LG 42LM660S - opinie, porady, testy

ph14

New member
problem z magic remote

Witam,
Mam 42lms660s od trzech dni. Po odpaleniu tv zarejestrowałem pilota magic remote, zrobiłem aktualizację softu bezpośrednio z tv i przywróciłem ustawienia fabryczne. Odpalam później tv i pilocik MR nie działa( działają przyciski ale nie widać kursora pilota). Drugi raz przywróciłem ustawienia fabryczne tv, odpalilem i z automatu zarejestrowałem pilot MR. Działał do czasu wyłączenia tv, jak go ponownie włączyłem to problem taki jak powyżej( przyciski ok, brak kursora).
Czy ktoś miał podobny problem?
Dodam tylko, że pilot nie restartuje się tak jak to opisali w instrukcji.

Mam też problem z napisami podczas odpalania filmów z dysku. Napisów txt oczywiście nie widział, srt też nie.
 

dawram

New member
Witam,
Mam 42lms660s od trzech dni. Po odpaleniu tv zarejestrowałem pilota magic remote, zrobiłem aktualizację softu bezpośrednio z tv i przywróciłem ustawienia fabryczne. Odpalam później tv i pilocik MR nie działa( działają przyciski ale nie widać kursora pilota). Drugi raz przywróciłem ustawienia fabryczne tv, odpalilem i z automatu zarejestrowałem pilot MR. Działał do czasu wyłączenia tv, jak go ponownie włączyłem to problem taki jak powyżej( przyciski ok, brak kursora).
Czy ktoś miał podobny problem?
Dodam tylko, że pilot nie restartuje się tak jak to opisali w instrukcji.

Mam też problem z napisami podczas odpalania filmów z dysku. Napisów txt oczywiście nie widział, srt też nie.

Pilota oddaj wymień w sklepie, a co tyczy napisów właściwy format to z końcówka .srt film i napisy z tą samą nazwą w folderze powinny się znajdować:bober:
 

berti21

New member
Gdzie te Hz

Posiadam 42lm660s z podłączoną Cyfrą+ dlaczego w górnym pasku wyświetla mi 50Hz a nie 100Hz które niby posiada. Tv mam od 2 dni:?:
 

czoper3

New member
Witam ja również zakupiłem sobie to cudo LG42lms660s
i teraz mam pytanie
skłaniam się do wymiany dekodera Polsatu na moduł CAM CI
i interesuje mnie taka rzecz mianowicie czy istnieją takie programy aby listę kanałów łatwo poukładać w kompie a później wgrać ja na tv
wiem ze istnieją takie programy do Samsunga ale prawdopodobnie na LG nie zadziałają
poza tym czy istnieje problem z odbiorem telewizji TVN przez ten moduł
proszę o pomoc :)
 

pisklak46

New member
Witam,
Dwa pytania
1) Czy można odtwarzać np. film HD (mkv) z laptopa i przesyłać obraz i dzwięk strumieniowo przez Wifi do tego tv?
2) Czy tv odbiera nasze kanały cyfrowej telewizji naziemnej ?
 

stalp

New member
Witam,
Dwa pytania
1) Czy można odtwarzać np. film HD (mkv) z laptopa i przesyłać obraz i dzwięk strumieniowo przez Wifi do tego tv?
2) Czy tv odbiera nasze kanały cyfrowej telewizji naziemnej ?
odp 1 tak za pomocą programów PLEX lub Nero Media Home sa do pobrania na LG
odp2 rzecz oczywista ustawa do tego obliguje każdy tv powinien ba musi odbierać naziemna polska TV inaczej masz prawo do zwrotu towaru
 

czoper3

New member
odp 1 tak za pomocą programów PLEX lub Nero Media Home sa do pobrania na LG
odp2 rzecz oczywista ustawa do tego obliguje każdy tv powinien ba musi odbierać naziemna polska TV inaczej masz prawo do zwrotu towaru

Ładnie pięknie tylko mój tv nie widzi mojego lapka a wcześniej widział :-(
co zrobiłem nie tak???
 

picia11

New member
Ponawiam pytanie: Czy może wiecie jak usunąć pliki np: film lub zdjęcia z dysku twardego lub pendrive podpiętego do tego telewizora ? Idzie usunąć czy nie ?
 

lopez73

New member
Po konsultacjach z Wami zakupiłem LG42 LM660S...obieram, odpalam, a tu co....włączam białe tło a tam na samym środku czerwony piksel ;/
Zobaczymy czy przyjmą zwrot w Neo24.

Witam , tyż mam zamiar zmienić telewizor :roll:

Pierwsza myśl to Panasonic z tego względu że to w sumie by był mój piaty kolejny tej firmy :)
po każdej zmianie stary oddawałem rodzinie i każdy działa do tej pory :)
z tego co pamiętam to w jednym była mała naprawiana usterka … ten który kupiłem pierwszy w
roku chyba 1996 działa u matuli do tej pory , w sumie większych zastrzeżeń do Panasa nie mam
jednak przy ostatnim trafił mi się martwy czerwony piksel :( i nie cholery nie mogłem go
zareklamować i wymienić :( jakoś to przebolałem .... teraz wyszukałem TX-L37ET5E ze względu
też i na na 3D po obejrzeniu w sklepie pomyślałem o 42 calach ale potem zobaczyłem tego
LG 42LM660S którego nawet nie brałem pod uwagę ale ten jego wygląd no szok Panas nagle zrobił
się bardzo brzydki :???: pomyślałem może już czas zmienić markę ? Po wertowaniu netu właśnie trafiłem na ten
watek i co mię właśnie przeraża przy zakupie to możliwość trafienie na martwy piksel i pytanie
co wtedy robić ? Nadaje się to na reklamacje ? Mats3 jak załatwiłeś te sprawę ? miał może ktoś jeszcze martwe piksele ??
 
