Lg bd550

Sektor7

New member
Jeśli tak ma z każdą płytą, to jest problem. Jeśli tak jest z niektórymi, to może powodem jest to, że są trochę zabrudzone. Być może trzeba je przetrzeć. Najlepiej to zrobić ściereczką z mikrofibry w taki sposób, że przecieramy w poprzek ścieżek.

Niestety dzieje się tak przy każdej płycie, nie chodzi tu o zabrudzenie nośników tylko o problem z nawigowaniem napedu. Po zdjeciu górnej pokrywy przyjrzałem sie sytuacji i zauważyłem, że silniczek napędu tak świruje nie mogąc ustawić lasera w odpowiednim miejscu do odczytania płyty. To nie wszystko, bywa czasem i tak, że kiedy po obejrzeniu filmu, który jest na końcu płyty, laser jest wtedy maksymalnie wysunięty do góry (zbliża się do krawędzi nośnika) to po zastopowaniu i wysunięciu płyty a potem włożeniu innej laser nie cofa sie do położenia startowego tylko stoi w miejscu i wyskakuje error. Musze wtedy przesunąć go ręcznie do dołu ,żeby wczytywał inne płyty. Strasznie to irytujące, bo jak już coś zaczne odtwarzać, to potem nie ma żadnych problemów, wczytuje wszystko i dvd i divx, najgorsze jest tylko pierwsze odpalenie po kilku dniach nie używania. Próbowałem go zresetować wyłączając z sieci, ale nic nie pomogło, czekam na nowy soft, może on rozwiązałby problem, ale trudno teraz o nowy dobry soft, bo wypuszczają same wadliwe oprogramowania wieszające odtwarzacz.
 

Sektor7

New member
Możliwe, że problem ten sam sobie zgotowałem, bo kiedyś chciałem przeczyścic soczewke lasera i przesunąłem ręcznie moduł lasera do góry. To może być powód problemu :-( . Mechanizm napędu składa sie silniczka z którego wychodzi karbowana śruba przypominająca wiertło, ktora jest połączona z modułem lasera przesuwającym sie po dwóch "szynach" moduł ma ramie z plastikową łapką zaczepioną o tą śrube. Wydaje mi sie że przesuwając recznie moduł zmieniłem ustawienie początkowe tych dwoch elementów i teraz player ma problem z wczytywaniem płyt. Gdybym wiedział jakie jest prawidłowe ustawienie tzn w których rowkach śruby silniczka ta łapka powinna być osadzona wszystko wróciłoby do normy. Próbowałem metodą prób i błędów czyli przeskakiwałem co rowek, ale bez powodzenia. Moglibyście sprawdzić w swoim odtwarzaczu? Zdjąć pokrywe i podejrzeć w którym miejscu jest laser? Byłbym wam wdzięczny za pomoc, bo są momenty że mam ochote otworzyć okno i cisnąć tego blu-raya w przestrzeń
 

negatyw001

Member
@ radziow
Czy bd550 występuje w różnych wersjach samej płyty głównej? Chodzi o to, czy Twój soft da się swobodnie wgrać (bez wtopy) i wprowadzić opisane zmiany w każdym modelu tego playerka?
 

artur2006

New member
Witam chce kupić lg bd550 i zastanawiam się czy odtworzy mi filmy miniHD.RM.mkv (i czy w ogóle filmy w tym formacie są dobrej jakości) z dysku seagate 500gb??
A drugie pytanie: przeglądałem te forum i widzę że niektórym nie odtwarza wszystkich filmów w formacie mkv, od czego to zależy? od wielkości pliku, ilości ścieżek dźwiękowych?
Proszę o szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Myszkin

New member
Witam chce kupić lg bd550 i zastanawiam się czy odtworzy mi filmy miniHD.RM.mkv (i czy w ogóle filmy w tym formacie są dobrej jakości) z dysku seagate 500gb??
A drugie pytanie: przeglądałem te forum i widzę że niektórym nie odtwarza wszystkich filmów w formacie mkv, od czego to zależy? od wielkości pliku, ilości ścieżek dźwiękowych?
Proszę o szybką odpowiedź.

Jeśli jakiś mkv nie chce odpalić na BD550, to ściągnij sobie ten programik
MKVToolnix 2.9.8 Download, Review, Softwares & Apps
Zładuj do niego plik mkv niestarwny dla BD 550, a następnie kliknij na "Start muxing". Po 2 minutach masz plik przerobiony i możesz już z nim smigać na BD 550, bez straty jakości.
 

aazinek

New member
Jeśli jakiś mkv nie chce odpalić na BD550, to ściągnij sobie ten programik
[link]
Zładuj do niego plik mkv niestarwny dla BD 550, a następnie kliknij na "Start muxing". Po 2 minutach masz plik przerobiony i możesz już z nim smigać na BD 550, bez straty jakości.

