Lg 42lg7000 !!

domidar

New member
grozan napisał:
Witam!
Od dawna czytam forum ale pierwszy raz piszę.
Zakupiłem ostatnio ten TV i mam pytanie.
To mój pierwszy LCD - czy to normalne, że filmy, czy to z kablówki czy z DVD wyglądają trochę jak seriale, czy coś nie tak z moim TV?
A może po prostu muszę się przyzwyczaić.
Pozdrawiam.


Po prostu wylacz true motion. Mam ta opcje wylaczona i filmy sa wyswietlane normalnie i nie ma smuzenia. Mozesz wlaczyc ponownie do ogladania sportu, glownie po to zostal stworzony
 

amelia25

New member
domidar napisał:
Po prostu wylacz true motion. Mam ta opcje wylaczona i filmy sa wyswietlane normalnie i nie ma smuzenia. Mozesz wlaczyc ponownie do ogladania sportu, glownie po to zostal stworzony

domidor - brawo
o tym nie pomyślałam :/
czasem rozwiązanie jest tak proste, że sie go niezauważa
 

viera

New member
lg42 lg7000

Amelia i co...widzisz roznicę ...napewno tak... wiesz ze te polepszacze obrazu nie zawsze i wszędzie są przydatne niekiedy należy je wyeliminowac aby była normalność w tv ...nie dotyczy to tylko tv lg lecz inne marki takze sie borykają z roznymi problemami ale to nie nowosc od kiedy zaczęto w prowadzac w tv np obrobke motion i cinema... a bylo to juz kilkanascie lat temu...
 

horas

New member
witam,
próbuję wysłać ze strony www LG info w sprawie "brzęczenia" przy niskich tonach, poniżej tekst, może ktoś z Was miał taki sam problem ??:

"witam,
od około 2 miesięcy jestem posiadaczem TV 42LG7000, od kilku dni zauważyłem, że dźwięk przy niskich tonach "brzęczy" - pragnę zauważyć, że nic nie zmieniałem w ustawieniach dźwięku. Funkcja "czysty głos" jest wyłączona, tryb dźwięku - "Standardowy", SRS TruSurround XT włączone, pozostałe opcje dźwięku (80Hz, 220Hz, itp.) są wyzerowane. Przy tych ustawieniach do tej pory było wszystko ok, tak jak pisałem wyżej, od kilku dni są problemy z tzw. "brzęczeniem" przy niskich tonach. Inne opcje dźwięku (kino, sport, muzyka czy gra) również "brzęczą" przy tonach niskich, choć ciut lepiej jest przy opcji "kino". Proszę o info co można w tym temacie zrobić by komfortowo oglądać telewizję.
pozdr.
Paweł"

i niestety na próbach się kończy - nie można wysłać info do serwisu/wsparcia LG :(
 

amelia25

New member
i udało się wysłać?
możliwe, że support jako że jest nową "opcją" ma jeszcze jakieś dziury
zauważyłam, że coś tam zmieniają cały czas
swoją drogą (tak z ciekawości) właśnei wpisałam twój problem i poszlo
jak przyjdzie odp to sie odezwe
 

horas

New member
amelia25 napisał:
i udało się wysłać?
możliwe, że support jako że jest nową "opcją" ma jeszcze jakieś dziury
zauważyłam, że coś tam zmieniają cały czas
swoją drogą (tak z ciekawości) właśnei wpisałam twój problem i poszlo
jak przyjdzie odp to sie odezwe

dziś ma przyjechać do mnie "magik" z serwisu i zabrać go ...
zobaczymy co wykryje
 

mstr

New member
Podczas oglądania sportu, np. kolarstwa na eurosport hd czy koszykówki na tvp sport z n-ki, dostrzegłem coś co mógłbym określić jako efekt ducha, po prostu przed lub za jadącym kolarzem widać było jego "ducha"(wiem, ze brzmi śmiesznie ale nie potrafię tego inaczej określić). Spotkał się ktoś z was z czymś takim na tym telewizorze ? Jeśli nie jest to normalny efekt, to czy wina leżeć może po stronie telewizora czy raczej dekodera lub jego podłączenia ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
7000

mstr napisał:
Podczas oglądania sportu, np. kolarstwa na eurosport hd czy koszykówki na tvp sport z n-ki, dostrzegłem coś co mógłbym określić jako efekt ducha, po prostu przed lub za jadącym kolarzem widać było jego "ducha"(wiem, ze brzmi śmiesznie ale nie potrafię tego inaczej określić). Spotkał się ktoś z was z czymś takim na tym telewizorze ? Jeśli nie jest to normalny efekt, to czy wina leżeć może po stronie telewizora czy raczej dekodera lub jego podłączenia ?