Ostatnia edycja:

mareczek2405

New member
Witam,
Mam problem z aplikacjami. Część z nich chodzi bez zarzutu np. ipla, natomiast w niektórych po zakończeniu ładowania pojawia się komunikat : "nie można uzyskać dostępu do tej usługi". Ciekawe jest to że owe aplikacje przez pewnien okres dnia włączają się bez żadnych zastrzeżeń, lecz po pewnym czasie pojawia się owy komunikat.
Nadmieniam iż posiadam sieć wifi, a router znajduje się 3 metry od tv, sieć na komputerach chodzi bez zastrzeżeń i doatkowo podpiąłem kablem telewizor z wifi co nic nie dało. Gdzie szukać błędu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

lopez73

New member
W euro.com.pl jest teraz ciekawa promocja :

LG 47LM660S + odtwarzacz Blu-ray 3D + Transport gratis = 3 890 zł

czy warto zainteresować się takim zestawem?
w sumie jest tylko kwestią czasu jak po zakupie telewizora
zainteresował bym się kupnem Blu-ray :krol:
 

zenon wierta

New member
Witam,
Mam problem z aplikacjami. Część z nich chodzi bez zarzutu np. ipla, natomiast w niektórych po zakończeniu ładowania pojawia się komunikat : "nie można uzyskać dostępu do tej usługi". Ciekawe jest to że owe aplikacje przez pewnien okres dnia włączają się bez żadnych zastrzeżeń, lecz po pewnym czasie pojawia się owy komunikat.
Nadmieniam iż posiadam sieć wifi, a router znajduje się 3 metry od tv, sieć na komputerach chodzi bez zastrzeżeń i doatkowo podpiąłem kablem telewizor z wifi co nic nie dało. Gdzie szukać błędu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dokładnie u mnie jest to samo. Kiedyś wystarczyło inicjować opcje premiuim, teraz juz nawet to nie pomaga.
 

stalp

New member
udało mi się rozwiązać problem dźwięku w kinie bez kabla hdmi z aplikacji smart tv czy tez filmów z usb wystarczy użyć załączonej do tv przejściówki jack na 3 chinche do tego podpiąć jakikolwiek kabel stereo do tej przejściówki oraz do kina np. euro śmiga !!!!co prawda nie 5.1 j ale stereo jest więc nie prawdą jest ze ten Tv nie przesyła cyfrowego sygnału jedynie po cyfrowych wej-wyj.
Wpadł ktos na pomysł jak wł. orange sport na cały ekran tv oglądanie obrazu
20 x20 cm jest bez sensu...tym bardziej ze ten tv robi cuda z obrazem....
 

andreas2012

New member
W euro.com.pl jest teraz ciekawa promocja :

LG 47LM660S + odtwarzacz Blu-ray 3D + Transport gratis = 3 890 zł

czy warto zainteresować się takim zestawem?
w sumie jest tylko kwestią czasu jak po zakupie telewizora
zainteresował bym się kupnem Blu-ray :krol:


nie, to niedopracowany TV i z brakami w aplikacjach smart
 

zenon wierta

New member
jakie braki?? powiedz dokladnie??

Z aplikacji to katastrofalnie chodzi 3DWorld. Strasznie wolno sie wycztuje, a jak juz sie wczyta głowna plansza to przy przełączaniu na poszczególne działy wogóle nie reaguje albo sie zawiesza. W sumie to i tak jest postęp bo jeszcze pare dni temu to tylko sobie helikopter latał i na tym sie kończyła przygoda z 3D. Ogólnie telewizor mam już pół roku i na początku wszystko chodziło idealnie a teraz to tylko można niezłą wpadke zaliczyć jak chce sie komuś zaprezentować możliwości tego telewizora:)
 

andreas2012

New member
No właśnie o co chodzi ? cały temat prawie o pozytywach :eek:
człowiek zdecydował się na kupno a tu na koniec słowo "nie" bo nie dopracowany TV ?
proszę dokładniej opisać problem:x


bo Panowie zle czytacie!!!
To ze duzo sie mowi to nie znaczy ze jest super, poczytaj watki dokladnie to poznasz prawde, dla ciebie juz za pozno wiec tylko dla potomnych post sie przyda, kupujemy sprawdzone marki sony panasonic, koreanczycy wciaz sa z tylu, produkty wciaz sa bardziej awaryjne i to co oferuja z smarttv za rok bedzie nie do uzytkowania!!! to marketing tylko, przyciez juz w serii LM nie ma np, flashplayera 11 co uniemozliwia przegladanie wielu stron (w tym z filamami) Panowie za pare miesiecy bedzie flashplayer13 i prawie nic wam nie pojdzie a aktualnej serii koreanczycy nie aktualizuja JUZ!!! tvnplayera nie ma i nie bedzie.... itd itd

Kupujemy tylko sprawdzone marki TV to nie PC!!!!
 
Do góry