LG 42LM660S - opinie, porady, testy

andreas2012

New member
roznice bede takie: panasonic bedzie mial troche lepszy obraz (ale to normalne marki takie jak panasonic toshiba philips wciaz w tym wzgledzie sa lepsze od konkurencji)
lg bedzie mial lepszy design lepszy stosunek cena-ilosc funkcji, a wiec wiecej funkcji mniejsze problemy z divx mkv napisami siecia, 3d... ( to tez normalne ze marki takie jak lg samsung pod tym wzgledem wypadaja lepiej)

wiec wybor zawsze jest miedzy tymi dwoma opcjami ja wpadlem w opcje 2 (chociaz instynkt mi podpowiadal ze opcja 1 jest kluczowa w tv) wybor zalezy od ciebie
 

eliksyr

New member
Dziękuję Ci andreas. Z tego co wiem, to są problemy z fizyczną obecnością tych sprzętów w marketach typu media markt czy saturn, ale dziś udało mi się zobaczyć je na sklepie i powiem, że dizajn LG wygląda lepiej na zdjęciach w necie, na żywo jakoś mnie nie zachwycił i nie wiem też czy będzie pasował do mojego wnętrza. Jakoś tak bardziej skłaniam się jednak przy Panasonicu.

A co miałeś dokładniej na myśli pisząc, że "a wiec wiecej funkcji mniejsze problemy z divx mkv napisami siecią, 3d"? Czy to oznacza, że wybierając Panasonica mogę mieć problemy z odbiorem czy jakością obrazu 3D? Albo napisami do filmów? Z tego co widziałem, Panas nie ma dużo mniej funkcji od LG, a wszelkie potrzebne ma: 3D, wifi, przeglądarkę etc, etc.
Przyznam się, że tv z opcją 3D biorę trochę na wyrost, bo ani mnie to nie ziębi ani parzy, myślę o tym bardziej przyszłościowo - czyli może kiedyś jakiś film kupię w 3D czy bajkę dla dzieci, to się skorzysta. Na wszelki wypadek dobrze, będzie. Z tego co się orientuję, to funkcja 3D rozpycha się rękami i nogami w coraz większej liczbie modeli telewizorów, ale nie wiem ilu ludzi naprawdę z tego korzysta.
 

andreas2012

New member
3d to taki chaczyk marketingowy, jest to modne wiec producenci wpychaja to do swoich yv bo zwyczajnie lepiej sie sprzedaja jak maja opcje 3d, chodzi o to ze panasonic np moze miec problemy z napisami polskimi i bardziej kaprysic przy odtwarzaniu filmow z usb (lg jak testowalem wszystko wraz z napisami odtwarzal) co do 3d sie nie wypowiadam bo nie porownywalem i mimo ze mam w swoim tv to nie korzystalem jeszcze, to tak na przyszlosc zreszta to jest montowane w wyzszych modelach wiec czy chcesz czy nie to i tak masz, siec jak siec kazda firma ma swoje wady i zalety samsung tutaj jest najlepszy ja bym az tak sie nie skupial na sieci bo to i tak sie roziwja dopiero i predzej czy pozniej powstanie standard np wspolny system operacyjny dla tv a tak to wszystko jest z pewnymi ograniczeniami obecnie...
 

stalp

New member
obraz w LG 42lm660s jak dla mnie to cud techniki ostrość jakość wczorajszy mecz extra płyny wyraźny obraz jedyny mankament na szybko to smart tv brak tvn palyer tvp po za tym nie zdarzyło się by filmu nie odtworzył panasonic ma aktywne okulary sa drogie i nie każdemu pasuje ich migotanie
 

eliksyr

New member
No ma to sens :) Czyli to nie będzie zły wybór, ten Panasonic? Jeśli zależy mi na dobrym obrazie, niezłych funkcjach, 3D od czasu do czasu i sieci też od czasu do czasu i ogólnie dobrym tv?

Jedna jeszcze rzecz. Panasonic obsługuje DVBT i DVBC, a LG oprócz tych dwóch jeszcze DVBS. O co tutaj chodzi?
Na razie sygnał zamierzam mieć zwyczajny, może za jakiś czas tv z orange.

edit: jak to aktywne 3d? Panas z tego co wiem ma pasywne 3D i okulary są w zestawie.
 
Ostatnia edycja:

matek451

New member
Sam mam LG47LM660 od 5miesięcy .Po tym okresie użytkowania mogę stwierdzić , że jestem ogólnie zadowolony. Przed zakupem dużo czytałem na forum i byłem świadom zalet i wad tego TV .Zakup dziś nie jest prostą sprawą , nie ma TV bez wad , trzeba iść na kompromis.Ważną rolę w moim przypadku odegrał test LG jakiego dokonałem w sklepie SATURN (dwie godziny i fajny konsultant z LG) i promocyjny BD660 za free. Zakup oczywiście w sklepie internetowym ( możliwość zwrotu , no i cena...). Po zakupie na siłę nie doszukiwałem się wad , nie liczyłem pikseli.Sprawdziłem funkcje SMART , odtwarzanie 3D , DLNA ( mam serwer plików ZYXEL NSA221). Wszystko zatrybiło .Trochę zmian ustawień obrazu (bezcenna pomoc tego forum ) i jestem zadowolony , rodzina też (żona jak to kobieta z wyglądu ..) .Rodzice zobaczyli i też zapragnęli 3D . Pojawiła się okazja zakupu 55ET5E w MM bez VAT. Szybka decyzja i zakup . Mam więc teraz do czynienia z obydwoma modelami. Mogę je spokojnie porównać. Panas nie jest ideałem , obraz może trochę lepszy od LG ale ogólnie obydwa ta sama klasa .Jestem w komfortowej sytuacji , że mam z nimi do czynienia na co dzień . Radzę Ci , przetestuj te modele sam. Zobaczysz , który lepiej Ci leży i wybierzesz sam ( każdy wybór jest subiektywny ). Oczywiście Panas ET5E ma matryce od LG w technice pasywnej , co do DVB-S to Orange nie proponuje modułu CI do swej TV SAT , bo dekoder musi być połączony z LIVEBOXEM . Nie wykorzystasz w tej sieci wbudowanego tunera DVBS jaki posiada LG.
 

