lg 42 pj 550

pierwszy

Banned
Znaki pojawiajace sie zamiast polskich bardzo utrudniały czytanie tekstów

zmień (w notatniku pliku txt/srt) kodowanie znaków z utf na ansi albo unicode.

No doszedłem w końcu jak to jest.
Okazuje się że nazwa pliku wynikowego nie może być identyczna jak nazwa pliku źródłowego. Wystarczy skasować jedną literkę z pliku i pięknie zapisuje nam to jako .srt.

Nie potwierdzam. Nic nie zmieniam w nazwie, zapisuje w tej samej lokalizacji i zapisuje jako .srt obok .txt pliki o tej samej nazwie.
 
Witam
Użytkuję PJ550 już od ponad miesiąca, jednak na tyle sporadycznie, że nie miałem czasu dokładniej pobawić sie jego ustawieniami i znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Najbardziej interesuje mnie jak wygląda sytuacja z wyszukiwaniem stacji TV, DVB i Radiowych. Czy to wszystko odbywa się jednocześnie podczas pierwszego uruchomienia (lub późniejszego wyszukiwania), czy może należy coś przestawiać w trakcie.
Czy jeśli stacje są dostępne w trakcie wyszukiwania to potem są w liście wszystkich programów i nic nie trzeba ustawiać?

Na pilocie jest tylko przełącznik TV/RAD więc pewnie w pierwszym przypadku powinny być od razu widoczne wszystkie dostępne programy TV analog i DVB a w drugim wszystkie stacje radiowe.

Pytam o to bo ostatnio miałem w tękach pilota od jakiegoś TV kupionego we francji i był tam jeszcze przełącznik TV/DVB. Jak łatwo się domyślić pierwsze ustawienie to analog a drugie DVB. Tam ten podział jest. No i DVB wyszukało. Co prawda czeskie stacje, no ale zawsze coś.

Podczas szukania stacji miałem oczywiście wpięty kabel od anteny analogowej (siatki). Inne źródła sygnału nie istotne, bo to oczywiście nie od TV zależy tylko od tunera SAT. Dziwi mnie, że poza podstawowymi programami TV odbiornik nie znalazł żadnej stacji radiowej. Na tej samej antenie podpięty jest również TV CRT Samsung i ładnie na nim odbiera różne stacje radiowe. Co prawda tamten TV ma jeszcze dodatkową antenę, no ale w PJ550 nie zauważylem gniazda na taką antenę, więc chyba powinno to działać i bez niej. Jak zmusić ten sprzęt do znalezienia jakiegoś radia?

Kolejna sprawa.
Sygnał SAT mam z Cyfry+ zauważyłem, że niekiedy mam przebicia obrazu z innych programów. Wcześniej tego nie było. Gdyby chodziło o programy odbierane z analogu to nie dziwiło by to mnie, ale skąd się biorą przebicia w tv cyfrowej (przypuszczam, że te nakładki są właśnie z TV analogowej). Jakim cudem się to nakłada? W zestawie był niby filtr na kabel (zasilający), ale raczej nie do takich sytuacji on służy.

A co do formatów napisów odtwarzanych przez ten TV to nie jest tak do końca jak pisze w instrukcji. Nie wystarczy, że mamy plik w jednym z formatów wyszczególnionych w instrukcji. Ja siedziałem raz kilka godzin i przerabiałem ponoć oryginalny plik SRT na wszystkie pozostałe formaty- kilkoma programami. Żadnego nie odpaliło na TV- nawet nie był to problem kodowania, bo nawet i krzaczków nie wyświetlało. W końcu ściągnąłem inną wersję pliku i ruszył po przeróbce do zwykłego TXT. Czyli TV jest jednak wybredny co do plików z napisami.

Pozdrawiam
Marcin
 
W

witek_z

Guest
Również mam ten tv od miesiąca i nie jestem zadowolony, jaką masz czerń jak jest półmrok w pokoju i ustawisz którekolwiek wejście nie używane?
 

bigxlx

New member
Również mam ten tv od miesiąca i nie jestem zadowolony, jaką masz czerń jak jest półmrok w pokoju i ustawisz którekolwiek wejście nie używane?

