LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

szbr

New member
Co do gwarancji to 2 lata "door to door" a z tego co mi wiadomo można ją przedłużyć odpłatnie na stronie LG:krol:
 

robos01

New member
Gwarancja standaetowa 2 lata a kolegów którzy się wachają i czekają na testy Kikiego nogę uspokoić brać,a nie zawiedziecie się.Myśle że jest lepszy od PV 80. Pozdrawiam Robos01...
 

klm7

New member
42pg6000

Witam

wczorej stwierdziłem że niema co zwlekać z zakupem

pierwsze wrażenie

obraz z anteny dachowej dobry
c+ przez component bardzo dobry
DVD przez component rewelacja !!!
ekran przed włączeniem wygląda jak lustro po włączeniu NIE odbija nawet silnego oświetlenia
kolor czarny jest czarny
po kilku godzinach zabawy zadowolenie 10/10 jedyny minus to brak papierowej instrukcii obsługi przy takiej ilości ustawień i regulacii to porażka
 

czytelnik

New member
klm7 napisał:
jedyny minus to brak papierowej instrukcii obsługi przy takiej ilości ustawień i regulacii to porażka


a masz TV z polskiej dystrybucji ???

jeśli tak a instrukcja jest tylko na płycie to czy jest w pdf czy innej wersji możliwej do wydrukowania w całości ???

co do odbić to w wątku o pv80 tez widziałem w zamieszczonych zdjęciach, że odbija wszystko aż miło.....ale z tym pogodziłem się decydując się, że wezmę plazmę

napiszcie proszę co ten tv robi z obrazem 4/3 i 16/9 przy różnych ustawieniach w menu

tzn przede wszystkim jak go formatuje przy ustawieniu auto, ale też jak to wygląda przy włączeniu na stałe 16/9 itp

czy przełacza się automatycznie na źródło sygnału z urządzeń zewnętrznych po ich włączeniu (szczególnie podłaczonych przez HDMI) lub czy można ustawić go domyślnie po włączeniu na wybrane źródło np tv satelitarną ???
 

jtd

New member
Bez reklam
Ciekawa tabelka pokazujaca jak LG poprawilo swoj poziom czerni:

IMG_2978.jpg


Dla porownania podam ze pioneer g8 ma 0,004fL, panasonik g11 0,009fL, a pioneer g9 podobno ma miec 0,001fL
 

klm7

New member
42pg6000

maxim129 kupiłem za 3599 firma GRAWIT


czytelnik co do odbić światla to są minimalne szyba ma jakąś powłoke

przełacza się automatycznie na źródło sygnału z urządzeń zewnętrznych po ich włączeniu tak ale wczoraj wypróbowałem tylko component

można ustawić go domyślnie po włączeniu na wybrane źródło tak

co do formatowania to raz rozciąga na cały ekran raz dodaje czarne pasy góra dól
 

A_ndy

New member
W Gdańskim Saturnie jest pare sztuk 50PG6000 po 5300 :D
Ja czekam na Samsunga PS50A451P, żeby je porównać i wybrać :(
Pozdrawiam, A_ndy
 

uQuad

New member
Moze mi ktos powiedziec jak w tym tv ma sie ten green ghosting - zielone krawedzie/poswiaty w czarno bialych dynamicznych scenach?
 

czytelnik

New member
A ja mam pytanie do właścicieli tego tv

Czy poprzez USB 2.0 można z rozsądną prędkością oglądać zdjęcia z pendrive lub aparatu ?????????

Pytam bo mama mam usb ver.1 w nagrywarce lg rh278h i miniaturki zdjęć pokazują się tak wolno, podobnie jak i same zdjecia, że praktycznie z funkcji tej nie korzystam chociaż byłaby bardzo fajna i przydatna.

Czy zdjęcia przez pendrive pokazują się w miarę szybko, albo czy przynajmniej można je wybierać po nazwie a nie oglądając miniaturki, bo tej możliwości nie ma w mojej nagrywarce.

Ta sama prośba do Kikiego włóż pendrive w czasie testów i napisz ze dwa zdania jak pokazują się zdjęcia (wewntualnie czy pokazują się płynnie przy puszczeniu w tym samym czasie mp3.
 

andregru

New member
czytelnik napisał:
A ja mam pytanie do właścicieli tego tv

Czy poprzez USB 2.0 można z rozsądną prędkością oglądać zdjęcia z pendrive lub aparatu ?????????

Pytam bo mama mam usb ver.1 w nagrywarce lg rh278h i miniaturki zdjęć pokazują się tak wolno, podobnie jak i same zdjecia, że praktycznie z funkcji tej nie korzystam chociaż byłaby bardzo fajna i przydatna.

Czy zdjęcia przez pendrive pokazują się w miarę szybko, albo czy przynajmniej można je wybierać po nazwie a nie oglądając miniaturki, bo tej możliwości nie ma w mojej nagrywarce.

Ta sama prośba do Kikiego włóż pendrive w czasie testów i napisz ze dwa zdania jak pokazują się zdjęcia (wewntualnie czy pokazują się płynnie przy puszczeniu w tym samym czasie mp3.

