LG 55EG960V - test OLEDa z 4K

D

Deleted member 121090

Guest
Już niejednego wypalonego tutaj zapodałem. Z tym że to były LG.
Jesteś jak widzisz nie na bieżąco.
Ja odnosiłem się do linku ze zdjęciami. Tam to wyglądało na wypalenia. Dopiero filmik rozwiewa wątpliwości. Więc jak widzisz to nie kwestia wzroku ale ocenianego materiału.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"A jak widzę mamy do czynienia z Panem Sprzedawcą."

Tak ze sprzedawcą ale z branży foto.


A,że mam też dostęp do prawie wszystkich modeli TV dostępnych w PL to mam też możliwość porównania jakości obrazu i testowania ich na takim samym sygnale i planszach testowych.

(Oleda kupuję gdy pojawią się nowe modele czyli paź - listopad).

Dlatego też mogłem sprawdzić te wypalenia( po godz wg instrukcji) i po kilku dniach na jednym kanale po kilka,kilkanaście godzin dziennie wypaleń nie widać.
Jak będzie po kilku latach nikt nie wie tak jak nie wiedział gdy kupowało się plazmy 9-10 lat temu.

Mam plazmę więc nie wyobrażam sobie kupna jakiegokolwiek LCDka.

Pozdr.


A jako Sprzedawca znasz ceny za nowe modele oled w 65 calach?
 

Kto_To_Jest

New member
Na chwilę obecną nie.
Co prawda mamy cenę w systemie na LG 55EG960 19.999PLN ale jest to cena z końca lipca i pewnie będzie niższa.
Póki co LG oficjalnie nie podaje cen na nowe modele.Myślę,że max tydzień i ceny będą oficjalnie podane,bo trza będzie zrobić zamówienia na październik.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Słabą masz pamięć w takim razie. Proponuję sprawdzić po raz kolejny.
 
D

Deleted member 121090

Guest
"A jak widzę mamy do czynienia z Panem Sprzedawcą."

Tak ze sprzedawcą ale z branży foto.
Kto_To_Jest:

,,Co prawda mamy cenę w systemie na LG 55EG960 19.999PLN ale jest to cena z końca lipca i pewnie będzie niższa.
Póki co LG oficjalnie nie podaje cen na nowe modele.Myślę,że max tydzień i ceny będą oficjalnie podane,bo trza będzie zrobić zamówienia na październik.''


:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo że przy takich tv nikt się nie targuje albo kogoś stać i kupuje albo nie... dla mnie Samsung topowy też jest świetny i na chwilę obecną jednak wybrałbym bardziej Samsunga niż oleda ... ale to moje zdanie a każdy zrobiłby po swojemu..
Myślę że w RP cena będzie wyższa niż 25 tys za 65 cali ale zobaczymy...może specjalnie obniżą żeby była lepsza sprzedaż i żeby oledy były bardziej konkurencyjne względem technologii led..
 

Kto_To_Jest

New member
Cytat:
Napisał Kto_To_Jest Zobacz post
"A jak widzę mamy do czynienia z Panem Sprzedawcą."

Tak ze sprzedawcą ale z branży foto.

Kto_To_Jest:

,,Co prawda mamy cenę w systemie na LG 55EG960 19.999PLN ale jest to cena z końca lipca i pewnie będzie niższa.
Póki co LG oficjalnie nie podaje cen na nowe modele.Myślę,że max tydzień i ceny będą oficjalnie podane,bo trza będzie zrobić zamówienia na październik.''


To,że zajmuję się działem foto nie znaczy,że nie mam wglądu w TV,tym bardziej,że sam poluje na OLEDa.
:)
 

pantomima

Banned
Ciężko nie będzie upolować aby się pojawiły np. w 65 calach bo jak na razie to tylko 55 w RP...

Z czasem pojawia sie 65tki a i wieksze zapewne . Era oled startuje .

Kupic teraz Oleda ?! - wolne zarty ! - kupic leda zsmiast oleda?!- smiech na sali .

Dac sobie na wstrzymanie - to najlepsza recepta bo po nowym roku dopiero bd sie dzialo :)

Ciekawe jak z koncem 2016 bd wygladaly ceny flagowych modeli ...
 

ambra

New member
dylematy kupującego nowy sprzęt

z telewizorami jest jak z volkswagenem diesel, dopóki stoi na wystawie albo nie jest używany to jego parametry mają najwyższą klasę światową, ale podczas jazdy im się to wszystko wyłącza.(moze paliwo nie to.),
Jak czytam niektóre wypowiedzi na różnych forach,to mam wrażenie,że dużo osób oczekuje jakiegoś cudu od producentów sprzętu,dźwięk jakiego w życiu nie słyszeliście ,obraz jakiego w życiu nie oglądaliście, może niedlugo dojdzi e do ,-zapach jakiego nigdy nie odczuwaliście, (oby nie pozostal smród).
Tylko nie wszyscy chcą tego samego..
Jak rozmawiałem ze sprzedawcą w wielkim 7 piętrowym Saturnie w de,kupujący tv pierwsze patrzą ile zużywa mocy,ok to już plus,potem czy maja jakąś promocje,ok plus,czy ma wszystko pytają, tak ma wszystko co dziś potrzeba,to jeszcze dokupimy światełko z tyłu. ,

Nikt nie pyta ile z tego ekranu da się wyciągnąć światła, lub czy ta paleta kolorów pokrywa się ze światową normą nr.....

