Lg 42lm640s

electro69

New member
Przecież do tego modelu nie jest dołączony pilot RM. Skoro nie jest dołączony, to trzeba go kupić, a jak go kupisz to w pudełku dostaniesz pilot i odbiornik RF, więc w czym problem?

Tryb sklepowy się włącza: Settings->Opcje->Ustawienia trybu: w sklepie/demo
Do TV LM640s jest dołączony pilot Magic Remote ;-) ... do 620s nie ma.
Pozdrawiam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
W tabeli specyfikacyjnej modele 620 i 640 są MagicRemote Ready, więc są kompatybilne ale sprzęt trzeba dokupić, chyba że właśnie dodają i tak tego pilota, to chyba razem z nadajnikiem.
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Do TV LM640s jest dołączony pilot Magic Remote ;-) ... do 620s nie ma.

Skąd Ty bierzesz takie informacje, chyba z sufitu. Bo nawet na forum można wyczytać, że do 640 s nie jest dołączany pilot RM, że o katalogach producenta nie wspomnę.
Chyba ,że się sugerujesz promocją jakiegoś sklepu, ale wtedy mógłbym stwierdzić, że 620s jest sprzedawany z wi-fi i pilotem RM, bo tak kupiłem.
 

electro69

New member
Skąd Ty bierzesz takie informacje, chyba z sufitu. Bo nawet na forum można wyczytać, że do 640 s nie jest dołączany pilot RM, że o katalogach producenta nie wspomnę.
Chyba ,że się sugerujesz promocją jakiegoś sklepu, ale wtedy mógłbym stwierdzić, że 620s jest sprzedawany z wi-fi i pilotem RM, bo tak kupiłem.
Ok zgadza się sorry mój błąd ;-) sugerowałem się właśnie tymi promocjami (kilka sklepów) tam zawsze wtedy był dołączany ten pilot do zestawu.
ps. co do źródła wiadomości to jak można się upewnić jak LG Lm640s nie istnieje na stronie LG Polska :]
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

misiek2000

New member
Pytanie

Dzisiaj ponownie wycieczka do sklepu, właściwie chciałem już kupić Panasa TX-L42ET5E ale poniosło mnie w stronę LG. Zacząłem oglądać 42LM620S i 42LM640S wziąłem do ręki Magic Remote no i Panas odpłynął na szerokie wody :)
Teraz kombinuję jak go kupić w dobrej cenie :

MM
42LM620S - cena 2349 zł (brak wi-fi i Magic Remote, grubsza ramka)
42LM640S - cena 2609 zł (brak Magic Remote)

Saturn
42LM620S - 2199 zł

Pytanie brzmi : Czy na 100% oba modele mają taką samą matrycę IP-S jak Panas? Czy jeżeli przełknę trochę grubszą ramkę, oddam dwa porty USB pod odbiornik Magic Remote i AN-WF100 i kupię 620s to będę miał właściwie to samo co LM660S ?
"składając" po częściach :)mam to za 2473 zł a to już duża oszczędność ..

proszę o pomoc.

 

electro69

New member
Pytanie brzmi : Czy na 100% oba modele mają taką samą matrycę IP-S jak Panas? Czy jeżeli przełknę trochę grubszą ramkę, oddam dwa porty USB pod odbiornik Magic Remote i AN-WF100 i kupię 620s to będę miał właściwie to samo co LM660S ?
"składając" po częściach :)mam to za 2473 zł a to już duża oszczędność ..
proszę o pomoc.
Raczej na pewno są to te same matryce różnica będzie w elektronice zastosowanej u obu producentów (jeśli "przeżyjesz" bez tej cieniutkiej ramki :-o w TV ... wydaje mi się że przez ten praktyczny brak ramki jest tylko więcej możliwości "uszkodzenia" matrycy ;)) to bierz 620s ... co do różnic oprócz tych co wymieniłeś ... najważniejszą jest "local dimming" tzw. lokalne przyciemnianie matrycy na korzyść Lm660s ... tylko teraz pytanie czy warto do tej funkcji dopłacać skoro praktycznie na wszystkich propozycjach ustawień obrazu do tego modelu na forum ta funkcja jest podawana żeby ją wyłączyć lub ewentualnie ale to rzadko dać na "minimum".
Pozdrawiam
 

