LG 55EG960V - test OLEDa z 4K

ambra

New member
920 a 960

witam

1.920 jest tańsza w cen.katalog.
2.Ma wbudowany tuner dvb-t2 HD,nie wiem na ile może być przydatny w kraju,ale w de 10% gospodarstw domowych ma tylko dostęp do tv naziemnej (system ruszy oficjalnie w 2017r.),teoretycznie wraz z kodekiem HEVC może przesyłać sygnał 4k,ale nikt tego nie planuje,bo to za dużo kosztuje.,(dla urządzeń bez tego tunera ,pojawiły się małe przystawki na hdmi w cenie od 30€)
3.Jest o 0,8mm cieńszy ekran,czego w praktyce nie widać, jeśli chodzi o krążące spekulacje na temat ekranu ,to podobno szkło zastąpiono plastikiem w tej generacji ekranów, (w domyśle chodzi o potanienie produkcji).,
4.zużywa mniej mocy o ok.30%, co świadczy o zastosowaniu ograniczenia wyświetlania jasnych powierzchni,paradoksalnie może to mieć małe znaczenie dla jakości obrazu oglądanego na codzień, 960 w trybie eco daje wystarczająco jasny obraz w dzień a w nocy nie razi oczu.,
5.920 przystosowana do obrazu HDR i HDMI2.0a fabrycznie,960 dopiero po aktualizacji
LG und Amazon kooperieren für HDR-Streaming | Das Presse-Portal von LG – LG Presselounge
mimo j.w. szumnych zapowiedzi w de tego nie widać, ani Mozart in Jungle,ani inne produkcje na Amazon video nie mają wersji HDR
6.jesli cyferki mają znaczenie to eg,i ef to modele z roku 2015,9 oznacza klasę premium w lg,druga cyferka zależy od skali klasy ,najwyższą ma model 77eg9900,ale to chyba oczywiste This is best of the best,a ostatnie cyfry przeznaczenie modelu 09 mają modele w de,at i chyba Szwajcarii,0v jest ogólnie w Europie ,0t w australii,00 Kanada,i ogolnie Ameryka
,też Azja
7.dla amatorów wyśmienitych obrazów na oledzie 4k ,920 jest napewno najlepszym wyborem ze względu na katalog cenę ale jako nowość nie szybko potanieje.,cena jest zależna w dużej mierze od ilości wyprodukowanych sztuk,jeśli zalegają na magazynie jakieś modele ,to robi się spektakularną obniżkę, jeśli czegoś jest mało na rynku to robi się zaporową cenę. W europie wszystkie sprzedawane modele oledów, składane są w Polsce,ttrzeba ,by się tam udać i zapytać o proporcjonalne wielkości produkcji poszczególnych modeli.proste
pozdrawiam:smile:
 

ambra

New member
920 a 960 cd.

jeszcze jedno
920 jako wersja "budżetowa" nie występuje w rozmiarze 65".,prawdopodobnie wersja zasilania opracowana dla tego modelu ,nie miałaby zastosowania w większych ekranach.,lub są inne powody ....

Cena 920 w dalszym ciągu zaporowa,dziś najniższa 3799€, w de, Tradycyjnie najniższe ceny są w lecie,kiedy wszyscy maja budzety przeznaczone na wakacje ,wrzesień i październik to ceny najwyższe,duże.obniżki zaczynają się od połowy listopada przez ok.2tyg. później znów rosną do świąt Bożego Narodzenia., (na podstawie wielotniej obserwacji rynku rtv moje))tak było, ale jak to wszystko na świecie Time changes everything
 