Ta metoda działa tylko w przypadku kompresji, którą odtwarzacz zdekoduje. Ale na H.264 w Level 5 i większym nie ma żadnego lekarstwa. Można próbować wymusić flagowanie levelu na 4.1 i odtwarzacz to łyknie ale na obrazie pojawiają się makrobloki i z komfortowego oglądania nici.


Potwierdzam: aktywacja netcasta opisana przez radziow w poście #298 tego wątku działa bezproblemowo :)
 

Dru

Moderator
po modyfikacji opisanej przez użytkownika radziow można zacząć korzystać z Youtube. Czy oglądanie Youtube jest możliwe tylko w SD, czy jest możliwość ustawienia HD?
 

greck

New member
Modyfikacja działa i jest zaskakująco prosta :) Wielkie podziękowania i szacunek dla autora.
Gdyby jeszcze ruszyło DLNA to by była bajka...
 

radziow

New member
Gdyby jeszcze ruszyło DLNA to by była bajka...

Niestety soft nie ma skompilowanego DLNA, a jak chciałem skompilować -to okazało się że nie ma bibliotek np linux_dlna_no_dtcp.o, i nigdzie jej nie znajde. MEDIATEK korzysta z open source ale sam nic nie chce udostępnić.....
 

negatyw001

Member
Po raz kolejny, BD550tka przerywa nagle projekcję filmu i wchodzi do menu. Czasem się to zdarza w połowie, a dziś po 3/4 długości filmu.
Oprogramowanie odtwarzacza: BD5.242.00_19.10.2011 (rzekomo najbardziej stabilne).
Dysk: 2,5" 500GB, model: WDBAAA5000ARD-00.

Macie jakieś pomysły?

Plik MKV o parametrach:
Rozmiar pliku: 2.026 GiB (2175855118 bajtów)
Czas trwania: 01:32:31.546 (5551546 ms)
Ogólne bitrate pliku: 3 135 Kbps
Format: Matroska

Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 2 750 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x536
Video rozmiar: 1.74 GiB (86%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 384 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 254 MiB (12%)
 

Robus1

New member
Akurat BD550 ma mocniejszego procka MT8550 niż kolejne edycje bluray bdpxxx większości producentów. Jeśli mowa o kodowaniu standardu H264. (pomimo, iż w nowszych jest obsługa 3D) Sprawdzone na strumieniach danych rzędu 80-90M, czyli znacznie przekraczających przepływowość pełnego bluraya w FullHD. (ok.40M)

To może będzie dla was zaskoczeniem, ale mam od znajomego serwisanta karty katalogowe od Mediatek. Ze wszystkich 7 rodzaji chipów jedynie MT8550 czy MT8555 są zdolne kodować format z przepływością do 110MB oraz posiadają wystawiony certyfikat zgodności! (AVC certificate of conformity)
Wszelkie problemy związane z dekodowaniem są wyłącznie winą słabego softu lub problemami elektroniki otaczającej. (choćby przetwornice zasilania)

Plik który przesłałeś jest praktycznie niewielkim obciążeniem dla tego mediateka, aby się zacinał czy przerywał po pewnym czasie działanie.
Miałem m.in. na warsztacie trzy tak zachowujące się egzemplarze - jeden BD550 oraz dwa BD560.
W każdym problemem była przetworniczka na zasilaniu procka. Po pewnym czasie następowało wahanie napięcia zasilania układu. Po wyłączeniu na kilka minut, czasem problem ustawał, ale po czasie się powtarzał.
Niestety elementy w tych tanich urządzeniach - elektronika otaczająca jest marnej jakości.
 

schab

New member
Mam sporą kolekcje filmów DVD zrzuconych na dysk jako Video TV. Wszystkie czyta ale napisy wyświetla pogrubione, jakby z grubym outlinem i poszarpane. Są zupełnie nieczytelne. Jeżeli taki film jest nagrany na płyte napisy są wyświetlane normalnie. Myślicie, że upgrade softu coś mogłaby zmienić. Ten który jest teraz to BD5.152.00. Mam też sporo starych płyt z filmami avi. W większości nie czyta napisów ale z tym to sie chyba nic nie zrobi bo konwertować wszystkie to bez sensu.
 

koper97

New member
jak wgrać soft nie korzystając z menu

tak jak w temacie - jak wgrać soft nie korzystając z menu
mam problem z BD550 - uruchamia się, na telewizorze widzę ładowanie się
software i dalej nic - obraz robi się czarny...
wgrałbym nowe oprogramowanie ale nie mam możliwości skorzystać z mneu
czy da rade wgrać oprogramowanie bezpośrednio z pendrive przy uruchamianiu
odtwarzacza?
 

