LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

magnet

New member
zastój?!

Widze ze ten kacik ma jakis zastój,koledzy piszcze cos! ,wypowiadajcie sie!,piszcie opinie o swoich tv dla nowych uzytkownikow chcacych sie dowiedziec wiecej o naszych plazmach.Pozdro:wink:
 

hdtvap

New member
skalowanie obrazu 4x3, jakość jpg

- jak lge42pt81 radzi sobie ze skalowaniem obrazu 4x3 z wejscia euro lub antenowego(dostępność zoom 1 i 2).Jakie skalowanie jest optymalne?
- czy obraz SD ogladany na odbiornku 42 z odległości 2,8m jest OK?
- czy jpg z usb mozna ogladać z odzielnych folderów?(wspólna lista?)
- czy jakość jpg po usb lub z hd jest extra?
pozdrawiam
 

m4r1u52

New member
hdtvap napisał:
- jak lge42pt81 radzi sobie ze skalowaniem obrazu 4x3 z wejscia euro lub antenowego(dostępność zoom 1 i 2).Jakie skalowanie jest optymalne?
zoom1 obcina górę i dół, zoom2 obcina trochę mniej a resztę rozciąga, w zasadzie żaden z tych trybów nie jest optymalny :???: (w zoom1 ludzie mają właściwe proporcje ;) ). Z anteny można uruchomić jeszcze 2 tryby - opis tu http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=149078&postcount=50

- czy obraz SD ogladany na odbiornku 42 z odległości 2,8m jest OK?
osobiście nie mam zastrzeżeń, chyba że poruszę temat słynnej CZERNI w "plazmach" która w tym modelu jest po prostu szara :-( :-( :-(

- czy jpg z usb mozna ogladać z odzielnych folderów?(wspólna lista?)
mozna oglądać dowolnie wybrane lub wszystkie w pokazie slajdów z jednego folderu (w tle można włączyć muzę MP3 również z dowolnego foleru

-czy jakość jpg po usb lub z hd jest extra?
po usb fotki są wyświetlane na ekranie 3/4 - czarne pasy po bokach (tylko czemu przy oglądaniu TV są one SZARE :confused: ), jeśli fotki są w formacie 3/2 lub 16/9 dodaktowo pasy góra i dół. A jakość ...no cóż, rozdzielczość w pionie tylko 768px więc rewelacji nie będzie ...
 

hdtvap

New member
dzięki m4r1u52 - co wybrać..

dziękuję za wsparcie...
od ok miesiaca analizuje rynek telewizorów lcd i plazm
Optymalne mozliwosci ma stary model philipsa 37 pf9731d( 2 tunery - pip, usb multimedialne, sieć komputerowa)
Moje warunki:
- dekoder multimedia -kanały cyfrowe
- dekoder c+
- kablówka standart mumultimedia
- dvd
- odległość ogladania ok.2.8m

mam 2 tunerowy CRT LG 29cali obraz super

Oczekiwania od nowego sprzetu:
37 lcd lub 37-42 plazma
pip
usb lub wejście kart sd do foto - jpg muszą byc pokazywane ekstra
dobre skalowanie 4x3

Moze ktoś już przetarł tą drogę....

ps
oglądałem panasonica 42py700 i pv 70
fotki są ok
 

ropian

New member
problem AVL

Witam
czy ktos wie jak poustawiac aby avl dzialal sensownie
obecnie mam satelite podlaczana do tv niestety przełaczajac kanaly glosnosc jest rozna nawet na tym samym kanale podczas tych reklam ...jest roznica.Tak naprawde moge probowac regulowac glosnosc w tv i satelicie ale jak narazie nie znalazlem optymalnego rozwiazania.(teraz ciagle zona mi uszy suszy ze nie dziala)
 

drozdzakd

New member
Zoom

Witam.

