LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

adam6150

New member
espero napisał:
Jesli chodzi o mnie - jestem maniakiem HD. Testowalem w domu Panasonica BD60 i LG BD370. Porownywalem godzinami jakosc obrazu na filmach DVD, BluRay, na wlasnych produkcjach z kamery AVCHD - ZERO ROZNIC, lub prawie niezauwazalne.
Myslalem, ze pozostawie sobie Panasonica (lubie ta firme i mam prawie caly sprzet - w tym 50 calowa plazme), ale jak kupilem LG 370 ZALAMALEM SIE... To cudenko - czyta wszystko, ze wszystkich nosnikow. Nie ma smiesznych ograniczen jak w Panasonicu, ze nie czyta czegos tam z DVD-RW itp. Co wiecej przepiekna grafika ekranowa - w HD. Dla porownania w Panasonicu grafika i napisy to - dobrze skalowane SD. Panasonic wyraznie wolniejszy w obsludze menu i jakis taki... na moj gust siermiezny.
Nigdy bym nie przypuszczal, ze zaczne chwalic LG, nigdy nie mialem nic tej firmy, ale tez nie mialem najlepszego zdania (GoldStar).

Zrobicie jak chcecie, ale ja... uwielbiam BD370 i teraz czekam na BD390 (zalezy mi jednak na wifi i dlna)


Napisz coś więcej o rożnicach między 370 a 390 jeśli możesz. Z góry dziękuje.
Pozdro.
 

janusz

New member
Bez reklam
Na razie LG jest bezkonkurencyjne, ale już na sierpień Samsung zapowiada aktualizacje do modeli 1600/3600/4600 z .mkv !!!
Wybór bedzie trudny LG 390 czy Samsung 3600? Japońska konkurecja coraz słabsza, kryzys bezlitosny dla japończyków?
 

xxx2

New member
Bd390

Widziałem to cudo w Pałacu Kultury na wystawie produktów koreańskich.
Jedno co sprawdziłem ma NTFS i czyta VOB'y ale nie potrafi obsługiwać menu w zgranym DVD. ( Dysk 2.5 cala 0.5 A 40GB ntfs).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to pomijając technikalia, 390 stanowi postęp wobec 370... :D
Miałem 370 chwilkę lub dwie w rękach w dwóch sklepach, i jedyną rzeczą psującą ogólnie pozytywne wrażenie był wygląd odtwarzacza po odchyleniu klapki na płycie czołowej... BUE! :(

A 390? :eek:k:
33488056-2-440-DT3.jpg
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
adam6150 napisał:
Ludzie, ta obudowa pochodzi prosto od BD 300 z zeszłego roku, wole swoją 370-tke.

Jako odtwarzacz płyt 370 wygląda, ale jako odtwarzacz plików z USB?
bd370_08_1.jpg


Na żywo wygląda gorzej niż na powyższym obrazku. Wolę już to wcześniejsze rozwiązanie z zaślepką samego gniazda USB. ;)
 

maruco

New member
pytałem znajomego co sie zajmuje sprzętem LG i ponoc za ok miesiąc BD390 ma by dostępny - a wygląda całkiem fajnie, najważniejsze, że stanowi rozwinięcie możliwości BD370 a nie jak to niektórzy robią, że w to samo wrzucą w inna obudowe i myślą że sie sprzeda :/

a swoją drogą to może ktoś był na tych targach w pałacu kultury i widział go na żywo - zawsze to inaczej niż na fotkach - do ewentualnych szczęśliwców pytanie, jak wrażenia?
 

timonek

Member
Bez reklam
Mi osobisci ebardziej podoba sie 370 niz 390 , i jescze co do wyjsc analogowych dzwieku bo co nie ktorzy czekaj ana ten model ze wzgledu na te gniazda tylko ze wcale jakosc dzwieku nie musi byc dobra bo do tej pory dobra jakosc na wyjsciahc analogowych maja drozsze modele wiec lepszym wyjsciem jest 370 i dzwiek przez hdmi i nawet jezeli ktos ma nieodpowiedzni amlituner to i tak moze miec gorszy dzwiek po podlaczeniu analogowym niz osoba ktora ma np. przez dzwiek przez hdmi.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o wyjścia analogowe to chyba wszystko zależy od jakości podzespołów sekcji audio jakie zostały zastosowane w tym odtwarzaczu. Cudów i jakiegoś super dźwięku przy cenie do 2 tys. to bym się raczej nie spodziewał. Dobre analogi to zaczynają się od Sony 5000, no powiedzmy od Pionka LX71.
 

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie i wlasnie dlatego to pisze ze lepiej podlaczyc przez hdmi i miec dobry dzwiek niz podlaczac przez analogowe i miec gorszy jakosciowo dzwiek do tej pory co czytalem tezty to wlasni ew takich tanich bluray-ach dzwiek jest gorszy wiec nie wiem dlaczego tak sporo osob czeka na ten model chyba ze byl by to jakis przelom ale watpliwe rzeby w takiej cenie dorownal dzwiekowo do pioniera lub sony w cenie dwukrotnie wyzszej prawdopodobnie bedzei mial gorszy dzwiek niz przez hdmi ale zobaczymy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a bierzesz pod uwage fakt, ze niektorzy posiadaja amplituner bez obslugi dzwieku przez HDMI ?!
 

Horhe Ortega

New member
Właśnie! Niektórzy nie rozumieją , że to nie tyle aby uzyskać doskonały dźwięk , tylko że jest możliwość podpiąć pod wzmacniacz świetny chociaż - "nieodpowiedni". Zamiast wymiany wzmacniacza.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
doskonały dźwięk

ciekawe ,czy byliby w stanie odroznic ten "zly" po analogu od "doskonalego" przez HDMI ?!:D
ciekawe czy byliby w stanie odroznic format skompresowany stratnie, od tego skompresowanego bezstratnie....?!:D

wiec informacja dla tych co tych rzeczy jeszcze nie slyszeli ...- nawet kiepski analog ,ktorym idzie rozpakowany format HD ,brzmi o polowe lepiej niz to co przechodzi optykiem......lub coaxialem........;)
 

Tonio

New member
Tak jest Mat74!!! Coaxial jeszcze długo będzie pokazywał co potrafi.Dlatego też mój LD będzie również jak mój wieloformatowiec Yamahy podpięty coaxialem w torze audio.....a 390tka?!...cóż myślę że to trafny wybór...i raczej bedzie stał na mojej półce:grin:
 
Do góry