ambra

New member
Hej
Moim zdaniem lepszy jest z serii 960, model ten w niektórych krajach dopiero wejdzie do sprzedaży, jak w Skandynawii czy w Polsce i wyceniony jest o ok.1000€ więcej. ,czy warty jest takich pieniędzy więcej jest do dyskusji.Do tej pory nie trafiłem na wiarygodny test 920-ki,najlepiej postawić 2 obok i porównać na tym samym sygnale. Moja opinia wydaje się oczywista, skoro sam zdecydowałem się na 960,choć o 920 ,pisano już od marca 2015,Nie mam pojęcia co tam ,może być tak drogiego w środku, ale wiadomo,że np.w ukladach elektronicznych można pokryć styki złotem,można ze srebra,...czy miedzi.
Duży plus 920 to tuner Dvb-t2, niższe średnie zużycie energii - w końcu to klasa A, a nie B jak960,jjeszcze jedno może być wielkim plusem .w reklamach podkreślano ,że jest nowy procesor Intela WiDi, służy on do przekazów Direct wi-fi, fajne i funkcjonalne robienie też Screen Mirroring z tabletu, czy komórki smart. W 960 jest ten problem ,że przekaz jest max fullhd i np.zdjecie o rozdzielczosci nawet 8k ,będzie wyświetlane max 1960x1080 ,czyli zajmuje 1/4 ekranu,W styczniu 2015 Intel ogłosił, że ma już nowy proces 5 generacji ,mogący przekazywać sygnał 4k, Czy taki procesor ma 920,czy dopiero wyjdzie on w następnej generacji tv,niewiem.,
Innym problemem w 960 jest mała pojemność buforu pamięci ,niecałe 1GB,co przy szybkich transmisjach 4k,wystarczy na kilkunaście sek.buforowania naprzód.Co ma znaczenie ,aby nie było utraty klatek przy niestabilnym łączu net.Akurat ja nie mam z tym problemu,do mojego budynku dochodzi net na kablach z włókna szklanego .router domowy wysyła sygnał 866Mbps(mierzylem) ,a teoretycznie ma ograniczenie do 1300Mbps .,Mnie to nie dziwi,taka dziś technika..
.Jedno co wkurza mne w związku z tym,to to ,że po włączeniu zgłasza się jako Hot Spot ,bezpłatny net dla wszystkich w pobliżu i mających komórki w tej sieci.na moim prądzie. ,ok coś dziś za dużo narzekam,jutro będzie lepszy dzień ,
ciao
 

ambra

New member
920 a 960 cd.

czytalem ggdzies na forum, ze 920 ma matry ce nowszej generacji, prawda to ?
no i 920 nie ma naglosnienia harman/kardon ??

O matrycy i spekulacjach na jej temat pisałem ,jest napewno tańsza w produkcji,powierzchnię ma gładką w odróżnieniu od 930v., (pionowe przelamania ekranu).,
fakt dobre głośniki zabrano,jjest inna podstawa i waga całego tv.,
,
To normalne ,jak wychodzi nowy model (dot.tez aut i itp),to firma się wyjątkowo stara ,aby w nim było wszystko perfekt,będą go późnej oceniać, sprawdzać, prześwietlać. ma być zero wad.i faktycznie zachwyt był i jest wow,rynek żądał tańszych modeli ,proszę bardzo,powyrzucamy to i owo,zbudujemy fabrykę w chinach czy wietnamie,dodamy mało istotne gadżety, macie tańszy oled .,ale to już nie jest reverence status.

Paradoksalnie w oledach wszyscy się zachwycają tym czego nie widać, głęboka czerń, niesamowita,nieosiągalne w żadnej innej technice, to wszystko prawda ,ale to sztuczka, jeśli piksel czy wiele pikseli mają być czarne to tam nie ma żadnego dzialania,żadnego przylożonego napięcia, ,one są martwe.,wyglądają identycznie jak wyłączony tv.Jesli chcemy wydrukować np. fotografię na atramentowej drukarce potrzebujemy wszystkich podstawowych kolorów, łącznie z czarnym.,Tu wyświetlane są wszystkie kolory tęczy, oprócz czarnego.,co w konsekwencji przy całkowitym braku prześwitu między pikselami ,ii możliwością płynnej regulacji jasności danego piksela,daje ten niesamowity końcowy efekt.,
 

bluray

Banned
@ambra - post 100;
piszesz ważne rzeczy.

Co myślisz o deklarowanym HDR w matrycy modelu 9200 i braku obiecanej opcji HDR we flagowym 9600 ?


55EG9200 ma status [wkrótce] na stronie LG Polska. Tak jak i 9100, który jest już w ofercie EURO.
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Hdr

@ambra - post 100;
piszesz ważne rzeczy.

Co myślisz o deklarowanym HDR w matrycy modelu 9200 i braku obiecanej opcji HDR we flagowym 9600 ?


55EG9200 ma status [wkrótce] na stronie LG Polska. Tak jak i 9100, który jest już w ofercie EURO.

Witam

Już jest HDR w seri 96**
Praktycznie od weekend'u przy niektórych filmach UHD na Amazonie video ,pojawia się się automatycznie stosowany napis -moduł HDR został teraz aktywowany, po wyjściu z opcji oglądana danego filmu pojawia się napis -moduł HDR jest teraz nieaktywny.