Kelvin_1

New member
Raczej na pewno są to te same matryce różnica będzie w elektronice zastosowanej u obu producentów (jeśli "przeżyjesz" bez tej cieniutkiej ramki :-o w TV ... wydaje mi się że przez ten praktyczny brak ramki jest tylko więcej możliwości "uszkodzenia" matrycy ;)) to bierz 620s ... co do różnic oprócz tych co wymieniłeś ... najważniejszą jest "local dimming" tzw. lokalne przyciemnianie matrycy na korzyść Lm660s ... tylko teraz pytanie czy warto do tej funkcji dopłacać skoro praktycznie na wszystkich propozycjach ustawień obrazu do tego modelu na forum ta funkcja jest podawana żeby ją wyłączyć lub ewentualnie ale to rzadko dać na "minimum".
Pozdrawiam
Jeżeli by kogoś interesowały różnice pomiędzy lm660 a lm640s tyle udało się mi ustalić: rozmowa-mailowa pomiędzy mną, a jednym z przedstawicieli sklepu neo24:

Witam,

z racji tego, że wokół całej serii "LM" TV LED firmy LG jest tyle zamieszania ze specyfikacją poszczególnych modeli, że powstają już legendy, a sami sprzedawcy się gubią. Co innego piszą na stronie LG w specyfikacji co innego w supporcie,a co innego na każdej stornie oferującej ww modele. Dlatego mam pytanie czym tak naprawdę rożni się model lM640s od lm660s (620 sobie odpuściłem). Prześledziłem dziesiątki wątków głównie na HDTV i wiem, że na pewno w 640s nie ma Pilota Magic Motion, ramki
TruSlim Frame, ale co prawda dużo cięższą niż w modelu lm620. Wiem, że oba modele mają LED PLUS (16 bloków backligt), WiFi, podobno te same systemy generowanego dźwięku, 100Hz odświeżania(400hz marketingowe wspomaganie MCI) itd. Nie wiem jak z softem na obu modelach, czy z czasem reakcji matrycy. Może dostęp do materiałów LG poprzez neta. Najwidoczniejsza jest różnica pomiędzy 620s, a 660s. Przynajmniej samym podświetleniem LED, dźwiękiem i pewnie obsługiwanymi formatami po USB czy Wifi i
pilotem. Proszę o fachową diagnozę, bo już pół Internetu "pieje" z pracowników Supportu LG (jeden z panów udzielił informacji, że lm620s ma hdmi 1.3V dlatego klatkuje obraz z DVD o wyjściu 1.4V :)) albo pracownik Euro.. Lm620s jest gorsze od lm660s bo w lm660 jest konwersja z 2D do 3D zachowując jakość FullHD a w 620s nie :).. ręce opadają.

pozdrawiam

KG


Witam,

Dziękuję za wiadomość.

Wbrew pozorom - różnice pod względem technicznym są niewielkie. Soft obu telewizorów jest taki sam, toteż różnic pomiędzy modelami należy upatrywać w załączonym pilocie Magic Motion (do modelu LM660) oraz wyglądzie zewnętrznym. Model LM660 wyposażony jest w ramkę TrueSlim, która faktycznie jest wyjątkowo cienka i węższa niż w modelu LM640.

W razie pytam, zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam
NEO24


Witam,

Dziękuje za odpowiedź. Tak też myślałem ponieważ nie znalazłem w sieci innych różnic. Dzisiaj znalazłem na francuskiej stronie materiał po konferencji LG, że niby 640s nie ma local dimming, co jest niczym innym jak LED PLUS (LG), gdzie znów wszędzie pisze, że 640s go posiada. Sam Pan widzi, nigdzie nie ma rzetelnych informacji. Szczerze powiem, że dopiero na waszej stronie jest praktycznie cała specyfikacja obu TV. Dlatego znalazłem jedną różnicę, a mianowicie Micro Pixel Control. Czy 640s go posiada?
I jeszcze jedno pytanie. Czy dalej obowiązuje promocja w modelu lm660s Blue-ray za 99 zł ?

pozdrawiam
KG


Witam,

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że funkcja Micro Pixel Control występuje również w przypadku modelu LM640. Pozwala na lepsze odwzorowanie kolorów i mniejszy pobór prądu. Promocja na blue-ray nadal obowiązuje, tym niemniej - na chwilę obecną wszystkie zapasy promocyjnego urządzenia uległy wyczerpaniu.

