Lg bd550

Sektor7

New member
Mam problem z tym playerem takiej natury...no, może nie problem, ale denerwującą przypadłość.Chodzi o rwanie obrazu w szybszych ruchach kamery, nie ma płynności , tylko dziwne przeskoki. Dzieje się to w niektórych divxach i wszystkich mkv czy to z pendrivea czy z płyty.Tylko w formacie dvd obraz jest idealnie płynny. Przy odtwarzaniu z usb w tv ten problem nie występuje. Nie mogę znaleźć przyczyny tych zaburzeń,tv też ze stajni LG, więc to chyba nie kwestia kompatybilności. W gre może jeszcze wchodzić kabel HDMI, ale raczej wykluczam, bo to wersja 1.4 więc powinnien przesyłać bez problemu. chciałem to rozwiązać nowym firmware´m 279, ale piszecie,że to kaszana, więc odpada. Aktualnie mam wersje 5.227.00 sterownik 812, śmiga wzorowo, ani razu mi się nie zawieśił. Macie jakieś pomysły co może być powodem tej niepłynności obrazu?
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Wygląda jakby to była kwestia pliku, w divxach niższy bitrate, niż w dvd, może stąd to rwanie tła, ale czemu mkv przycinają nie mam pojęcia. Wgrałem troche nowszy firmware 5.242, ale problem pozostał. Diametralnie za to polepszył się obraz, jest jeszcze bardziej wyraźisty i krystaliczny niż na sofcie 5.227. Rwanie niestety nadal występuje. Pomyślałbym , że tak ma być, gdyby nie to, że ten sam film odtworzony przez usb w telewizorze jest płynny, a puszczony z usb w blu-ray´u rwie. O co tu chodzi? Albo software, albo kabel HDMI. :blagam:
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Czy jest wpływ na jakość przesyłu jeśli blu-ray ma wyjście HDMI 1.3a , a ja mam podłączone kablem 1.4 ??? Jak myślicie?
 

januszpe

New member
kolego ani jakość ani cena kabla nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu. Sygnał kablem HDMI jest przesyłany cyfrowo, więc obraz jest, albo go nie ma. Jeśli chodzi o te zatrzymania obrazu to poprostu nie wyrabia procesor. Ja mam podobnie, jeśli zmniejszę bitrate to obraz jest płynny. Na komputerze nie mam problemu z płynnym odtwarzaniem tego materiału który się "rwie" na odtwarzaczu. Niestety ten typ ma ograniczone możliwości.
 

Sektor7

New member
Wiem na czym polega przesył cyfrowy, sygnał jest, albo nie ma, w przeciwieństwie do analogu gdzie jakość kabla ma duże znaczenie. Więc uważasz, że procek nie wyrabia, nie jestem co tego przekonany, bo player stworzony do wyświetlania filmów ważących czasem nawet 50 GB nie wyrabia z divxami o wadze 1 GB ? Wydaje mi sie,że to raczej niedopracowany software jest winny, nie sama technologia blu-ray
 

Sektor7

New member
Właśnie myśle o wymianie kabla na lepszy, chociaż to bez znaczenia raczej da vinci czy chińczyk. Jak nie zmieniałeś softu, to zmień, sam sie o tym przekonałem, że warto,wersje 227 zastąpiłem 242 i szczęka mi opadła jak zobaczyłem jeszcze lepszy obraz, niektóre filmy w dvd o słabszej jakości (pixele widoczne w szybkich scenach) zniknęły, a obraz idealnie gładki i ostry, bez najmniejszej utraty szczegółów. Sprawdź aktualny firmware i jeśli masz inny niż 5.242 wgraj sobie go.Link do pobrania w tym wątku strona 36. Pozdro.
 

januszpe

New member
Wiem na czym polega przesył cyfrowy, sygnał jest, albo nie ma, w przeciwieństwie do analogu gdzie jakość kabla ma duże znaczenie. Więc uważasz, że procek nie wyrabia, nie jestem co tego przekonany, bo player stworzony do wyświetlania filmów ważących czasem nawet 50 GB nie wyrabia z divxami o wadze 1 GB ? Wydaje mi sie,że to raczej niedopracowany software jest winny, nie sama technologia blu-ray
kolego tu nie chodzi o wagę pliku, nie ma znaczenia czy film ma 50, 5 czy 250 GB tu chodzi o bitrate czyli obrazowo mówiąc ilość informacji (danych) obrabianych w jednostce czasu. Im więcej informacji tym procek jest bardziej obciążony aż dochodzi do tego że się "dławi" Już to sprawdzałem na swoich filmach nagranych na kamerze FullHD, przy 40000(Kb/sek) obraz się zatrzymuje, zmniejszając bitrate do ok 25000(Kb/sek) wszystko jest ok. Na komputerze i5 wszystko chodzi bez problemu
 

Sektor7

New member
Tak podejrzewałem, że to może być bitrate, a nie software, czy kabel hdmi. Wychodzi na to, że odtwarzacz w telewizorze jest lepszy niz blu-ray, bo po usb w tv wszystkie filmy idą płynnie bez rwania
 

januszpe

New member
oczywiście, o wszystkim świadczy cena. BD550 to jeden z najtańszych modeli na rynku. Gdybyś wydał na odtwarzacz tyle co za TV, nie miałbyś żadnych problemów.
 

Sektor7

New member
Dokładnie. Tylko tak jak mówie, takie rwanie tła w niektórych podkreślam filmach nie jest problemem przy normalnym oglądaniu, tylko po dogłębnym przyglądaniu się i szukaniu uchybień. Player nie zaprzeczam budżetowy, ale na taki świadomie się zdecydowałem jako ”przejściówka” na coś lepszego w późniejszym czasie. Póki co ten model w pełni spełnia moje oczekiwania, a rwanie tła mnie zaciekawiło, bo na dvd miałem to samo i zastanawiałem się czy w blu-rayu jako następcy dvd można ten mankament wyeliminować, teraz już wiem, że można, kupując lepszy model :) .W wersji optymistycznej zakładam, że kolejne upgrade´y może coś zmienią
 

Sektor7

New member
Czy ktoś ma problemy z przewijaniem plików mkv z pendrive´a na tym playerze? Ku mojemu zdziwieniu , Hobbit o ciężarze 7 GB i próba szybkiego przewijania zakończyła się zatrzymaniem filmu. Procek chyba sobie z tym nie radzi, bo po usb w telewizorze przewijal bez problemu. Mam nadzieje, że po wypaleniu na płytke nie będzie takich przygód
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To cos z filmem mój hobbit ma 14gb i przewija:-D ale mam np koncert Stinga i jest jak u Ciebie no i moze jeszcze mam z 2 filmy z takowa przypadłoscią, Pozdro
 

Sektor7

New member
Film raczej nie jest uszkodzony, bo z usb w tv przewija nawet dużymi segmentami, a na blu-rayu ma problemy, prędkość maxymalnie x3 przy wyższej film się zatrzymuje.

Hobbita 14 gb odtwarzasz z pendraivea, czy z dysku zewnętrznego?
 
Do góry