Lg 42lg7000 !!

FigielM

New member
42lg7000

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum, ale ten telewizor posiadam już od października 2008. Oto moja krótka subiektywna ocena telewizora:
1. wygląd poprawiony w stosunku do serii 6000 - brak paskudnej dziury pośrodku nadającej serii 6000 przydomka telewizora "kawalerskiego" :-D, czerwony - delikatny pasek z boku nadaje bardzo elegancki charakter
2. Przy telewziji kablowej z UPC/Warszawa - jakość TV HD jak dla mnie powalająca - szczególnie spodobał mi się program History Channel HD (rewelacja)
3. Obraz z TV analogowej też bardzo dobry lub dobry
4. Dźwięk niestety nie spełnia oczekiwań - no ale to tylko telewizor
5. Funkcja Intelligent Sensor, która automatycznie steruje ustawieniami ekranu (podświetleniem itp.) w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu - fajny bajer - ale po 2 dniach używania wyłączyłem (dobrze, że się dało) - wysyłana jest tak silna fala, że zaburza paracę pilotów innych urządzeń (posiadam okap kuchenny na pilota, który w trakcie działania TV z powyższą opcją potrafił sam się włączyć :eek: )
6. Jeżeli chodzi o gry, nie mam konsoli, ale ten TV mam podłączony poprzez HDMI do PC-ta - śmiga wszystko aż miło z rozdzielczością 1920x1080 przy 59 Hz, oprogramowanie od grafiki ATI bez problemu wykryło odpwiedni model TV. Jakość DVD odtwarzanych z kompa podobnie jak dobrych DivX wyśmienita.
7. Denerwująca wada to dość długi czas potrzebny na włączenie tego TV (nie mogę się przyzwyczaić, że trzeba poczekać kilka sekund - czerwona dioda pomryga ... pomryga - dopiero się zamieni na niebiesko i start) - szczegół - ale dość upierdliwy.
8. Komputer i dekoder HD UPC podłączyłem przez HDMI, dodatkowo klasyczny kabel koncentryczny jak dekoder UPC strzeli fochem
9. Niestety nie mogłem ustawić pilota, żeby poprawnie obsługiwał dekoder UPC, ani pilota od UPC aby obsługiwał telewizor - coś te kody podane w instrukcji nie działają
10. Menu w TV dość jasne i po polsku podobnie jak instrukcja
11. Zakup dokonany w X 2008 w sklepie internetowym za około 3800 zł, byłem tylko trochę zły na kuriera bo nie chciało mu się poczekać na to abym rozpakował paczkę - musiałem go spacyfikować (ale to zależy od sklepu i kurierów)

Podsumowując: jestem zadowolony z wyglądu, współpracy z dekoderem UPC/HD, współpracy z komputerem, nie jestem zadowolony z dźwięku i nie mogę się przyzwyczaić do odczekiwania kilka sekund przy włączaniu. Przy podłączeniu TV do kompa bajery z USB to zbędne wodotryski, słuchawek na Bluetooth-a nie przetestowałem (trochę odstrasza mnie ich cena)

Pozdrawiam
FigielM
 

majek

New member
a jak z jpg?

witaj, a oglądałeś zdjęcia? jak wyświetla format, jakość...? czy to przez USB czy to wprost z pc
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
lg7000

Witam
Zdjecia tv wyswietla poprawnie testowany format jpg. Kontrast, jasnosc, kolor, ostrosc wysmienita. Troszke denerwuje wolne ladowanie zdjecia z usb.
 

