LED SHARP LC- 40LE630E opinie

marcel7755

New member
A niby oznaczenie w nazwie pliku le6xx oznacza model le830? i do tego zainstalowany mam w modelu 630 i dziala! Jak nie wiesz nic w temacie to nie pisz glupot.

Sent from my GT-I9001

Głupot nie piszę a proszę o pomoc aby przeprowadzić aktualizację.Widzę jedynie że Tobie tylko ciśnienie wzrosło;) a mój problem nadal jest nie rozwiązany
Ponawiam prośbę raz jeszcze
 

marcinb24

New member
Po sciagnieciu pliku rozpakuj go i w srodku jest pdf jak zaktualuzowac i gdzie wrzucic plik na pendriva(do folderu)

Sent from my GT-I9001
 

lucek18

New member
fakt link podany jest do modelu 830 ale na stronie sharpa jest i do naszych,ja osobiście w swoim miałem 2 piloty jeden mały taki prosty z 13 guzikami a 2 normalny sprzedawca mi powiedział że tym się różnią te modele ze 2 nie maja tego małego pilota a jeden ma..
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
A|X|E|L podałbyś jakiś namiar na kalibrację 630??tak jak uczyniłeś to z 830?dziękuję z góry
Kurde, nie pamiętam dokładnie ale to co zostało mi w głowie to:
Tryb "Osobisty"
Kolor 35
Kontrast 85
Jasność chyba -30
100Hz Włączone
Dynamiczne podświetlenie Średnie
Kontrast aktywny Wyłączony
Tryb filmowy czy płynność ruchu (jakoś tak to się nazywa) Wyłączony

Jakby ktoś mi podesłał foto wszystkich funkcji menu w trybie OSOBISTY to bym szybciej sobie przypomniał. W modelu 630E jest menu z Philipsa także wszystkiego nie zapamiętałem.

Może w tygodniu jeszcze zajrzę do znajomego bo okazało się że miał dekoder kablówki podłączony z Sharpem kablem SCART i miał kupić w poniedziałek kabel HDMI i nie wykluczone że obraz całkowicie się zmieni.
 

e2rdo

New member
Jakby ktoś mi podesłał foto wszystkich funkcji menu w trybie OSOBISTY to bym szybciej sobie przypomniał. W modelu 630E jest menu z Philipsa także wszystkiego nie zapamiętałem.

Może w tygodniu jeszcze zajrzę do znajomego bo okazało się że miał dekoder kablówki podłączony z Sharpem kablem SCART i miał kupić w poniedziałek kabel HDMI i nie wykluczone że obraz całkowicie się zmieni.

Fajnie by było gdybys podał te dane, oto zdjęcia(robiony z tel. na szybko, wybaczcie jakość):

Osobisty, widok główny:
Zdj%25C4%2599cie004.jpg



Osobisty, pod menu Brilliant Colour Processor+:
Zdj%25C4%2599cie005.jpg


Układ menu Osobisty:
Zerowanie
Kontrast
Jasność
Kolor
Nasycenie
Ostrość
Redukcja szumów
Odcień
Odcień personalny
Brilliant Colour Processor+(podmenu)
Tryb PC
Czujnik światła
Format obrazu
Krawędzie ekranu

układ podmenu Brilliant Colour Processor+:
Optymalizacja ruchu Fine Motion
100hz, podwojona liczba klatek
Ostrość Zaawansowana
Kontrast dynamiczny
Dynamiczne podświetlenie
Zmniejszenie usterek MPEG
Wzmocnienie kolorów
Gamma

Ja mam wszystko podłączone przez HDMI.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Ja mam wszystko podłączone przez HDMI.
Teraz nie jestem w stanie podać konkretnych ustawień bo nie byłem u znajomego od tamtej pory.
Wiem, że kupił i podłączył dekoder z TV kablem HDMI i obraz żyleta.
Ważne żeby podłączyć do gniazda HDMI tego z boku bo na tych od dołu obraz był jakiś taki nie teges.
To HDMI z boku ma ma jakiś dopisek na obudowie ale już nie pamiętam jaki.

Nie mam pojęcia kiedy znowu będę u znajomego także nic nie obiecuję.
 

