LG 42LD550 - optymalne ustawienia obrazu

Sektor7

New member
Do wyboru jest 24hz i 50hz, na obu z nich przycina. Zastanawia mnie czemu po włączeniu blu-ray´a w tv funkcja realne kino się wyłącza i wygasza. U ciebie też tak jest?
 
Ostatnia edycja:

mist1

New member
Tak jest to chyba spowodowane wymuszeniem formatu przez blu-ray.Ale u mnie nie tnie.A aktualizowales soft w odtwarzaczu?Bo jesli chodzi o lg to juz chyba wiesz ze roznie z tym bywa
 

Sektor7

New member
aktualizowałem zaraz po tym jak kupiłem, bo napisy w divx´ach nie wyświetlały litery "ś" . Tak to wygląda właśnie, że blu-ray wymusza swoje ustawienie i wyłącza realne kino w tv. To przycinanie nie występuje przy filmach w formacie dvd, w ogóle, idealna płynność obrazu, a tnie mkv i divx hd
 

mist1

New member
Napisz jaki masz model bd i jaka masz wersje oprogramowania to troche sie zapoznam z tematem.I jeszcze sprobuj czy rwie z wlaczonym simplink i wylaczonym a gdzies czytalem zeby nie przypisywac wejscia w tv
 

Sektor7

New member
Model BD 550, software wersja BD5.227.00 aktualizowałem w sierpniu ubiegłego roku, jest nowy software z marca tego roku do BD551 jutro ściągne i zainstaluje.Z tym simplink spróbuje, dobra myśl, oznaczenie wejścia wyłącze, ale wydaje mi się, że to nie ma wpływu
 
Ostatnia edycja:

mist1

New member
Najpierw przeczytaj watek na tym forum o BD550,tam pisza ktory soft wgrac bo nie wszystkie sa stabilne i sie wieszaja
 

Sektor7

New member
Poczytałem wątek, ale tak tam zakręcili, że w końcu nie wiem, czy ten software co jest obecnie na stronie jest poprawiony, czy skaszaniony, dopóki się nie upewnie lepiej nie będe ryzykował z jego instalowaniem. Trudno, narazie zostanę przy tym, co jest
 

Sektor7

New member
Z moich poszukiwań też tak wynika, ale wole nie robić downgrade´u, bo zniknie obsługa znaku "ś" w napisach a co do rwania obrazu nie wiadomo czy ten firmware go wyeliminuje. Co do stabilności, to ja to rozumiem jako , że player się nie zawiesza i filmy się nie zacinają i nie trzeba go odłanczać z sieci, żeby sie zresetował, a ja mam problem innej natury, rwanie i niepłynny obraz. Poszperam dalej, może ktoś miał podobną przypadłość. Naświetliłem sytuacje w wątku o tym odtwarzaczu, może ktoś coś podpowie, ale po lekturze tego tematu stwierdzam, że mój software 227 jest jednych z lepszych jakie wyszły do tego blu-raya i z tego się ciesze.
 

Sektor7

New member
Nie no, źle napisałem, downgrade to to nie będzie, 242 jest chyba nowsza od mojej 227, pomyśle, może ja ściągne
 

Sektor7

New member
Jednak wgrałem ten firmware 5.242.00 ale nic to nie dało, nadal rwie obraz, poza tym wszystko działa jak należy, szybko wczytuje, nie wiesza się
 

mist1

New member
Pozostaje Ci tylko wymiana kabla HDMI na lepszy najlepiej z filtrami ferrytowymi.Ale mozesz sprubowac jeszcze odlaczyc wszystkie inne kable , moze gdzies jest przebicie.Na YouTube jest filmik gdzie gosc pokazuje u siebie straszne rwanie obrazu gdy tylko wlaczy Xboxa.I zobacz czy masz na pewno gniazdko uziemione bo gdzies wyczytalem ze tv LG sa czule na przebicia
 

Sektor7

New member
HDMI ma rdzenie ferrytowe na obydwu końcach, blu-ray stoi na amplitunerze i jest z nim połączony kablem coaxial nic więcej, w tv jest wpięty tylko antenowy, optyczny i hdmi, ale gniazdko nie jest uziemione, zresztą po co uziemiać tv w plastikowej obudowie? Ja myśle, że to oprogramowanie tak kaszani,coś tam jest nie dopracowane bo jeden film zrywa drugi nie i tak na zmiane,pół na pół, tak jakby to zależało od pliku, niski bitrate i przycina,nie wiem. Dziwie się, że w ustawieniach obrazu ma tylko max 50hz ten odtwarzacz, a tv z włączonym trumotion ma 100hz i może dlatego rwie.
 