Witam
Mam ten sam "efekt". Poczatkowo myslalem ze to wina kabla HDMI bo mam jakies tanie badziewie za 20 zł. Jednak to raczej jest wina skalera w TV oraz ogolnie skalerów w telewizorach LCD. W jednych widac to bardziej w jednych mniej. Moze ktos ma inne spostrzezenia?

Dodam ze tez mam "n"
 
Ostatnia edycja:

krissk

New member
Mam akurat 37LG500 i chyba mam to samo, tzn. chodzi o to np. podczas oglądania skoków narciarskich czy meczów piłki nożnej gdy np. kamera się przesuwa to na obrazie pojawiają się w różnych miejscach tak jakby plamy, które po chwili znikają, dodam, że ma to miejsce tylko przy szybszym przesuwaniu kamery. Nie wiem może LCD tak już mają, może to smużenie ? Najłatwiej to zaobserwować np. gdy jest jasne tło i kamera się przesuwa. Też tak macie ?
 

mstr

New member
Poczytałem trochę na avforums na temat serii 7000. Wyczytałem tam, że jest to problem dotyczący całej tej serii, który głównie przejawia się w momentach gdy jest za dużo zielonego (głównie piłka nożna, snooker, chociaż ja dostrzegłem problemy także przy oglądaniu żużla i koszykówki). Podobno inżynierzy LG starają się to usunąć, jednak na razie żadna aktualizacja firmware'u nie usunęła tego problemu. Pozostaje więc czekać i mnieć nadzieję, że w końcu coś z tym zostanie zrobione, bo skutki tego problemu są bardzo irytujące w przypadku oglądania z niewielkich odległości.
 

pafelek1

New member
Witajcie

U mnie jest dokładnie to samo :???: zauważyłem jednak że problem znika w momencie gdy wyłączę w ustawieniach tv TruMotion, ale jest to irytująca przypadłość zwłaszcza gdy sobie pomyślę że wydałem na ten tv ponad 3000 zł:???:
 

amelia25

New member
mstr napisał:
Poczytałem trochę na avforums na temat serii 7000. Wyczytałem tam, że jest to problem dotyczący całej tej serii, który głównie przejawia się w momentach gdy jest za dużo zielonego (głównie piłka nożna, snooker, chociaż ja dostrzegłem problemy także przy oglądaniu żużla i koszykówki). Podobno inżynierzy LG starają się to usunąć, jednak na razie żadna aktualizacja firmware'u nie usunęła tego problemu. Pozostaje więc czekać i mnieć nadzieję, że w końcu coś z tym zostanie zrobione, bo skutki tego problemu są bardzo irytujące w przypadku oglądania z niewielkich odległości.


te niedogodności pojawiają się tylko przy zielonym?
 

mstr

New member
Co do zasady tak, jednak przy innych sportach (koszykówka, kolarstwo)opisane efekty także potrafią się pojawić.
 

mstr

New member
Można to zrobić, tylko LG nie udostępnia firmware'u, trzeba go zdobyć niejako na lewo. Na av forums ludzie z Wielkiej Brytanii piszą, że dzwonią do LG i oni przysyłają technika który wgrywa nowszą wersje. Czy u nas też tak to działa to nie wiem, trzeba by zadzwonić na infolinię i spytać. Jeśli interesuje cię wgranie firmware'u samemu, to mogę ci na PW wysłać linka do wersji 3.24 ale wtedy robisz to na własne ryzyko. Jeśli coś się nie uda to sam ponosisz tego konsekwencje, więc radziłbym najpierw do niech zadzwonić.
 

pafelek1

New member
A powiedz czy istotnie widać "gołym" okiem po wgraniu nowego softu jakąś różnice ??? czy raczej nie ma znaczenia ?
 

mstr

New member
Sam na razie nie miałem okazji tego wgrać. Co do opinii to na pw wysłałem ci linka do forum, gdzie toczy się dyskusja na temat zmian wprowadzonych przez ten firmware.
 

Pitsy

New member
witam, myślicie że warto zaryzykować w ciemno ? (brak możliwości osobistego sprawdzenia) (42lg7000), koszt z transportem z UK - 2200PLN (tv powystawowy - sprawny).
 
Do góry