Czern jest pojeciem wzglednym.

Przy braku sygnalu jest odpalony podklad ktory obniza sztucznie poziom czerni - taki pewny trik.

Podobna historia wystepuje w przypadku gdy ogladasz film 21:9 i "czarne pasy" u gory i dolu obrazu sa mniej czarne niz tresc obrazu.
 

bigxlx

New member
...TV, DVB i Radiowych. Czy to wszystko odbywa się jednocześnie podczas pierwszego uruchomienia (lub późniejszego wyszukiwania), czy może należy coś przestawiać w trakcie.

>>> Stroi sie wszystko automatycznie przy instalacji


Czy jeśli stacje są dostępne w trakcie wyszukiwania to potem są w liście wszystkich programów i nic nie trzeba ustawiać?

>>> Tak, ale sa trzy odszielne listy (analogowa TV, cyfrowa TV i radio)


Na pilocie jest tylko przełącznik TV/RAD więc pewnie w pierwszym przypadku powinny być od razu widoczne wszystkie dostępne programy TV analog i DVB a w drugim wszystkie stacje radiowe.

>>> Skrocona "szybka" lista jest wspolna dla TV analogowej i cyfrowej


Pytam o to bo ostatnio miałem w tękach pilota od jakiegoś TV kupionego we francji i był tam jeszcze przełącznik TV/DVB.

>>> Jak miales kiedys wydzielony blok tunera dla analogowej i cyfrowej TV to tak bylo, w tej plazmie juz nie jest.


Podczas szukania stacji miałem oczywiście wpięty kabel od anteny analogowej (siatki)....

>>> CRT mial radio analogowe a ta plazma ma tylko radio cyfrowe


Sygnał SAT mam z Cyfry+ zauważyłem, że niekiedy mam przebicia obrazu z innych programów...

>>> Jesli masz tuner SAT podlaczony kablem SCART to tak moze byc ze sa przesluchy z anteny - kup lepszy kabel SCART i po temacie.


A co do formatów napisów odtwarzanych przez ten TV to nie jest tak do końca jak pisze w instrukcji. Nie wystarczy, że mamy plik w jednym z formatów wyszczególnionych w instrukcji. Ja siedziałem raz kilka godzin i przerabiałem ponoć oryginalny plik SRT na wszystkie pozostałe formaty- kilkoma programami. Żadnego nie odpaliło na TV- nawet nie był to problem kodowania, bo nawet i krzaczków nie wyświetlało. W końcu ściągnąłem inną wersję pliku i ruszył po przeróbce do zwykłego TXT. Czyli TV jest jednak wybredny co do plików z napisami.

>>> Jak miales napisy strugane przez jakiegos jemiola to tak bywa, ja tez moge zmienic z palca rozszerzenie i narzekac ze NIE DZIALA... Antidotum: napisy ze sprawdzonego zrodla (w dowolnym formacie) + konwersja sprawdzonym programem i po problemie - wiele ludzi to juz potwierdzilo.

Odpowiedzi wtracone zostaly do poprzedniej tresci postu.
 
W

witek_z

Guest
Czern jest pojeciem wzglednym.

Przy braku sygnalu jest odpalony podklad ktory obniza sztucznie poziom czerni - taki pewny trik.

Podobna historia wystepuje w przypadku gdy ogladasz film 21:9 i "czarne pasy" u gory i dolu obrazu sa mniej czarne niz tresc obrazu.

Słabe masz oko.
 
W

witek_z

Guest
"Na oko to chlop w szpitalu zmarl"

Na poczatek to nie na oko tylko przy uzyciu kolorymetru. Oko nie ma liniowej charakterystyki percepcji tylko logarytmiczna wiec pomierz lepiej i dopiero zacznij sie sadzic.

Wiesz, wystarczy Nokia test.
Jeśli przełączysz na wejście nieużywane czerń będzie jakoś tam świecić, jeśli teraz w to samo wejście podasz sygnał w ten sposób aby była to czerń to też będzie świecić z takim samym poziomem jak pierwszym razem.

cyt."Przy braku sygnalu jest odpalony podklad ktory obniza sztucznie poziom czerni - taki pewny trik."

