lg 42 pj 550

W

witek_z

Guest
Podpowie mi ktoś czym regulować w menu serwisowym aby OSD i telegazeta miała mniejszy kontrast i jak się do niego dostać?
 
W

witek_z

Guest
Podpowie mi ktoś czym regulować w menu serwisowym aby OSD i telegazeta miała mniejszy kontrast?
 

lukciu25

New member
hej, wiecie może, czy pod ten tv jest możliwosc podłączenia głośników Logitech z-5500 z wbudowanym dekoderem DD? Odbieram sygnał cyfrowy D-tv, nie posiadam tunera, czy też amplitunera. Zestaw ma wiele mozliwosci co do podlaczenia. Zastanawia mnie jak to wyglada od strony tv, bo te wbudowane glosniki mnie nie satysfakcjonują.
 

lukciu25

New member
wyjscie cyfrowe audio tylko po optyku.

ok. to przy konfiguracji TV->optyk->Zestaw Logitech z5500 z dekoderem DD / nastepnie - konsola po hdmi do tv to rozumiem, ze w konsoli bede mial tylko stereo? juz kurcze sam nie wiem jak to polaczyc..moze jakis rozgaleziacz do optycznego? Prosze o pomoc, naprawde sie w tym pogubiłem. Z-5500 ma tylko jedno wejscie optyczne i coxial. JAkies pomysły?
 

bigxlx

New member
TV->optyk->Zestaw Logitech z5500

Jesli podepniesz konsole po HDMI do TV to wszystko smigac bedzie poniweaz wyjscie z

TV->optyk->Zestaw Logitech z5500
 

feko

New member
Hi! Wiadomo ze ten tv nie czyta dzwieku DTS z mkv, ale czy wychodzi ten dzwiek przez optyka na zewnetrzny dekoder i dziala poprawnie?
 

grell

New member
A może mi ktoś powiedzieć jak to jest z anty-refleksem w tym TV? Czy bardzo odbija się światło w domu, bo w sklepie to prawie jakbym w lustro patrzył.
 
W

witek_z

Guest
W sklepie jest tak ponieważ jest bardzo mocno oświetlony, w domu gdy świeci mała żarówka jest o niebo lepiej, jednak gdy są wyświetlane ciemne sceny widzę siebie w telewizorze.
 

mike127

New member
Wszystkim niezdecydowanym z czystym sumieniem mogę polecić LG 42PJ550. Mam go dopiero kilka dni ale już od samego początku mile mnie zaskoczył. Mam tylko pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - jakie ustawienia obrazu zastosować, żeby jak najlepiej wyciągnąć piękno obrazu? Czy na początku trzeba zastosować jakieś inne ustawienia obrazu niż docelowe?
 

bigxlx

New member
Wszystkim niezdecydowanym z czystym sumieniem mogę polecić LG 42PJ550. Mam go dopiero kilka dni ale już od samego początku mile mnie zaskoczył. Mam tylko pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - jakie ustawienia obrazu zastosować, żeby jak najlepiej wyciągnąć piękno obrazu? Czy na początku trzeba zastosować jakieś inne ustawienia obrazu niż docelowe?

Kalibracja to temat rzeka, ale mozesz na poczatek uzyc wewnetrznego KREATORA OBRAZU.

Ewentualnie
Tryb: Cinema Mode
Contrast=73
Brightness=42
Color=39
Sharpness=46
Color Temp=Warm 3
Everything Off except:
Gamma=Low
Black Level=Low
Color Gamut=Wide

Lub
Tryb: Expert 1
Contrast 80
Brightness 50
Sharpness 50
Colour: 50
Tint: 0
Dynamic contrast: Off
Noise Reduction Off
Gamma Medium
Black level Low
Film Mode On/Off
Colour gamut Standard
Edge enhancer Off
xvYCC Auto
Colour filter Off
Colour Temperature Warm
RGB
Method: 2 points
Pattern: Outer
• Red contrast: -4
• Green contrast: 1
• Blue contrast: 2
• Red brightness: -7
• Green brightness: 3
• Blue brightness: 3

Owocnej zabawy...
 

Dlord

New member
Mam zamiar wybrać TV który ten LG 42PJ550 czy może 42PT353
i jakie formaty filmów (przez USB) czytają te TV? czy tylko divx? czy może mkv też?
 

digitalus

Banned
mkv dziala
42pt353 to nowszy model. Wykaz plikow ktore odtwarza tv
MPEG1/MPEG2: DAT, MPG, MPEG, TS, TRP, VOB, MKV, DivX, AVI; MPEG4: MP4, MKV, DivX, AVI; H.264: TS, TRP, MP4, MKV, DivX, AVI;Audio AC3(Dolby Digital), EAC3, AAC, Mpeg, MP3, PCM
info z tej strony
[LG 42PT353] TV Plasma HD Ready - Il forum di AV Magazine
Mozna pobrac instrukcje telewizora plik pdf.jest wykaz plikow ktore odtwarza tv
Sprawdzalem w sklepie 42pt353. Odtworzyl wszystkie pliki ktore mialem na pendrive, nawet ts. Z ts mial problem 42pj550.
42pt353 ma dobra jakosc obrazu sd, na pendrive mialem tez pliki mpeg2 nagrane z karty dvb
 
Ostatnia edycja:

Piasek80

New member
Czy ten TV posiada gdzieś opcję automatycznego skalowania obrazu do rozmiarów wyświetlacza ? Bo walczę od jakiegoś czasu z N-ką a tam każdy kanał w innym formacie. Owszem, mogę je przeskalować z poziomu dekodera tak aby na TV szedł pełny obraz ale wystarczy np niechcący wyłączyć listwę zasilającą i już wszystko leci...
 

Artiks

New member
Witam,
Nie moge znaleźć info na stronie producenta, poza wyrywkową opinią jedej osoby na Ceneo. Ale do rzeczy... jest gniazdo PCMCIA, ale nie wiem czy ten telewizor posiada DVB-S, chciałbym podpiąć do niego NCard + pakiet domowy i wolałbym nie ryzykować wydanie 200 zł żeby to nie działało ofc, bo zwrotów nie przyjmują :) Dziękuję za pomoc.
 
Do góry