LG 42LD550 - optymalne ustawienia obrazu

hubertus1977

New member
dziwne na 100% wszystko się ładnie ściągało z netu - równie ślicznie rozpakowało - stworzyłem katalog LG_DTV i wrzuciłem plik - po chwili zapiąłem do TV - znów sukces - zaproponował mi aktualizację systemu - a w pewnej chwili informacja że plik jest uszkodzony - a po chwili ciemno na ekranie - wyglądało jakbym miał cegłę a nie TV - wyłączyłem i włączyłem działa - UFF
ale najwyraźniej soft nie pasuje
 

mist1

New member
Hubertus 1977 jesli twoj tv ma chip BCM to jak najbardziej mozesz odblokowac WIFI jest opisane jak to zrobic na LG hack forum ale jesli ma chip Saturn 7 to niestety nie ma na to mozliwosci
 

mist1

New member
a jednak soft 03.03.42 jest spaprany przy plikach mkv odtwarzanych z wejscia usb przycina obraz dlatego wrocilem do poprzedniego softu
 

Sektor7

New member
Wniosek z tego taki, że jeśli coś jest dobre, nie warto tego zmieniać. Ja sie od teraz stosuje do tej mądrości ludowej
 

Sektor7

New member
Po sformatowaniu pendrivea w NTFS mam jakis dziwny niepłynny obraz na filmach po usb, wcześniej w systemie FAT32 tego nie było, macie jakiś pomysł co może być tego powodem?
 

mist1

New member
Przepusc filmy ktore ci przycina przez program MKVtoolnix najlepiej wersje 3.4.0 bo wyzsze wersje tego programu nie zawsze dobrze przekonwertuja film pod nasze tv
 

bugger

New member
Mam tv 42ld550. Od momentu zakupu nic się nie zmieniło w funkcji NETCAST. Czy wgranie nowego firmware coś zmieni? Może jest możliwość w jakiś sposób używanie tvnplayer lub IPLA na tym tv?

W tej chwili mam oprogramowanie standardowe które samo ściągnęło się przy włączaniu netcast.
 

facet80

New member
Witam, czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu oprogramowania 03.03.40 do mojego 42ld550. Mam 03.03.42 ale przy próbie instalacji wyskakuje komunikat "plik uszkodzony" więc szukam namiarów na 03.03.40
Pozdrawiam.
 

mist1

New member
Witam po dłuższej nieobecności,wyciągnąłem z sieci nowe ustawienia obrazu do naszych {choć przestarzałych } tv.A oto one:ekspert1-podświetlenie 60,kontrast73,jasność56,ostr.poz.-71,ostr.pion67,kolor44,odcień r2,gama kol.-szeroka,popr.krawędzi-niskie,temp.barw-ciepła,gamma-2,2 ,metoda-10punktów IRE,IRE 100,oświetlenie 100,czerwony7,zielony5,niebieski {-7}.TruMotion-niskie.Ekspert2-podświetlenie32,kontrast73,jasność50 i tylko gamma się zmienia na 2,4.reszta jak przy ekspert1.Miłego oglądania.
 
Do góry