"Podkład jest zawsze taki sam, jak dojdzie białego na ekranie to mózg z racji wyższego kontrastu odbiera czerń jako czarniejszą.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Były takie CRT co blokowały S2 przy braku sygnału i wtedy ekran nie świecił.

Jednak w obecnych plazmach (moze w przyszłych coś wymyślą) nie ma możliwości "wygaszania" gazu, więc szczątkowe ilości przedostające się w stronę ekranu pobudzają luminofor.
Stąd plazma "świeci" nawet przy braku sygnału.
 
W

witek_z

Guest
Były takie CRT co blokowały S2 przy braku sygnału i wtedy ekran nie świecił.

Jednak w obecnych plazmach (moze w przyszłych coś wymyślą) nie ma możliwości "wygaszania" gazu, więc szczątkowe ilości przedostające się w stronę ekranu pobudzają luminofor.
Stąd plazma "świeci" nawet przy braku sygnału.

Zgadza się, tylko moja świeci za mocno. (sprawa oddana do serwisu)
 

bigxlx

New member
Wiesz, wystarczy Nokia test.

NOKIA TEST to zrodlo wymuszajace, a co jest sensorem, twoje oko???


Jeśli przełączysz na wejście nieużywane czerń będzie jakoś tam świecić, jeśli teraz w to samo wejście podasz sygnał w ten sposób aby była to czerń to też będzie świecić z takim samym poziomem jak pierwszym razem.

Zmierz poziom luminancji w obu przypadkach to pogadamy.


"Podkład jest zawsze taki sam, jak dojdzie białego na ekranie to mózg z racji wyższego kontrastu odbiera czerń jako czarniejszą.

Pisze tobie, ze obladajac 21:9 czarne pasy sa jasniejsze od czerni w materiale - testowales??? Polecam "MIRRORS 2".
 
W

witek_z

Guest
NOKIA TEST to zrodlo wymuszajace, a co jest sensorem, twoje oko???




Zmierz poziom luminancji w obu przypadkach to pogadamy.




Pisze tobie, ze obladajac 21:9 czarne pasy sa jasniejsze od czerni w materiale - testowales??? Polecam "MIRRORS 2".

Ad1. A co, nie może być? nie chodzi o pomiar i minimalne zmiany, chodzi o to co widzi oko ponieważ to nie kalorymetr ogląda TV.
Ad2. jw
Ad3.To niemożliwe, dlaczego?, ano jeśli luminancja jest tak wykręcona że wyświetlacz świeci tzn. odcięcie czerni jest duże (czarno-szare) to nie jest możliwe osiągnięcie niższej czerni ponieważ właśnie to odcięcie nie dopuści do tego, odwrotna sytuacja jest jak najbardziej możliwa.
 

Artiks

New member
Witam,
No i padło na LG 42PJ550 :)

Telewizor bardzo ładnie radzi sobie z telewizją analogową - antena zbiorcza na dachu bloku. To był bardzo logiczny krok przy przejściu z CRT i kiepskim sygnale na telewizor plazmowy. Kolory są ładne, w trybie eco są dziwne przepalenia obrazu , po przejściu np . na normal wygląda wsio super. Za +- miesiąc dostosuję wsio ustawienia pod siebie, na razie jednak oszczędzam ekran. Minimalne świerczenie - to które zauważył Piasek-faktycznie coś jest, ale to jest naprawdę bardzo minimalne i trzeba mieć całkowita ciszę w mieszkaniu i bacznie się wsłuchiwać , przy normalnym użytkowaniu tego nie słychać. Przełączanie kanałów szybkie, czujnik światła działa jak należy, wkurza trochę ciągnąca kurz ramka i podstawka, może sytuacja zmieni się po zastosowaniu środków zmniejszających napięcie powierzchowne . Co ciekawe, szyba nie elektryzuje i nie ciągnie pyłków. Pilot dobrze leży ale o obsłudze intuicyjnej można zapomnieć , nie ma charakterystycznych punktów pod palcem. USB media-divx wyglądają bardzo dobrze, nawet kinówki, co wyglądały tragicznie na lapku tutaj wyglądają przyzwoicie. Miałem jeden film z .txt i odpalił,resztę trzeba poprzerabiać zgodnie z info w tym wątku. Nie ma wspominanego problemu, że na divx dźwięk jest cichy i trzeba ustawiać prawie na max - wystarczy 11 i jest idealnie - może kwestia wyregulowania na suwakach. Na divxach i przy muzyce opcja crystal voice brzmi fatalnie -dudnienie niskich tonów. Jpegi nie skalują się automatycznie na 4x3 lub nie doszedłem jeszcze do tej opcji, ręcznie póki co też nie udało mi się przeskalować. Fotki wyglądaa bardzo ładnie, nasycenie kolorów prawidłowe , tylko przez niedostosowanie formatu lekki efekt "sumo" :bober: Ciekawe dotykowe przyciski przy telewizorze, niestety chyba nie da się wyłączyć odbiornika ze stanu czuwania.
 

