
 

g01

New member
Witam, planuję kupić głośniki 5+1 do lw5500 i chciałem sie poradzić jakie głośniki kupić żeby uzyskać efekt dźwięku przestrzennego i za pomocą jakiego kabla je podłączyć ?
 

xmalpa18

New member
Witam mam Pytanie dla kumatych: :) czy jak robiliscie aktualizacje oprogarmowania na nowsze i cos nie wiem nie poszlo czy stare oprogramowanie wroci? do czego zmierzam:
chce zrobic akualizacje do LW5400 a softa wziac od LW5500 i boje sie ze jak mu zapodam cos nie pojdzie to strace orginalne oprogramowanie i "nie bedzie niczego" :)

dzieki
 

misiekjuniorex

New member
Witam mam Pytanie dla kumatych: :) czy jak robiliscie aktualizacje oprogarmowania na nowsze i cos nie wiem nie poszlo czy stare oprogramowanie wroci? do czego zmierzam:
chce zrobic akualizacje do LW5400 a softa wziac od LW5500 i boje sie ze jak mu zapodam cos nie pojdzie to strace orginalne oprogramowanie i "nie bedzie niczego" :)

dzieki

Powiem ci tak na 99% powinno normalnie sie dac .. czytalem na innym forum ale juz ci nie podam strony bo nie pamietam ze koleszka wlasnie tak zrobil ..i niby działało
A co do powrotu to w 99.9% powinno sie dac powrocic bo dane masz na procku wiec jezeli puści ci instalacje to powinno działac. Ewentualnie wrocic bo masz to zapisane na "dysku- procku tv"

Ps. Ja w starej plazmie Lg robilem takie cudo jak ty :) i udało się :)

Aleeeee nie dam sobie reki uciąć :) i nie biore odpowiedzialnosci :p 8)
 

jacor4

New member
Czy któryś z szanownych kolegów dostał sie do menu serwisowego lw 5500 w celu próby uruchomienia funkcji HBBTV.
 
Ostatnia edycja:

orionekpl

New member
Powiem ci tak na 99% powinno normalnie sie dac .. czytalem na innym forum ale juz ci nie podam strony bo nie pamietam ze koleszka wlasnie tak zrobil ..i niby działało
A co do powrotu to w 99.9% powinno sie dac powrocic bo dane masz na procku wiec jezeli puści ci instalacje to powinno działac. Ewentualnie wrocic bo masz to zapisane na "dysku- procku tv"

Ps. Ja w starej plazmie Lg robilem takie cudo jak ty :) i udało się :)

Aleeeee nie dam sobie reki uciąć :) i nie biore odpowiedzialnosci :p 8)

Nie wiem jak ale lw5400 nie reaguje na oprogramowanie z lw5500, po wlozeniu pena wyswietla sie menu wyboru filmy zdjecia muzyka i probowalem wszystkich przynickow na nic nie reaguje.


PS
Juz znalazlem sposob na odczytanie firmware lw5500 na lw5400 ale niestety komunikat ze plik jest uszkodzony wiec jak narazie mit obalony nie ma mozliwosci wgrania firmware lw5500 na lw5400
Pozdro
Wojtek
 
Ostatnia edycja:

kokos73

New member
nowa wersja softu pojawiła się tylko kto odpowie co ona wniosła ?
Żadnych widocznych zmian, brak TVN playera czy innych dodatkowych serwisów, jedyne zmiany jakie zauważyłem to zmiana numerku softu w menu :)
 

asiulka2415

New member
Chcialem sie dowiedziec jeszcze jedna sprawe mianowicie mam filmy zajmujace po ok 20Gb .. i chce odpalic je z kompa laptopa przez kabel hdmi .. niestety nie moge zmienic 3d sbs ... jest tylko ta nieszczesna konwersja 2d na 3d .. czy poradzicie cos na to ? czy ewentualnie pozostaje mi tylko dysk zewnętrzny na usb ... jezeli tak prosze o pomoc .. nie chce wielkiego oby byl na filmy :) i sie nie zacinał ?

Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, mogę pomóc. Od wczoraj miałam ten sam problem i udało mi się go rozwiązać ;)

Co do aktualizacji, także miałam ją dzisiaj i zmian nie ma. Chyba, że radio doszło - wcześniej jakoś go nie zauważyłam w aplikacjach (obok pogody).
 
Do góry