Witam.
Zdjęcia z USB są odczytywane szybko.Jest mozliwość wyboru po nazwie.Mozna puścić przeglądanie zdjęć z podkładem muzycznym (MP3) .Pokazują się płynnie ,muzyczka gra czysto.
 

TDi

Member
@A_ndy

jestes pewien ze widziales go w Saturnie , bo ja dzis oblecialem calego i ani śladu,jedynie w MM znalazlem jedną sztukę ale zaledwie 42'' :/
 

A_ndy

New member
TDi napisał:
@A_ndy

jestes pewien ze widziales go w Saturnie , bo ja dzis oblecialem calego i ani śladu,jedynie w MM znalazlem jedną sztukę ale zaledwie 42'' :/

Były 3 szt. 50", nie wystawione z magazynu ze względu na brak miejsca :confused:
Na ekspozycji był tylko 42". Facet sprawdzał przy mnie w komputerze, bo interesowała mnie cena na 50"
Pozdrawiam, A_ndy
 

TDi

Member
To trzeba przyznać ze cene maja bardzo dobrą (5300zł),zwazywszy ze najtansze 50tki na allegro kosztują obecnie 5150zł + ewentualne koszty przesyłki...a tu masz od reki z mozliwosci sprawdzenia sobie,bardzo qszaca propozycja :)

PS.Moja uwage przuqł 70'' Samsung (Gdanski Saturn),kto nie widzial technologi LED w akcji to polecam,masakraaaa !!! Kąty,kolory,czerń,ostrość,na tle innych tv (HDR,Full-HD) wypada obłędnie i kosztuje jedyne... 119.000zł :D

PS2.Czy ktos mial moze do czynienia z czyms takim:
"Kupileś telewizor LCD , plazme lub lub monitor do komputera..??
kolory sa nie takie jak powinny.. ?
odcien czerni jest do bani, kontrast za wysoki.. jakies niewyrazne te postaci ?
- do serwisu daleko lub jest on odplatnie ?? z pomoca jest wlasnie ta specjalna profesjonalna plytka DVD - dzieki ktorej zrobisz kompleksowe testy swojego sprzetu zrobisz rekalibracje palety kolorow itp"
http://screen-wipes.co.uk/index.php?main_page=page&id=23&chapter=0
http://aycu28.webshots.com/image/28467/2003188905080649924_rs.jpg
 

czytelnik

New member
TDi napisał:
To trzeba przyznać ze cene maja bardzo dobrą (5300zł),zwazywszy ze najtansze 50tki na allegro kosztują obecnie 5150zł + ewentualne koszty przesyłki...a tu masz od reki z mozliwosci sprawdzenia sobie,bardzo qszaca propozycja :)

cena może dobra w porównaniu do sklepów internetowych, ale ogólnie to cena 50 jes cały czas nie do zaakceptowania, przynajmniej dla mnie.

Różnica z PG 6000 42 to już prawie 2 tysiące !!!!
Różnica 50 z nowym Samsungiem 50 cali z serii 451 to tysiąc złotych (jest na ceno za 4370 (Samsung nie ma USB, ma za to PIP, powłokę antyrefleksyjną)

byłem bardzo przychylny 50 PG6000 ale liczyłem na spadek cen tymczasem stoją w miejscu, podczas gdy te na 42 i na nowe Samsungi spadają codziennie.

Jak nic się nie zmieni to hjednak będzie chyba albo Samsung (ale tu znowu trzeba czekać na jakieś testy) albo wersja 42 bo 2 tysiące za te 8 dodatkowch cali to przesada.
 
Ostatnia edycja:

A_ndy

New member
... cena za 50PG6000

Mam takie same spostrzeżenia jak kolega Czytelnik :)
Cena za 50PG6000 jest nieco przesadzona :(
Przy 42" LG poszło na cenową "wymianę ciosów" z Panasem i Samsungiem (z pożytkiem dla klientów oczywiście :p ).
Nawet u sąsidów (zza Odry ;-) inaczej wycenili 50PG6000 - 1300 Euro, identycznie jak Samsung 50A457 (odpowiednik 451 + tuner DVB-T).
Wnisek taki, że nawet jeśli oglądałem 50PG6000 w "akcji" i baaardzo mi się podobał, to i tak poczekam na Samsunga lub uzbroję się w cierpliwość i dotrwam do premiery Panasonica 50PV80.
Pozdrwaiam, A_ndy
 

miro.t

New member
test

Witam szanownych kolegów.
Czy któryś z was może natknął się na jakiś test porównawczy trzech "tenorów" ostatnich tygodni?? Chodzi oczywiście o Panasonica PV80, LG PG6000 i Samsunga A451. Wszyscy porównuja plazmy do Pioneera, a wiadomo, że to lider i jak narazie nikt mu nie dorównuje. Jak kogos stać na Pionka to kupuje i nie patrzy na inne marki, ale dla ludzi z mniej zasobnym portfelem pozostają chyba te trzy modele i dlatego fajnie by było dorwac taki teścik.
Dzięki i pozdrawiam.
 
Do góry