LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

derik

New member
Z dychola też nie chodzą(samsung 500GB). To chyba wina nowych programow do kompresji na mkv. Pewnie potrzebne są jakieś nowe kodeki lub cholera wie co...pozdro

Aha,soft. U mnie to V7.173.00.26[/QUOTE

Mam zamiar kupić dysk 500 gb tylko jest jeden myk
chciałbym zrobić tak:
Podzielić go na dwie partycje, jedną NTFS a drugą na Fat32 po to by móc kopiować na niego filmy powyżej 4gb na partycję NTFS dzielić je na drugą partycję Fat32 by móc obejrzeć na bd370
Moje pytanie, czy jest to możliwe, czy odtwarzacz będzie widział dysk i oczywiście partycję Fat32 ?. Sprawdzał ktoś może taką możliwość?
Dzięki za odp.
A co do tej kompresji to samego mnie szlak trafił, zanim wpadłem na to, że wystarczy przepuścić przez mkvtolnix wiele płyt zmarnowałem.
 

qset

New member
ogolnie to mozna w kazdej opcji mkvmerge puscic tylko trzeba zaznaczyc w opcjach EXTRA OPCJON compression none i tu lezy cala przyczyna ludzie ktorzy wstawiaja swoje lub nie swoje relki zapominaja ze w tych najnowszych wersjach jest ta opcja dostepna i ze trzeba tak zaznaczyc jak pisalem przed chwila w starszych wersjach tego nie ma ta opcja jest nieaktywna
druga sprawa to trzeba uwazac w jakim kodeku jest nasz plik mkv jesli jest AVC to dobrze ale jesli jest VC1 to juz nie dobrze bo nasze lg tego nie lapia
pozdr...
 

popo2579

New member
Witam.
czy ta wersja aktualizacji co jest na str LG , czyli UPG_LG_V7163 poprawia artefakty które się pojawiają na praktycznie wszystkich filmach 720p .mkv ??
Czy trzeba inny nowszy soft wgrać ?
 

Kristobal

New member
Witam.
czy ta wersja aktualizacji co jest na str LG , czyli UPG_LG_V7163 poprawia artefakty które się pojawiają na praktycznie wszystkich filmach 720p .mkv ??
Czy trzeba inny nowszy soft wgrać ?

Na stronie LG jest stara wersja, ta co likwiduje artefakty nosi numer v7170 - i jest dostępna na niektorych zagranicznych stronach LG (np. na japońskiej zdaje się), ale najprościej podłaczyć odwtwarzacz do routera i sam sobie ściągnie aktualizacje.
 

derik

New member
Na stronie LG jest stara wersja, ta co likwiduje artefakty nosi numer v7170 - i jest dostępna na niektorych zagranicznych stronach LG (np. na japońskiej zdaje się), ale najprościej podłaczyć odwtwarzacz do routera i sam sobie ściągnie aktualizacje.

ale niby co? jest ona dostępna przy podłaczeniu do routera ??? wątpię
 

derik

New member
A niby jak ja zaktualizowałem LG BD370 kilka miesięcy temu? podłączyłem do routera - wykrył aktualizacje i mam soft v7170 - problemy z artefaktami zniknęły.

Skąd je wziąłeś ja mam bd370 podpięty cały czas pod router i najnowsze, które pobrało to:V7.173.00.26 chyba, że te twoje to jakieś starsze nic już z tego nie rozumiem
wcześniej na filmach 720p nigdy nie miałem artefaktów teraz na dwóch z rzędu chyba go opyle i kupię bd550 na nich wszystko smiga nawet widzi ntfs
 

Kristobal

New member
Skąd je wziąłeś ja mam bd370 podpięty cały czas pod router i najnowsze, które pobrało to:V7.173.00.26 chyba, że te twoje to jakieś starsze nic już z tego nie rozumiem
wcześniej na filmach 720p nigdy nie miałem artefaktów teraz na dwóch z rzędu chyba go opyle i kupię bd550 na nich wszystko smiga nawet widzi ntfs

a może i starsza wersja? aktualizowałem gdzieś w maju/czerwcu, na plikach mkv artefaktów nie mam - ale, uwaga oglądam jedynie seriale w mkv, "pełne" filmy - jedynie oryginały na bluray.
 

derik

New member
a może i starsza wersja? aktualizowałem gdzieś w maju/czerwcu, na plikach mkv artefaktów nie mam - ale, uwaga oglądam jedynie seriale w mkv, "pełne" filmy - jedynie oryginały na bluray.

