LG 42LE5500 nie wyświetla podpisów

mfabry

New member
Witam,
mam straszny problem. Stałam się szczęśliwą (albo i nie) posiadaczką w/w telewizora. W sumie działa, ale nie mogę rozgryźć tylko jednej jedynej rzeczy - jak włączyć podpisy w filmach (kolekcja avików i mkv). Przekopałam google i nic :(
Filmy testowe mam w 2 miejscach: serwer plików z DLNA oraz zwykły USB stick.
Formaty plików podpisów: wrzuciłam do katalogu z filmem te ponoć obsługiwane jak i nie (ass, srt oraz idx+sub)
Nazwa filmu i napisów jest taka sama oraz nie zawiera znaków spoza zwykłego ascii, nie ma spacji itd.
Niestety opcje odtwarzania pokazują nieaktywne ustawienia podpisów i zupełnie nie wiem czemu. Nie wiem jak włączyć te przeklęte podpisy i co z nimi jest w sumie nie tak.
Wersja softu - najnowsza (pierwsze co zrobiłam to upgrade).
Pomóżcie! Zupełnie skończyły mi się pomysły :(
 

maciekpas

New member
Chodziło mi o napisy do filmów.


Witam,

To dziwne bo u mnie wszystkie napisy działają nawet z polską czcionką nie ma najmniejszych problemów, można dodatkowo ustawić wielkość napisów.

Napisy konwertuje w programie Best Player z txt na srt

Wczytuje film do Best playera, następnie napisy, otwieram zakładkę Napisy, później na samym dole znajduje się Eksportuj do formatu i następnie pierwsze od góry jest wlasciwy format SRT. Później (jeżeli jest inny nazwa pliku z napisami i filmu) kopiuje nazwę pliku z filmem i zmoieniam nazwę pliku z napisami na taką samą nazwę z rozszerzeniem srt. Oczywiście plik z filmem i napisami znajdują się w tym samym folderze.
 

mfabry

New member
Mógłbyś mi podesłać na maila albo gdzieś wystawić dowolny plik z podpisami, które u ciebie działają? Ja testowałam już kilkanaście filmów z zerowymi rezultatami, więc to chyba nie wina konwersji :(
 

LUPO78

Banned
Mógłbyś mi podesłać na maila albo gdzieś wystawić dowolny plik z podpisami, które u ciebie działają? Ja testowałam już kilkanaście filmów z zerowymi rezultatami, więc to chyba nie wina konwersji :(

użyj takiego programu do konwertorownia napisów SubtileEdit Subtitle Edit 3.0 download - Programy & Spolszczenia
też miałem problem,konwersja trwa dosłownie sekundę i śmigają
przerabiałem txt do ssa
 

Kolina

Member
Zgadzam sie z kolegą MACIEKPAS - u mnie jest podobnie tj. po konwersji napisów z txt na srt programem bestplayer napisy na tv idą bez problemu.
Zobacz czy w Q.Menu w zakładce "Ustaw odtwarzanie wideo" masz włączony "Język napisów" oraz ustawioną stronę kodową na "Domyślna" - u mnie tak jak pisałem wyżej na tych ustawieniach napisy idą bez problemu.
 

mfabry

New member
Zaorałam ustawienia TV (wszystkie) i są efekty.

Po pierwsze - napisy + film na USB działają.
Po drugie - napisy + film udostępniany przez Nero MediaHome4 działają.
Po trzecie - napisy + film udostępniany przez inne serwisy DLNA = film bez napisów.

Wygląda na to, że problemy były dwa. Jeden naprawił reset, a drugi leży po stronie "media providers". Gwoli ścisłości - poczytałam sobie specyfikację DLNA i wiem, że jeśli chodzi o podpisy, to nie ma specyfikacji.
Szkoda, że LE 5500 nie umie SMB lub NFS...
Co ciekawsze - używając Nero jako serwera, każdy plik video m w opcjach ustawienia podpisów, mimo, że żadnych podpisów nie ma.
 

raistlin76

New member
Witam, kupiłem kilka dni temu BD550 i mam z nim taki problem (byc może wynika z mojej niewiedzy). Po oglądnięciu filmu, wyjęciu płyty i wyłączeniu odtwarzacza, po chwili automatycznie się włącza. Ponawianie wyłączenia skutkuje tym samym. Pomaga dopiero wyjęcie kabla HDMI od strony otwarzacza, wtedy wyłączenie nie skutkuje ponownym włączeniem. Ktoś miał podobny problem? Do telewizora mam wpiete dwa HDMI, drugi do dekodera telewizji kablowej, ale nie wydaje mi się aby to mogło powodować jakiś konflikt.

Próbując rozwiązać ten problem zmieniłem ustawienia na fabryczne, po nich powrót do języka polskiego sprawia, że nie działają nie tylko literki ś, ale wszystkie polskie znaki w plikach .txt. Czy zaradzić temu może jedynie aktualizacja oprogramowania, czy można to ustawić z poziomu konfiguracji.

