LED SHARP LC- 40LE630E opinie

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Witam,
Przymierzam się do zakupu tego tv, czy mógłby ktoś sprawdzić czy po aktualizacji oprogramowania działa ta klawiatura bezprzewodowa pod usb?
Po co Ci to ?
W żadnym TV przeglądarka internetowa nie działa tak szybko jak na komputerze. Procesor w TV służy raczej do obsługi telewizora także przeglądarki to takie małe muły. Poza tym brak obsługi Flash'a dodatkowo zniechęca do korzystania z przeglądarki w TV. Lepiej podpiąć PC/Laptopa.
 

sebad

New member
w sumie to masz racje ale jak klawiatura by działała to myszka tez, a myszka jednak wygodniejsza od pilota jak by przyszło sporadycznie coś sprawdzić.
Szkoda że na razie nie ma IPLI, podobno ma być w ciągu kilku tygodni, orientuje się ktoś czy to prawda bądź coś dokładniej?
 

sebad

New member
ipla

tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/]Sharp LC-46LE830E | TV TEST
tutaj wyczytałem, tyle że to do 830, ale jak tu sie pojawi to i na 630 tez.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jak już podajesz linka to wklej go poprawnie :p
Poza tym dane informacyjne pochodzą sprzed prawie roku :p
FUNKCJE INTERNETOWE
Licencjonowane od Philipsa funkcje internetowe reprezentowały dobry poziom rok temu. W chwili obecnej przeglądarka internetowa oraz 7 sieciowych aplikacji to trochę zbyt mało w porównaniu do najlepszych telewizorów Smart TV (szczególnie dotkliwy jest brak polskich aplikacji). Na szczęście, dzięki reaktywowanemu przymierzu z Philipsem, Loewe i LG, sytuacja wkrótce ulegnie poprawie.
Aktualizacja z 22 września br.: według informacji przesłanych przez polski oddział Sharpa istnieje możliwość zainstalowania 70 dodatkowych aplikacji, a w ciągu kilku tygodni ma pojawić się również ipla.
Ble, ble, ble. Jeden bełkot bo do dziś nic się nie zmieniło :x
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
czy przy divx z usb dzialaja napisy ?
Mi kiedyś działały. Potem przestały. Powód nieznany. Może trzeba wcisnąć jakiś przycisk na pilocie, nie wiem bo mi to zwisa.
Wmuxowane powinny działać i włącza się je przyciskiem na pilocie.

Dobrze że mam ASUS O!Play Mini
:)

Niech się ktoś jeszcze wypowie kto używa plików tekstowych w filmach.
 

djpielgrzym

New member
Wyszla aktualizacja oprogramowania, przez strone pobralem i zaktualizowalem z poziomy USB, mniej problemow mkv mam teraz, rmvb nadal nie czyta, troszke szybciej reaguje na pilota. Jakos nie moge dopatrzec sie innych nowosci... Tv mam podpiety do sieci domowej RJka ale z netu nie chcial sam zaktualizowac, dopiero z usb.

Sent from my GT-I9001

Moj sharp zakupiony pod koniec grudnia już miał ten soft. Więc japońce bardzo długo go nie udostępniali.
Nie patrzyłem przez ostatni miesiąc, ale do 15 marca 2012 nie było dla mojej sztuki aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
Czy może ktoś z kolegów podać najlepsze ustawienia pod hdmi dla 40-LE630E.
Teściu zakupił tego lcd i ma podłączony po hdmi pod dekoder MultiMedia, który z tego co się orientuję jest bardzo podobny do dekodera nki.
 

harvey

New member
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie. ;)

Jak już ktoś wcześniej zauważył, są rozbieżności w podawanej przez producenta liście obsługiwanych formatów.
Zabrałem się w końcu sam za testy w Sharp-ie 40LU630E (kupiony przed wakacjami, więc soft najnowszy).

Oto, co udało się wybadać:
AVI (DV50) - OK, ale... bez napisów w formacie TXT (niedługo sprawdzę w SRT)
AVI (XviD) - OK, ale... bez napisów w formacie TXT (niedługo sprawdzę w SRT)
AVI (H264) - odtwarza tylko audio
MTS (H264) - nawet nie widzi tych plików
VOB (MPEG 1/2) - OK
RMVB - nie odtwarza
WMV (WMV3) - OK
MP4 (H264) - OK
MKV (H264) - OK, ale napisy tylko w formacie SRT i niestety bez polskich fontów (spróbuję jeszcze pozmieniać kodowanie znaków)
Na plik MKV z dźwiękiem DTS zareagował komunikatem informującym o... braku pliku.:???:

I jeszcze moja - podkreślam subiektywna - recenzja.
Kupując ten model, mając ograniczony budżet, kierowałem się głównie parametrami obrazu, a te, może nie na głowę, ale biły Samsungi w tej cenie. 100 Hz plus inne dopalacze naprawdę dają świetne rezultaty.
Korzystam z kablówki SD i jeśli tylko nadawca nie stosuje zbytniej kompresji, to naprawdę da się to oglądać (np. Eurosport).
Obraz widać poprawnie nawet przy dużym kącie patrzenia.
Czujnik światła to fajny gadżet, ale moim zdaniem należy z niego korzystać tylko w jasnych pomieszczeniach, w których okresowo bywa jeszcze jaśniej. Czujnik jest dość czuły - oglądając przy nocnej lampce film z białymi napisami, reaguje on na te właśnie napisy. Napis się wyświetla - obraz ciemnieje. To może irytować, więc lepiej w ciemności tego nie używać, a wybrać jakiś zdefiniowany profil.
HbbTV u mnie nie działa, najprawdopodobniej z winy kablówki. Jak będę miał więcej czasu sprawdzę z naziemnej cyfrówki TVP1HD i TVP2HD.
DLNA działa jak powinno, ale na media serwerze Serviio. Na WMP u mnie nie zadziałało - serwer widział TV, ale TV nie widział serwera.
Klawiatura USB działa. Jako że posiadam szkodnika w wieku, w którym doskonale radzi sobie z YouTube, klawiatura jest rewelacyjnym dodatkiem. Myszki nie testowałem, nie była mi potrzebna.
Niestety co jakiś czas (raz na tydzień, na dwa) TV się zawiesza, tzn. kompletnie nie raguje na pilota (poza mruganiem czerwonej diody sygnalizującej, że pilot coś wysyła). Nie ma znaczenia wtedy, czy włączona jest klawiatura USB, czy wpięty kabel sieciowy. Pomaga wtedy tylko twardy reset wyłącznikiem. Fakt, że nie sprawdzałem po jakimś dłuższym czasie - może zacząłby reagować, nie wiem.
Obrotowa stopa działa stabilnie i swobodnie, wystarczy jednym palcem delikanie popychać (wymaga to oczywiście wcześniejszego wyregulowania docisku śrubami w podstawie stopy).
Co do menu i pilota, jak dla mnie kwestia przyzwyczajenia, nie ma dramatu. Drugi pilot - fajny gadżet, u mnie przydatny.

Pomimo kilku opisanych niedociągnięć, jestem zadowolony, tym bardziej, że korzystam z dekodera DVB-T z dołączonym dyskiem twrdym, który służy mi za odwarzacz multimedialny i nagrywarkę PVR.
Jak znajdę czas, będę dopisywał kolejne spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

harvey

New member
AVI (DV50) - OK, ale... bez napisów w formacie TXT (niedługo sprawdzę w SRT)
AVI (XviD) - OK, ale... bez napisów w formacie TXT (niedługo sprawdzę w SRT)
MKV (H264) - OK, ale napisy tylko w formacie SRT i niestety bez polskich fontów (spróbuję jeszcze pozmieniać kodowanie znaków)


Sprawdziłem - napisy, tak dla divx jak i mkv, działają w formacie SRT.
Polskich fontów nie ma, nawet po zmianach kodowania CE 1250 Windows, CE (ISO), UTF-8
 

marcinb24

New member
Ja np. Siedze na sofcie z drugiej polowy zeszlego roku bo skalowanoe obrazu mnie do szalu doprowadzalo, ostatnie 2 aktualizacje skaluja obraz z fimami z usb nie trzymajac proporcji, po prosru rozciagajac w pionie niezaleznie jakie skalowanie wybiore, na filmach z wieksza panorama niz 16:9. Tylko na starym romie jaki mialem jak kupilem tv pod koniec zeszlego roku trzyma proporcje piksela i skaluje przez powiekszenie do bocznych krawedzi zostawiajac paski u gory i na dole.
Po lazdej aktualizacji wracam do starszej wersji bo nie naprawiaja tego a tak szczeze to poprawek tez nie widze.
PS. mam 3 poprzednie romy w plikach jak by ktos chcial.
 

harvey

New member
A sprawdzałeś może, czy poprawili coś z kodekami i polską czcionką?
Czy na tym najstarszym sofcie zaobserwowałeś zawiechy telewizora?
 

marcinb24

New member
Z czcionkami to nie powiem bo nigdy nie uzywam (mkv z lektorem ogladam), kodeki sa raczej takie same w 3 wersjach osratnich bo nic sie nie zmienialo, rmvb nie dziala wogole. Na najnowszym tv potrafil sie przywiesic i tylko migal jak pilota naciskalem. Jak wrocilem do najstarszego to przestalem miec problemy. Dla mnie aktualizacje tylko psuja tv nie poprawiaja.
 

walbro

New member
Dzwięk mono/stereo

Witam Panowie
Jako ze wszyscy jestescie uzytkownikami sharpa 630E proszę sprawdzcie u siebie czy macie w menu aktywny przycisk przelączania trybu mono/stereo .
U mnie w tym modelu nie mam mozliwosci przelączenia /przycisk niepodswietlony!!/, jak rowniez brak balansu glosnik lewy/prawy !!A wzwiązku z tym moim zdaniem brak jest odbioru stereo !!
Prosze panowie o pomoc, czy mam reklamowac tv, jest jeszcze na gwarancji.
 

amoorek78

New member
Dużą jest różnica w jakości obrazu, płynności, katach patrzenia w LE830 w stosunku do LE630 (lub LE540) ?
Różnica w cenie jest spora.

Jak wygląda granie w xBoxa, np w Fife ?

Tomek
 

walbro

New member
Witam Panowie
Jako ze wszyscy jestescie uzytkownikami sharpa 630E proszę sprawdzcie u siebie czy macie w menu aktywny przycisk przelączania trybu mono/stereo .
U mnie w tym modelu nie mam mozliwosci przelączenia /przycisk niepodswietlony!!/, jak rowniez brak balansu glosnik lewy/prawy !!A wzwiązku z tym moim zdaniem brak jest odbioru stereo !!
Prosze panowie o pomoc, czy mam reklamowac tv, jest jeszcze na gwarancji.

Czyżby nie zaglądali tu juz uzytkownicy tego modelu, czy nikogo nie obchodzą czyjeś problemy :???:
 

PLayer6

New member
Witam.
Dzisiaj zgasł mi ten tv i nie chce się włączyć. Zamierzam go reklamować i w związku tym mam pytanie:
Czy sam mam zawieść tv do sklepu?
Czy muszę mieć oryginalne opakowanie?
 
Do góry