e2rdo

New member
Generalnie ja jestem bardzo zadowolony, obraz czy to z dekodera N z kanałami nadawanymi w HD czy to filmy z PC w 1080P - miód i orzeszki. Zaraz po zakupie zrobiłem aktualizację(menu jest delikatnie szybsze i chyba dodano obsługę klawiatury i myszy na USB) i następnie przeprowadziłem jakąś tam kalibrację. Obraz cieszy oko jak najbardziej, ale dobrze by było porównać sobie kolorki z ustawieniami osoby która jest lepiej obyta w temacie ;)
Najbardziej pozytywnie jestem zaskoczony z matowej matrycy i automatycznego podświetlenia, słońce centralnie biło po ekranie, a ekranik automatycznie podnosił jasność a przede wszystkim ilość refleksów jest minimalna. Fajny widok jak na ścianę pada cień telewizora a ekranik pozostaje jak najbardziej czytelny. Mocno mnie irytował w starym telewizorze efekt lusterka, słoneczna pogoda+ciemna scena= widzowie na ekranie.
Co do portów HDMI i jakości, wydaje mi sie że jest to spowodowane tym, że dodając nowe urządzenie za pomoca tego kreatora, tworzy się profil i ustawienia są delikatnie inne dla różnych urządzeń, takich jak komputer czy dekoder satki. Np. do HDMI 1 mam podpięty dekoder, a do 3(boczny) podpinam na czas oglądania filmu laptopa. Tworząc profil dla HDMI3 wybrałem urządzenie komputer i teraz w opcjach obrazu jak mam odpalony PC to nie mam aktywnych kilku ustawień(są szare), np. tryb PC -chyba od razu jest włączony. No i dla HDMI1 fabrycznie jest ustawiony profil urządzenia "INNY", więc go usunąłem i na nowo utworzyłem profil satki cyfrowej HD.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Co do portów HDMI i jakości, wydaje mi sie że jest to spowodowane tym, że dodając nowe urządzenie za pomoca tego kreatora, tworzy się profil i ustawienia są delikatnie inne dla różnych urządzeń, takich jak komputer czy dekoder satki. Np. do HDMI 1 mam podpięty dekoder, a do 3(boczny) podpinam na czas oglądania filmu laptopa. Tworząc profil dla HDMI3 wybrałem urządzenie komputer i teraz w opcjach obrazu jak mam odpalony PC to nie mam aktywnych kilku ustawień(są szare), np. tryb PC -chyba od razu jest włączony. No i dla HDMI1 fabrycznie jest ustawiony profil urządzenia "INNY", więc go usunąłem i na nowo utworzyłem profil satki cyfrowej HD.
Aaaa już wiem o co chodzi.
Czyli gniazdo gniazdem, a tryb AV (PC, OSOBISTY itd.) trzeba samemu przestawić :)
Tak samo mam w 830E tylko nie pomyślałem, że znajomy będzie się podłaczał do różnych gniazd HDMI a nie będzie przestawiał w menu na tryb Osobisty :D
Pewnie podpinał kabel i patrzał na ekran i najlepiej podobał mu się obraz na tym HDMI z boku :D
 

e2rdo

New member
Nie, nie. W menu głównym, gdzie są ikonki wszystkie, na samym dole obok konfiguracji jest ikona "Dodaj nowe urządzenie", wtedy odpala się kreator i ustawia się wejście, np. HDMI3, urządzenie: komputer. Po zakończeniu pracy kreatora, do menu głównego dodana zostaje ikona dodanego urządzenia i po kliknięciu na nią, TV przestawia się na dane wejście, w tym wyadku HDMI3 - komputer. I teraz ustawienia wideo w oknie osobistym są ustawiane dla danego urządzenia, na wejściu które używa ;)

Trochę to zagmatwane ale mi się podoba, bo mam utworzone profile pod różne urządzenia i nie muszę za każdym razem przestawiać nic jak zmieniam urządzenie.

Przy okazji, ten co projektował pilota powinien popełnić honorowe sepuku, tragedia ergonomii i intuicyjności w ręku :p
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Aha, kumam. Będę u niego to mu wytłumaczę o co chodzi.

Fakt, pilot tragiczny. Cały czas myliły mi się przyciski w podwójnym kółku.
 

e2rdo

New member
Ostatnie dwa dni spędziłem na googlowaniu informacji na temat kalibracji tego modelu, z przykrością stwierdziłem że jest on raczej mało popularny bo nie znalazłem NIC. Jedynie wzmianke w jakimś biednym teście o tym żeby uruchomić tryb kinowy, zmniejszyć gamma i ustawienia kolorów przestawić na standardowe, efekt nie był oszałamiający.

Dziś rano wzięłem się sam dosyć ostro(jak na domowe możliwości) za tematykę kalibracji. Dorwałem całkiem fajne plansze "AVS HD 709 Calibration Disk". Dostępne na stronie MPEG-2 HD Test Patterns
W pdfie jest instrukcja po ang, nawet nieźle jest wszystko wytłumaczone. Ja sobie wrzuciłem wersję .mp4 na pendrive'a. Inaczej bym musiał użyć PC, a to za sobą niesie inne ustawienia np. karty graficznej i ogólne wyświetlania w systemie.

Wyłączyłem zbędne bajery i niestety ustawiłem "jedynie" jasność, kontrast oraz ostrość obrazu. Kolorki zostawiłem, bo nie posiadam okularków z niebieskimi szkiełkami(ale postaram się je dorwać) - czyli kolory mam na poziomie 50/100, wyłączone wzmocnienie kolorów oraz tryb wyświetlania kolorów na standardowy. Efekt już jest całkiem ciekawy, a jak doszlifuję kolorki to powinno być jeszcze lepiej. W każdym bądź razie, ustawienia zamieszcze pod wieczór, bo teraz nie mam za bardzo możliwości to spisać. Pozdrawiam.
 

sebad

New member
jak z ta klawiaturą usb

Witam,
Przymierzam się do zakupu tego tv, czy mógłby ktoś sprawdzić czy po aktualizacji oprogramowania działa ta klawiatura bezprzewodowa pod usb?
 
Do góry