lg 42 pj 550

Piasek80

New member
Z tego co wyczytałem na stronie producenta, w necie i na wielu forach o LG:
nie czyta plików .txt
.srt musi być
Podejrzewam ze za jakiś czas pojawią się softy likwidujące ten i parę innych problemów ale na chwilę obecną LG xxPJ550 .txt nie czyta
 

Artiks

New member
Dziękuję Piasek80 za odpowiedź.
Czy teoretycznie na dysku 2,5 mamy divxa plus .txt o tej samej nazwie , zmieniamy rozszerzenie .txt na .srt i powinno to już działać jak trzeba ?? To prawda że LG PJ 550 bardzo dobrze dostosowuje jpegi do właściwego rozmiaru ??
 

Piasek80

New member
Nie zmieniamy rozszerzenia tylko konwertujemy odpowiednim programem.:hmm:
SRT-TXT to nie tylko różnica końcówki pliku a cały format zapisu czcionki.
Najpierw przy pomocy SubEdit (lub innych) odczytujesz szybkość odtwarzania filmu (czyli dokładnie z miejscami po przecinku ile to klatek na sekundę) a następnie konwertujesz do tej samej szybkości plik aby otrzymać .srt. Wówczas dopiero daje to gwarancję poprawnej synchronizacji tekstu z filmem podczas oglądania filmów na TV
 

pierwszy

Banned
Czy teoretycznie na dysku 2,5 mamy divxa plus .txt o tej samej nazwie , zmieniamy rozszerzenie .txt na .srt i powinno to już działać jak trzeba ??

do konwersji możesz użyć programu Time Adjuster

krótka instrukcja:
1. pobierasz i instalujesz program
2. otwierasz w nim plik .txt który chcesz konwertować do .srt (plik -> otwórz)
3. plik -> konwertuj plik, format docelowy zaznacz: 00:00:00-->00:00:00 czyli .srt
4. w tym samym oknie kliknij: załaduj FPS z AVI i wskaż plik video (.avi) i ok ok
5. po zakończonej konwersji ppm na prawym oknie i wybierz: zapisz jako... i wybierz zapisz jako typ: .srt
 

Piasek80

New member
Wczoraj przyszedł.
Fabrycznie zapakowany, karton cały zewnętrznie. Panowie kurierzy otworzyli, wyjęli cały TV, miałem możliwość dokładnego obejrzenia czy wszystko z nim ok - było OK zatem podpis odbioru i dziękuję bardzo.
Nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu telewizorami i na pierwsze zdziwiła mnie masa TV - dość ciężki :). Przystąpiłem do złożenia które jest dziecinnie proste. Mamy 4 elementy:
1) podstawę
2) uchwyt podstawy mocujący ją do TV
3) zaślepkę do otworu w TV w przyp. wieszania na ścianie
4) 7 śrubek do skręcenia

3 krótsze montują uchwyt do podstawy, 4 dłuższe podstawę do TV. Na prawdę 5 min (podczas gdy panowie kurierzy za jedyne 30zł oferowali "usługę" montażu i uruchomienia TV:hmm:

