LG 42LA620S vs. Samsung UE40F6400

vokus

New member
Cześć. Piszę, ponieważ mam bardzo poważny dylemat, z którym zmagam się już jakieś kilka tygodni. Problem dotyczy oczywiście wybory telewizora i po długotrwałych poszukiwaniach ostatni na placu boju pozostały LG 42LA620S i Samsung UE40F6400. Różnica w cenie to 200 zł na korzyść LG, które do tego jest o te 2' większy. Telewizor ma być głównie wykorzystywany do filmów i grania na konsoli. Zależy mi na głębokiej czerni, możliwie dobrej jakości obrazu, braku smużenia, małym input lagu, dobra powłoka antyodblaskowa. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie to Samsung ma troche lepszą czerń i powłokę antyodblaskową. Nie wiem na ile to jest istotne, w sklepie ciężko było stwierdzić, który telewizor ma lepszą jakość obrazu. Różne są też matryce. W LG jest IPS, który zachwalał typ w sklepie, a w Samsungu jest PVA, które może być lepsze jeśli chodzi o granie na konsoli. Z decyzją bujam się już kilka tygodni i szczerze to zaczęło mnie to już powoli wykańczać psychicznie, więc proszę mnie nie odsyłać do google.pl bo przeczytałem wszystkie możliwe recenzje i testy na ten temat. Przeczytałem też to forum od góry do dołu, ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem.

tl;dr

Czy jakość obrazu w Samsung UE40F6400 będzie o tyle lepsza by zapłacić za niego 200 zł więcej rezygnując z 2' większej matrycy w LG 42LA620S

Z góry dzięki za pomoc
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na IPS zamiast LG wolałbym już Philipsa 5008 - ma ambilight, oraz równiejsze podświetlenie. Ale najlepiej coś z matycą 100hz - tj. modele LA660 lub Philipsa 6008.
Z matryc PVA natomiast, lepiej wziąć model F6500, bo ma zdecydowanie lepszą matrycę - mniej smuży, lepsza czerń, w większości przypadków także mniejszy clouding. Input lag w 40" jest w granicach 30ms.
Bardzo niski input lag ma także Toshiba 40L7335 - na tej samej matrycy do F6500, dodatkowo cenowo wypadając najniżej ze wszystkich, kosztem delikatnie walniętego oprogramowania, do czasu aktualizacji.
Na 3d aktywnym wszystkie telewizory mają już matrycę 100hz. Z pasywnym 3d, zdarzają się modele jak LA620 czy PFL5008, które matrycę mimo 3d, mają 50hz.
 

vokus

New member
a za 2500 nie lepiej wziąć już tego soniaka 40' W6 o ile dobrze kojarzę? Szukałem czegoś do 2k stąd ten samsung i lg. A F6100 ? Czy to jest to samo co F6400 tylko bez smarta? Bo ten smart to nie wiem czy w sumie jest potrzebny jak mam podpiętą konsolę i w każdej chwili mogę podpiąć kompa.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
a za 2500 nie lepiej wziąć już tego soniaka 40' W6 o ile dobrze kojarzę? Szukałem czegoś do 2k stąd ten samsung i lg. A F6100 ? Czy to jest to samo co F6400 tylko bez smarta? Bo ten smart to nie wiem czy w sumie jest potrzebny jak mam podpiętą konsolę i w każdej chwili mogę podpiąć kompa.

w6 podobnie jak lg la620 czy philips 5008 ma matryce 50hz. Stad nadal wolałbym ambilight.
f6100 to jest to samo co f6400, ale warto doplacic do 6500.
 

vokus

New member
różnica w cenie jest na poziomie 500-600 zł. To całkiem sporo, tyle co dałem za ps3. Nie chce robić tu za cebulaka, ale zastanawiam się czy różnica jest na tyle zauważalna.
 

pados135

New member
Za 42 PFL5008 zapłaciłem 2248 zł więc cena była trakcyjna , 620-tka jest tańsza i ma TV Sat. Seria 6008 to już ok 3000 zł więc o 1/3 więcej.
 
Do góry