LG 42LD550 - optymalne ustawienia obrazu

mist1

New member
te kody ktore chciales wyslac przez tel sa dobre,ale tel ma za mala moc by przeslac to poprawnie spruboj przez lapka albo wieze,oczywiscie vol musi byc na max
 

Sektor7

New member
Tryby THX CINEMA i THX BRIGHT ROOM odblokowane, obrazy są rewelacyjne, po wpisaniu kodu 8741 można sterować zaawansowanie wszystkimi parametrami obrazu, jest tam możliwość ustawienia obrazu w pionie i poziomie.Zawsze miałem wrażenie, że obraz jest ciut za bardzo rozciągnięty w pionie, więc go o 3 punkty spłaszczyłem, ale po zmianie kanału obraz wraca do pierwotnego stanu Dlaczego tak się dzieje??
 
Ostatnia edycja:

mist1

New member
W formacie obrazu ustaw na JUST SCAN i nie bedziesz musial rozciagac obrazu bo wtedy telewizor nie skaluje i jest org. obraz
 

Sektor7

New member
Nie mam czegoś takiego jak JUST SCAN w formatach obrazu, chyba że to to samo co 1:1 pixel, ale przy obrazie SD nie da się go włączyć. Do wyboru mam tylko ORYGINALNY, 16:9, PEŁNA SZEROKOŚĆ, ZBLIŻENIE, ZBLIŻENIE KINOWE, 4:3 i 14:9

Ustawienie jako ORYGINALNY też go rozciąga
 
Ostatnia edycja:

mist1

New member
Przy THX just scan [1:1] jest przypisany od poczatku a jezeli ogladasz z anteny DVB-T to daj na org. A gdy masz dekoder to w nim zmien ustawienia obrazu
 

Sektor7

New member
Oglądam DVB-T, daje oryginalny, ale i tak skaluje (powiększa)

Wiesz co Mist1, bo my chyba się nie rozumiemy, mi chodzi o to, że w trybie THX wchodzę w sterowanie zaawansowane, mijam wszystkie parametry (niczego nie zmieniam, bo nie musze) i na samym końcu, po systemie zarządzania kolorami doszła funkcja EKRAN i 4 ustawienia- pozycja pozioma i pionowa, oraz rozmiar poziomy i pionowy, za ich pomocą obraz , który jest już 16:9 mogę modyfikować spłaszczając go i rozciągając w poziomie i pionie (zakres od -10 do +10) ustawiam sobie pozycję pionową na -3 i rozmiar pionowy na -3 ,ale po zmianie kanału wszystko się cofa mimo że wpisane wartości -3 i -3 się nie zmieniają. Pytanie brzmi, czy jest sposób na to, żeby obraz się nie cofał po zmianie kanału
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Też tak myśle, że tego się już nie przeskoczy, ale pokombinuj, ja też tu próbuje. Napisz też o co chodzi z tym usb hub
 

mist1

New member
W tool option 3 USB count zmieniasz z 1 na 2 a w tool option 5 USB hub count z 0 na 1 i mozesz wtedy uzywajac huba USB podlaczyc dwa pendrive'y do swojego tv.Ja dodatkowo zakupilem na e-bay za 18$ WIRELESS MEDIA BOX i teraz nie mam problemu z kablami.Tv jest na scianie a sprzet nizej schowany w szafce.Smiga az milo a moja kobieta jest zadowolona ze nie zrujnowalem sciany probujac schowac kable :D
 

Sektor7

New member
Sprytny sposób i tego boxa pod usb podpiąłeś? Mi ten hub raczej się nie przyda, nie oglądam filmów z usb w tv. Tam jest coś nie tak , bo po mniej więcej godzinie oglądania dzwięk się rozjeżdza z obrazem. Z napisami też ma problem, nie pamiętam czy z txt czy srt, bo też się rozjeżdzają z obrazem i nawet synchronizacja nie pomaga. Gdzieś kiedyś wyczytałem, bo ktoś to wychwicił, że trzeba wejść w serwis i tam gdzieś się zmienia kod cyfrowy w odtwarzaniu divx i po tym zabiegu synchronizacja jest już ok. Jak mam coś na penie do obejrzenia, to oglądam przez blu ray i tam nie ma żadnych problemów
 

mist1

New member
O tym boxie mozesz poczytac w necie,wystarczy wpisac: LG an-wl 100 [ewentualnie ogladnij na YouTube] polecam.A jesli chcesz poprawnie ogladac filmy z tv to w tool option 3 zmien Divx z 0 na 1 i nie bedzie problemu z odtwarzaniem oczywiscie napisy musza byc w formacie srt bo inaczej na 100% beda sie rozjezdzac
 

Sektor7

New member
Ja mam divx odblokowany już jakiś czas, ale nie oglądam, bo dźwięk z obrazem się rozjeżdża na filmach, na początku jest jeszcze ok, ale później coraz gorzej, cholernie denerwujące i irytujące
 

Sektor7

New member
Po aktualizacji właśnie jeszcze nie sprawdzałem. Masz inny model tv i u ciebie może to przesunięcie nie występuje.

Włączyłem film i co ciekawe, trybów thx nie ma opcjach wyboru obrazu
 

mist1

New member
U mnie tez niestety nie da sie tego wlaczyc ale zawsze mozna ustawic recznie.LD550 i LD565 to ten sam model,jedyna roznica miedzy nimi to odblokowany fabrycznie Divx w LD565 [elektronika jest ta sama].
 

Sektor7

New member
Obejrzałem film i chyba nowy soft rozwiązał problem, pełna synchronizacja, żadnego opóźnienia ;) jutro sprawdze jeszcze raz na innym filmie
 

Sektor7

New member
Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nowy software rozwiązał problem synchronizacji dzwięku z obrazem w filmach z usb w telewizorze. Mało tego, obraz się nie przycina tak jak to ma miejsce przy odtwarzaniu tego samego filmu przez usb z blu-ray´a, nie wiem z czego to wynika, odtwarzacz lg i tv lg, trudno o większość kompatybilność, może to kwestia kabla hdmi, chinczyk kupiony za 20zł, ale solidny, sam już nie wiem, przydałoby się go wymienić
 

mist1

New member
Najpierw sprobuj w blu-ray ustawic ramke filmu 24p na stale a jesli to nie pomorze na drgania ekranu to kup kabel HDMI 1.4 high speed z przepustowoscia 10.2 nie musi byc bardzo drogi za swoj dalem 25 zl i wszystko dziala jak nalezy.No i zmien nazwe wejscia na blu-ray bo kazde przypisanie wejscia zmienia wlasciwosci odbioru w tv
 

Sektor7

New member
Wejście jest przypisane jako blu-ray i kabel jest na pewno 1.4 high speed, co do 24p w odtwarzaczu nie wiem, sprawdze. W tv realne kino włączone, ale kiedy leci film, ta pozycja jest wyłączona i nie można jej podświetlić żeby zmienic na włączone.
Blu-ray w ust. obrazu ma tylko: wsparcie obrazu- ustawione 16:9
rozdzielczość-1080p
Tryb wyświetlania-50hz
Ustawienia koloru hdmi-RGB

Zrobiłem mały test.Film Mroczny rycerz powstaje 480p, z pendrive´a, sceny początkowe z lecącym samolotem. Najperw z blu-ray´a, potem z usb w tv. TruMotion niskie. Różnica jest kolosalna na korzyść usb tv, obraz jest idealnie płynny, bez najmniejszych skoków, jakbym oglądał na sprzęcie hi-end
 
Ostatnia edycja:
Do góry