Lg bd550

adinfo

New member
Niestety ostatnio padł mi napęd w BD550, płyty się nie kręciły. Rozkręciłem odtwarzacz ale po jego ponownym złożeniu silnik napędu płyty kompletnie nie reaguje, tylko głowica z laserem się przesuwa, jeżeli nic w napędzie nie poleciało to podejrzewam uszkodzone taśmy, trudno w tej chwili powiedzieć co jest tego przyczyną.

Jeżeli nie znajdę uszkodzonego BD550 na podmianę napędu i taśm to pozamiatane.

Ewentualnie czy ktoś z Was próbował podłączać pod USB do BD550 po USB zewnętrzny napęd DVD/BD - czy zostanie poprawnie wykryty i będzie można odtwarzać płyty z niego?
 

przemoa

New member
Mój BD550 nie wysuwa anu wsuwa tacki dysku a na wyświetlaczu przednim po wciśnięciu Open/Close pojawia sie napis "LOC". Próbowałem resetu do nastaw fabrycznych, upgrade firmware ale bezskutecznie. Tuż po włączeniu w ciągu pierwszych kilkudziesięciu sekund zanim załaduje się system operacyjny można wsuwać i wysuwać tackę a po udanym załadowaniu płyta CD lub DVD jest czytana poprawnie. Niestety aby wyjąć płytkę trzeba wyłączyć i włączyć ponownie i szybko nacisnąć Open/Close.
Ma ktoś pomysł jak można to naprawić?
 

negatyw001

Member
Wyślij to samo pytanie mailem do kilku serwisów w Twojej okolicy i poproś o wstępną wycenę. Zobaczysz, czy znają temat i czy się opłaca.
 
Do góry