amelia25

New member
FigielM napisał:
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum, ale ten telewizor posiadam już od października 2008. Oto moja krótka subiektywna ocena telewizora:
1. wygląd poprawiony w stosunku do serii 6000 - brak paskudnej dziury pośrodku nadającej serii 6000 przydomka telewizora "kawalerskiego" :-D, czerwony - delikatny pasek z boku nadaje bardzo elegancki charakter
2. Przy telewziji kablowej z UPC/Warszawa - jakość TV HD jak dla mnie powalająca - szczególnie spodobał mi się program History Channel HD (rewelacja)
3. Obraz z TV analogowej też bardzo dobry lub dobry
4. Dźwięk niestety nie spełnia oczekiwań - no ale to tylko telewizor
5. Funkcja Intelligent Sensor, która automatycznie steruje ustawieniami ekranu (podświetleniem itp.) w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu - fajny bajer - ale po 2 dniach używania wyłączyłem (dobrze, że się dało) - wysyłana jest tak silna fala, że zaburza paracę pilotów innych urządzeń (posiadam okap kuchenny na pilota, który w trakcie działania TV z powyższą opcją potrafił sam się włączyć :eek: )
6. Jeżeli chodzi o gry, nie mam konsoli, ale ten TV mam podłączony poprzez HDMI do PC-ta - śmiga wszystko aż miło z rozdzielczością 1920x1080 przy 59 Hz, oprogramowanie od grafiki ATI bez problemu wykryło odpwiedni model TV. Jakość DVD odtwarzanych z kompa podobnie jak dobrych DivX wyśmienita.
7. Denerwująca wada to dość długi czas potrzebny na włączenie tego TV (nie mogę się przyzwyczaić, że trzeba poczekać kilka sekund - czerwona dioda pomryga ... pomryga - dopiero się zamieni na niebiesko i start) - szczegół - ale dość upierdliwy.
8. Komputer i dekoder HD UPC podłączyłem przez HDMI, dodatkowo klasyczny kabel koncentryczny jak dekoder UPC strzeli fochem
9. Niestety nie mogłem ustawić pilota, żeby poprawnie obsługiwał dekoder UPC, ani pilota od UPC aby obsługiwał telewizor - coś te kody podane w instrukcji nie działają
10. Menu w TV dość jasne i po polsku podobnie jak instrukcja
11. Zakup dokonany w X 2008 w sklepie internetowym za około 3800 zł, byłem tylko trochę zły na kuriera bo nie chciało mu się poczekać na to abym rozpakował paczkę - musiałem go spacyfikować (ale to zależy od sklepu i kurierów)

Podsumowując: jestem zadowolony z wyglądu, współpracy z dekoderem UPC/HD, współpracy z komputerem, nie jestem zadowolony z dźwięku i nie mogę się przyzwyczaić do odczekiwania kilka sekund przy włączaniu. Przy podłączeniu TV do kompa bajery z USB to zbędne wodotryski, słuchawek na Bluetooth-a nie przetestowałem (trochę odstrasza mnie ich cena)

Pozdrawiam
FigielM

dzieki za konkretna wypowiedz

długo szukałam takiej opinii i właśnie znalazłam :)
aż sie musiałam zarejestrować :]

jeżeli chodzi o minusy, które przedstawiłeś to dla mnie akurat nie będą miały znaczenia (kino domowe),
ciekawa jestem tylko jak jest z gwarancją?
standardowo 36 mies? a przy LCD 47 i 52 cali 5 lat?
 

szadoky

New member
Witam , interesował mnie ten telewizor , ale nigdzie nie można go było obejrzeć a co dopiero kupić nawet w necie jest ciężko . W tym miesiącu pojawił się w promocji w rtv euro agd , tylko że w moim mieście 75 tyś mieszkańców na dwa sklepy był tylko jeden telewizor , a w magazynie głównym w piątek było 10 sztuk a w sobotę zostało 3 sztuki , sprzedawca nie wiedział czy będzie jeszcze dostawa . Jak na telewizor składany w Polsce to ciężko osiągalny.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
lg

Witam
Zapewnie LG ma rzestoje w produkcji. Zastanow sie dobrze nad TV ja bym na Twoim miejscu kupił Samsunga A656. Zreszt ajak chcesz moge sprzedać Ci mojego 42LG700 produkcja styczen 2009. Pozdrawiam
 

szadoky

New member
akwidzynski napisał:
Witam
Zapewnie LG ma rzestoje w produkcji. Zastanow sie dobrze nad TV ja bym na Twoim miejscu kupił Samsunga A656. Zreszt ajak chcesz moge sprzedać Ci mojego 42LG700 produkcja styczen 2009. Pozdrawiam
Aż taki tragiczny , mało o nim jest opinii , i ciężko mi się zdecydować , właściwie to cena trochę mnie przrkonuje bo jest w tej chwili za 3499 zł
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
lg