Sektor7

New member
Kolego Robus, fakt że wg ciebie ten player ma ponadprzeciętnego procka irytuje i frustruje mnie jeszcze bardziej. A to dlatego że, przy mkv ważących kilka giga on zupełnie nie ogarnia, niepłynny obraz (rwanie tła) i brak możliwości szybkiego przewijania, bo jak chce szybciej niż x6 to glupieje kompletnie i wyłącza film, o przewijaniu do tyłu nie wspomne, bo tego w ogóle nie da sie wykonać nawet x2. Mówimy tu o plikach kilku gigowych, o większych nawet nie chce myśleć. Żadne wymiany kabli i softy tego nie zmienią, wiem z autopsji, to jest blu-ray do divxów i dvd nic poza tym
 

Robus1

New member
Coż ja mam Ci opowiedzieć. Producent MT8550 nie leci w kulki i tak jak deklaruje moc obliczeniową w karcie katalogowej tego scalaka jest bardzo duża.
Irytować może rzeczywiście, że producent który aplikuje te sclaki (tutaj LG) leci po prostu w chu... nie tylko z niedopracowanym oprogramowaniem, ale przedewszystki kiepskim, niestabilnym zasilaniem układu i to szczególnie na rynek europejski. No przynajmniej Wschodni - o czym dalej.

Chodzi tutaj o zasilanie rdzenia-core, bo ten jest niskonapięciowy, a mocno prądowożerny
(Nawiasem mówiąć Mediateki mają ponad 10 niezależnych zasilań do różnych bloków układu)

I z powodu zasilania winiłbym przedwszystkim takie niestabilne zachowania. Bo odczyt formatów, to oczywiście soft.

Z mojej strony mogę dodać, że jest to GENIALNY odtwarzacz do plików M2TS i MKV nawet o przepływności większej niż na orginalnej płycie Bluray. Tak! Dlaczego napisze zaraz.

Inna kwestia jest taka, że tymi odtwarzaczami na rynek polski bawiłem się kilkanaście minut.
Ja natomiast posiadam BD550 z rynku amerykańskiego. (z wbudowanym netfixem, odlądaniem filmów z sieci)

Czemu dla mnie ten model jest taki niedościgniony pod względem wszelkich odtwazraczy ? (a wszystkich bluray testowałem około 30-tu)
Mój BD550 odtwarza pliki MKV:
* z ciągłą przepływnością do 85Mbit. (Przypominam, że rzadko się zdarza, by na bluray dochodziło do tych 40Mit - taka maksymalna specyfikacja ilości danych)
* czyta MKV z DTS-MA i Dolby ThuHD oraz DTS96/24 ! (DTS-MA audio do 192k/24b TruHD 96k/24b - 6.1/5.1/2.0 kanałów)
Sprawdzone na 2 amplitunerach, które pokazują częstostliwości i formaty odczytywane na wyświetlaczu.
O filmach 15-25 giga nawet nie powinnem wspominać - nie mam tu się do czego przyczepić.

Widzę, że jesteś nie pierwszą osobą niezadowoloną z tego Bluraya. Ja też miałem kilka do naprawy.
Nic, tylko żenada i wstyd. Tak mogę powiedzieć. Już sam fakt, że amerykańska wersja ma naklejony radiator na sterownik-driver od silników i od naprowadzania soczewki lasera. Scalak ten, bez niego grzeje się niemiłosiernie.
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Robus, jeszcze słówko o napędzie, przeczytałem twój odpis na problem w innym wątku komuś kto miał problem z hałasującym napędem po wsunięciu płyty. U mnie jest podobnie, chociaż nie aż tak źle jak u autora wpisu, któremu odpisałeś, że padł mu silnik napędu i że wymiana jest nieopłacalna. W moim przypadku jest tak, że czasem kiedy dłużej go nie odpalam wczytanie pierwszej płyty sprawia mu problemy objawiające sie hałaśliwym terkotaniem. Po otwarciu go i przyjrzeniu sie napędowi widzę jak silnik obraca śruba nie mogąc znaleźć właściwego ustawienia z modułem lasera, trwa to nawet minute, lub dłużej, ale ostatecznie udaje mu sie wczytać dysk. Najdziwniejsze jest to, że w przypadku kolejnych płyt, obojętnie jakich, wypalanych czy oryginalnych wczytuje je błyskawicznie bez żadnego zająknięcia.

Pytanie, czy w moim przypadku też padł silnik - driver, czy to coś innego?

Z twojego opisu możliwości amerykańskiej wersji tego playera wynika, że modele europejskie to jakby wersje dla użytkowników 3 świata. Jeśli chodzi o mkv, nie zdarzyło sie jeszcze żeby jakiegoś nie odzczytał, nawet płynnie przełączał ścieżki dzwiękowe. Miał problem z dzwiękiem w Hobbicie pustkowie smauga puszczonym z pendrivea, dts hd MA przycinał sie, kiedy w filmie przybywało akcji. Czy powodem tego jest za wolny pen, czy sam odtwarzacz ?
 
Do góry