LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

MobyDick48

New member
moim zdaniem

Jesli obraz nagrasz w full HD tzn 1920x1080 to nie powinno byc problemu z przerobieniem tego z mts na m2ts albo stricte struktore plyty blu-ray. tsMuxer powinien sobie poradzic z plikiem mts, natomiast jesli bys to nagral w rozdzialce np 1920x800 albo jakiejkolwiek innej niz full HD to tsMuxer rozciagnie ci przy tym obraz w pionie i wyjdzie ogolnie kiszka ;p

Witam
Mam cam Canon HR 10 na plyty dvd 8 mm.Film nagrywany jest z rozszeżeniem mts i płyta nie jest
widziana przez komputer,ale po sfinalizowaniu płyty (zamknięciu żeby już nie można było nagrywać)
film zmienia rozszerzenie na m2ts jest widoczny i można go zgrać bez trudności.W nero można
utworzyć film w jakości AVCHD lub DVD (automatycznie sam przekonwerteruje).DVD dobrze wychodzi
jeżeli nagrywam na wyższym ustawieniu HD.
 

pikus1975

New member
Mam problem z ustawieniem w opcjach audio. Podłączony za pomocą kabla optycznego z amplitunerem denon avr-1509 nie odtwarza płyt w dts. Mam jeszcze jedno pytanie jaki tryb wyświetlania jest odpowiedniejsz 24Hz czy 50Hz i w czym tkwi różnica. Z góry dzięki za poradę
 

adam6150

New member
Mam problem z ustawieniem w opcjach audio. Podłączony za pomocą kabla optycznego z amplitunerem denon avr-1509 nie odtwarza płyt w dts. Mam jeszcze jedno pytanie jaki tryb wyświetlania jest odpowiedniejsz 24Hz czy 50Hz i w czym tkwi różnica. Z góry dzięki za poradę

1. Audio- ustaw na SPDIF - "przejście pierwotne"
2. Lepiej na 50 Hz. Jeśli Twój telewizor ma funkcję 100 Hz to i tak przerobi 50Hz na 100 Hz. ( dwa razy więcej klatek na sekundę - obraz płynny bez drgań na krawedziach)
3. Jeśli TV posiada funkcję 24 cinema to można spróbować na 24Hz ale efekt jest mizerny.
 

pikus1975

New member
Dzięki Adam . Może umiesz jeszcze ustawić jak najlepszą konfigurarcję obrazu na lcd. Model mojego telewizora samsung le37a550. W tej chwili jade na ustawieniach fabrycznych, a ostatnio słyszałem że przy odpowiedniej konfiguracji obraz może być o niebo lepszy. Chociaż nie wiem czy to prawda. Mam zamiar kupić w najbliższym czasie telewizor lcd 40 cali do kwoty 3000 zł . Ma to być telewizor do oglądania filmów blu ray, dvd i formatów mkv. Zastanawiam się nad Sony, Sharp, lub Toshibą.
 

adam6150

New member
A dlaczego nie Samsung?
Ten który masz nie ma funkcji 100Hz która jest b. przydatna przy ogladaniu filmów. Wejdz w ustawienia
obrazu i ustaw na " film " dodaj troche ( z 20 do 70) na "ostrość obrazu" i mozna oglądać.
Samsung ma chyba najbardziej wyostrzony obraz. Sam troche poeksperymentuj. Pozdro.
Ja żdzieram już drugiego Samsunga. SAM jest ok. Proponuje model C 630.(40 " ok 2,5 tyś PLN)
 

Zibi W

Member
Poza tym są różnice jak robione jest to 100Hz. W Samsungu i Sony o ile wiem jest ok bo "dorabiane" są całe pośrednie klatki a nie np tylko ich część.
 

pikus1975

New member
Po telewizor mam zamiar wybrać się dopiero w przyszłym miesiącu (moze bedą jakieś promocje na mikołaja) ale mam dylemat. Teraz zastanawiam się nad LG. Może to byłby najlepszy wybór do mojego odtwarzacza. W grę wchodziłby model LG 42LH7000 lub LG 42LD750. Jak myślicie czy to dobry pomysł ?
 