Pozdrawiam
NEO24
 

orzech85

New member
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że funkcja Micro Pixel Control występuje również w przypadku modelu LM640. Pozwala na lepsze odwzorowanie kolorów i mniejszy pobór prądu. Promocja na blue-ray nadal obowiązuje, tym niemniej - na chwilę obecną wszystkie zapasy promocyjnego urządzenia uległy wyczerpaniu.

Pozdrawiam
NEO24

Jest jakaś promocja na Blue ray od LG? Pierwsze słyszę. Ostatnia z tego co wiem skończyła się 30.06.2012
 

Lipstik

New member
Jestem nowy mam pytanko czy w modelu 42lm640s zamiast pilota Magic Remote można korzystać z aplikacji na smartfonie, drugie jaka kamerka musi byc do skypa zwykła z kompa wystarczy.

Pozdrawiam
 

misiek2000

New member
Proponuję zajrzeć do najnowszej gazetki neonetu. Dostaniesz go przy odrobinie szczęścia ;) za2500 + pilot MR +dodatkowe 4 pary okularów - dopłacając 4 zł.

Dzięki za info. Kupiłem LM620S w niedzielę w Saturnie za 2199 zł, dokupiłem Magica (ale to fajna zabawka:) ) za 169 zł (chociaż w RTV Euro były po 149 zł) i wszystko gra i buczy.

p.s. jeżeli ktoś już odpalał dostęp do FilmboxLive na podstawie tego vouchera to prosiłbym o kontakt. Utknąłem po wpisaniu kodu promocyjnego ...
 

Kelvin_1

New member
Jest jakaś promocja na Blue ray od LG? Pierwsze słyszę. Ostatnia z tego co wiem skończyła się 30.06.2012

niby w neo24, ale miesiąc temu pisałem do nich i podobno już im brakło, a facet mówi mi teraz, że jest ale nie ma (na stanie) :p wiem, że była jeszcze w neonet (do dzisiaj) za 1 zł do modelu lm660, tak samo jak w neo24 tylko, że za 99zł (model BD 660)
 

mnsa

New member
Czy dobrze rozumiem, że ten model ma przeglądarkę internetową? Jeśli tak, to czym się ją obsługuje? Zwykłym pilotem, od kompletu? Czy trzeba kupić Magic Motion? A może jednak nastawiać się na podłączenie klawiatury komputerowej+urządzenie wskazujące (jakie?).

I czy można ten tv powiesić na uchwycie płaskim, bardzo blisko ściany?
 
Ostatnia edycja:

misiek2000

New member
Czy dobrze rozumiem, że ten model ma przeglądarkę internetową? Jeśli tak, to czym się ją obsługuje? Zwykłym pilotem, od kompletu? Czy trzeba kupić Magic Motion? A może jednak nastawiać się na podłączenie klawiatury komputerowej+urządzenie wskazujące (jakie?).

I czy można ten tv powiesić na uchwycie płaskim, bardzo blisko ściany?

Przeglądarka jest ale ma ograniczenia. Do tej spory spotkałem się z komunikatem "brak możliwości pobierania plików" - czyli jak chcesz coś doinstalować to kicha. Nie obsługuje też Silverlight a co za tym idzie pewnie z niektórymi Flash na stronach też będzie problem.
Klawiaturę możesz podpiąć ale moim zdaniem Magic jest milion razy lepszy i fajniejszy :) przy modelu 620 odbiornik zabiera port USB - zostają ci dwa :)
Co do uchwytu nie powinno być problemu. Przewody idą blisko TV - no chyba że odbiornik Magic będzie przeszkadzał bo u mnie to właśnie on najbardziej odstaje.
 

kanguro

New member
Takie pytanko, czy w tym modelu jest możliwość odtwarzania filmów z pendrive'a (ogólnie z USB), czy tylko zdjęcia lub dźwięk? Szukam po specyfikacji i nie mogę znaleźć jednoznacznej pozycji ...
 
Do góry