le5500 i MKV

sniady

New member
Witam, w moim le5500 przy ogladaniu MKV w niektorych filmach nie czyta napisow (napisy srt), niektorych filmow w ogole nie odtwarza.Czy tez tak macie? czy aktualizacja oprogramowania cos pomoze?
pzdr
 

sniady

New member
Czytalem ten post, ja nie mam problemow z napisami w ogole, dotyczy to tylko niektorych mkv, niektorych mkv nie odtwarza wcale- nieobsulugiwalny plik.Ustawienia mam ok, w tych filmach , ktorych nie pokazuja sie napisy w opcjach ich tez nie ma (przyciemnione pole).Napisy srt. I jeszcze jedno pytanie, czy jak zrobie aktualizacje to ustawienia telewizora skasuja sie?, chodzi mi glownie o ustawienia kanalow.
 

Kolina

Member
Mi filmy w MKV obslugiwal praktycznie wszystkie no chyba, ze dzwiek byl w DTS-ie. Gorzej bylo z mp4 - o tym pisalem na tym forum - aktualizacja firmware rozwiazala czesciowo problem tzn. filmy sa odtwarzane z dzwiekiem ale wychodzacy dzwiek po optyku do amplitunera jest 2.0 zamiast 5.1 Problem zgloszony do LG - sprawdzaja co i jak. Po aktualizacji nie stracilem swoich ustawien. Jesli chodzi o napisy u mnie jeszcze nie zdarzylo sie zeby nie czytal napisow w SRT.
 

sniady

New member
Aktualizacja nic nie dala, niestety niektorych mkv poprostu nie odtwarza, porazka, ze nie "gada" w dts. Mam zamiar kupic bluray BD560 i mysle, ze pozbede sie tych problemow:)
 

sniady

New member
Po zainstalowaniu mam AUDIOCONWERTER, i nic nie moge zrobic.Prosze o rade co jest nie tak,nie mam pojecia jak to zrobic coby ten dzwiek przerobic.
pzdr
 

blazej20

New member
Po pierwsze po zainstalowaniu popcorna musisz sciagnac dodatkowe czesc, pytal o to przy pierwszym uruchomieniu.. jesli dales opcje nie, mozesz zrobic to teraz 'opction -> download external utilities'. Wybierasz plik, ktory ma konwertowany. W okienku po prawej stronie 'convert to dolby digital', 'preserve dts track', 'bitrate najlepiej 640' i 'dts decoder -> libav'

Mam nadzieje ze dasz sobie teraz rade ;)
 
Do góry