Nikt też nie pyta o oledy ,
bo.... w pismach kobiecych o tym nie piszą (Swoją drogą świetny pomysł, oledy szły by jak woda gdyby Nasze Panie o to nalegały,a One wiedzą jak osiągnąć to co chcą )
bo Sams....g nie robi oledów ,a skoro na 100 tv w markecie jest 90 sams . ów, to znaczy ,że reszta się nie liczy,
bo maniaków kina,teatru,muzeum,podróży,pięknych krajobrazów, obieżyświatów, kochających kolor skóry,itp. jest niewielu,ale jak zobaczą obraz na oledzie,kupują najczęściej nie pytając o cenę, wiele już użytkowników takich tv powiedziało i ja to potwerdzam, TO JEST WARTE KAŻDE WYDANE PIENIĄDZE. ,
pozdrawiam maniaków
 

pantomima

Banned
Z takim podejściem to można sobie czekać w nieskończoność żeby kupić nową tvkę... Zawsze się kupuje to, co w danym momencie jest najlepsze i na co nas aktualnie stać. Jak kogoś stać na oledy w aktualnych cenach - niech kupuje, bo lepszej jakości obrazu póki co nie ma. Za rok to się na pewno zmieni - na pewno będzie znacznie więcej oledów w znacznie lepszych cenach.

Oj nie zawsze , nie zawsze a wstyrzymac sie delikatnie to dobra recepta, bardziej znaczaca z koncem roku.

Lolek - jak juz to 'na co' w danej chwili nam wystarcza .
 

ambra

New member
(nie)POWAŻNE Wady UHD oledtv

Witam
po miesięcznym użytkowaniu oled tv, pora podsumować kilka wad jakie na stałe występują w tym modelu.,

1.ciekawe filmy jakie w życiu ogladalem, muszę obejrzeć na nowo,one wyglądają tu kompletnie inaczej,niż do tej pory miałem je w pamieci.,
2.wieczorem normalnie już się nie dojada,ale jak widzę jedzenie na ekranie,ono wygląda tak sugestywnie,że odrazu ciągnie mnie do lodówki. ,
3.aby być trendy,po kupnie tv szybko poleciałemł po lled-owskie światełka do podświetlenia tyłu telewizora,okazało się to kompletną klapą, jestem 15€ w plecy.,Jakiekolwiek światło z tyłu psuje rewelacyjny efekt czarnej ramki,a powiem więcej całego tla,Jeśli jakaś postać na ekranie ma czarne tlo,to nie ma granicy ramki,jest żywa przestrzenna postać, ramka nie istnieje.
4.kolejną "wadą " jest to,że kiepskie materiały filmowe,SD lub jeszcze z epoki VHS,wyglądają tak jak zostały zrobione,żaden cud się nie pojawił, tego się już nie da oglądać. ,(choć trzeba przyznać, że stare nie zawsze znaczy złej jakości, na Amazon video oferowany jest np.fim czarno - biały z 1934r .który o dziwo wygląda tu rewelacyjnie.,

5 itd

Są też poważne zalety,że wspomnę o jednej, moje zgromadzone przez lata, kilkudziesieciogodzinne materiały zrobione kamerą HDC-SX5 wyglądają tu olśniewająco, to miła niespodzianka,pliki m2ts odtwarzane są płynnie,obraz i dźwięk jest taki ,jak oglądałem to na żywo.Kolega Bluray, wie doskonale jakie na początku były problemy z tymi plikami,Windows tego nie trawił,a specjalistyczne oprogramowanie renderowało nasz wypieszczony film,przez całą dobę, no i najczęściej w ostatniej chwili komp się zawieszał(co to za piękne czasy były, jaka szkoła charakteru)
pozdrawiam:)
 

gabrysiek75

New member
witam
planuje zakup tego oleda, mam jednak pewne watpliwosci, tyle sie pisze o zywotnosci matryc, o powidokach, o marrtwych pixelach, jak to jest w praktyce ?
 

ambra

New member
witam
planuje zakup tego oleda, mam jednak pewne watpliwosci, tyle sie pisze o zywotnosci matryc, o powidokach, o marrtwych pixelach, jak to jest w praktyce ?

Każdy ma swój rozum,ja wyszedłem z prostackiego założenia "olać to",
widziałem powidoki w poprzednich modelach,slabo świecące ekrany,braku satysfakcjonującej rozdzielczości w fullhd,martwe piksele w UHD to mit,nie potwierdzony do tej pory przez ani jednego użytkownika.,żywotność matryc a żywotność ludzi,można dyskutować na ten temat,
W praktyce jeśli ktoś ma sentyment do rozdzielczości w przekazach XX wieku to się zawiedzie,przykład obraz o rozdzielczosci 960x540 ,jeden piksel tego obrazu znajduje się w kwadracie 4x4 i gdzie ma być wyświetlany w górnym prawym rogu,a może w dolnym lewym a może wypełnić cały kwadrat,robi się kaszka,szybko wyświetlane obrazy nie dążąja za algorytmem poprawiającym jakość, ogólnie im gorsza jakość od 720p tym gorszy przekaz na ekranie 4k.55".
Idealnie byłoby gdyby rozmiaru obrazu dopasowany byłby do rozdzielczości przekazu,kiepska rozdzielczość malutki obraz,4k pełny ekran,ale przecież nikt tego nie chce.
Jeśli są dostępne materiały .Fullhd ,płyty blu-ray, dobry stabilny net i dostep do szybkich serwerów, to zapraszam do klubu,to już zaczyna być nudne, nie ma z kim pogadać
 
Do góry