LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

remmyhi

New member
Wszystko ładnie pięknie, ale wtedy mamy dźwięk dekodowany analogowo.
A ja nigdzie nie napisałem, że mam podłączone cyfrowo.
To po co w tym momencie inwestowanie w ampli z HDMI skoro to może starszy ampli z wejściem wielokanałowym.
Kolega da_holl się zapytał i mu ładnie odpowiedziałem.
Nie rozumiem twojego postu/pretensji.
Sednem zakupu BD390 było to że ma wyście analogowe - przynajmniej dla mnie.
Gdybym potrzebował cyfrowych połączeń to pewnie kupiłbym BD370 (ze wszystkimi jego wadami).

no offense
pozdrowienia
r
 

slawkor

Member
Bez reklam
A ja nigdzie nie napisałem, że mam podłączone cyfrowo.

Kolega da_holl się zapytał i mu ładnie odpowiedziałem.
Nie rozumiem twojego postu/pretensji.
Sednem zakupu BD390 było to że ma wyście analogowe - przynajmniej dla mnie.
Gdybym potrzebował cyfrowych połączeń to pewnie kupiłbym BD370 (ze wszystkimi jego wadami).

no offense
pozdrowienia
r

Kolega źle mnie zrozumiał. Ja nie mam pretensji tylko szukam rozwiązania dla mojego problemu.
Oczywiście takie połączenie sprzętu może być dobre, czego nie neguję, ale chciałbym ogarnąć możliwość oglądania bezproblemowego transferu plików .mkv bez rwania dźwięku lub lagów czego teraz doświadczam.

Jeśli kolega poczuł się urażony, to nie nie było to moim zamierzeniem i przepraszam.
 

apple

New member
Przepraszam, że ciągnę temat WD w tym wątku, ale sprawa ma dla mnie kluczowe znaczenie, a nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem...
Czyli mając takiego WD rozumiem, że z jednej strony kablem HDMI podłączam go do telewizora, z drugiej cyfrowym kablem optycznym do wzmacniacza, do wejścia USB twardy dysk (pociągnie go? Bo dysk nie ma dodatkowego, poza USB, zasilania...) i już mogę oglądać dowolnie duże pliki mkv na TV, ciesząc się jednocześnie dźwiękiem wielokanałowym? Dobrze Cię zrozumiałem?

Tak właśnie mam. Dysk 2,5 nie wymaga zasilania z zewnątrz - oglądałem filmy 1080p i nie ma problemu z transferem. Z resztą obudowy dysków posiadają dodatkowe wejścia na zasilanie. WD nie odłacza zasilania dysku przez USB - niestety dysk ciągle dostaje od WD zasilanie (w przeciwieństwie do BD390, który wyłaczony NIE podaje zasilania na USB), a obudowy 2,5 niestety nie mają zaawansowanej obsługi zarządzania energią i dyski wciąż się kręcą (przynajmniej nie znalazłem takiej). Tak więc w WD lepiej odłaczać zasilacz (ja mam listwę z włacznikiem przy każdym gnieździe) lub podłaczyć obudowę 3,5 z zarządzaniem energią. Nie wiem jak jest w wersji LIVE z siecią.

P.S. A czyje to takie ładne zdjęcie w avatarze? :)
 

Gee

New member
Trzy tygodnie temu kupiłem blu-raya Philipsa BD3000, choć miałem również na stanie WD HDTV 1-szej generacji. Mam jednak sporą ilość filmów DVD i nie miałem je na czym odtwarzać. Po kilku dniach sprzedałem zarówno Philipsa jak i WD i kupiłem drogiego jak na moją kieszeń LG BD390. Nie posiadam kina domowego, tylko zakurzone w kącie zwykłe głośniki (choć dobrze oceniane w testach) 5.1 Modecoma. Do wczoraj trochę żałowałem podjętej decyzji. Oprócz odczytywania DTS'u i YouTube (bardziej to ukłon dla żony) większych plusów nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, np. brak regulacji wysokości i wielkości napisów, średnio czytelna czcionka (Philips, a zwłaszcza WD miał lepszą), YTube bez HD... Wszystko było podpięte HDMI do plazmy X10.
Aż do wczoraj. Odkurzułem i podpiąłem głośniki do analogowych wyjść 7.1, wrzuciłem ważącego 20GB Avatara 1080p w MKV (mam także orginalnego na Blu-rayu, którego także sprawdzę) i... kosmos :grin: Panowie, ile to człowiek tracił oglądając jakiś film bez minimum DTS'u. Zauważyłem wielką różnicę jakości dźwięku pomiędzy AC3 a DTS. Co do jakości, myślę że nie ma co zbytnio narzekać. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wielkich funduszy i nie czują ciśnienia na mega-drogi sprzęt a do tego chcą wykorzystać to, co jeszcze posiadają. Zero lagów, dźwięk ładnie się rozchodzi. Teściowa na dole znowu będzie narzekać :wink:
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
P.S. A czyje to takie ładne zdjęcie w avatarze? :)