Włączenie: pierwszy ekran powitalny z podziękowaniami za wybór LG, drugi ekran wybór języka - oczywiście był polski, trzeci ekran wybór kraju w którym pracuje TV i 4-ty: czy to sklep czy dom. Na tym koniec ustawień. TV od razu przechodzi w opcje strojenia i po wciśnieciu OK wyszukuje wszystkie kanały jakie łapie z podpiętej anteny. Po wszystkim OK i mamy piękne TV ( w moim wypadku 1,2 i śnieżący Polsat bo nic innego na pokojowej antenie z połamanym kablem stojącej za blaszaną żaluzją nie złapie a kabla do cyfrowego tunera jeszcze do pokoju nie doprowadziłem).
Także o jakości obrazu wypowiadał się na razie nie będę gdyż jest identyczna a nawet ciut gorsza niż na starym CRC. Jak podepnę cyfrowy sygnał to opisze wrażenia.
Co zauważyłem:
TV delikatnie skwierczy, co się przewalało gdzieś tam w różnych opiniach ale... jak się podeszło do starego CRC to też było to słyszalne. Tutaj jest słyszalne tylko w sytuacji ściszenia TV do zera ale dopiero po chwili, kiedy słuch zaczyna się przyzwyczajać do ciszy zaczynami słyszeć delikatnie skwierczenie. Z tym ze ja to słyszę, mój ojciec (60 lat) nie słyszy a słuch ma dobry jak na swoje lata. Znajomi mają Samsunga i mówili że też przez pierwsze kilka miesięcy delikatnie skwierczał - teraz jest cisza, zatem - może samo mu przejdzie. Odnośnie tego skwierczenia to dużo zależy chyba od montażu TV. U mnie TV stoi w narożniku pokoju mając za sobą ponad metr przestrzeni. Z jednej strony są meble, z drugiej zasłony a na ścianie za nim tapeta, natomiast oglądam go z ok. 4m. Być może to wszystko sprawia iż to skwierczenie jest praktycznie nie słyszalne. Bo jeżeli ktoś faktycznie instaluje TV na pustej ścianie, aranżacja wnętrza rodem z IKEA`i czyli minimalizm dekoracji, do tego ogląda TV ze zbyt małej odległości - akustyka pomieszczenia może faktycznie spotęgować efekt skwierczenia do uciążliwego stopnia.
Także ciężko jednoznacznie stwierdzić jak to jest z tym skwierczeniem gdyż jedni piszą ze jest, inni że nie ma (a jeszcze inni ze było ale już nie ma). Wydaje mi się że każdy z tych TV jednak trochę skwierczy (podobnie jak stare CRC) i tylko kwestią dokładności słuchu jest czy dana osoba to słyszy a dana nie. Ktoś kto na co dzień pracuje gdzieś w biurowym szumie klimatyzatorów, komputerów i ciągłego ruchu miejskiego może po prostu tego nie słyszeć lub nie zauważać ze słyszy. Do tego w każdej chwili w której nie jest w pracy czy w szkole ma Mp3 na uszach lub muzę w aucie na full.
Ktoś kto nie jest codziennie bombardowany tym wszystkim - usłyszy, a ktoś kto się chce przyczepić, i tak zawsze znajdzie milion powodów.
Wracajac do obsługi. Po tym wszystkim do sterowania całym TV mamy "panel sterowania" na pilocie w którym w sposób bardzo szybki, prosty i logiczny możemy zmieniać poszczególne parametry obrazu czy dżwięku). Jedyne zastrzeżenie mam własnie do niego: umiejscowienie wszystkich przycisków sterujących tych od szybkiego sterowania jest "płaskie" co sprawia ze osoby z grubszymi palcami, operując po ciemku wciskać będą 2 sąsiednie przyciski jednocześnie. Sam zaś pilot jest bardzo intuicyjny i 20-30 min obsługi uczy nas na pamięć rozmieszczenia poszczególnych przycisków.
Zamontowany na przednim panelu TV czujnik natężenia światła (po uruchomieniu trybu eco) na bieżąco monitoruje pomieszczenie i ustawia pod to parametry natężenia obrazu stosowne do oświetlenia. W zupełnych ciemnościach nawet jasne barwy nie męczą wzroku a po włączeniu całego "żyrandola", obraz jest doskonale widoczny i kontrastowy. Wciśnięcie wówczas przycisku "eco" pokazuje nam wachlarzyk aktualnego zużycia prądu. W przyp. żyrandola i ciemniejszych scen ok 85%, w przypadku bocznego kinkietu dającego przyjemny półmrok w pomieszczeniu i "Wiadomości" 74%. Także jestem skłonny dać wiarę w zapewnienia producenta że przy ciemnych sekwencjach i odpowiednim natężeniu światła w pomieszczeniu zużycie prądu potrafi schodzić do 50% nominalnego (średnie jest w granicach 140W, max coś koło 220W)
TV włącza się szybciej niż mój poprzedni CRC, start zajmuje mu ok 3sek, zmiana kanałów (w porównaniu z CRC) jest nieco wolniejsza ale... na prawdę nieco. To nie są sekundy, to jest może sekunda, także nie ma powodów do narzekań.
Irytować może nieco moim zdaniem zbyt duża i intensywna dioda stanu czuwania umieszczona na panelu przednim która w zupełnych ciemnościach może trochę "lampić" także komuś kto śpi w pokoju w którym umieścił TV może przeszkadzać.
Tyle na razie. W miarę dalszej eksploatacji TV na cyfrowym sygnale opiszę wrażenia z obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Piasek80

