Lg 75un85003la

pardziak

Member
jak to jest teraz z TV 50HZ ... bo zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie tzn. czy 100HZ jest niezbędne ... tv do sportu może PS5

wiem że kanaly tv nie są nadawane w 100hz ale czy ma to teraz znaczenie czy tv programowo to jakoś podkręcają że jest płynnie

do rozwagi LG85003LA, Sony KD-75XG8096 albo Philips 75Pus7805... chcę 75 cali i cena do 5000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę coś, na temat modeli. Już chyba dojechały.
I 75 i 65" w klasie cenowej grają bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony podniósł już drugi raz ceny.
Tak, LG jest dostępny za 4899 zł z pakietem gratisów dodatkowo.
W tej klasie nic lepszego nie kupisz.
 

toreto1

New member
Cześć! jestem tu nowy ale mimo wszystko starałem się znaleźć odpowiedź na moje pytanie i nie znalazłem, więc proszę Was o pomoc.

Chcę kupić tv do 8tyś. Najbardziej pod uwagę biorę LG 82un85003LA - na oleole jest za 8tyś. Z kolei trochę mniejszy 75un85003la jest ok 3tys tańszy. Rozumiem, że różnica jest w matrycy - 82 ma va, 75 - ips i sama wielkość w calach. Jaka jest realna różnica między nimi? Duża różnica w jakości? Na tyle, żeby dołożyć 3tys? Jakaś różnica w technologii, którą może nie doczytałem? Dodam, że z kanapy do tv mam ok 4m.

Myślałem o Sony ale obawiam się Androida. Samsung odpada, ponieważ nie ma DolbyVision. Czy mógłbym prosić o doradzenie?

Może myślenie jest dość ograniczone, więc jeśli można by prosić kogoś bardziej doświadczonego o pomoc, byłbym bardzo wdzięczny - ponieważ im więcej szukam i czytam, tym jestem głupszy. Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. A jaki masz teraz telewizor ?
Na czym CI najbardziej zależy i czego nie cierpisz w telewizorach ?
 

toreto1

New member
Chciałbym żeby miał 100Hz, Dolby Vision, jak najwięcej cali, chodziły apki typu netflix, hbogo - no i żeby obraz był możliwie jak najlepszy za te pieniądzę.
Czego bym nie chciał, to smużenia, plam, czy nierównego podświetlania.

Dziś byłem w sklepie żeby zobaczyć na żywo Sony kd-75xh9096 - obraz jest fajny. Przy okazji spojrzałem na jakiegoś LG z serii UN i na prawdę nie wygląda to źle. Super jest ten webos. Zamiata kompletnie androida.

Ostatnie pytanie - robił ktoś zakupy w tym sklepie rtvmax.pl ? 1,5tys taniej maja na tym lg 82un. Ciekawi mnie dlaczego potrafili zejść tyle taniej? Omijać ich?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Omijaj ten sklep szerokim łukiem. Masz cały wątek na forum.
http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic-opinie-o-sklepach/82094-rtvmax-pl-jak-z-rzetelnoscia.html
Zaoszczędzisz kilka groszy, a potem będzie płacz na forum, bo ktoś Ci będzie robił łaskę i strzelał fochy, jak mi kiedyś i wielu innym - w przypadku, jak z tv okaże się coś nie tak, a pełno tu takich na forum, którzy za 100zł taniej kupili, a teraz nie mają od kilku tyg. tv, bo ktoś strzela fochy z uznaniem reklamacji/wymiany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb LG 75UN85003 - będzie wystarczający.
Zresztą sam widziałeś, więc wiesz najlepiej.
Masz go w ofercie dla niebieskich z pakietem.

Sony 75XH90 też jest bardzo dobry, ma większe możliwości i podświetlenie strefowe. Dlatego jest droższy.
Też masz z pakietem.
 

ralotm

New member
Dla Twoich potrzeb LG 75UN85003 - będzie wystarczający.
Zresztą sam widziałeś, więc wiesz najlepiej.
Masz go w ofercie dla niebieskich z pakietem.

Sony 75XH90 też jest bardzo dobry, ma większe możliwości i podświetlenie strefowe. Dlatego jest droższy.
Też masz z pakietem.


KIKI a 65 jest ? za ile ?
 

toreto1

New member
i jak toreto kupiłes ten LG ?


Postanowiłem zaszaleć i kupiłem 82un. Pomieżyłem ścianę, odległość od kanapy etc. i 75 wydał mi się odrobinę za mały. 82un spełnia moje wymagania co do wielkości.

Wczoraj tv doszedł więc za dużo o nim powiedzieć nie mogę. Pierwsze wrażenia są naprawdę dobre. Muszę trochę pobawić się w ustawieniach i popróbować co mi będzie leżeć najbardziej. Netflix w ultrahd jest wypas. Jak się trochę odbiję to za parę miesięcy kupię nową konsolę.

Telewizor konfiguruje i obsługuje bardzo intuicyjnie. Wszystko jest na tacy. Super działa z soundbarem JBL Bar 5.1 (ten z odłączanymi satelitami).


Czy ktoś może powiedzieć czy ta kalibracja o tych ziomków będzie rzetelna?
rtings.com/tv/reviews/lg/un8500/settings
 
Ostatnia edycja:
Do góry