Kristobal

New member
Mam pytanie, jak u Was działa funkcja ZOOM ?? Sam, owszem rzadko używam, ale czasami się przydaje. Na dvd, plikach avi oraz MKV działa bez problemu - 16-krotne stopniowanie zoomu. Ale przy płytach bluray - chyba jest jakiś znacznik na płycie "blokada zoom" bo spotkałem się chyba tylko z jednym filmem, na którym mogłem ten zoom wykonać, na pozostałych - opcja jest zawsze zablokowana....
 

adam6150

New member
Mam pytanie, jak u Was działa funkcja ZOOM ?? Sam, owszem rzadko używam, ale czasami się przydaje. Na dvd, plikach avi oraz MKV działa bez problemu - 16-krotne stopniowanie zoomu. Ale przy płytach bluray - chyba jest jakiś znacznik na płycie "blokada zoom" bo spotkałem się chyba tylko z jednym filmem, na którym mogłem ten zoom wykonać, na pozostałych - opcja jest zawsze zablokowana....

Zapewne kupujesz polskie wydania BLU. Te są tak kiepskiej jakości, że zoom nie działa. To normalne . U mnie jest podobnie. Większość mojej kolekcji płyt to płyty z Londynu lub innej "zagranicy". Unikam polskich wydań. Wole nie raz plik mkv lub xvid HD. Tobie radze to samo.

odtwarzacze BLU-RAY Panasonic, Samsung, Lg, Philips, Sony i inne. [str.3]

LG 370 349 pln !!!
 
Ostatnia edycja:

madziekman

New member
Witam!

Nabyłem ten odtwarzacz i jestem zadowolony ,wszystko ładnie śmiga, aktualizacja softu przebiegła gładko.

Jedyny problem jaki mam to polskie czcionki, które nie są wyświetlane. Strona kodowa napisów to
Windows-1250.

Czy moglibyście mi jakoś pomóc ?

Chciałem zaznaczyć , że odtwarzacz był zakupiony w UK.

Pozdrawiam!
 

Kontrop

New member
Witam!

Nabyłem ten odtwarzacz i jestem zadowolony ,wszystko ładnie śmiga, aktualizacja softu przebiegła gładko.

Jedyny problem jaki mam to polskie czcionki, które nie są wyświetlane. Strona kodowa napisów to
Windows-1250.

Czy moglibyście mi jakoś pomóc ?

Chciałem zaznaczyć , że odtwarzacz był zakupiony w UK.

Pozdrawiam!

Czesc!

Przytrzymaj na Pilocie kilka sek. przycisk "Subtitle"..i pozniej wybierz bodajze 1280 (lub co
pokaze..ale chyba koncowka 80)..po restrarcie beda polskie "literki"


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

Kris-83

New member
Witam,
jestem tu "zielony" więc jeżeli coś napisze nie tak to wybaczcie.

Mam problem z moim BD370 a wsparcie LG mnie załamało :( więc szukam u Was ratunku. Problem polega na sposobie w jaki BD wysyła sygnał na HDMI a mianowicie: mam parę koncertów na BD z ścieżką dźwiękową HD MA 5.1. Odtwarzacz mam podłączony do amplitunera przez HDMI i dodatkowo od niedawna poprzez przewód optyczny. Po dłuższych obserwacjach stwierdziłem, że odtwarzacz nie wysyła sygnału HD 5.1 po HDMI tylko DD 2.0 :confused: (niezależnie jaką opcję ustawię - aktualnie przejście pierwotne). Tego problemu nie ma gdy odbieram sygnał po "optyku". Wtedy mam wszystkie 6 ścieżek.

Może ktoś z Was miał już taki problem. Szukałem coś na ten temat ale nigdzie nic nie znalazłem. To jest dla mnie dość duży problem bo BD mam połączone poprzez AV HDMI do TV. Więc mam wybór albo tylko dzwięk HD bez obrazu na TV (poprzez "optyk") albo dźwięk 2.0 z obrazem na TV (poprzez HDMI). Nie chce łączyć TV osobno z BD żeby nie mieć problemów z synchronizacją dźwięku i obrazu.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdro
Kris
 

adam6150

New member
Witam,
jestem tu "zielony" więc jeżeli coś napisze nie tak to wybaczcie.