New member
Kolejna część opisu:
Dźwięk.
No niestety jest on wystarczający do normalnego użytkowania TV jako TV. Pomimo dostępu do wielu funkcji modyfikujących odtwarzaną fonię jednej rzeczy nie da się zrobić: normalnego dźwięku. Jest on "kartonowy", suchy, bezbarwny. Zatem dla fanów kina, muzyki czy sportu - bez zestawu kina domowego nie poszalejecie. Skala dźwięku jest pokaźna ale w miarę podgłaszania obcina tony niskie i wysokie sprawiajać ze dźwięk wydobywający się z TV niczym nie odbiega od tego wydobywającego się z głośniczka systemowego kompa stacjonarnego czy zwykłego notebooka.
Obraz.
Moim zdaniem spełnia wszystkie funkcje jakich od niego oczekiwałem. Jest duży, wyraźny i ma funkcję w ustawieniach "ORYGINALNY". Funkcja ta sprawia ze poruszajac sie po różnych kanałach, które w różnych formatach są nadawane nie musimy co chwila zmieniać formatu wyświetlanego obrazu bo stacja w innym nadaje. Rozmiar obrazu automatycznie dostosowuje się do nadawanego sygnału.
Jako źródło sygnału mam cyforwy polsat po HDMI z pełnym pakietem HD.
Obraz ze standardowych kanałów wyświetlany jest poprawnie, jest ostry i wyraźny. Nie zauwazyłem żadnych efektów smużenia, jakiegoś rozmywania czy pozostałości poprzednich scen w przyp. szybko zmieniajacych się sekwencji. Do wyboru mamy kilka typów wyświetlanego obrazu: Kino, Standardowy, Sport, Gry, APS itp... W większości jednak korzystam z ustawienia Kino lub Standardowy gdyż w większości oglądam TV wieczorem, kiedy w pokoju jest półmrok a tryby takie jak Sport czy APS są bardzo żywe i nasycone wobec czego TV bardzo świeci i męczy wzrok, Wolę stonowane ustawienia. Ale znalazłem jedną wadę w wyświetlanym obrazie: nawet w przyp. ciemnych scen kiedy pojawia się twarz osoby która jest doświetlona (chyba) TV nadmiernie eksponuje te doświetlenia sprawiając że twarz postaci wyświetlanej (np czoło) dosłownie świeci. Nie ma naturalnej barwy tylko bardzo często jest prawie białe... Nie beżowe jak to naturalnie kolor skóry tylko bardzo jasne. Ale nie wiem czy jest to sprawka TV czy też np dekodera takze chciałbym to jeszcze porównać z innymi TV. Wydaje mi się ze wystarczy nieco skorygować ustawienia fabryczne lub po prostu pobawię się i ustawię sobie swój tryb (a mogę aż 2 użytkownika) wyświetlania obrazu i po prostu będę z nich korzystał cały czas bo jak wspominałem nie lubię jak mi TV lampi i razi. Wolę stonowane barwy.
HD
No tutaj różnica jest kolosalna. Nie wiedziałem wcześniej że oglądany obraz może być na prawdę tak wyraźny i precyzyjny. Nie widać tego od razu po przełączeniu z normalnych na HD. Różnicę widać dopiero po półgodzinnym oglądaniu. Zwłaszcza kanały które oferują obraz realizowany przy pomocy najnowszych zdobyczy techniki i operujące w całej palecie barw (Animal Planet, National GEO czy Eurosport). Trawa jest tak zielona jakbyśmy ja oglądali na żywo, wszystkie kolory nasycone a na wolno toczącej się po murawie piłce można przeczytać logo producenta. Szok jest dopiero po przełączeniu na jakiś Polsat PLAY czy inny zwykły bo dopiero wówczas dostrzegamy jaki fatalny jest ten zwykły obraz. Oczywiście po chwili wzrok juz się przyzwyczaja ale jakość odtwarzanego HD jest zdumiewajaca. I tu kolejna uwaga: TV wcale nie jest Full HD a jedynie HD Ready i to w zupełności wystarcza. Z reszta jak to juz wiele razy zosatło napisane na tym forum: obecnei FHD oferuje jedynie BR. Do całej reszty w zupełności wystarcza HD Ready.
 

bigxlx

New member
Jesli zrodlo sygnalu jest co najwyzej HD (a tak jest we WSZYSTKICH platformach satelitarnych i naziemnych - oczywiscie nie w POLSCE bo tu pokutuje SD) to TV HD wystarcza w zupelnosci, a TV FHD LCD ze swoimi upscalerami co najwyzej moga tylko popsuc finalny efekt.

