Lg-bd 570

BigMike

New member
Witam wszystkich,

Mam BD-570 i najnowszy soft i generalnie odtwarzacz śmiga super i jestem bardzo zadowolony ale mam dwa problemy:
1. Nie odtwarza mi niektórych mkv 1080p po sieci (z USB nie próbowałem).
2. Nie działa dysk z zewnętrznym zasilaniem (3,5cala, barracuda) podłaczony do USB, może tylko dyski bez zewnętrznego zasilania obsługujue ten odtwarzacz?

Prosze o pomoc i z góry dzięki
 

maly1981

New member
nie wiem jak 570 ale 560 obsluguje dyski 3,5 cala z zewnetrznym zasilaniem u mnie dziala wd 1tb wiec wydaje mi sie ze na 570 tez powinno dzialac moze to wina obudowy dysku
 

BigMike

New member
Mam dwie obudowy z zewnętrznym zasilaniem i w nich dyski 3,5" seagate barracuda 1TB i po podłączeniu do bd-570 jeden z nich w ogóle nie by widoczy a drugi poczatkowo był lecz przy drugim podpięciu go już BD-570 go nie widział. Obydwa dyski po tych próbach podłączenia do BD-570 były zepsute i komp ich nie widział - dopiero po podłaczeniu po sata i ponownym zainicjowaniu i sformatowaniu jednego z nich dysk działa prawidłowo, drugiego dysku nawet nie da się zainicjować (błąd urządzenia we/wy), prawdopodobnie dysk padł na amen.

Pdsumowując - podłączanie dysków z zewnętrznym zasilaniem do DB-570 to ryzyko ich trwałego bądź chwilowego uszkodzenia. Zapewne jedne dyski bedą działać (skoro kilku forumowiczów to potwierdza) inne nie a jeszcze inne zostaną usdzkodzone. Ja miałem niefarta i mając dwa dyski i dwie różne obudowy (bo to raczej chodzi o interfejs obudowy) żaden z nich nie współpracuje z BD-570.

Wniosek: nie ryzykuj podpinaj tylko 2,5-calowe dysku zasilane z USB :)
 

sluuurp

New member
Muszę napisać dla pocieszenia, że mi BD-570 na samym początku uwalił dysk 2,5". Dysk był taki jak do laptopa, nie pamiętam już firmy w obudowie USB kupionej osobno. Dysk jest widoczny na komputerze tam gdzie się inicjuje dyski, ale nic nie można zrobić. Jak chcę go sformatować to wywala jakiś błąd. Zaryzykowałem i włożyłem go do laptopa ASUS, bo pasował i tez nic, laptop zachowywał się jak by nie miał dysku. Znaczy coś tam było napisane po angielsku, że disk jakieś tam ble,ble. Nie znam angielskiego na takim etapie, ale wiadomo było,że dysk uwalony.

Teraz podłączam też 2,5" ale już kupiony od razu na USB i działa, 640GB (A-DATA 640GB SH93 USB)

. Po tamtym tylko mi obudowa została :)
 

jendrek.gd

New member
Czy wszystko dobrze działa po sieci LAN. Czy ma ktoś postawiony serwer DLNA i BD 570 radzi sobie z czytaniem plików, odtwarzaniem muzyki, zdjęc i filmów
 

sluuurp

New member
U mnie działa dobrze. Co do zdjęć czyta tylko o wadze do 4MB obojętnie czy z płyty, pendrive, dysku, czy po WiFi . Aplikację Nero co dają wywaliłem bo cięło filmy HD.
 

BigMike

New member
Czy wszystko dobrze działa po sieci LAN. Czy ma ktoś postawiony serwer DLNA i BD 570 radzi sobie z czytaniem plików, odtwarzaniem muzyki, zdjęc i filmów

Wszystko działa a nawet śmiga - odtwarza wszystko - problemem są czasami napisy dla mkv bo nie czyta z oddzielnego pliku srt. Mam w sieci 2 elewizory samsunga, bluraya BD-570, PC-ta, dysk sieciowy wpięty pod router po USB + laptopy czasami.
Serwer DLNA Nero Media Home 4 dopłączony do Bluraya na płytce hula aż miło bez względu na którym kompie jest uruchomiony. Obsługa intuicyjna. Pliki udostępnione na serwerze widoczne są na każdym urządzeniu w sieci (w tym na telewizorach).

Odtwarza oczywiście wszelkie pliki video, audio i jpeg - sprawdzone. Nie stety nie odtwarza zgranej plyty DVD nba dysk (VIDEO TS)
 

hassan

New member
Próbuję odtworzyć napisy SRT do filmu mkv poprzez DLNA (pliki znajdują się w komputerze). Niestety LG nie widzi napisów, odtwarza tylko film. W czym może tkwić problem?
 

hassan

New member
Tak jest, nazwa jest identyczna. LG widzi tylko plik z filmem, natomiast nie widzi srt. Przy odtwarzaniu z usb wszystko działa poprawnie. DLNA sprawdzałem na nero 4 i Twonky.
 

hassan

New member
U mnie działa dobrze. Co do zdjęć czyta tylko o wadze do 4MB obojętnie czy z płyty, pendrive, dysku, czy po WiFi . Aplikację Nero co dają wywaliłem bo cięło filmy HD.

a czego używasz w takim razie? Zwykłe otoczenie sieciowe?

Może jeszcze jakieś pomysły dotyczące mojego problemu?
 

Henko

New member
W jednym z poprzednich postów "BigMike" pisze , że odtwarzacz nie czyta niektórych plików mkv 1080p. U mnie natomiast czyta tylko niektóre pliki natomiast większości mkv nie czyta. W czym może byc przyczyna? może jakieś dodatkowe ustawienia są potrzebne? Jak przekonwertuję plik mkv na avi hd to odtwarzacz go czyta , ale po co ta robota. Może ktoś doradzi coś?
 

BigMike

New member
W jednym z poprzednich postów "BigMike" pisze , że odtwarzacz nie czyta niektórych plików mkv 1080p. U mnie natomiast czyta tylko niektóre pliki natomiast większości mkv nie czyta. W czym może byc przyczyna? może jakieś dodatkowe ustawienia są potrzebne? Jak przekonwertuję plik mkv na avi hd to odtwarzacz go czyta , ale po co ta robota. Może ktoś doradzi coś?


Ja doszedłem jak jest umnie (mam podpięty LG BD-570 do amplitunera ze wszytskimi kodekami audio) na podstawie kilkudziesięciu różnych plików i mamy tak:
1. odwarza wszystkie pliki mkv bez względu na rozdzelczość video za wyjątkiem jak mamy:
a) kodek video VC-1 (microsoftowy)
b) dwie ścieżki audio wmuxowane w mkv (po wykasowaniu jeden z nich już działa)
c) kodek video mpeg-2 (NTSC) main@main
2. Nie odtwarza (po sieci) przy plikach w formacie mkv plików z napisami (srt z nazwą jak mkv)
3. Odtwarza pliki mkv z wmuksowanymi napisami:
a) w wielu z przypadkach napisy się rozjeżdzają po ok godzinie odtwarzania
b) nie da się przewijać filmu (funkcja skoku do określonej minuty filmu nie działa)
4. katalog VIDEO-TS nie jest odtwarzany po sieci (można jedynie odtworzyć poszczególne pliki VOB)
5. Brak możliwości regulacji wielkości napisów dla plikó odtwarzanych pos sieci (wmuxowane i oddzielny plik)
 
Do góry