stalp

New member
No ma to sens :) Czyli to nie będzie zły wybór, ten Panasonic? Jeśli zależy mi na dobrym obrazie, niezłych funkcjach, 3D od czasu do czasu i sieci też od czasu do czasu i ogólnie dobrym tv?

Jedna jeszcze rzecz. Panasonic obsługuje DVBT i DVBC, a LG oprócz tych dwóch jeszcze DVBS. O co tutaj chodzi?
Na razie sygnał zamierzam mieć zwyczajny, może za jakiś czas tv z orange.

edit: jak to aktywne 3d? Panas z tego co wiem ma pasywne 3D i okulary są w zestawie.
Okulary 3D Panasonic - Ceneo.pl masz racje już sam nie wiem jakie Panasonic ma 3d a ta obsługa dvbs przydatna wtedy jak zakupisz moduł Ci np. n na karte lub c+ orange jak kolega napisał nie sprzedaje moduł dostępu CI
 

matek451

New member
Do petropijawka. Dekoder CP łączysz z TV po HDMI i nim płynie dźwięk do TV. Optical z dekodera służy do podłączenia amplitunera lub kina domowego. LM660 ma wyjście dźwięku cyfrowego a nie wejście , tak więc nic nie kombinuj to nic nie da . Chcesz mieć lepszy dźwięk to zainwestuj w kino lub ampli z kolumnami.
 

joterwu

New member
Szanowni forumowicze zamierzam nabyć ten model tj. LG 42LM660S, ale mam pewne obawy co do późniejszego użytkowania tego odbiornika. Ponieważ mam zamiar korzystać przede wszystkim z sygnału naziemnej TV cyfrowej, nie mam pewności czy w/w telewizor spełnia wymogi stawiane przez nasze prawo. Docelowo w naziemnej TV cyfrowej dźwięk ma być nadawany w systemie E-AC-3 (Dolby Digital Plus). Jeśli telewizor nie posiada dekodera fonii - Dolby Digital Plus, to kiedyś zamilknie i będę zmuszony dokupić jakiś chiński tuner DVB-T by wspomagać telewizor - to bezsens.
Producent informuje, że jest wbudowany dekoder Dolby Digital, ale to chyba nie to samo co Dolby Digital Plus. Niektórzy sprzedawcy informują natomiast, że telewizor posiada dekoder Dolby Digital Plus. Komu wierzyć? Jaka jest prawda? Proszę o konkretną odpowiedź.
Jestem pod wrażeniem fachowej znajomości wielu zagadnień wypowiadających się na forum, wiec mam nadzieję, że i mój problem zostanie rozwiązany.
 

szym76

New member
Witam kolegów,
posiadam od 3 dni lg 42lm660 i ponieważ jest mój pierwszy TV LED proszę o pomoc w jednym temacie: jak włączam TV, w pokoju jest ciemno przy ciemnych scenach widać podświetlenie matrycy które idzie ze wszystkich rogów telewizora. Takie bardzo wyraźne. Czy to jest normalne? Z góry dziękuję za pomoc.
 

misza_

New member
Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego telewizora, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak teraz wygląda SmartTV, tzn czy zwiększyła się ilość aplikacji? Jest w końcu np TVN player?
 

stalp

New member
Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego telewizora, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak teraz wygląda SmartTV, tzn czy zwiększyła się ilość aplikacji? Jest w końcu np TVN player?
nie TVN Player nie ma.dodano HBO GO (oczywiście płatny) do tego teraz promocja 3 m-c gratis FILMBOX; IPLA podzielona tematycznie na sport film i co najważniejsze przeglądarka www obsługuje wreszcie poprawnie FlashPlayera można oglądać transmisje sportowe ...... co prawda nie ma silverlight ale meczyki.pl daja rade
 

stalp

New member
Witam kolegów,
posiadam od 3 dni lg 42lm660 i ponieważ jest mój pierwszy TV LED proszę o pomoc w jednym temacie: jak włączam TV, w pokoju jest ciemno przy ciemnych scenach widać podświetlenie matrycy które idzie ze wszystkich rogów telewizora. Takie bardzo wyraźne. Czy to jest normalne? Z góry dziękuję za pomoc.
zdecydowanie nie umnie takiego "efektu" nie ma czy ciemno czy jasno jest w porządku
 

picia11

New member
Jak usunąć pliki z dysku twardego podpiętego do TV

Czy może wiecie jak usunąć pliki np: film lub zdjęcia z dysku twardego lub pendrive podpiętego do tego telewizora ?
 
Do góry