Ostatnie pytanie, to czy aktualizację można nagrać i przenieść na pendrivie, czy koniecznie trzeba podłączyc urządzenie do netu? Modem i kabel z netem mam tak usytuowany, że nie sięgnie mi do Blu-ray a jedynie na aktualizację tego sprzętu szkoda mi kupować nowy długi kabel, jeżeli jest możliwość przeniesienia aktualizacji na penie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

EDIT: Przepraszam, pomyliłem tematy, umieściłem ten post też we własciwym temacie, moderatora proszę o usunięcie tego tutaj
 
Ostatnia edycja:

fraglesiak

New member
U mnie w LE5500 napisy chodzą w formacie txt ale muszą być w formie KLATKOWEJ czasowej nie widzi jeżeli masz czasowe to konwertuj np w Subtitle Workshop na format klatkowy (microDVD) i powinno chodzić,a i plik filmu musi mieć dokładnie taką samą nazwę jak napisy inaczej napisów nie widzi wcale... Tyle na razie wydumałem na moim sprzęcie i bawię się dalej ;)
 

JimHD

New member
U mnie na telewizorze LG 42LE5500 napisy w formacie txt chodziły OK na oprogramowaniu fabrycznym (wersja 03.06.07). Nic nie musiałem konwertować. Synchronizacja była dobra.

Chciałem uruchomić funkcję Netcast. Telewizor zażądał aktualizacji oprogramowania więc mu pozwoliłem. Trwało to blisko godzinę ale się zaktualizował do wersji 03.20.12.
Netcast zaczął działać.

Ale od tamtej pory jednak mam problem z synchronizacją napisów w filmach (divx/xvid) odtwarzanych przez USB.
Nawet filmy które działały wcześniej OK z napisami w formacie txt teraz nie działają dobrze.
Napisy rozjeżdżają się względem filmu - im bliżej końca filmu tym różnica większa.
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych telewizora ale nic nie pomogło.
Ręczne ustawianie opóźnienia w menu odtwarzania nic nie daje, bo za kilka chwil znowu się rozjeżdża.

Podejrzewam że LG wypuściło felerny soft.
Obserwuje ktoś ten problem z napisami u siebie?
Ktoś wie jak to rozwiązać?
Póki co nie ma nowszej wersji softu.
 

fraglesiak

New member
Nie wnikałem jeszcze ale nie wiem czy da radę wrócić do starszej wersji softu...Teoretycznie powinna być taka możliwość bo zawsze jest robiona kopia zapasowa pytanie tylko czy zostaje czy jest usuwana ....
 

Kolina

Member
U mnie zarowno na starym jak i na podanym przez Ciebie firmware wiekszosc napisow w *.txt rozjezdzalo sie. Po przekonwerowaniu tychze napisow za pomoca BESTPLAYER-a zarowno na starym jak i tym najnowszym firmware napisy chodza pieknie z pelna synchronizacja.
 

fraglesiak

New member
Kolina, możesz dokładnie opisać co i jak robisz? Mi zazwyczaj chodzą dobrze napisy ale mam parę co się gubią to bym obadał twój patent.
 

Kolina

Member
Odpalasz film w BESTPLAYER z napisami w TXT ->wchodzisz w zakładke NAPISY->wybierasz opcje EKSPORTUJ DO FORMATU->wybierasz SRT podajesz gdzie zapisac, usuwasz napisy w TXT i na pendrive masz plik z filme i plik z napisami w SRT o tej samej nazwie co fim - 0 filozofi.
 

fraglesiak

New member
Witam, kupiłem kilka dni temu BD550 i mam z nim taki problem (byc może wynika z mojej niewiedzy). Po oglądnięciu filmu, wyjęciu płyty i wyłączeniu odtwarzacza, po chwili automatycznie się włącza. Ponawianie wyłączenia skutkuje tym samym. Pomaga dopiero wyjęcie kabla HDMI od strony otwarzacza, wtedy wyłączenie nie skutkuje ponownym włączeniem. Ktoś miał podobny problem? Do telewizora mam wpiete dwa HDMI, drugi do dekodera telewizji kablowej, ale nie wydaje mi się aby to mogło powodować jakiś konflikt.

Próbując rozwiązać ten problem zmieniłem ustawienia na fabryczne, po nich powrót do języka polskiego sprawia, że nie działają nie tylko literki ś, ale wszystkie polskie znaki w plikach .txt. Czy zaradzić temu może jedynie aktualizacja oprogramowania, czy można to ustawić z poziomu konfiguracji.

Ostatnie pytanie, to czy aktualizację można nagrać i przenieść na pendrivie, czy koniecznie trzeba podłączyc urządzenie do netu? Modem i kabel z netem mam tak usytuowany, że nie sięgnie mi do Blu-ray a jedynie na aktualizację tego sprzętu szkoda mi kupować nowy długi kabel, jeżeli jest możliwość przeniesienia aktualizacji na penie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

EDIT: Przepraszam, pomyliłem tematy, umieściłem ten post też we własciwym temacie, moderatora proszę o usunięcie tego tutaj

Prawdopodobnie nie ma separacji na wejściah HDMI w TV czyli ciagle podaje sygnał i dlatego włacza DVD też mam DB550 i LE5500 jak właczam DVD sam włącza TV na odwrót również jak włącze TV i wybiorę potr HDMI od dvd to mi go automatycznie włącza. wygląda na to że u ciebie wszystkie hdmi są ciągle aktywne mimo odbioru z innego źrudła co skutkuje impuls przez kabel powodujący ciągłe wywoływanie uruchomienia dvd.:roll:
 

MRUXIZ

New member
Yo! Ja polecam program SRT.exe co prawda najszybsza opcja konwertowania txt -> srt. U mnie przed podłączeniem kabla LAN wyśmienicie wgrywałem film z txt i miałem dobrze zsynchronizowane widowisko. Po aktualizacji marazm i dodatkowe robótki ręczne. Pisałem do LG. POLSKA czyli w D mamy i nie odpowiadamy...
 
Do góry