Forum obserwuję już od dłuższego czasu. Odpowiednio i wybiórczo analizując Wasze wypowiedzi doszedłem do wniosku, iż należy ów Tv zakupić ;). Nie specialnie trudno wyczuć czyje wypowiedzi warto brać pod uwagę a które może troszkę mniej ;) ale nie w tym rzecz.
TV posiadam od kilku dni dopiero. Oto kilka odczuć na temat mojego egzemplarza. Powidoki lekkie są - nie ma czym specialnie się przejmować. Powidoki po napisach faktycznie występują - uważam to za marginalny problem. Bzyczenie - słychać jak jest baaardzo cicho, mam dobry słuch, wręcz bdb - bzyczenie absolutnie mi nie przeszkadza. Czerń - przy zgaszonym świetle nie jest oczywiście tak czarna jak tu często wymieniana obudowa tv. Myślę, iż jest jednak jak najbardziej do przyjęcia. Temat napisów - oczywiście zero problemów. Szkoda tylko że nie można zmieniać rozmiaru czcionki. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, póki co z zakupu. Włączyłem dodatkowe rodzaje RATIO w MS (Menu Serwisowe). Korzystam z tunera cyfrowego TV kablowej VECTRA. Tuner owy jest bardzo prostacki. Podłączyłem go standarowym EURO, dostarczonym razem z nim, pod AV1.
I tu pojawia się moje pytanie.Zaobserwowałem, że gdy ustawię sygnał RGB w tunerze to nie mam wybory dodatkowych RATIO (4:3, 16:9,zoom1, zoom2), natomiast gdy włączę tryb CVBS to mam wszystkie tryby łącznie z tymi dodatkowymi z MS. Tylko że ten CVBS daje wyraznie gorszą jakość. I wygładzanie/wyostrzanie krawędzi następuje z wyraźnym opóźnieniem. RGB - obraz jest bdb. Może ktoś zna sposób na uruchomienie wszystkich RATIO na sygnale RGB? Może jakieś dodatkowe opcje w MS?

Pozdrawiam Wszystkich.
 

maxlang

New member
Nagrywanie z PT81

Witam,
Czy ktoś próbował nagrać program z twardego dysku na urządzenie zewnętrzne, tzn. chodzi mi o taką możliwość : nagrałem program na twardym dysku tv i chciałbym go zapisać na płycie dvd ewantualnie kasecie(nie chodzi mi tu o bezpośredni zrzut z dysku tv na dysk zewnętrzny)
 

pink25

New member
dla tych , którzy jeszcze nie kupili a dalej się miotaja miedzy firmami to podrzuce jeszcze info iz wchodzi nowa seria panasonica PV80 zastepujaca serie 70. Juz pierwsze egzemplarze sa zakupione i sie testuja w Polsce :). Cena szokujaco idzie w dół. Juz 42 cale mozna kupić za ok 3500 zł !.
Miałem kupić LG ale chyba może nastapic zmiana...
 

pajed

New member
Witam,
Już kiedyś poruszałem ten temat na forum ale niestety bez odpowiedzi. Czy ktoś z kolegów może mi potwierdzić czy przy próbie nagrywania obrazu ze źródła AV1, podany sygnał RGB przez Scart, nagrany obraz jest bez dźwięku, z przekłamanymi kolorami i czasami przesuba się tylko w jednym kierunku ?
Nie wiem czy mój egzemplarz jest uszkodzony czy może ten typ tam ma :(

Pozdrawiam
Paweł
 

jbn2

New member
Witam
Mam kabel USB-USB do łączenia 2 komputerów. Udało mi się przesłać dane między komputerem stacjonarnym a laptopem, lecz gdy proboje połączyć PC z telewizorem wystakuje mi komunikat, że urządzenie nie zostało rozpoznane. Czy za pomoca tego kabla mogę jakoś uzyskać dostęp do dysku telewizora?
 

waksio

New member
Jak myślicie czy w najbliższym czasie mogę się spodziewać choćby niewielkiej obniżki ceny tego modelu? W tej chwili na necie najniższa cena to 3585zł
 

qpytko

New member
Głębokość?

Witam!!! Mam pytanko do właścicieli plazmy 42PT81 - mianowicie możecie mi podać grubość tego telewizora, bo w necie na różnych stronach jest podawana albo 31cm ( co wydaje mi się trochę dużo) albo 8,5cm (co wydaje mi się bardzie prawdopodobne) !!! Proszę o szybką odpowiedź!!! :confused::confused::confused:
 

Vocatio

New member
Problem z polączeniem prze component

Witam. Mam problem z poączeniem kina domowego przez component.
Rozjezdza mi sie czerwien. W instrukcji nie znalazlem nic na ten temat - moze ktos z was ma jakies doswiadczenie z tym problemem? :hmm:
 

hipmen

New member
Właśnie - podstawowa zasada - dekoder podaje sygnał na wyjście (jedno wyjście) więc jeśli chcesz nagrać kilka różnych programów z różnych kanałów programujesz TAK SAMO DEKODER i TV (dwa odrębne programowania ustawione na te same czasy) z tą różnicą, że jako wejście w tv ustawiasz np AV1. Jeśli godziny się pokryją tv nagra Ci to na co przełączy się dekoder.
(w dekoderach jest taka opcja - nie wiem jak w Twoim)

Normalne nagrywanie tzn nagrywasz TVP1 o godz 20.00 które masz ustawione na Tv na kanale 1 jest w tym momencie niemożliwe!!!! (no chyba, że z kablówki :):))

pozdrawiam
hipmen
 
Do góry