LG 42LM660S - opinie, porady, testy

kogutko21

New member
napisy

do użytkowników LM660
jaki dokładnie ma być format napisów odtwarzanych dysku przenośnego? Czasowy? klatkowy? jakie kodowanie? TXT? SRT?

co najlepiej się sprawdza?
 

kosok

New member
Witam. Mam 2 pytania odnośnie modelu LG42LM660S:
1. Posiadam telewizje Cyfrowego Polsatu (dekoder Mini HD 2000) podłączony za pomoca kabla HDMI i nie dziala mi telegazeta na zadnym programie..."Funkcja tymczasowo niedostepna". jaka może być tego przyczyna?
2. Czy warto kupić Moduł CI (Common Interface) zeby korzystać z cyfrowego Polsatu bez dekodera? Jak to wpływa na obraz?
Pozdrawiam
 

kamjac

New member
Podepnę sie do tego tematu. TV 42 LM660S teoretycznie chyba nie jest przystosowany do montażu na ścienie (brak informacji o standardzie montażu Vesa. Zastanawiam się nad kupnem tego TV. Montaż na ścianie muszę wykonać uwzględniając odchylenie w 2 płaszczynach pionowej i poziomej.
Wię poproszę o podanie typu uchwytu.
Pozdrawiam Kamjac
 

CzarnaPłyta

New member
Witajcie. Studiowałem tutaj każdy post i niemal temat przed kupnem 660s rzecz jasna :smile:. Trafiłem dość dobrze, mam go drugi dzień i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Banding jest znikomy w mojej sztuce, cloudingu totalnie brak zaś podświetlenie jest bardzo równomierne co jest dość dziwne jak na krawędziowe według mnie:eek:. Przesiadka z D6500, różnica jest tak duża, że po prostu braknie słów. W skrócie - LG ma dużo bardziej naturalny obraz (to samo powiedziała moja dziewczyna), nie męczy aż tak wzroku na dłuższą mete, nie smuży (w "S" była masakra z tym nawet po żmudnej kalibracji programowej i wyłączeniu wszelkich możliwych dopalaczy). 3D jest takie jakie powinno być - dobra głębia, kompletny brak crosstalk oraz brak problemów z perspektywą. Motion - wreszcie nie ma żadnego przycinania się obrazu podczas seansów filmowych. Panel z aplikacjami oraz same aplikacje uruchamiają się bardzo szybko, mrugnięcie okiem i już, zaś w D6500 podczas uruchamiania smarta można by było zrobić herbate. Na fabrycznym oprogramowaniu przeglądarka internetowa faktycznie delikatnie zamula, aczkolwiek nie zawiesiła mi się jeszcze ani razu. Wrzuciłem dziś najnowszy soft po wifi i jak narazie jest ok aczkolwiek zauważyłem jakieś cyrki z przeglądarką jak wychodze z niej to w panelu aplikacji mam lekko pomarańczowy obraz.
 
Ostatnia edycja:

kicurek

New member
Witam, Od 4 miesięcy przymierzam się do zakupu TV. Wstępnie upatrzyłem sobie opisywany tutaj LG 42LM660S który zapowiada się znakomicie, a ta cienka ramka - bajer. I tutaj mam pytanie czy istnieje jakaś alternatywa do tego modelu z matową matrycą i taką ramką?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 szerokości, 8 metrów długości

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3 metrów

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 5

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? obie opcje

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony okno 5m (strona południowa), okno na przeciwko TV 4m (strona wschodnia)

7.Jaki masz obecnie telewizor ? LE32A430T1XXC - brak odbić na matrycy

8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI, USB, DVB-T (MPEG-4) - cyfrowy naziemny, DVB-S - cyfrowy satelitarny,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowa tv naziemna, operator N-ka, CP lub inny

10.Jakie urządzenia ? HDMI, USB, Mam dosyć rozbudowaną sieć lan w domu także DLNA (LG ma WIDI bodajże w wersji 2.0 - niestety nie obsługuje 3d - też bajer z którego mogę korzystać. Jak nie będzie to podłączę przec HDMI)

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max 8

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ze względu na chrakterystykę pomieszczenia

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? podstawowe programy - głównie filmy, czasem trochę boksu ;] Jak nie na przeglądarce TV to przez WIDI lub HDMI

14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli przeglądarka będzie działać prawidłowo to boks online na pewno

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? narazie nie ale kto wie ;]

16.Preferencje co do marki ? Każdy dobry TV najlepiej LG ewentualnie panas Byle tylko obraz i dźwięk były ok

17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? na obecnym TV zraziłem się do trzeszczących głośników

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 3500 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? pasywne

Dzięki za wszystkie sugestie
 

kicurek

New member
Dziś pisałem do LG no i okazało się że wszystkie modele mają tzw półmat, I nie ma dostępnych modeli tyko matowych. ;/ Eh kilka osób wcześniej pisało, że jest problem z oknem na przeciwko...
Nic będę musiał poszukać u konkurencji jakiegoś mata...
 

moriss

New member
dobry sprzęt

Cześć jestem tu nowy. Od trzech dni na spokojnie przebijałem się przez wszystkie 32 strony wpisów.
Do dziś zdecydowany byłem na zakup LG 42LM660S ponieważ szukałem najlepszego telewizora w okolicach 3000 tysięcy złotych. Jednak dziś zobaczyłem promocję na model 47 calowy który dzień czy dwa temu był droższy o jakieś 800-1000 złotych w zależności od sklepu. Jednak dziś widzę, że można kupić za 3300 LG 47LM660S + Blu-ray 3D i dostawę w cenie w znanym sklepie Euro.

