Lg 75un85003la

mindphaser

New member
Wie ktoś jaka matryca jest w tym modelu lub może ma namiar na jakieś testy lub dokładniejsza specyfikacje typu jasnośc, input lag?

Generalnie rozglądam sie za jakimś 75" z direct LED powiedzmy do 7k PLN. Chciałem początkowo pozostać wierny marce Sony ale obecna cena KD-75XH9505 jest wg mnie przesadzona więc padło na ten LG.
 

mindphaser

New member
Ok, wolałbym VA ale jeszcze go sobie na żywo obejrzę. Tak jak napisałem chciałbym wydać max 7k ale nie jest to twardy limit. Zastosowanie to będzie wyłącznie komputer/NAS + TV streamowane (Netflix, Youtube) i nie tylko w 4k ale musi sobie też dobrze radzić z upscaling'iem z niższych rozdzielczości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie jest twardy limit to zapraszam po 75PUS8303.
Masz najlepszy w klasie cena do jakości.
 

mindphaser

New member
Edge Led raczej odpada, podobnie jak matryce IPS. Co prawda nie udało mi sie zobaczyć na żywo ani tego Philipsa ani tytułowego LG ale porównałem 2 inne LG na IPS z Nano cell (w tym 1 ponoć z tego roku), z Sony na VA (XG8096 i nowy XH9590) i niestety LG słabo wygląda. Co z tego że pakuja tam jakieś ulepszacze kolorów i mocne procki jak czerni brak, kontrast słabszy niż w Sony i do tego podswietlenie jakieś nierównomierne przy ciemnym obrazie.
Chyba ostatecznie zwiększe budzet i zapoluje na Sony XH9096 bo do zastosowania jako monitor + Netflix może być idealny.
 

mindphaser

New member
No zależy, pytanie brzmi raczej jak sie zmienią ceny tegorocznych modeli. Taki 75XH9096 kosztuje 9,3k i myślę że w tej chwili ta cena jest zawyżona bo to nowość i nie ma jeszcze dużo alternatyw z HDMI 2.1. Pewnie też nie wszystkie nowe modele konkurencji są już dostępne.
Mam nadzieje że jeszcze coś się pojawi na VA z 100Hz i Direct LED co będzie w stanie jakością obrazu konkurować z nowymi Sony.
 

pardziak

Member
podpinam się pode temat bo też rozważam tego LG ale testów jak na lekarstwo ktoś poradzi jak to działa ... i ewnetualnie jak wypada na tle 50HZ samsunga Samsung QLED QE75Q67TAU którego mogę mieć za około 5400... chciałbym kupić 75 cali i wydać około 5500 ... ktoś coś podpowie
 

Meruzak

New member
podpinam się pode temat bo też rozważam tego LG ale testów jak na lekarstwo ktoś poradzi jak to działa ... i ewnetualnie jak wypada na tle 50HZ samsunga Samsung QLED QE75Q67TAU którego mogę mieć za około 5400... chciałbym kupić 75 cali i wydać około 5500 ... ktoś coś podpowie

Szczegółowy test masz na rtings. Wyszedł ten TV średnio w teście...
 

pardziak

Member
Szczegółowy test masz na rtings. Wyszedł ten TV średnio w teście...

tylko że to jeden z nielicznych 75 cali ze 100HZ w cenie do około 5000... boję się że 50 HZ bedą smużyć w sporcie albo dynamicznych scenach... dla mnie warunek konieczny to 75 cali a budżet dość mocno ograniczony ... chyba że ktoś poleci coś dobrego w 75 calach i tv który nie będę smużył budżet do 5500
 

Meruzak

New member
tylko że to jeden z nielicznych 75 cali ze 100HZ w cenie do około 5000... boję się że 50 HZ bedą smużyć w sporcie albo dynamicznych scenach... dla mnie warunek konieczny to 75 cali a budżet dość mocno ograniczony ... chyba że ktoś poleci coś dobrego w 75 calach i tv który nie będę smużył budżet do 5500

Jak jesteś świadomy jego wad to bierz. Nic w tym budżecie nie znajdziesz. Pamiętaj, że na HDR nie mas co liczyć bo to ciemny TV...
 

pardziak

Member
Na razie tyle wiem że ma problem z czernią to nie oled więc idealnie nie będzie....ciemny tv w jakim sensie obraz będzie zaciemniony czy kontrast słaby??ja nie mam żadnego okna bezpośrednio na tv...A że przesiadsm się że starej plazmy gdzie czerń nie była doskonała to może jakoś tego nie czuje...to inaczej warto jest na siłę brać 100 hz??głównie netflix sport tv cyfrowa oglądany raczej sporadyczni
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lcd 75 kosztuje 4 tys a Oled kosztuje 16.000 zl
Więc jakość nie jest ta sama.
Ale w klasie cenowej masz extra model z bardzo dobrą czernią i wyposażeniem
75EP 660. Jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program dla niebieskich.
 

pardziak

Member
mnie jakoś TCL nie przekonuje po drugie 50HZ to raczej słabo jak na dzisiejsze czasy ... chyba że się mylę i to do sportu i dynamicznych scen będzie ok ... rozumiem że tu siedzi matryca VA a jak z kątami ?? bo nie zawsze będę siedział na wprost i kąty w moim przypadku są ważne
 
Do góry