Naprawdę ładne? Moje..,.:krol::roll:

Oprócz odczytywania DTS'u i YouTube (bardziej to ukłon dla żony) większych plusów nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, np. brak regulacji wysokości i wielkości napisów, średnio czytelna czcionka (Philips, a zwłaszcza WD miał lepszą), YTube bez HD... Wszystko było podpięte HDMI do plazmy X10.
Aż do wczoraj. Odkurzułem i podpiąłem głośniki do analogowych wyjść 7.1, wrzuciłem ważącego 20GB Avatara 1080p w MKV (mam także orginalnego na Blu-rayu, którego także sprawdzę) i... kosmos :grin: Panowie, ile to człowiek tracił oglądając jakiś film bez minimum DTS'u. Zauważyłem wielką różnicę jakości dźwięku pomiędzy AC3 a DTS. Co do jakości, myślę że nie ma co zbytnio narzekać. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wielkich funduszy i nie czują ciśnienia na mega-drogi sprzęt a do tego chcą wykorzystać to, co jeszcze posiadają. Zero lagów, dźwięk ładnie się rozchodzi. Teściowa na dole znowu będzie narzekać :wink:

Wielka prośba - mógłbyś jeszcze trochę uszczególowić? Byłabym wdzięczna....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gee

New member
Cóż... Ciężko mi powiedzieć, gdyż nie miałem do czynienia z wielkimi, wypasionymi sprzętami audio.
Kupiłem LG głównie ze względu na bezproblemowe odczytywanie MKV (DTS), Youtube i dźwięk analogowy 7.1. Co do MKV, nie mam nic do zarzucenia. Jakość obrazu jest chyba lepsza niż WD, Philips BDP3000/12 miał problemy z odtwarzaniem MKV 720p, 1080p. NTFS robi swoje, Philips odczytuje tylko FAT32 i ma tylko kłopotliwe wyjście USB z tyłu.

Dźwięk 7.1 naprawdę dla mnie wystarczający. Czysty w szczegółach, zwłaszcza jak taką formę podłączenia. Nie czuję wielkiego parcia płacenia 3000 zł za ułamek lepszy w szczegółach sprzęt. Mam głośniki 5.1 ModeCom MC-5030, w kilku testach osiągał bardzo dobre wyniki. Cena 260zł a ponoć gra lepiej niż niektóre Creativki za 500zł. To jest plus, że zawsze można wykorzystać stare głośniki 5.1, 7.1 - a w przyszłości ew. coś innego kupić.
 

tobas

New member
Zadziwiające jest to że zauważalnych lagów (czyli takich, przy których "normalny" użytkownik zapyta się - a dlaczego usta mówią a głos po chwili) nie ma.

Mam rozumieć że przy "normalnym" odtwarzaniu filmów MKV 1080p, bez puszczania dzięku DTS po HDMI do amplitunera, przycinanie dzwięku nie występuje? Pytam ponieważ ciągle rozważam zakup, a nie mam amplitunera i głośników 5.1 czy 7.1, tak że zadowolę się zwykłym stereo :)
Pytanie tylko czy przy stereo ten player radzi sobie zawsze bez problemu czy to i tak zależy od pliku MKV (wielkości, profilu, itd.)?
Może wymyślam, ale chciałbym mieć player który będzie odtarzał MKV bez wględu na wielkość, ale wystarczy mi póki co wzykłe stereo 2+0.
 

Gee

New member
Nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem przy MKV, kiedy mialem podłączonego tego blu-raya do tv tylko kablem HDMI. Dźwięk z TV szedł równo, bez zacięć nawet przy przewijaniu, cofaniu. Dotyczyło to DTS, AC3. Podobnie jest teraz, gdy mam podłączone glośniki 5.1. Wnioskuję, że jak podłączysz do odtwarzacza dwa oddzielne głośniki też nie będzie problemu.
 

zajaczek

New member
Witam,

po przeczytaniu wielu stron, mój wybór padł na 390, wcześniej miał to być 370 ale jednak pliki NTFS mnie przekonują nie chce mi się bawić w przerabianie itd.. chce prosty odtwarzacz .mkv i blu-ray:)
tylko teraz mam pytanie na co zwrócić uwagę przy kupnie?
Musi posiadać polskie menu?
 

apple

New member
Na co uważać

Witam,

po przeczytaniu wielu stron, mój wybór padł na 390, wcześniej miał to być 370 ale jednak pliki NTFS mnie przekonują nie chce mi się bawić w przerabianie itd.. chce prosty odtwarzacz .mkv i blu-ray:)
tylko teraz mam pytanie na co zwrócić uwagę przy kupnie?
Musi posiadać polskie menu?