Złożyłem już zamówienie, być może któryś z kolegów nie wie o promocji (z ceneo ją dziś rano zdjęli i już nie widać) a można zaoszczędzić kilkaset złotych.

Pozdrawiam i czekam już na swój telewizor.

//Edyta. Ale miałem zapał, a okazało się, że to pomyłka ceneo i nici w promocji! :(

W takim razie kupuję model 42 calowy :)
 
Ostatnia edycja:

stalp

New member
wczoraj wgrałem nowy soft do tv 63.10.23 czy jakoś tak wyszukał go automatycznie liczyłem ze dodadzą hbo go niestety brak(jest napis coming song) ze będzie nowa IPLA niestety tylko seriale Polsatu nic po za tym.... miał być TVN Player pytałem w serwisie LG niestety nie będzie w najbliższym czasie ...oj traci ten Tv w oczach przez smarta ale żeby nie było w IPla seriali z TVP (na stronie IPLA sa) to już skandal do tego aplikacja orange sport na żywo nie da się wziaść na cały ekran tylko okienko 20 cm na 20 ludzie to jest tak nie dopracowane że szok ma ktoś pomysł jak wł. kanał orange sport na cały ekran?? co wy sadzicie o smarcie TV od lg ?
a do tego brak możliwości zainstalowania silverlight w przeglądarce...co za tym idzie nie da się wyświetlać zawartości stron tvp tvn itp chyba że ktoś ma pomysł??
 
Ostatnia edycja:

petropijawka

New member
lg 42lm660s

Witam!Od 2 dni posiadam tv lm 660s,wczoraj zaktualizowałem soft i od tego momentu nie mogę obejrzeć żadnego filmiku,ani zagrać w gry w LG Apps,mam się zarejestrować,ale gdy wpisuję swój adres e-mail wyskakuje komunikat Nieprawidłowy Identyfikator.Mam wyszukać go na lgappstv.com,a tam nie ma w ogóle Polski.Zalogowałem się pod Great Britain,ale i tak adres i hasło nie działają w telewizorze.Co robię źle?Proszę o pomoc.:blagam:
 

dawram

New member
Witam!Od 2 dni posiadam tv lm 660s,wczoraj zaktualizowałem soft i od tego momentu nie mogę obejrzeć żadnego filmiku,ani zagrać w gry w LG Apps,mam się zarejestrować,ale gdy wpisuję swój adres e-mail wyskakuje komunikat Nieprawidłowy Identyfikator.Mam wyszukać go na lgappstv.com,a tam nie ma w ogóle Polski.Zalogowałem się pod Great Britain,ale i tak adres i hasło nie działają w telewizorze.Co robię źle?Proszę o pomoc.:blagam:

Jeżeli nie zresetowałeś, to uczyń to i wróć do ustawień fabrycznych, w zasadzie technicy po każdej aktualizacji to zalecają, następnie spróbuj się zalogować.:eek:k: no i ustaw połączenie sieci, w zasadzie wszystko od nowa.
 
Ostatnia edycja:

sake_kl

New member
Chcę zakupić ten telewizor, ale bardzo mnie irytuje brak tvn player. Dzwoniłem do LG powiedzieli mi, że na chwile obecną nie planują wprowadzenia tej usługi. Rozważam dwa wyjścia:
1. Zakup i oglądanie tvn player w przeglądarce internetowej. Tylko nie wiem czy tak będzie się dało w ogóle oglądać? A jeżeli się da to jaka będzie jakość?
2. Zakup Panasonica L42ET5E.

Jeżeli któryś z użytkowników mógłby rozwiać moje wątpliwości co do zakupu byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
 

dawram

New member
Chcę zakupić ten telewizor, ale bardzo mnie irytuje brak tvn player. Dzwoniłem do LG powiedzieli mi, że na chwile obecną nie planują wprowadzenia tej usługi. Rozważam dwa wyjścia:
1. Zakup i oglądanie tvn player w przeglądarce internetowej. Tylko nie wiem czy tak będzie się dało w ogóle oglądać? A jeżeli się da to jaka będzie jakość?
2. Zakup Panasonica L42ET5E.

Jeżeli któryś z użytkowników mógłby rozwiać moje wątpliwości co do zakupu byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Zapowiada się pomimo innych obietnic:evil: LG, że nie tak szybko doczekamy się TVN playera. Na chwilę obecną jest jak jest więc pozostaje opcja nr.2 gdyż w przeglądarce nie obejrzysz.
 

matek451

New member
Przeglądarka w LG nie obsługuje wtyczki: Silverlight.Także nie ma szans na TVNPlayer.W Panasonicu jest TVNPlayer w VIERA CONECT i śmiga(próbowałem na 55ET5E).
 

gregorb612

New member
LG jako monitor

Panowie i Panie jak podłączyć LG42LM660s jako monitor do komputera PC tylko za pomocą HDMI? Bez udostępniania zasobów przez wifi/ethernet itp. Podłączam kabel HDMI pod kartę graficzną i do wejścia nr. 4 (PC) w telewizorze. Ustawiam na HDMI 4 łączy i wyrzuca brak sygnału. Kombinowałem w Nvidia settings z ustawieniami monitora na wszelkie sposoby i nic ...
 

bseweryn7

New member
Mam pytanie z jakiej minimalnej odległości i można oglądać na tym LG? oraz jakie jest optymalna odległość? bo nie wiem czy czasem nie przesadzę z wielkością bo własnie jestem w fazie wyboru i nakręciłem się na 42cale...
 
Do góry