Po co przeplacac, jak roznicy nie widac. :popcorn:
 

Piasek80

New member
do konwersji możesz użyć programu Time Adjuster

krótka instrukcja:
1. pobierasz i instalujesz program
2. otwierasz w nim plik .txt który chcesz konwertować do .srt (plik -> otwórz)
3. plik -> konwertuj plik, format docelowy zaznacz: 00:00:00-->00:00:00 czyli .srt
4. w tym samym oknie kliknij: załaduj FPS z AVI i wskaż plik video (.avi) i ok ok
5. po zakończonej konwersji ppm na prawym oknie i wybierz: zapisz jako... i wybierz zapisz jako typ: .srt

No jest mały problem z tym programem. Za cholerę nie chce zapisać pliku jako .srt. Owszem, konwertuje do .srt cały format zapisu dialogów ale... zapisuje go i tak jako .txt pomimo faktu iż wyraźnie zaznaczam że chcę .srt.
Czy coś źle robię ??

Właśnie znalazłem stronkę
Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.
gdzie robi to on-line (trzeba niestety tylko znać FPS filmu i ręcznie to wpisać) ale szybko i za free mamy .srt
 

Piasek80

New member
Dokładnie tak robiłem. Klikam prawym od myszy na nowo pojawionym się oknie (po prawej) z przkonwertowanymi napisami i wybieram opcję zapisz jako. Wybieram format .srt i OK. Mimo tego i tak zapisuje go jako .txt (podczas gdy format zapisu w pliku poszczególnych kwestii dialogowych jest jak najbardziej .srt) ale jednak w pliku .txt.

Trzecia część opisu: odtwarzanie filmów z pendrive`a

Żadnych problemów. TV bez problemu odnajduje pendrive`a. Nawigacja po nim jest bardzo prosta i logiczna ze względu na umieszczone na pilocie klawisze nawigacji po menu.
Odpalenie filmu jest błyskawiczne. Jakość: moim zdaniem lepsza niż ta która oferuje mój notebook.
Film idzie płynnie, nie przywiesza się, można do woli przewijać w przód i w tył. Nie ma problemu z napisami. Napisy bezproblemowo przemieszczają się za filmem w obydwu kierunkach, podobnie dźwięk. Oczywiście napisy miały "zgrany" fps z filmem bo tylko to gwarantuje ich poprawne wyświetlanie
TV dodatkowo oferuje kilka przydatnych funkcji odnośnie napisów:
1. to ich wielkość i rozmiar (ustawiamy je tak jak nam wygodnie)
2. to ich umiejscowienie na ekranie TV. Sami decydujemy czy chcemy je mieć u dołu ekranu czy wyżej.
Odnośnie samych napisów zauważyłem 2 problemy (ale jak wspomniałem używałem konwertera ze stronki gdyż ten zaproponowany przez usera pierwszy jakoś nie chce ze mną współpracować.
1. napisy nie posiadały polskich czcionek tylko jakieś dziwolągi (podejrzewam że to kwestia techniczna samej obróbki napisów na takie w których polskie czcionki zastąpione są ich pierwotnymi literami [czyli ó->o, ł->l itp])
2. wydaje mi się że to też była kwestia techniczna konwertera z jakiego korzystałem ale TV nie odtwarzał napisów lektora z filmu. Dialogi poszczególnych bohaterów były odtwarzane prawidłowo podczas gdy dialogi lektora nie były odtwarzane (wyświetlany był tylko znak y:i)

Jednakże ogólna ocena TV w kwestii odtwarzania .avi jest składową 2:
obraz: 5
napisy: 4- (niska dla tego że producent nie pokwapił się wyposażyć swojego TV w możliwość odtwarzania najpopularniejszego bodajże formatu napisów czyli .txt) tylko trzeba samemu kombinować. Uważam że TV oferujący możliwość odtwarzania filmów zapisanych w tym formacie powinien posiadać możliwość odtwarzania większości popularnych formatów napisów, natomiast całkowicie niedopuszczalnym i nie do przyjęcia jest TV odtwarzający filmy a nie posiadający o ogóle możliwości odtwarzania napisów do nich (jak to jest w modelu pj350) czy dużo droższych Philipsach, Sony itp.
Pozostaje mieć nadzieję że wkrótce pojawi sie jakiś poprawiony soft do tego modelu oferujący funkcje bezproblemowego odtwarzania napisów w formacie .txt z polskimi czcionkami.
 