Na co uważać?
Żeby nie kupować w Electro.pl. mają fatalny dział reklamacji i przez 2 miesiące czekałem na odesłanie dobrego egzemplarza (zepsuty od razu), łaskawe podbicie reklamacji, a do dzisiaj (od marca) czekam na zwrot kosztów dwukrotnej wysyłki kurierem, choć dostarczyłem potwierdzenia ich poniesienia, a sprzęt naprawiali, więc wina leżała po ich stronie i zobowiązani są zwrócić koszty (nawet wg ich regulaminu). Nie piszą jednak w regulaminie w ile lat muszą te koszty zwrócić...
Raz nawet zgubili dokumenty lub je złośliwie wyrzucili - twierdzą, że ich nie mają, choć na dołączony list odpowiedzieli. Musiałem Przesyłac ponownie - przedłużają każdą czyność ile mogą. Ty się jedynie denerwujesz.

Tak w ogóle, to poczekaj i kup nastepny odtwarzacz BD590 - ma własny dysk twardy, więc nie będzie kłopotów z płynnoscią filmów przesyłanych z dysków zewnetrznych przez USB.
LG BD590 – internetowy odtwarzacz Blu-ray z dyskiem i WiFi – HDTVMania.pl – blog o telewizji nowej generacji
Wróc moze do stron 53-54 i zobacz jak źle wypada BD390 w odgrywaniu plików w stosunku do innego playera. Może kup dwa osobne urządzenia - do bluray i plików. Plus BD to audio 7.1
 

Gee

New member
Ja na nieszczęście (?) też kupiłem ten odtwarzacz w Electro.pl. Odpukać, doszedł cały i zdrowy. Gwarancję mam (chyba, muszę sprawdzić) podbitą. Więc narzekać nie mogę.

Co do sprzętu, miałem WD HD, dokupiłem Philipsa BDP 3000 a potem to wszystko sprzedałem i kupiłem LG.
Jestem zadowolony, aczkowiek są 2-3 minusy:

- brak regulacji wysokości, wielkości czcionki w avi, mkv (WD i Philips miały lepsze), nie czyta tagów {y:i}.
- YouTube jak do tej pory bez HD.
- Mogą być problemy z niektórymi plikami MKV (klatkowanie), gdy zawierają więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową. Głównie szwankuje kombinacja DTS i AC3. Zauważyłem to min. przy Avatarze 1080p i 720p z dwiema ścieżkami audio. Po wyrzuceniu polskiego AC3 plik działał płynnie.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
Co do sprzętu, miałem WD HD [...] a potem to wszystko sprzedałem i kupiłem LG.
Jestem zadowolony, aczkowiek są 2-3 minusy:

- brak regulacji wysokości, wielkości czcionki w avi, mkv (WD i Philips miały lepsze), nie czyta tagów {y:i}.
- YouTube jak do tej pory bez HD.
- Mogą być problemy z niektórymi plikami MKV (klatkowanie), gdy zawierają więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową. Głównie szwankuje kombinacja DTS i AC3.

A mógłbyś jakoś odnieść te minusy do WD HD? No i wyspecyfikować ewentualne plusy LG w relacji do WD... bo mniemam, że - pomimo tego, co napisałeś wyżej - jest ich jednak więcej, skoro mimo wszystko jesteś zadowolony? Będę wdzięczny za wskazówki.
 

lennox2

New member
- Mogą być problemy z niektórymi plikami MKV (klatkowanie), gdy zawierają więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową. Głównie szwankuje kombinacja DTS i AC3. Zauważyłem to min. przy Avatarze 1080p i 720p z dwiema ścieżkami audio. Po wyrzuceniu polskiego AC3 plik działał płynnie.

Przepraszam za pewnie ignoranckie pytanie, ale... mógłby mnie ktoś oświecić, jak np. mam wyrzucić zbędą mi ścieżkę dźwiękową? Mam np. Avatara, gdzie jest polski i rosyjski lektor... przy czym ten rosyjski jest pewnie ustawiony jako domyślny, bo zawsze muszę kombinować z ustawieniami - zawsze włącza się ten rosyjski głos.