Sektor7

New member
Takie rwanie obrazu zauwazyłem w telewizji na tym badziewnym filmie o godzilli SOS dla Tokio w tv4 identyczna sytuacja jak u mnie na blu-ray´u , rwanie przesuwającego sie tła
 

aleizdein

New member
witam,wejdz na stronke av.com.pl a na niej>wideo i kino domowe>telewizory>lg lw570s,tam jest kalibracja tego tv ale swietnie pasuje rownierz do ld550.Ja mam ld565 i obraz po ustawieniu jest super.Trzeba tylko wedlug uznania ustawic podswietlenie i gotowe.Moim zdaniem po tym zabiegu obraz jest lepszy niz w trybie Thx 8)

Witam
Nie mogę znaleźć tej strony . Mogę prosić o dokładny link.
Co nowego wnosi aktualizacja 03.03.42 - telewizor ld565.
 

Sektor7

New member
Wpisz w googl "Lg lw570s zalecane ustawienia ubrazu" i powinno ci wyświetlić pierwszy wynik av.com.pl. Nowy firmware ma oznaczenie 03.03.40 i jest na oficjalnej stronie LG przy modelu LH5300 ale pasuje do wielu innych modeli, u mnie na LD550 poprawił się dźwięk (jest troche głośniej i infinity sound lepiej działa, zwiększa wrażenie otoczenia dźwiękiem) poprawiło się też odtwarzanie filmów z usb, bo wcześniej dzwięk z obrazem się rozjeżdżał, teraz jest już pełna synchronizacja. Jeśli chodzi o obraz nowy soft nie wniósł nic nowego.

Zasugeruje ci swoje ustawienia po lekkich zmianach ustawień podanych na av.com.pl do modelu LW570s.

PODŚWIETLENIE-55 (zależne od naświetlenia pomieszczenia w którym oglądasz)

KONTRAST-90
JASNOŚĆ-53
OSTROŚĆ POŹIOMA-44
OSTROŚĆ PIONOWA-44 (do obrazu SD w moim przypadku wyższy powoduje podwójne krawędzie, do obrazu HD możesz ustawić 50)

KOLOR-45
ODCIEŃ-0

KONTROLA ZAAWANSOWANA:
KONTRAST DYN.-wył
REDUKCJA SZUMU-niska
CYFROWA REDUKCJA ZAKŁÓCEŃ-niska
REALNE KINO-włączone
GAMA KOLORÓW-standardowa
POPRAWIANIE KRAWĘDZI-wyłączone
TEMP.BARW-średnia
GAMMA-2.2
METODA-2 punkty

KONTRAST CZERWONEGO 0
KONTR.ZIELONEGO 3
KONTRAST NIEBIESKIEGO -7
JASNOŚĆ CZERWONEGO 0
JASNOŚĆ ZIELONEGO -1
JASNOŚĆ NIEBIESKIEGO -4

SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI

CZERWONY KOLOR -5
CZERWONY ODCIEŃ -7
ZIELONY KOLOR 0
ZIELONY ODCIEŃ 0
NIEBIESKI KOLOR 0
NIEBIESKI ODCIEŃ 12
ZÓŁTY KOLOR 0
ZÓŁTY ODCIEŃ 5
TURKUS KOLOR 0
TURKUS ODCIEŃ 0
PURPUROWY KOLOR 0
PURPUROWY ODCIEŃ 4

Miłego oglądania
 
Ostatnia edycja:

hubertus1977

New member
mój Lg to 60LD550-ZC
wersja softu 03.03.11
czy uważacie że proponowany soft mogę bezpiecznie wgrać do mojego TV ?
próbowałem odblokować wifi (nie wymienione gdzieś w wątku połaczenie bezprzewodowe audio/video a zwykłe wifi) bo na stronach producenta jest informacja że ten model powinien owe wifi obsługiwać m.in. netcast i dlna - mam odpowiedni dzyngiel produkcji LG: AN-WF100 ale to nie działa - może jakaś pomoc z waszej strony
 

Sektor7

New member
Możesz wgrywać, ja też miałem obawy, czy aby na pewno pasuje do mojego modelu, ale zainstalowałem i działa. Mój porzedni soft to 03.03.10. Ten model chyba nie ma wifi, chociaż kiedy wchodziłem ostatnio w menu serwisowe, pośród wielu opcji było tam m.in wifi
 

hubertus1977

New member
wiem że faktycznie wifi nie ma - na stronie jest to opcja po dokupieniu właśnie tego Dongla AN-WF100 - niestety nie widzi go :(
nowy soft jest na stronie z końcówką .42 - z duszą na ramieniu bo mojego modelu tam wcale nie zaryzykuję
 
Do góry