LED SHARP LC- 40LE630E opinie

ewaldus

New member
Uważasz, że LC-60LE635 to to samo co LC-LE630? Test 630 mial byc miesiac temu hdtv.com.pl/forum/newsy/73118-jutro-konczymy-test-sharpa-lc-46-le-630-e-prosimy-o-zadawanie-pytan.html
 

marcel7755

New member
Uważasz, że LC-60LE635 to to samo co LC-LE630? Test 630 mial byc miesiac temu hdtv.com.pl/forum/newsy/73118-jutro-konczymy-test-sharpa-lc-46-le-630-e-prosimy-o-zadawanie-pytan.html
Może będzie a może nie, wszystko zależy od Kiki'ego czy go udostępni opinii publicznej. Według mnie to ta sama seria więc matryca jest ta sama, rożni się naprawdę tylko detalami wyposażenia dodatkowego a tu odsyłam już na stronę Sharp'a.
Ja dokonując wyboru ważyłem losy pomiędzy panasonic TX-l37e30e a właśnie zakupionym prze ze mnie Sharpem. Kupiłem w ciemno i nie żałuję tego.
 

marcel7755

New member
Wiecie gdzie można kupić adapter WiFi usb do tego telewizora ? Symbol i oznaczenie to AN-WUD630.
Proszę i jakieś info na ten temat albo o linka do strony
 

djpielgrzym

New member
Ma swoje zalety i wady. Do kilku się nie przyzwyczaiłem pomimo posiadania telewizora 2mce. Irytują mnie strasznie.

Wkleję moją opinię sprzed 2mcy. Mocno się nie zmieniło :) (ani na + ani na - )

Wyrazę swoją opinię, odczucia, gdyż testu 630tki tu nie znalazłem, znalazłem tylko info o koncach testu.

PIERW MINUSY

1 - Pilot:
- ważne funkcje pochowane, myślałem iż zmiana formatu obrazu, źródło wejścia, kolorystki będą na wierzchu, niestety wymaga to kilku/kilkunastu klikniec na pilocie. Męczące.
- czas rekacji pilota (być może jakieś zaawansowane ustawienie TV którgo nie znalazłem). Naciskanie szybsze niż raz na sekunde skutkuje tym iż polecenie nie jest wykonywane. TRAGEDIA!
(Dodante po 2 mc - tylko przy przełączaniu kanałów i innych nastawach, np głoscność działa poprawnie i tv reaguje na szybkie klikniecia pilotem)

2 - Wg specyfikacji nagrywanie obrazu/pauza itd... Napiszę to tak, proponuję panu wypłatę 3500zł, po podpisaniu umowy okazuję się iż 3500zł będzie ale tylko w czerwcu. Czyli nagrywa tylko z cyfrówki. Cóż... Małe niedopowiedzenie, w specyfikacji słowa nie ma o źródle obrazu do nagrywania. Choć tak myślałem iż bedzie to tylko DVB...

3 - PIP podówjny tuner - nie ma w specyfikacji i nie ma w TV, myślałem, iż to standard, mój stary soniacz sprzed 3 lat to ma... Nawet nie zwracałem uwagi na to w specyfikacji

4 - Kablówka, o ile bardzo dobrze poprawia obraz, tak przy pewnych stuacjach się gubi. Przy TV2 napis Panorama w lewym dolnym rogu prawie nieczytelny. Przy TV z multimedia, jest kanał "planszowy" z wycinkami wszystkich kanałów. Tu totalnie TV się "myli" Obrazu nie idzie oglądać.

5 - Głosniki, wg specyfikacji 2.1 interesował mnie ten .1 czyli subwoofer. Nie słychać go, być może jest zbyt małej mocy, ale jego obecność nie jest wyczuwalna. Zaznaczę iż głos jest czysty i nie łapie "szumów" Problem z głosem jest w momencie bawienia się Net+ i przełączaniem w apliakcjach, przy przełączeniu przytnie się na sekunde.

6 - Timer, aby ustawić wyłączenie po XX czasu trzeba naklikać się pilotem jak szalony. Zamiast wyprowadzić taki przycisk na "wierch" pilota mamy to znowu w menu. Niby pisałem o pilocie w pkt1. ale tu problem jest inny. Automatyczne wyłączenie kilka kliknięc, ale aby zdefiniować czas po jakim ma się wyłączyć niestety musimy wejść w ustawienia zaawansowane i tam go zmienić...

Na PLUS:

- jakość obrazu
- podswietlanie matrycy
- brak refleksów
- b.dobre poprawianie jakosci nedznego obrazu (kablówka, z wyłączeniem pkt 4)
- dobry czysty dzwięk ( z wyłączeniem subwoofera pkt 5 )
- dobra czułość dotykowego panelu głosu/zmiany kanału
- bezproblemowe działanie DVI ( głoś z kina domowego 5,1)
- ciekawe aplikacje NET+
- DLNA
Dodam iż nie wspominałem o 100hz i innych ulepszeniach obrazu, które naprawdę pomagają. Dlatego napisałem bardzo dobry obraz i poprawianie nędznego obrazu kablówki. Najbardziej widoczne przy bajkach. Bez tego nie dałbym rady oglądać TV kablowej...

Zanzaczę i są to moje wrażenia. Nie był używany specjalistyczny sprzet. Tylko oko i ucho.

Gdyby zmienili pilota, menu, dodali pip, byłbym bardzo zadowolony.
Oceniam na 7,5 w skali do 10.


-----------
Tak kiedys napisałem i tego sie trzymam :)
Ah i dodam iż TV na oszczędzanie energii średnio żre 40W, rewelka. Przy ciemnych obrazach spada nawet do 32W, przy jasnych wpada w 46. Średnio 40W. Mierzone miernikiem Voltcraft.
 

marcinb24

New member
Wyszla aktualizacja oprogramowania, przez strone pobralem i zaktualizowalem z poziomy USB, mniej problemow mkv mam teraz, rmvb nadal nie czyta, troszke szybciej reaguje na pilota. Jakos nie moge dopatrzec sie innych nowosci... Tv mam podpiety do sieci domowej RJka ale z netu nie chcial sam zaktualizowac, dopiero z usb.

Sent from my GT-I9001
 

marcel7755

New member
Wyszla aktualizacja oprogramowania, przez strone pobralem i zaktualizowalem z poziomy USB, mniej problemow mkv mam teraz, rmvb nadal nie czyta, troszke szybciej reaguje na pilota. Jakos nie moge dopatrzec sie innych nowosci... Tv mam podpiety do sieci domowej RJka ale z netu nie chcial sam zaktualizowac, dopiero z usb.

Sent from my GT-I9001

U mnie z poziomu USB nie chce się aktualizować:(

Może pomożecie chłopaki jak przez to przebrnąć:-?

Liczę na was
Dzięki
 

marcel7755

New member
Aktualizacja o której mowa nieco wyżej, jest panowie dedykowana do modelu 830 a nie do 630 więc dlatego nie widzi pliku aktualizacyjnego w USB
 

marcinb24

New member
A niby oznaczenie w nazwie pliku le6xx oznacza model le830? i do tego zainstalowany mam w modelu 630 i dziala! Jak nie wiesz nic w temacie to nie pisz glupot.

Sent from my GT-I9001
 

dario555

New member
Czym różnią się modele LC-40LX630E - LC-40LU630E - LC-40LE630E ?
Z porównania na stronie sharpa nie widzę żadnych różnic.
Jedynie model LE miał jakiś unijny certyfikat egologczny.
W cenie jakieś różnice są więc chyba z czegoś wynikają.
 
Do góry