Ostatnia edycja:

Artiks

New member
Jak ze skalowaniem JPEG ?? Nie znalazłem nigdzie informacji, ale to już chyba teraz standard- ten tv posiada zabezpieczenia przeciw wypalaniu??
 

bigxlx

New member
No jest mały problem z tym programem. Za cholerę nie chce zapisać pliku jako .srt. Owszem, konwertuje do .srt cały format zapisu dialogów ale... zapisuje go i tak jako .txt pomimo faktu iż wyraźnie zaznaczam że chcę .srt.
Czy coś źle robię ??

Właśnie znalazłem stronkę
Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.
gdzie robi to on-line (trzeba niestety tylko znać FPS filmu i ręcznie to wpisać) ale szybko i za free mamy .srt

Proponuje
Subtitle Workshop 2.51
 

bigxlx

New member
Panowie zanim zaczniecie narzekac proponuje zapoznac sie z instrukcja obslugi TV.

Temat walkowany byl juz wiele razy, jednakze ludzie nie rozumieja ze format TXT nie jest jednoznaczny (moze byc zarowno klatkowy jak i czasowy), stad tez te nieporozumienia z nieprawidlowa synchronizacja!!!

Reasumujac:

Format napisów: *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,SubViewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivX)


Oprogramowanie do konwersji: Subtitle Workshop 4.0 Beta 4 / 2.51


PS. jesli napisy sa zgodne z tym co w instrukcji TV, to nie ma najmniejszych problemow i ocena jest 5.
 

Piasek80

New member
Jednak jest jakiś problem z czytaniem tych napisów .srt. Oglądałem na TV 3 filmy z pendrive`a. Napisy przerabiałem albo na podanej niżej stronce albo zaproponowanym Time Adjuster. W obydwu przypadkach efekt jest taki sam:
za pierwszym razem kiedy napisty .txt konwertowałem do .srt na stronce i nie zaznaczyłem opcji naturalizacji polskich znaków (czyli ą->a) to napisy były mało czytelne. Znaki pojawiajace sie zamiast polskich bardzo utrudniały czytanie tekstów i był problem z wyświetlaniem dialogów lektora czy np tytułu filmu w trakcie odtwarzania: a dokładnie, nie wyświetlał ich. W ustawieniaach napisów widniała w jednej z pozycji opcja latin 2 (nie pamiętam jak ta pozycja się nazywała). Nie wiem czy to jest nazwa czcionki czy czego. Może TV nie dość że czyta tylko .srt to jeszcze tylko w jakiejś jednej specjalnej czcionce a innych po prostu nei czyta i tyle...
Po przerobieniu napisów na znaturalizowane nadal pozostały problemy z wyświetlaniem napisów lektora.
Kilka razy korzystałem z programu Time Adjuster i niestety TV nie czyta napisów przerabianych przez ten program. Szukałem w programie jakichś modyfikacji czy ustawień ale niestety:
- nie ma możliwości konwertowania plików .txt do znaturalizowanych .srt
- nie ma żadnej możliwości wyboru, jakichś filtrów ?? do obróbki tych napisów aby były one w standardzie latin 2
Postanowiłem zatem wrócić do konwertera on-line. Bazowy plik z napisami.txt przepuściłem przez konwerter oraz naturalizacje. Otrzymany plik .srt na pendrive i ... nie czyta napisów. W ustawieniach odtwarzania TV nie dostępna jest opcja na której przy czytanych napisach widnieje latin 2 i nie czyta napisów, a przecież przerabiałem ten plik w ten sam sposób jak poprzedni działający.
I teraz nie wiem: czy ten TV nie dość że obsługuje tylko jeden format plików tekstowych to jeszcze musi on być w jakiejś odpowiedniej czcionce żeby go czytał ?? Bo już sam zgłupiałem...
Okazuje się że i konwerter on-line jak i Time Adjuster w przyp. tego TV się kompletnie nie sprawdzają. Pokombinuję dzisiaj z programami zaproponowanymi przez usera bigxlx i dam znać jakie są efekty. W każdym bądź razie konwerter on-line i Time... sobie odpuśćcie
 
Do góry