digitalus

Banned
witam
gratuluje dobrego wyboru.plazma lg, samsung, panasonic o rozdzielczosci 1024x768 pokona kazdego lcd pod wzgledem jakosci obrazu sd.
nie trzeba przeplacac
http://www.ceneo.pl/;0156361905-10.htm
jesli podlaczymy tuner satelitarny do wejscia component w telewizorze to jakosc obrazu bedzie jeszcze lepsza.
nie wiem czy 42PJ550 czyta mpeg2 , mozesz sprawdzic i porownac jakosc obrazu. to krotki fragment z tvn 24.
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
lub ten.dobry sd , prawie jak polski hd
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Na divxach i przy muzyce opcja crystal voice brzmi fatalnie -dudnienie niskich tonów.

Clear Voice nadaje sie jedynie do wyciecia szumu tla przy sluchaniu dialogow. Tak wiec dla muzyki nie jest wskazane uzywanie tej funkcji.

Jpegi nie skalują się automatycznie na 4x3 lub nie doszedłem jeszcze do tej opcji, ręcznie póki co też nie udało mi się przeskalować. Fotki wyglądaa bardzo ładnie, nasycenie kolorów prawidłowe , tylko przez niedostosowanie formatu lekki efekt "sumo" :bober:

A oprogramowanie masz aktualne?
 
W

witek_z

Guest
Mam pytanie do osób które posiadają 42PJ550: sygnał z wejścia antenowego zwykły program w formacie 4:3 ale w letterbox (czyli tak jak 16:9), aby nie było pasków po bokach i u dołu i na górze trzeba przełączyć tryb w "zbliżenie" (aby zachować proporcje), gdy to zrobię cały obraz mam przesunięty do góry o 3 centymetry tak że na dole mam czarny psaek wysoki na 3 cm a góra tego obrazu jest przycięta. Czy u Was też tak jest?
 

bigxlx

New member
Mam pytanie do osób które posiadają 42PJ550: sygnał z wejścia antenowego zwykły program w formacie 4:3 ale w letterbox (czyli tak jak 16:9), aby nie było pasków po bokach i u dołu i na górze trzeba przełączyć tryb w "zbliżenie" (aby zachować proporcje), gdy to zrobię cały obraz mam przesunięty do góry o 3 centymetry tak że na dole mam czarny psaek wysoki na 3 cm a góra tego obrazu jest przycięta. Czy u Was też tak jest?

Tryb ZBLIZENIE ma mozliwosc scroll'owania. A jak wyglada u Ciebie w takim przypadku ZBLIZENIE KINOWE?
 
W

witek_z

Guest
Tryb ZBLIZENIE ma mozliwosc scroll'owania. A jak wyglada u Ciebie w takim przypadku ZBLIZENIE KINOWE?
A co to jest scroll'owanie? - nic takiego nie mam.
obraz z anteny:
16:9 - prawidłowo
ORYGINALNY - prawidłowy
4:3 - prawidłowy
14:9 - prawidłowy
ZBLIŻENIE - pasek czarny u dołu (nieprawidłowo)
ZBLIŻENIE KINOWE - TAK JAK 16:9 z czarnymi pasami u dołu i u góry czyli 21:9
 
Do góry