LG zapowiadało aktualizację i to zrobiło, trochę to trwało,bo to jest nowy standart, wszystko trzeba było zapiąć na ostatni guzik,aby później nie było, że coś nie gra,ma być perfekt.
Jeśli nowe 920 czy 950 jeszcze nie mają HDR, to po połączeniu z siecią , z pewnością taką aktualizację dostaną. ,
Wszystkie nowe tv 4k 2016 mają mieć HDR,.większość nowej filmowej produkcji też.
Tu ciekawy artykuł na ten temat,szacownego What hifi z angli

What next for Netflix? We talk 4K, HDR and the future of streaming | What Hi-Fi?

Jedno zdanie z tego art.
Jak idę do galerii i oglądam najnowsze modele tv -to da mnie są stare i nudne, chcę mieć model 2016.
Pozdrawiam
 

ambra

New member
HDR w oled tv seria eg 960*

Witam

Pierwsze spostrzeżenia po zastosowaniu modułu HDR w oledtv lg.

1.Obraz bardziej upodobnił się do tego z sali kinowej ,gdzie światło projektora przechodząc przez czarne fragmenty taśmy filmowej ,nigdy nie wyświetlało czarnego koloru, kolor czarny jak sadza,czy jak ramka tv , znikł w przekazach HDR bezpowrotnie.
2.Jak na razie nie ma możliwości wyłączenia Modułu HDR tak jak np.jest odpowiedni przycisk do sterowania modułem 3D
3.W opcjach ustawień obrazu znikły inne ustawienia jak kino,expert,sport,jest tylko jedno HDR moduł.
4.Ci co mieli styczność z nagrywaniem kamerą video ,przyzwyczaili się, że najazd na jasno świecące obiekty jak słońce,llampy uliczne,czy reflektory, powoduje automatyczne ściemnienie głównego obrazu. W technice HDR tak się nie dzieje.zupełny brak przyciemniania obrazu ,kiedy np.z. boku świeci reflektor skierowany w kamerę. Przy czym wszystkie najjaśniejsze punkty obrazu,słoneczne refleksy,czy w nocy świecące latarnie miast ,są tak jasne i białe jak na to pozwala ekran.,porównywalny z efektem mini latarki Led świecącej w oczy.,
5.Jak na razie i nie ma zapowiedzi na przyszłość , aplikacja You Tube nie wprowadziła opcji włączania sygnalu sterujacego załączaniem modułu HDR w oledtv lg.U mnie jedynie Amazon video stosuje taki sygnał w swoich przekazach.Jest to zgodne z tym ,co wspólnie lg i Amazon ustalili we wrześniu 2015 ,że będą wspierać technikę HDR i dla właścicieli lg oledtv 4k, dadzą bezpłatny dostęp do materiałów UHD i HDR.,
6. Oglądane wcześniej filmy znów trzeba obejrzeć, w tej technice jest pogoń za szczegółami na obrazie ,które przedtem mogły umknąć uwadze.,
7. Ogólnie pierwsze wnioski ,z oglądanego obrazu HDR ,mówią o sztucznie rozjaśnionym obrazie,sztucznie błyszczących światłem latarni ,czy rażących w oczy promienii slonecznych,ale tak naprawdę wygląda otaczający nas świat .Więc zbierając do kupy wszystkie najnowocześniejsze techniki wyświetlana obrazu niedługo pewnie zostanie wymyślony nowy lotny slogan Realtv. i to będzie już prawdziwe okno na świat. (Swoją drogą warto ,by opatentować taką nazwę, niedługo przyda się producentom jak znalazl.)
pozdrawiam
 

Azel

New member
Witam

1.Obraz bardziej upodobnił się do tego z sali kinowej ,gdzie światło projektora przechodząc przez czarne fragmenty taśmy filmowej ,nigdy nie wyświetlało czarnego koloru, kolor czarny jak sadza,czy jak ramka tv , znikł w przekazach HDR bezpowrotnie.

Czekaj, czy ja dobrze zrozumiałem? W Oledzie z HDR nie ma już oledowej (prawdziwej) czerni? Wracamy do ciemnego odcienia szarości (niczym w plazmie)?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czekaj, czy ja dobrze zrozumiałem? W Oledzie z HDR nie ma już oledowej (prawdziwej) czerni? Wracamy do ciemnego odcienia szarości (niczym w plazmie)?

Również to dziwnie zrozumiałem...
W dodatku kolega Ambra pisze,że obraz HDR jest jeszcze bardziej bliski temu,co widzimy w realu...
 
Do góry