No tragicznie to nie jest da sie wytrzymac. Ja popelnilem blad kupujac bez przetestowania. Co mi sie nie podoba w tv:
1. czern
2. katy
3. wolne ładownaie zdjec z usb.
4. mały kontrast jest mini test w CHIP 03/2009.
Teraz jakbym miał kupować to:
1. Samsung A786 drozszy na LED'ach
2. samsung A656
3. Sony W4500 lub W4000.

Takie sa moje typy na dzis.
do 3k to rzadzi A656 a do 4k i wyżej to albo A786 albo sony W4500
 

szadoky

New member
Tak sam właśnie zastanawiałem się nad tymi modelami
Samsung 40A786 40A656
Sony 40W4500 lub 40W4000
Sharp LC-37XL8E
LG wszedł tak okazjonalnie , ale nie miał większych szans .
Poczytam jeszcze pooglądam i się zobaczy






 

viera

New member
lg42lg7000

wybierasz dobry tv to pamietaj ze obecnie produkowane tv lcd czy plasmy mają bardzo dobre kolory lecz jest niewiele modeli co ma plynnosc ruchu prawidlowa ...sony 200hz motion flow spokojnie mozesz kupic ..tv lg kiepsko odwzorowuja plynnosc ruchu ..
 

zett

New member
Mam pytanie- chodzi o uskarżanie się na to, że w tym LG trzeba poczekać kilka sekund na obraz... czy istnieją na świecie telewizory, w których prawidłowy obraz pojawia się równocześnie z naciśnięciem przycisku ON na pilocie....
 

grozan

New member
Witam!
Od dawna czytam forum ale pierwszy raz piszę.
Zakupiłem ostatnio ten TV i mam pytanie.
To mój pierwszy LCD - czy to normalne, że filmy, czy to z kablówki czy z DVD wyglądają trochę jak seriale, czy coś nie tak z moim TV?
A może po prostu muszę się przyzwyczaić.
Pozdrawiam.
 

amelia25

New member
grozan - co znaczy, że wyglądają jak seriale?

a i napisz jaki masz TV - jakiej firmy, rozdzielczość (hd ready czy full hd) jakie odświeżanie itd.

wtedy będzie możliwe udzielenie odpowiedzi :)
 

amelia25

New member
ok
sama za mało uważnie przeczytałam twój post :/
większość odpowiedzi już podałeś

pozostaje tylko jedno - jak dokładnie wygląda obraz - rozmazany jest czy co? a i spróbuj ustawić wyższe odświeżanie
 

grozan

New member
Nie, właśnie nie rozmazany tylko jakby kręcony kamerą cyfrową. Ciężko opisać: jakiś taki "płaski".
O może jak Teatr Telewizji :).
 

viera

New member
lg42lg7000

grozan oj trudno przyzwyczaic jest sie do noweej technologii... a tak z dvd to jest calkiem przyzwoity obraz ,podaj go sygnalowi 1080i lub jeszcze lepiej 1080p.czyli pelnemu full hd wtedy bedziesz mial odswiezanie 120hz i obraz bedzie miodzio....poczytaj sobie na necie jak mozesz uzyskac sygnal wysokiej rozdzielczosci nie majac anteny satelitarnej z sygnalem hd...ba nawet juz odbierajac sygnal cyfrowy z anteny satelitarnej uzyskasz obraz lepszy jak zkablowki,chyba ze ta kablowka bedzie przesylana swiatlowodam co wtej chwili proponuje dialog i zdaje sie Multimedia klada takze siec swiatlowodowa,co do innych operatorow sie nie wypowiadam bo nie mam zadnej wiedzy..
 
Do góry