Ja do tej pory też nie miałem obecne oprogramowanie mam od dawna coś się porąbało z tymi filmami
wcześniej były artefakty, ale jedynie na niektórych 1080 na 720 nigdy, aż do teraz
 

popo2579

New member
Ja wlasnie sobie zaktualizowalem soft poprzez podlaczenie do routera
I sciagnelo mi wersje softu : v7170
I problemy z artefaktami jakie mialem na plikach .mkv 720p. rzeczywiscie zniknely :)
...
Na stronie (polskiej) LG jest ta wersja : V7163 i jest ona napewno starsza
Natomiast na japonskiej stronie LG jest do sciagniecia soft v7170 ale ja sie balem czy mozna u nas to wgrac bo ma nazwe LG_BD_370JM_UPG_LG_V7170.zip i to "J" po BD_370 mi nie pasuje.
Podaje link do pobrania softu z japonskiej strony :
http://www.lg.com/lgecs.downloadFil...&FILE_NAME=KRSWD000003361-b1-a3.zip&TC=DwnCmd

Ale jak co to mozna probowac-najwyzej mozna potem z polskiej wgrac ponownie ten stary
 

derik

New member
Ja wlasnie sobie zaktualizowalem soft poprzez podlaczenie do routera
I sciagnelo mi wersje softu : v7170
I problemy z artefaktami jakie mialem na plikach .mkv 720p. rzeczywiscie zniknely :)
...
Na stronie (polskiej) LG jest ta wersja : V7163 i jest ona napewno starsza
Natomiast na japonskiej stronie LG jest do sciagniecia soft v7170 ale ja sie balem czy mozna u nas to wgrac bo ma nazwe LG_BD_370JM_UPG_LG_V7170.zip i to "J" po BD_370 mi nie pasuje.
Podaje link do pobrania softu z japonskiej strony :
http://www.lg.com/lgecs.downloadFil...&FILE_NAME=KRSWD000003361-b1-a3.zip&TC=DwnCmd

Ale jak co to mozna probowac-najwyzej mozna potem z polskiej wgrac ponownie ten stary


Ale, niby co przez kabel podpięty do odtwarzacza zaktualizowało ci do tej nowej wersji czy coś ci się pokićkało? kiedy to robiłeś?
:niewiem:
 

Bronson

Member
Mam cały czas podpięty Bluray do sieci i sprawdzam od czasu do czasu ale takiej aktualki(v7170 ) o której piszesz nie ma i zawsze mi melduje że V 7.173.00.26 to najnowsza wersja i nie znaleziono uaktualnienia ! więc nie mam pojęcia jak tylko Tobie mogło zrobić taką aktualizację ? chyba że masz odtwarzacz z Japonii :) Pozdrawiam !
 

popo2579

New member
Ale, niby co przez kabel podpięty do odtwarzacza zaktualizowało ci do tej nowej wersji czy coś ci się pokićkało? kiedy to robiłeś?
:niewiem:

Tak, dokladnie!
Mialem pare filmow 720p .mkv i na wszystkich byly artefakty az w koncu sie wkurzylem i znalazlem dlugi kabel (bo z tym byl problem, a nie chcialo mi sie przenosic TV i LG) i podpialem do lg i zrobilo mi aktualizacje tak jak pisalem. Problemow z 720p .mkv - BRAK!
A zrobilem to dzien przed napisaniem posta ;)
A moj LG nie wiem...moze i z Japoni jest - kupowalem w sklepie internetowym(polskim) w styczniu 2010 (ale z tylu odtwarzacza jest naklejka: serial number BD 370-P , made in Indonesia:) i data May 2009)
 

derik

New member
Tak, dokladnie!
Mialem pare filmow 720p .mkv i na wszystkich byly artefakty az w koncu sie wkurzylem i znalazlem dlugi kabel (bo z tym byl problem, a nie chcialo mi sie przenosic TV i LG) i podpialem do lg i zrobilo mi aktualizacje tak jak pisalem. Problemow z 720p .mkv - BRAK!
A zrobilem to dzien przed napisaniem posta ;)
A moj LG nie wiem...moze i z Japoni jest - kupowalem w sklepie internetowym(polskim) w styczniu 2010 (ale z tylu odtwarzacza jest naklejka: serial number BD 370-P , made in Indonesia:) i data May 2009)[/QUOTE

Spisz proszę dokładnie wersję jaką obecnie masz bo coś mi tu nie pasuje pzdr.
 

popo2579

New member
Spisz proszę dokładnie wersję jaką obecnie masz bo coś mi tu nie pasuje pzdr.

hmmm...a jak to mam teraz niby zrobic? w menu bluray LG nie ma mozliwosci zobaczenia jaka wersje softu mam wgrana...dopiero jak podepne go do sieci i daje aktualizacje to wtedy widze wersje jaka mam i jaka moge zainstalowac(jesli jest nowsza)...
...no chyba ze sie myle, bo probowalem duzo razy zobaczyc jaka mam wersje softu i mi sie nie udalo :/
 

kmark3

New member
Zgadza sie tylko tak tylko można sprawdzić wersje softu.Ale jeżeli ci to nie sprawi trudnośći to proszę o sprawdzenie .Dzięki
 

popo2579

New member
Zgadza sie tylko tak tylko można sprawdzić wersje softu.Ale jeżeli ci to nie sprawi trudnośći to proszę o sprawdzenie .Dzięki

Hej.
No sprawdzilem tak jak chciales i masz racje :)
Ja sie pomylilem niestety (moj blad) i zaktualizowalo mi do wersji V 7.173.00.26 i ta wersje obecnie posiadam...
Co nie zmienia faktu ze jest to juz wersja z poprawkami i z artefaktami problemy zniknely
...
Jeszcze raz sorry za blad :)
 
Do góry