Mam problem z moim BD370 a wsparcie LG mnie załamało :( więc szukam u Was ratunku. Problem polega na sposobie w jaki BD wysyła sygnał na HDMI a mianowicie: mam parę koncertów na BD z ścieżką dźwiękową HD MA 5.1. Odtwarzacz mam podłączony do amplitunera przez HDMI i dodatkowo od niedawna poprzez przewód optyczny. Po dłuższych obserwacjach stwierdziłem, że odtwarzacz nie wysyła sygnału HD 5.1 po HDMI tylko DD 2.0 :confused: (niezależnie jaką opcję ustawię - aktualnie przejście pierwotne). Tego problemu nie ma gdy odbieram sygnał po "optyku". Wtedy mam wszystkie 6 ścieżek.

Może ktoś z Was miał już taki problem. Szukałem coś na ten temat ale nigdzie nic nie znalazłem. To jest dla mnie dość duży problem bo BD mam połączone poprzez AV HDMI do TV. Więc mam wybór albo tylko dzwięk HD bez obrazu na TV (poprzez "optyk") albo dźwięk 2.0 z obrazem na TV (poprzez HDMI). Nie chce łączyć TV osobno z BD żeby nie mieć problemów z synchronizacją dźwięku i obrazu.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdro
Kris

Podaj więcej szczegółów. Jaki amp. Czy w ogóle ma dekodery HD?. Po optyku nie dostaniesz dzwięku HD.To pierwsze co mi sie nasuwa. Ale czekam na szczegóły.
Mozesz zostawić tak jak jest .Czyli HDMI do TV ( ustaw na PCMstereo, będzie 2.0 na TV). Po optyku 5.1 (ale nie 5.1 HD).
 

Kris-83

New member
Podaj więcej szczegółów. Jaki amp. Czy w ogóle ma dekodery HD?. Po optyku nie dostaniesz dzwięku HD.To pierwsze co mi sie nasuwa. Ale czekam na szczegóły.
Mozesz zostawić tak jak jest .Czyli HDMI do TV ( ustaw na PCMstereo, będzie 2.0 na TV). Po optyku 5.1 (ale nie 5.1 HD).


Ampli to Yamaha RX-V465 z kompletem dekoderów. Specjalnie taki kupowałem żeby przy naszym BD-370 móc w pełni wykorzystać jakość płyt BD. Posiedziałem wczoraj w nocy i dokładnie wszystko przetestowałem i spisałem. Wygląda to następująco (dźwięk w BD ustawiony na przejście pierw. w obu źródłach):

Płyta: koncert Hit Man David Foster

ścieżka: dts HD MA MulitiCH
po HDMI otrzymuje: PCM 48kHz 2.0
po optyku otrzymuje: DTS analog b.rate: 1536 kbps 48 kHz

Płyta: film AVATAR
ścieżka: dts HD MA MultiCH
po HDMI otrzymuje: PCM 48kHz 2.0
po optyku otrzymuje: DTS analog b.rate: 1536 kbps 48 kHz

Płyta: koncert Leonard Cohen
scieżka: Dolby TrueHD 5.1
po HDMI otrzymuje: Dolby D, b.rate 640kbps, 48kHz, 5.1
po optyku otrzymuje: Dolby D, b.rate 640kbps, 48kHz, 5.1
(niby z kodekiem TrueHD nie ma problemu ale na opakowaniu pisze ze sygnał powinien być 96kHz/24bit, więc coś mi się wydaje że i w tym przypadku BD coś miesza:confused:)

Właśnie strasznie chciałbym uniknąć podłączania BD bezpośrednio z TV po HDMI a osobno optykiem do AV. Po to kurcze jest to HDMI żeby wszystko po nim szło :shock:
 
Do góry