Gdyby ktoś mnie oświecił, jak usunąć z jednolitego pliku mkv ścieżkę dźwiękową, ktorej nie widać jako osobnego pliku, to byłbym BARDZO zobowiązany ;-)
 

apple

New member
Jestem zadowolony, aczkowiek są [...] minusy:
Mogą być problemy z niektórymi plikami MKV (klatkowanie), gdy zawierają więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową. Głównie szwankuje kombinacja DTS i AC3. Zauważyłem to min. przy Avatarze 1080p i 720p z dwiema ścieżkami audio. Po wyrzuceniu polskiego AC3 plik działał płynnie.

No widzisz, a WD nie miałby kłopotów. Całe szczęście ja sobie WD zachowałem. Czy po to kupuje się sprzęt za 1000 zł, żeby się denerwować, usuwać ścieżki, itp?
Następny plik, z którym LG sobie nie poradziło, a WD owszem. Znów problemy z DTS.
Knowing.720p.dts.px264-gos.mkv

Rozmiar pliku: -1163860714 bajtów
Rozmiar obrazu: 1280x544
Liczba wszystkich strumieni: 2
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1280x544
AvgTimePerFrame: 417083
FPS: 23,98
Major type: Audio
Sub type: DTS
Channels: 6
Audio tag: 0x2001 (DTS (Digital Theater System))
Frequence: 48000 Hz
 

slawkor

Member
Bez reklam
Przepraszam za pewnie ignoranckie pytanie, ale... mógłby mnie ktoś oświecić, jak np. mam wyrzucić zbędą mi ścieżkę dźwiękową? Mam np. Avatara, gdzie jest polski i rosyjski lektor... przy czym ten rosyjski jest pewnie ustawiony jako domyślny, bo zawsze muszę kombinować z ustawieniami - zawsze włącza się ten rosyjski głos.

Gdyby ktoś mnie oświecił, jak usunąć z jednolitego pliku mkv ścieżkę dźwiękową, ktorej nie widać jako osobnego pliku, to byłbym BARDZO zobowiązany ;-)
Do tego jest mkv merge>
Otwierasz film w tym programie i odznaczasz rzeczy których nie chcesz i klikasz start muxing. Wtedy robi się film tylko z tym co chcesz.:eek:k:
 

lennox2

New member
Do tego jest mkv merge>
Otwierasz film w tym programie i odznaczasz rzeczy których nie chcesz i klikasz start muxing. Wtedy robi się film tylko z tym co chcesz.:eek:k:

Dziękuję za odpowiedź. A takie wycinanie zbędnej mi ścieżki dźwiękowej nie ma wpływu na np. jakość obrazu w tym nowym pliku? Chodzi mi o to, czy ten nowy plik będzie dokładnie taki sam, jak pierwotny, tyle tylko, że uboższy o tą wyciętą ścieżkę dźwiękową?
 

Gee

New member
A mógłbyś jakoś odnieść te minusy do WD HD? No i wyspecyfikować ewentualne plusy LG w relacji do WD... bo mniemam, że - pomimo tego, co napisałeś wyżej - jest ich jednak więcej, skoro mimo wszystko jesteś zadowolony? Będę wdzięczny za wskazówki.

LG 390 vs. WD HD gen.1

+ LG:

- DTS, WD tego nie łykał, więc musiałem bawić się w przerabianie na AC3. Szybka sprawa, acz jednak...
- Minimalnie lepsza jakość obrazu,
- Odtwarza fizycznie nośniki DVD - wiadomo tacka,
- Wyjścia analogowe 7.1 - wreszcie wykorzystałem stare głośniki,
- Youtube (brak jednak HD).

- LG:

to, co wyżej opisałem plus, że WD jest bardziej poręczny (plecak itp).

Dojrzałem do decyzji, że jednak sprzedam go i zakupię WD live, Arivę z nieoficjalnym softem (zależy mi na Youtube HD) oraz jakiegoś innego, taniego blu-raya (Philipsa 3000, LG 350V). Wyjdzie trochę taniej.

Wycinanie (wyrzucanie) ścieżki dźwiękowej nie szkodzi jakości obrazu w pliku filmowym. Wszelkie parametry zostają te same. Cała operacja trwa do 1 do 3 minut. Plik będzie mniejszy ze względu na brak owej ścieżki (w zależności od DTS, AC - 500-1400MB mniej)
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
- DTS, WD tego nie łykał, więc musiałem bawić się w przerabianie na AC3. Szybka sprawa, acz jednak...

Dziękuję za szybką odpowiedź; program do przerabiana już ściągnięty, zabieram się w takim razie do roboty. Czy ten dts można przerobić na AC3 tym samym programem?
 
Do góry